Skocz do zawartości
IGI

"lightning" Rev 2.0 Juz Nie Taki Budżetowy ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za opinie :)

Buda mi sie opatrzyla, zmienily sie priorytety wiec rozpoczalem prace na nowo.

 

Mod nie bedzie juz taki budzetowy, jako cel sawiam sobie cisze i bardziej ekskluzywny wyglad.

Wlasnie jada do mnie 2x fander 120 fx, dzisiaj zabiore sie za produkcje wlasnego hdd silencera :)

 

Postep prac bedzie przedstawiany na zasadzie worklogu gdyz nie mam zbyt duzo czasu na modowanie (pracuje w 2 firmach i studiuje)

 

Malowanie ...

 

Czarny mat jest latwy w polozeniu, niedoskonalosci malowania nie sa widoczne, jednak farba wyglada ciagle jak zakurzona.

Postanowilem najpierw pojsc w strone polmatu, jednak ktos na forum pokazal mi co mozna zrobic z polyskiem i zabralem sie do pracy :D

Efekt - pollitrowy czarny motip wystarczyl na klape bok i 2 warstwy reszty budy, jednak zeby uzyskac efekt lustra na pozostalych czesciach bede musial dokupic druga puszke a i tak nie wiem czy wystarczy.

Wskazowka dla tych ktorym sie spooba - kladziemy mega gruba warstwe, czekamy minimum dzien a potem zaczynamy od papierku 1000, poprzez 1500 az do 2000 a na koniec pasta polerska.

Jezeli nie odczekamy dnia to farba jest za miekka i latwo dokopac sie do podladu. Jezeli mamy glebokie wzery zaczynamy papierkiem 600 a potem kladziemy od nowa lakier, i na tej nowej powloce juz normalnie od 1000 do 2000.

 

Musze tez uprzedzic ze jest to mega ciezka praca ...

 

A tutaj 2 pierwsze zdjecia - jakosc tragiczna ale robione jakims badziewnym HP

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Edit jeszcze jedna fotka ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Edit 2

 

Nowe galeczki do rheobusa, niestety aparat jest tragiczny jak pozycze cos lepszego to dam nowe fotki

 

Dołączona grafika

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tos na forum pokazal mi co mozna zrobic z polyskiem i zabralem sie do pracy :D

To ja, to ja, to ja! Efekt jest powalający. Bardzo mnie ciekawi co wyciągniesz z frontu, bo to chyba ciężki orzech (tem dół szczególnie), ale jak ci wyjdzie to chyba tak odpicuję mojego dragona. Zresztą widzę że emodyfikowałeś troche prodedurę malowania tego kolesia, i olałeć clear coat... Ale i tak jest baaardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do claru to myslalem o tym , ale juz bez niego jest niezly efekt :)

Boje sie tez ze clar bedzie odpryskiwal od tak gladkiej powierzchni, lub zaczna sie na nim robic mikropekniecia jak na moim swop80 :/.

 

Dol obudowy to bedzie wyzwanie, narazie je odwlekam ;) ale bede pracowal z multiszlifierka i filcami do polerowania - powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do claru to myslalem o tym , ale juz bez niego jest niezly efekt :)

Boje sie tez ze clar bedzie odpryskiwal od tak gladkiej powierzchni, lub zaczna sie na nim robic mikropekniecia jak na moim swop80 :/.

No jak juz wypolerowales to moim zdaniem musztarda po obiedzie. Tak samo jak farba lubi podklad, tak samo przezroczysta farba lubi swieza farbe. W tym momencie masz juz paste polerska itp. w duzej ilosci i obawiam sie ze mogloby to nawet platami schodzic.

 

co do efektu ktory jest teraz... ja jestem zaszokowany. Bez zadnego przygotowywania powierzchni, nie wiadomo jakiego papier-ścierania jest polysk.

 

Dol obudowy to bedzie wyzwanie, narazie je odwlekam ;) ale bede pracowal z multiszlifierka i filcami do polerowania - powinno byc ok.

no z papierem sciernym straszna lipa bo sa owalne ksztalty i ciezko cos zdzialac, mam to samo na dragonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...