Skocz do zawartości
p1tbull

Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Można na przykład to zrobić przy użyciu:

Nazwa: Xmpeg 5.2 Beta 2

Opis: Program konwertuje dvd do avi wraz z dźwiękiem i napisami. Stanowi on rozwinięcie FlaskMPEG. Program dekoduje mpeg1 i mpeg2 i umożliwia ich skompresowanie do wybranego formatu i wybranym kodekiem (m.in divx 5, xvid).

 

Nazwa: Dr. Divx 1.04

Opis: Program twórców kodeka divx, upraszczający konwersję innych formatów multimedialnych do Divx, w zaledwie kilku krokach. Program kompresuje pliki MPEG1/MPEG2/MPEG4, AVI, WMV, przechwycone z kamery cyfrowej (DV) albo przechwycone z innego źródła. Program ma gotowe profile znane już z kodeka Divx, można rónież tworzyć własne. Wykorzystuje filtry z innych programów np. Virtualdub. Program automatycznie dobiera rozdzielczość, sam usuwa czarne brzegi (cropping). Umożliwia tworzenie kolejki zadań. W pakiecie zawarty jest od razu kodek Divx 5.1.1 Pro.

 

 

Nazwa: DVD2AVI 1.86

Opis: Narzędzie dostarczające strumień z pliku VOB do innego kompresora - wersja zalecana do kompresji bezpośredniej

 

 

Nazwa: DVD Master Backup 0.3.7

Opis: Proste narzędzie umożliwiające przeprowadzenie kompresji dvd do divx lub vcd. Cały proces kompresji jest zautomatyzowany, program sam zgrywa dvd na dysk, kompresuje i dopasowuje wielkość do wielkości cdromu 700 MB. Użytkownik musi ustawić tylko kilka parametrów. Do kompresji obrazu używa kodeka Divx 5.1.1. Status shareware.

 

Nazwa: HGRip 0.6

Opis: Program umożliwia skompresowanie dvd do avi, a wystarczy do tego tylko jedno kliknięcie myszką. Program sam zgrywa dvd na dysk, obraz kmpresowany jest kodekiem XviD, dźwięk może być mp3 lub ac3. Ponadto program sam wykonuje wszystko: obcina brzegi w obrazie (croping), ustala rozdzielczość, sam przeprowadza test kompresowalności i na jego podstawie dobiera odpowiednie parametry kompresji aby uzyskać jak najlepszą jakość. Program niestety nie działa w systemach Windows 9x.

 

 

Nazwa: Nandub 1.0 RC2

Opis: Zaawansowany kompresor Divx 3.x z wykorzystaniem techniki SBC, duże możliwości edycyjne (dokładne dzielenie plików wg długości w MB lub wg czasu) - dokładne opisy kompresji w dziale artykułów!

 

 

Nazwa: FairUse 0.41b

Opis: Program umożliwia wykonanie kopii dvd, w zamierzeniu autora w jak najłatwieszy sposób. Dlatego program wyposażony jest w kretor prowadzący użytkownika krok po kroku. Program umożliwia skompresowanie filmu kodekiem divx lub xvid, kompresję dźwięku ac3 do mp3, ac3 i ogg lub bezpośrednie wykorzystanie ac3. Program precyzyjnie dobiera parametry kompresji tak aby dokładnie plik końcowy miał pożądaną wielkość. Umożliwia zapis filmu w formatach avi, mkv i ogm. Program również wyciąga i zapisuje napisy.

 

 

 

Nazwa: mpeg2avi SVE 2.1

Opis: Kontynuacja rozwoju mpeg2avi, nowe funkcje (deinterlace, filtry)

 

Nazwa: FlaskMpeg DeCSS

Opis: Popularny kompresor VOB->Divx, wersja umożliwiająca kompresję bezpośrednio z płyty DVD bez zgrywania na HDD (nie zalecany przez Divx.PL).

 

Nazwa: DVD2AVI 1.76+

Opis: Narzędzie dostarczające strumień z pliku VOB do innego kompresora - standardowa wersja, zalecana do frameservingu do Vdub/Nandub

Rozmiar: 149504 bajtów Pobrań: 11843

 

 

Nazwa: Nandub 1.0 RC2 Lumafix

Opis: Wersja Nandub przystosowana do kompresji w trybie "Fast Recompress" z użyciem Avisynth - zalecana!

Rozmiar: 510976 bajtów Pobrań: 9965

 

 

Nazwa: Super DVD ripper 1.90a

Opis: Program służy do konwersji DVD do formatów avi, divx, vcd i svcd. Ponadto umożliwia od razu nagranie utworzonych plików na cd bez potrzeby korzystania z zewnętrzego programu. Program ma bardzo łatwy i prosty wygląd, ułatwiający maksymalnie konwersję. Status: trial

Rozmiar: bajtów Pobrań: 9062

 

 

Nazwa: Gordian Knot 0.28.7.2 Update

Opis: Uaktualnienie dla Gordian Knot 0.28.7. Rozbudowanego narzędzia wspomagające kompresję SBC, Divx5 i XviD - edycja statystyk, modyfikacja parametrów kompresji, kalkulatory bitrate i rozdzielczości, obsługa skryptów AVS. Ta wersja umozliwia otwieranie projektu d2v albo plików avi jako materiału który będzie kompresowany. W tej wersji: - poprawiono podział pliku napisami - uaktualniono VDubMod i poprawnie działa już podział filmu na części - dodano poprawną wersję DGbob.dll

 

 

Nazwa: Mpeg2Avi Borg 1.71

Opis: Zmodyfikowana wersja programu mpeg2avi, służącego do kompresji dvd do avi, do której dodano własne wewnętrzne gui, dodano możliwość ustalania wielkości obrazu, kompresji 2-przebiegowej w kodekach Divx, możliwość automatycznego wyłaczenie komputera po zakończeniu kompresji. Program mam uprościć i ułatwić kompresji do divx. Obecna wersja dostosowana jest do kodeka Divx 5.0.5.

 

Nazwa: FlasKMPEG 0.7.8.39

Opis: Porgram do konwersji dvd do divx, kolejna wersja jeszcze rozwojowa. Dodano m.in. wpsarcie dla yuv, ułatweinia w dostosowywaniu parametrów kompresji, porawiono zapisa avi dodając wsparcie dla YV12, YUY2 i RGB32 i szereg innych zmian.

 

 

Nazwa: SimpleDivx 1.38

Opis: Program umożliwia zautomatyzowaną kompresję dvd do divx, z wykorzystaniem kodeków Divx5, Xvid i oraz innych zainstalowanych w systemie. Program sam kompresuje obraz oraz dźwięk (do formatu mp3, ogg lub ac3), łączy obraz z dźwiękiem i dzieli końcowy plik na części pasujące na cdrom. Umożliwa utworzenie filmu w formacie avi lub mkv. Sam również wyciąga z filmu napisy i zapisuje je do formatu vobsub.

 

 

Nazwa: Nandub 2.01

Opis: Wersja programu oparta na wersjach Nandub 1.0RC2 i VirtualDub 1.4d. W stosunku do poprzenich wersji autor tej wersji wprowadził: całkiem nowy algorytm kontroli bitrate, nowy model psychowizualny, wsparcie dla łączenia 3 nowych ścieżek dźwiękowych, specjakny i nowy algorytm korekcji błędów kompresji, usunięto niektóre zbędne opcje kompresji, zmodyfikowano algorytm filtra bicubic dla skalowania obrazu. Program używa własnej wersji kodeka MPEG4 instalowanej razem z programem. A materiał wejściowy pwoinien być w YUY2.

 

 

Nazwa: mpeg2avi px3 0.1.6c

Opis: Najszybszy kompresor VOB->Divx działający z linii poleceń. Kiedyś popularny, obecnie rzadko stosowany ze względu na liczne ograniczenia (brak filtrów, odczyt tylko plików VOB).

 

Nazwa: 1st DVD ripper 4.3

Opis: Program do komwersji DVD do formatów VCD/SVCD/DIVX AVI. Program umożliwia konwersję całego filmu, jego części lub wybranego rozdziału. Do ropoczęcia konwersji wystarczy tylko jedno kliknięcie myszką, ponadt oprogram wyposażono w wizard ułątwiajacy konfigurację. Program ma możliwość tworzenia kolejki zadań, zmiany skórek i wiele innych opcji.

 

Mam nadzieje, że któryś z tych programów ci się spodoba :) ... no a gdzie je znaleźć? www.google.pl

Dałbym ci do każdego linka, ale nie wiem czy mogę tu tak tymi linkami rzucać...

 

A i przy okazji pisze się "nie wiem" ,a nie "niewiem" i "pomóżcie" a nie "pomużcie" bykom stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak miłą opinie :-P

Po prostu jak komuś odpowiadam staram się być dokładny... :)

Znaczy się tą listę cały czas by można wydłużać, bo programy przybywają cały czas, ale poco jeśli istnieje coś tak wspaniałego jak google :lol:

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ja nie chcę być nie miły ale napisałeś znowu z błędem tylko, że tym razem „niezwruciłem”… Nie z czasownikami piszemy oddzielnie a zwróciłem odmienia się na zwracać(powinno być „nie zwróciłem”). Ty to robisz specjalnie czy jak? :-P

Ja rozumiem, że może się zdarzyć literówka, tak jak na przykład „porawiał”… ale to tylko świadczy o naszym niechlujstwie.

 

EDITED

Nie oszukujmy się, każdy z nas ma w domu Worda, jedni mają oryginał, drudzy nie… nie oto chodzi… ale jeśli już mamy taki program korzystajmy z niego.

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...