Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

gto na agp juz w polsce sa

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...2&TowarId=21022

teraz wypada czekac az ktos bios zrzuci z tej karty i udostepni

ladnie... jestem pewien ze nie przesadze jesli powiem ze ich poj***lo ze dali taka cene na ta karte - 955zl ! to juz szczyt bezczelnosci zeby tak zawyzac cene tylko dlatego ze to na AGP, a na pci-e ta sama karta w proline za 729zl, to jest po prostu chore...

tak na marginesie cena tej karty nie powinna przekraczac 850zl, a w siriusie wszystko jest o wiele drozsze niz powinno... szkoda gadac... :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ja dodam od siebie ze w niemczech powercolora x800gto na agp mozna kupic za 190 euro + 25 euro za wysylke co daje razem 215 euro a to jest w przyblizeniu 860 zl z wysylka takze niezle ich pogielo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poj... ich tak jak mówiłem wcześniej :) w icompie już są po 850zł :> A za kilka dni pewnie zejdzie do ceny ~800zł albo ceny podobnej do wersji PCX. Koniec OT o GTO bo to temat o GT :>

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jakby co moge zalatwic wersje AGP GTO za ok 810zl ,bo widac duze sklepy na nowosci maja zajebista marze. Problem jest taki ze na razie albo juz wszystko wykupili ,albo jeszcze nikt jej nie ma tzn dystrybutorzy :) Moze cos sie pojawi w srodku tygodnia. Zreszta cena chyba jest taka ze wzgledu na to ,ze jest ich malo, a popyt pewnie duzy. Jak sie pojawia na wieksza skale ceny powinny szybko spasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze GT czy GTO na AGP ? w jednym lepsze taktownie w drugim 12 potokow ... warto dokladac te 100-150 zl do GTO ??? czy te karty wymagaja dodatkowego zasilania ?? jak jest z ich pradozernosci ?? jakie chlodzenie dac na to arctic bedzie dobry ??

Edytowane przez grass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co nikt jeszcze nie ma biosa do x800gt?? Pisze w roznych topikach ale same snoby chyba te karty kupuja i nikt nie chce dac biosa :(.

Jak będę miał swoje gto to Ci wyślę na 100%. Problem w tym, że jeszcze nikt nie ma :/ Pozamawialiśmy ale co z teog ? :blink:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze GT czy GTO na AGP ? w jednym lepsze taktownie w drugim 12 potokow ... warto dokladac te 100-150 zl do GTO ??? czy te karty wymagaja dodatkowego zasilania ?? jak jest z ich pradozernosci ?? jakie chlodzenie dac na to arctic bedzie dobry ??

jasne ze GTO jest lepsze, nawet z nizszym taktowaniem rdzenia jest wydajniejszy, 12 potokow robi swoje, poza tym to sa te same rdzenie i GTO mozna podkrecic conajmniej do takich wartosci rdzenia jak GT co jeszcze bardziej zwiekszy jego przewage, zreszta mozesz zobaczyc testy na pclab

karta oczywiscie wymaga dodatkowego zasilania, pod wersje AGP jest wtyczka molex, taka jak podpinasz do dysku twardego (dotyczy to GT i GTO) co do pradozernosci to nie wiem, ale mysle ze zasilacz o mocy 360W - 380W wystarczy

moim zdaniem warto dolozyc te 100zl bo jak GT juz nie bedzie umial uciagnac przyszlych gier to GTO jeszcze pociagnie :-P i masz spokoj na dluzej

ja sam dolozylem do GTO, w poniedzialek zamowilem w iCOMP, mieli we wtorek wyslac i dzisiaj miala byc karta, ale niestety wyslali dopiero dzisiaj i bede ja mial dopiero jutro

 

tak w ogole to mial to byc temat o GT a robi sie o GTO :D

Edytowane przez LNeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na biosa to sa 2 takie same karty!!! Różnią sie jedynie biosami . Dziwne ze nikt na zachodzie sie za to nie wziol skoro te karty juz sa tam od dawna. Techpowerup wali w ciula z biosami . Jedyna nadzieja w kims kto kupi dokladnie takie x800gto wiec licze na kogos :).

post-7299-1134611583_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie emaile kto hce biosa Sapphire_X800GTO_256MB 256Bit_2ns AGP_bios Skołowałem od Tomka B z forum o GTO Jak Hcecie to Sprawdzie są tam moje wypowiedzi wiec kitu nie wciskam

 

Mam juz biosika od x800gto 256mb agp non vivo . Teraz chwila grozy :P.

Daj Znać jak ci poszło to sam sprubuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udał sie mod takiego wynalazku jak mój (wersja 128 MB)... bo mi nie :(

Modowałem już kilka dobrych miechów temu, może ze 3 razy, niestety bezskutecznie... Zdjęcie w wysokiej rozdziałce, wydaje mi się że ściezka poprowadzona fachowo...

 

Dołączona grafika

 

Czy to coś da się w ogóle zmusić do pracy przy 12 potokach (producent: Szafirek) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udał sie mod takiego wynalazku jak mój (wersja 128 MB)... bo mi nie :(

Modowałem już kilka dobrych miechów temu, może ze 3 razy, niestety bezskutecznie... Zdjęcie w wysokiej rozdziałce, wydaje mi się że ściezka poprowadzona fachowo...

 

Dołączona grafika

 

Czy to coś da się w ogóle zmusić do pracy przy 12 potokach (producent: Szafirek) ?

 

mod naluzaku ale czuje że nam nie wyjdzie mam ten sam problem i se darowałem . Cytuje spinnakera - (Co do moda na 12p juz nie masz co liczyc, na 16p pewnie tez Bo z tego co widze masz pozna serie0547, mozesz proowac ale nie sadze zeby cos dalo wgrywanie biosow.)

 

 

 

 

Spinnaker jak byś mugł to wżuć Biosa na forum co ci wysłałem to bo mi brak uprawnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjLu: Dzięki za BIOS. Czy to aby napewno od GTO?

Pewnie jest tak jak podejrzewałem to jest BIOS od PRO. Otwórzcie sobie BIOS w np. WinHex lub nawet Notatniku i zerknijcie na pierwsze bajty "...RADEON X800 Pro..." .

 

Gregor1230: jeśli możesz to podrzuć mi swój BIOS od GTO. Sprawdzę go czy to też od PRO i czym się różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko, moze ktos wie...dlaczego o/c mojego radka nic nie daje ?? wogol eja mam jakies ciulstwo a nie grafe...taktowanie mam teraz 492/1040 i nie widze zadnej roznicy :o wyniki w 3d sa nieduzo wyzsze...:|

 

Moze mi ktos powiedziec czy wgranie biosu by duzo zmienilo? hmm chyba to nie jest zbyt bezpieczne a moze?

 

Sorka jesli bylo to mowione...ale przegladanie 43stron troche zajmuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Jestem po paru eksperymentach i odblokowanie dodatkowych potoków w Sapphire x800 GT 256 AGP z nowszą wersją chłodzenia zakończyło się połowicznym sukcesem, jeś można to tak nazwać.

 

Po wgraniu BIOS-u, zarówno od GTO jak i od PRO, po restarcie kompa Everest pokazuje 12 potoków. Ale dzieje się tak tylko, jeżeli w systemie nie ma zainstalowanych jescze sterowników (karta pracuje na standardowym sterowniku VGA). Po zainstalowaniu sterowników wskakuje ponownie że aktywne jest tylko 8 potoków.

 

Dziwna sprawa, bo jak już sprzęt wykrywa 12 potoków to po zainstalowaniu sterów powinno tak zostać. Co najwyżej dodatkowe potoki mogą być niesprawne i będzie sypać artami. Myślę że jakby udało się zmusić sterownik do pracy na tych 12 potokach to mogło by być całkiem dobrze.

 

Testy przeprowadzałem zarówno na zamalowanym lakierem przewodzącym lasercutcie jak i bez połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko, moze ktos wie...dlaczego o/c mojego radka nic nie daje ?? wogol eja mam jakies ciulstwo a nie grafe...taktowanie mam teraz 492/1040 i nie widze zadnej roznicy :o wyniki w 3d sa nieduzo wyzsze...:|

 

Moze mi ktos powiedziec czy wgranie biosu by duzo zmienilo? hmm chyba to nie jest zbyt bezpieczne a moze?

 

Sorka jesli bylo to mowione...ale przegladanie 43stron troche zajmuje :D

Patrząc na twój podpis to wyniki z 3dsmarków powiewają lekkim dramatem. Mnie sie udało przy 565mhz gpu i 1120 mhz memki w 3dmarku03 - 10670 pkt a w 3dmarku05 4689 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjLu: Dzięki za BIOS. Czy to aby napewno od GTO?

Pewnie jest tak jak podejrzewałem to jest BIOS od PRO. Otwórzcie sobie BIOS w np. WinHex lub nawet Notatniku i zerknijcie na pierwsze bajty "...RADEON X800 Pro..." .

 

Gregor1230: jeśli możesz to podrzuć mi swój BIOS od GTO. Sprawdzę go czy to też od PRO i czym się różni.

 

 

Ja mam Gt A tego biosa dorwałem z ForumGTO od Tomka B Na 100% To GTO Sprawć w notatniku

 

A więc tak. Jestem po paru eksperymentach i odblokowanie dodatkowych potoków w Sapphire x800 GT 256 AGP z nowszą wersją chłodzenia zakończyło się połowicznym sukcesem, jeś można to tak nazwać.

 

Po wgraniu BIOS-u, zarówno od GTO jak i od PRO, po restarcie kompa Everest pokazuje 12 potoków. Ale dzieje się tak tylko, jeżeli w systemie nie ma zainstalowanych jescze sterowników (karta pracuje na standardowym sterowniku VGA). Po zainstalowaniu sterowników wskakuje ponownie że aktywne jest tylko 8 potoków.

 

Dziwna sprawa, bo jak już sprzęt wykrywa 12 potoków to po zainstalowaniu sterów powinno tak zostać. Co najwyżej dodatkowe potoki mogą być niesprawne i będzie sypać artami. Myślę że jakby udało się zmusić sterownik do pracy na tych 12 potokach to mogło by być całkiem dobrze.

 

Testy przeprowadzałem zarówno na zamalowanym lakierem przewodzącym lasercutcie jak i bez połączenia.

 

A jakich sterow użyłeś ?

Może sprubuj Omegi najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zdziała soft mod z omeg :P taki jak do 9800se@ pro.Coś lipa cholera jasna co oni tam zmienili takiego ze sie nie odblokowuje?? Na bank musi sie odblokowac bo to identyczne pcb , wszystko identyczne!!! Chyba ze poprostu do gt wsadzają czipy tzw dpady ktore mają 8 potoków i koniec , ale na pewno z tylu kart ktoras by sie odblokowala na te 12 potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na najnowszych Omegach i na sterownikach ze strony Sapphire-a. Nic to nie zmieniło.

 

Dziwna sprawa, może ktoś tym się zajmie i opracuje stery które będą chodzić na 12 potokach. Tym bardziej że po zmianie BIOS-u niby udaje się odblokować te 12 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dobrych wieści dla właścicieli x800GT AGP. Prawdopodobnie jest sposób na odblokowanie 12 a nawet 16 potoków w tych kartach. Nie obejdzie się jednak bez użycia lutownicy.

 

A mianowicie na PCB po stronie gdzie znajdują się śrubki do przykręcenia radiatora jest matryca małych rezystorków SMD (dokładnie obok śrubki znajdującej się bliżej środka PCB). Trzeba odpowiednio przelutować jeden rezystorek. W związku z tym prośba do kogoś kto posiada Sapphire x800gto 256 AGP na niebieskim PCB aby przesłał mi na wzór skan tej strony PCB gdzie są śrubki do przymocowania radiatora. Dobrze by było aby skan był w dużej rozdzielczości.

 

Oczywiście nie ma gwarancji że te 12 czy 16 potoków będzie sprawne ale przynajmniej da się je w końcu odpalić i sprawdzić. Przy odrobinie szczęścia całkiem możliwe że uda się nawet na 16 potokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...