Skocz do zawartości
SarmaX

Pamieci Astak

Rekomendowane odpowiedzi

Porobie testy jak będe miał czas... Teraz ich już tak nie kręce bo jeden komplet mi padł :P

ooo a myslałem że ten topic jest na wymarciu ;]

 

Jutro jade po X800GTO i jak będe robił tensty w 3dmarkach to będę wyciskał wszystkie soki z tych astaków ;]

 

@STAN OC

jak bedziesz robił testy to zrób screena z A64Tweakerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archeologia w modzie :D

może to zmotywuje posiadaczy do jakiejś dalszej dyskusji bo nie wierze ze już wszystkie są dead... ;)

 

u mnie jest dziwna sytuacja - jedna kość jest wyraźnie gorsza od drugiej :( i ogranicza tą lepszą

1 - 228@2,9V

2 - 225@2,9V

@ 2-2-2-5-7-12-2-2-1-2

wpadłem na to jak zacząłem je znowu katować od początku i w singlu...

ból straszny :( testował może ktoś kości osobno i zaobserwował coś podobnego???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archeologia w modzie :D

może to zmotywuje posiadaczy do jakiejś dalszej dyskusji bo nie wierze ze już wszystkie są dead... ;)

 

u mnie jest dziwna sytuacja - jedna kość jest wyraźnie gorsza od drugiej :( i ogranicza tą lepszą

1 - 228@2,9V

2 - 225@2,9V

@ 2-2-2-5-7-12-2-2-1-2

wpadłem na to jak zacząłem je znowu katować od początku i w singlu...

ból straszny :( testował może ktoś kości osobno i zaobserwował coś podobnego???

 

pozdro

 

 

Jak będę miałe więcej szasu i się nareście doczekam GTO to się zaczne bawić w OC tych pamieci w singlu i zdam relacje

 

A jak Ci się kręca w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyah :D

wreszcie jakaś astakowa bratnia dusza ;)

 

w dualu ciągną do ok. 262-263@3,7V, więcej bałem się dawać z racji na genezę kości :D

ale coś mi ultra-d szwankuje chyba bo żółty slot od brzega sra mi błędami w singlu na kościach które w dualu chodzą ok... podejrzewam że tref nie do końca dobrany, może DS/DDS, sam nie wiem...

w każdym razie 263 jest do zrobienia - możliwe że trfc będzie trzeba poluzować na 13-14 (daje parę mhz na utt)

moje miały też 2x sesję w solarium ;) nie wiem czy cos dało ale przynajmniej są opalone :lol:

i 24h burn-in na 262@3,6V - dawało po 2 błędy co kilka passów - też nie zauważyłem jakiejś poprawy :D

 

ale kostki przyjemne ;) polubiłem je :D

nie próbowałem walczyc o mhz na powiedzmy trc/trfc - 9/16, nie wiem czy będzie mi się chciało... ale jak sie zmotywuję to wrzucę je na dniach i sprawdze czy pójdą cos więcej :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie kosci 512 czy 256?

 

Mi w dualu lecą 265@3,6V (pare błedów w MT za 4 loopem)

Ale w singlu każda lata 270 z paroma błędami na 3,63/3,7

 

Najwiecej w dualu to 268mhz PI 1M

 

Dołączona grafika

 

Narazie bawiłem sie tylko na DIV200

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie kosci 512 czy 256?

 

Mi w dualu lecą 265@3,6V (pare błedów w MT za 4 loopem)

Ale w singlu każda lata 270 z paroma błędami na 3,63/3,7

 

Najwiecej w dualu to 268mhz PI 1M

 

Narazie bawiłem sie tylko na DIV200

e 2x256 to łatwo :-P oni mają 2x512 Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyah :D

wreszcie jakaś astakowa bratnia dusza ;)

 

w dualu ciągną do ok. 262-263@3,7V, więcej bałem się dawać z racji na genezę kości :D

ale coś mi ultra-d szwankuje chyba bo żółty slot od brzega sra mi błędami w singlu na kościach które w dualu chodzą ok... podejrzewam że tref nie do końca dobrany, może DS/DDS, sam nie wiem...

w każdym razie 263 jest do zrobienia - możliwe że trfc będzie trzeba poluzować na 13-14 (daje parę mhz na utt)

moje miały też 2x sesję w solarium ;) nie wiem czy cos dało ale przynajmniej są opalone :lol:

i 24h burn-in na 262@3,6V - dawało po 2 błędy co kilka passów - też nie zauważyłem jakiejś poprawy :D

 

ale kostki przyjemne ;) polubiłem je :D

nie próbowałem walczyc o mhz na powiedzmy trc/trfc - 9/16, nie wiem czy będzie mi się chciało... ale jak sie zmotywuję to wrzucę je na dniach i sprawdze czy pójdą cos więcej :D

 

 

 

 

pozdr

Widze że temat wreście się ruszył ;)

 

A co do moich Astaków to na codzień pracują tak:

 

http://img51.imageshack.us/my.php?image=112xy.jpg

 

http://img239.imageshack.us/my.php?image=c...40mhzsm19yk.jpg

 

http://img239.imageshack.us/my.php?image=c...40mhzsm19yk.jpg

 

A jak jeste u was?

 

260Mhz robia mi na 3,52V i przechodzą wszystkie testy Super_pi i 3dmarki

ale w goldzie musze dac 3,6V żeby było już czysto

Jak sprzdam mojego proca i wkońcu zrobie jakiegoś moda na ten mosfet DFI który mnie juz kilka razu spazył jad dawałem 3,6V ;D , to powalcze o więcej MHZ ;)

 

http://img108.imageshack.us/my.php?image=1110dw.jpg

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie dem'a. Tez mnie to siekawi, z tym że ja mam jedno stronne pamieci i blacha może naprawde krzywo przylegac..

 

Moje spokojnie chodzą 245Mhz@3,2~3,3V ale z wyższym OC jak 260 juz się trzeba nieżle bawić.

 

Jak wygrzewać pamięci? Tak troche poszukałem ale niczego konkretnego nie znalazłem na forum..

 

EDIT: Zrobiłem 265 PI 16M :D

Rano zapuściłem MemTesta na 3 godzinki 245@3,63V, a potem 240@3,7V na 30 min. A potem jeszcze Prime na godzinke 245@3,3V z winampem i Firefoksem.

Po tym przeszły Pi spokojnie :smile: a przedtem wywalały zaraz po pierwszym loopie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie dem'a. Tez mnie to siekawi, z tym że ja mam jedno stronne pamieci i blacha może naprawde krzywo przylegac..

 

Moje spokojnie chodzą 245Mhz@3,2~3,3V ale z wyższym OC jak 260 juz się trzeba nieżle bawić.

 

Jak wygrzewać pamięci? Tak troche poszukałem ale niczego konkretnego nie znalazłem na forum..

 

EDIT: Zrobiłem 265 PI 16M :D

Rano zapuściłem MemTesta na 3 godzinki 245@3,63V, a potem 240@3,7V na 30 min. A potem jeszcze Prime na godzinke 245@3,3V z winampem i Firefoksem.

Po tym przeszły Pi spokojnie :smile: a przedtem wywalały zaraz po pierwszym loopie.

jakie alphy? i jakie v ? 16M wbrew pozorom dośc łatwo zrobić, zapodaj 32M :P

Astaki są jednak dość wytrzymałe na większe V

Kumpel kupił VX'y prz zapodaniu 3,8V zaczeły sypać na 200mhz błędami

Wymienili mu na gwarze, znów 3,8v i znów błędy na jednej kostce :P

 

Nie spotkałem jeszcze nikogo komu by astaki padły .

 

Co do radiatorów to lepiej zdjąć i zapodać bardzo duży nawiew, kostki będą chłodniejsze p[rzez co będzie mniej błędów większa stabilność.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zdejme to zapodam im 32M :wink:

Alphy:

2-8-2-8-13-2-2-2-2-4708-1-E-DS-0-L7-L2-06-04-16-E-16-7-D @ 3.6V

 

Jak dam im 3,7V przy 268 to sypią błędami jak poje... musza mieć 3.6 ewentualnie 3.63

 

Mam te pamiątki jednostrone i kostki są "od dołu". Także z nawiewem troche gorzej będzie dla tej w dolnym slocie.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić w Sirius.pl za 323zł 2x256, a 2x512 na telefon. Przynajmniej tak mają pokazane w katalogu :wink:

 

Zdjołem blachy i nie przeszło PI 16 i w MemTeście błędy :blink:

Załozyłem spowrotem blachy to się nie chciał komp uruchomic na 265 :-?

 

Wygrzeje je teraz z blachami zeby ta taśma znowu dobrze chwyciła...

A potem to się zobaczy...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim biosie wam najlepiej chodza?

bo u mnie na biosie od Merlina chodza 232,6Mhz na 3,05V z 3-4 bledami w GM-ie na ok.6-7 godzin testu B)

ile wyciagneliscie na maxa na napieciu 3,3V?

pytam bo jeszcze nie zmontowalem sobie nawiewu na mosfety :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim biosie wam najlepiej chodza?

bo u mnie na biosie od Merlina chodza 232,6Mhz na 3,05V z 3-4 bledami w GM-ie na ok.6-7 godzin testu B)

ile wyciagneliscie na maxa na napieciu 3,3V?

pytam bo jeszcze nie zmontowalem sobie nawiewu na mosfety :rolleyes:

u mnie na tym ostatnim finalu najlepiej chodzą, znaczy bez błędów z Goldze na ustawieniach 3,3V 240MHZ 2.2.2.5 1 T full stable. Wczesniej dawałem screeny.

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tym ostatnim finalu najlepiej chodzą, znaczy bez błędów z Goldze na ustawieniach 3,3V 240MHZ 2.2.2.5 1 T full stable. Wczesniej dawałem screeny.

a zworke od napiecia miales na plycie przestawiona na linie 5V czy skorzystales z trick'u 3.3V ? :D

aha!! a jak u Ciebie wyglada sprawa z chlodzeniem pamieci? bo ja na swoich 2x512MB mam Akase Amber 120mm puszczona na max ,a chcialem cos wyciszyc bude i nie wiem czy moge troche zjechac z obrotami wentyla zeby sie za mocno nie grzaly!!!

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem 260@3.5V i

2-8-2-7-13-2-2-2-2-4708-1-E-DS-0-L7-L2-06-04-14-E-16-7-D

to miałem ~67 błędów prze 5 teście w MT

ale jak ustawiłem ostrzej alphy

2-8-2-7-12-0-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-06-04-14-E-16-7-D

to miałem tylko 16.

A narazie stabilne są na 3.53V@260.

 

różnica ~0.23V dla 10mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zworke od napiecia miales na plycie przestawiona na linie 5V czy skorzystales z trick'u 3.3V ? :D

aha!! a jak u Ciebie wyglada sprawa z chlodzeniem pamieci? bo ja na swoich 2x512MB mam Akase Amber 120mm puszczona na max ,a chcialem cos wyciszyc bude i nie wiem czy moge troche zjechac z obrotami wentyla zeby sie za mocno nie grzaly!!!

Zworke mam i miałem na linia +5V, bez żadnych trików. A co do chłodzienia to ja mam 80mm połozoną na freezerku, ustawioną na LOW i mi bardzo dobrze chłodzi pamięci, nawet jak dam te 3,6V to i tak są tylko letnie , jedynie co się grzeje to ten mosfet :angry:

 

jutro dam fotki , bo dziś juz przyjechał do mnie nówka GTO i zabieram się za testy.

 

Pozdro.

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...