Skocz do zawartości
SarmaX

Pamieci Astak

Rekomendowane odpowiedzi

a zworke od napiecia miales na plycie przestawiona na linie 5V czy skorzystales z trick'u 3.3V ? :D

aha!! a jak u Ciebie wyglada sprawa z chlodzeniem pamieci? bo ja na swoich 2x512MB mam Akase Amber 120mm puszczona na max ,a chcialem cos wyciszyc bude i nie wiem czy moge troche zjechac z obrotami wentyla zeby sie za mocno nie grzaly!!!

u mnie wyglada to tak :

 

http://img159.imageshack.us/my.php?image=img04742ic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze 623-3 sprobowac.

Raz probowalem zoltych slotow ale to wielka kupa byla. Nawet 245 nie chcialy robic.

Początki są zawsze trudne... jak zaczynałem z tym biosem to tez nie było za fajnie, ale teraz moge z cala szczeroscią powiedzieć że jest /dla mnie/ da best! :D

oczywiście nie jest powiedziane że u ciebie na żółtych będzie szło najlepiej, może na pomarańczowych... i jeszcze przemnóż to przez 2 bo masz dwie kombinacje pamięci, czasami przynosi zaaadziwijące efelkty jak tylko zamienić miejscami, naprawdę - u mnie potrafią być różnice koło 20mhz - powiedzmy obie kości w singlu robią 260@3,6V, po ułożeniu ich w dualu nagle robią tylko 235, po zamianie miejscami coś koło 255, może więcej ale to dochodzą inne rzeczy jeszcze...

w każdym razie, żeby dokładnie przestować bios nie można się zrażać od razu że do bani bo nie robi coś tam, może zrobi lepiej ale trzeba się pobawić ;) i nagle okazuje się że jest za.je.biście :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiem sie jeszcze na xcel-ll. Do konca nie mialem 265 stabilnego bo przy 5 loopie wywalalo w MT.

Pobawilem sie chwile (wczesniej po zdjeciu blach wogule nie lecialy 265) i na

2-8-2-7-12-2-2-2-2- 2048 -1-E-...

Juz myslalem ze wszystko ok, ale przy 8 loopie 2 bledy :/

Dalem im odpoczac i zaraz wywalaja po 2 bledy.

Moze musza sie rozgrzac i dopiero w odpowiedniej temp. pracowac? :razz:

 

Zarzucam zaraz 623-3 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia masz wydajne - jedyne co to tref luźny dosyć, spróbuj 3684, 4708 w biosie

jakbyś poluzował troche alphy:

twtr - 2

DQS SM - na auto i trfc - 13

to może bys wyciągnął z 1-2mhz jeszcze ;)

zależy czy to do benchów czy do zwykłej pracy, w zwykłej pracy twtr=1 często okazuje się być przyczyną niespodziewanych bsod'ów...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669

 

Dzięki jeszcze w tym tygodniu to sprawdze i dam znac czy coś się poprawiło, a pytam bo chce bawić się w bicie rekordów w 3d 01 :)

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj takich ustawien!

Dla stabilnosci Dynamic Idle Counter na Disable!!!

A potem Trtw na 1

Refresh Rate na 4708 w biosie

Nabardziej wydajnie bedzie jak dasz Max Async Latency na 7ns!

B)

u mnie na takich ustawieniach w Goldzie pamiatki @225Mhz maja 3200MB/s

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sadzilem kiedys ze jak wylacze Dynamic Counter to bedzie stabilnie. A teraz jak wylacze to dostaje gratis ~ 4-800 bledow... zalezy jakie ustawienia :wink:

 

Jaki jest wedlug was najstabilniejszy TREF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że tref ma minimalny wpłytw na stabilnośc, tzn. nigdy nie miałem tak że po zmianie tref'u uzyskałem bezwględną stabilność na pamięciach...

są na pewno TREF'y, które się powinno omijać ze wzg. na pogorszenie wydajności - dla mnie to wszystkie niskie, 0016, 0128 itd.

ale np, jeden tref w synchro będzie miał b. dobrą wydajność a jak się przejdzie na jakiś div i ustawi te same parametry pamięci (oprócz MAL i RP, które trzeba poluzować przy przechodzeniu na niższy div) to będzie miał gorszą wydajność od innego z tego zakresu "us"

jednak chodzi o to że trzeba to samemu dobrać do swoich pamięci/kontrolera - ja używam np. tref'ów z zakresu 1,95us, czyli 3072-3684-4196-4708 i zawsze wystarcza, przy czym 3072 ma raczej negatywny wpływ i na wydajność i na stabilność w moim przypadku ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pamiecia tez pasuje 4708, ale nie wiem do konca czy mam racje :razz:

W kazdym razie zdenerwowalem sie i zapuscilem 10 loopow MT @ 263 potem to samo @ 264 i 265 MT czysty. A jak dawalem od razu 265 to bledy :blink:

 

Jak jeszcze mi pamieci chodzily na biosie 623-3 @ 265 to zapuscilem im tak

2-8-2-7-13-2-2-2-2- 2048 -1-E-DS-0-L7-L2-06-04-16-E-16-7-D to wywalily tylko jeden blad w 10 loopie a potem czysto. Te pamieci sobie za duzo pozwalaja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko widze ze masz rp-mal 4-6 :blink: i dobrze ci to kontroler ciągnie??? bo pamiętam że jak próbowałem kiedyś znależć maksymalne stabilne to 4,5-6 to było ostatnie co sie dało wyciągnąć a jeszcze pękało przy wyższych mhz...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 07-05 niestabilne przy tych mhz??? dziwne... ale nie niemożliwe :D to już nie wiem co mam ci poradzić :(

może zaostrz alphy jeszcze, Mardokowi poszło kiedyś - pisał w topicu o super_pi, luzne alphy = niestabilne, ostre alphy - stabilne

jeszcze DS-DDS = 07-03; 05-03 spróbuj, może coś da...

generalnie te parametry największy mją wpływ przy ujarzmieniu pamięci, jak timingi główne mamy ustalone

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa jak ma sie timingi glowne ustalone... chodzi o to ze nie ma. Raz chca takie a raz inne.

A teraz to juz nawet 260 chyba nie jest stabilne :?

Te pamieci to maja kaprysy. Dzisiaj sobie odpoczna od MOBO a sama MOBO bedzie miala CCMOS na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, gdzie można kupić teraz te Astaki 2x512 na BH-5? W Siriusie nie mają już i nie będą mieli... Szukam czegoś na Winbondach i te Astaki kuszą ceną która jest jeszcze do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plasma

 

Dzisiaj się pytałem dystrybutora o te Pamięci i powiedział mi że ich nie mają i nie wiadomo czy one jeszcze będę. A od tego Dystrubutora zaopatrza się Sirius w pamieci, więc u niech tez nie będzie.

 

A o to moje ostatnie test Super_PI 32MB

 

http://img240.imageshack.us/my.php?image=260mhzna358v1ke.jpg

 

Dzisiaj jeszcze się z nimi pobawie, jeśli macie jakieś uwagi dotyczące timingów to piście może jeszcze cos wyciągne z tym BH-5-tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

wypowiadałem się w tym temacie ale chyba nigdy nawet nie pokazałem co umieją moje astaki :D

ponieważ wczoraj i dzisiaj poświęciłem się żeby je w miarę skrupulatnie przetestować, pokażę kilka screenów

timingi widać na screenach, ustawienia dodatkowe w biosie mogę podać później :) oczywiście wszystko na 2-2-2-5

 

258mhz @ 3,5V + 0,03

 

Dołączona grafika

 

267mhz @ 3,7V

 

Dołączona grafika

 

270mhz @ 3,7V + 0,03

 

Dołączona grafika

 

 

 

na razie tyle, nie wiem czy zrobię więcej, zdziwiłem się że pamięci tak ładnie się skalują na wysokim V, chciałbym jeszcze z 2-3mhz dorzucić... życie pokaże ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669

Gratuluje pięknego winiku, szegulnie te 270Mhz

 

zmotywowałeś mnie żeby ja dał 3,7V na moje astaczki, jutro jak mi się uda to je przetestuje.

 

Walnij ten wyniczek to tego tematu

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=184052

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wogole wygrzewac te pamiatki?

pytam bo mam je juz od sierpnia 2005 i max. dawalem na nie 3.2V a gdzies czytalem ze trzeba to robic zaraz jak sie je dostanie i jeszcze przed podkrecaniem??!!

 

a jak u was wyglada wynik w wewnetrznym benchmarku GoldMemory?

bo u mnie na @225 3.05V 2-2-2-5 CL-1 i procku @2700 dzielnik 150 mam 3200MB/s ( prawie identyczny wynik 3203MB/s przy identycznych ustawieniach timingów ale procek @2646 dzielnik 166 i pamiatki @ 240.45 na 3.33V )

wiec czy jest sens luzowac timingi zeby wyciagnac wiecej Mhz kosztem wydajnosci??!!

 

a i znalazlem nowe cudo od Astak'a: http://www.vr-zone.com/index.php?i=3221 :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr@bollo

Jeszcze nie widziałem co twoje Astaczki potrafią, zapodaj im 3,6V i zobaczymy ile poleca :D

 

 

 

tak moge zapodac tylko nie moge jeszcze znalezc dobrych ustawien timingow :mur: :mur: :mur:

teraz mam ustalone ale chodza mi tylko @225 na dzielniku 150 proc@2700 i zero bledow w Goldzie!!

jak daje na dzielnik 166 to chodza @245 i proc@2700 ale w goldzie wywala mi bledy od kroku 200 :mur: :mur: :mur:

za cholere nie moge ich ustabilizowac!!

a nie wiem czy jest sens luzowac alphy bo wydajnosc bedzie mniejsza!!

a ile Ci pokazuje benchmark w Goldzie??? bo u mnie na @225 i na max. ostrych timingach mam 3220MB/s

 

PLEASE HELP!!!!!!!!!!! :? :? :? :?

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki!

troche sie pobawilem wczoraj i poszly mi tak

http://img98.imageshack.us/img98/8927/23483eh.jpg

 

0 bledow w Goldzie i ostre timingi i wydajnosc 3231MB/s w wewnetrznym benchmarku GoldMem :twisted: :twisted: :twisted:

 

EDIT:

i jescze screen z SP2004 http://img98.imageshack.us/img98/420/234prime1ub.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...