Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jest w stanie udzielic mi informacji czy modowanie Radka X800GT (AGP, Sapphire, 256MB) na 12 potokow renderingu moze w jakis sposob sie nie powiesc. Np. zalozmy, ze karta nie ma potencjalu do modowania, a mimo to polaczylbym piny tak jak na zalaczonym obrazku http://www.tweak.pl/artykul/radeon_x800gt. Nie mam niestety rdzenia R480 a R420, jednak to wciaz chipset Radeona X800SE. Czy taki eksperyment moglby to okazac sie grozny dla zywotnosci karty? Moze ktos z forumowiczow probowal czegos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ze pisze nowego posta, ale topic podumarl juz...

bawil sie ktos tymingami ?

widze ze to cos daje - http://service.futuremark.com/compare?3dm06=94791 ... ja na tych samych a nawet wyzszych zegarach nie jestem w stanie osiagnac takiego wyniku...

juz napisalem maila z zapytaniem co i jak wieczorem sie chyba pobawie, ale jestem ciekaw, czy ktos z was rowniez sie tymingami bawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki , sorki ale wybiorczo czytalem topic pod katem 12p, mam niebieskiego szafirka 0533 , niestety 12p nie dziala.

 

Natomiast niedawno wzialem bloczek od Yotomeczka a ten z cpu wrzucilem na GPU. Zbilem 15 stopni ;O Teraz karta leci na 600mhz gpu, da sie 615 ale sa zwiechy, nie ma artow, po prostu down, moze by tak wiecej napiecia?

 

Zastanawiam sie czy warto.

 

Poki co jak na 8 potokowe x800Gt to jestem zadowlony, wlasnie strzelilem rowniotko 5000 3dm05

Edytowane przez MaxDamage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Radeon X800GT to pomyłka zarówno na AGP jak i PCI-Express:

 

1. ATI ma rok opóźnienia w stosunku do Nvidii. Wiele ludzi ma już w swoim kompie GeForce 6600GT i wymiana na niewiele szybszego (i to nie zasze) Radka, będzie dla nich bez sensu.

 

2. Karta ma 256MB pamięci taktowanej 980MHz (w tym segmencie optymalna ilość pamięci to 128MB, podwojenie tej ilości znacząco zwiększa cenę, a wydajność tylko nieznacznie) lub 128MB taktowanej znacznie wolniej (zastosowanie gorszych pamięci nieznacznie wpływa na cenę, ale za to wydajność jest dużo niższa).

 

3. Ma przestarzałe Pixel i Vertex Shadery (wersje odpowiednio 2.1 dla jednostek cieniujących piksele i 2.0 dla jednostek cieniujących wierzchołki). Nowe gry coraz częściej będą wykorzystywać te technologie w wersji 3.0 (takiej jak w kartach GF z serii 6xxx).

 

4. Cena karty oscyluje wokół 700 zł (AGP), podczas gdy konkurencyjny GF 6600GT kosztuje ~550zł (w wersji Ultimate ma bardzo dobre pamięci o czasie dostępu 1,6ns !!!). Natomiast GF 6600GE jest dostępny już za 500 zł, a po niewielkim O/C ma wydajność wersji GT.

 

Nie twierdzę, że jest to zła karta. Ma swoje plusy: 256-bitowa szyna pamięci i 6 jednostek Vertex Shader (dwukrotnie więcej niż u konkurencji), jednak to trochę za mało, by wygrać konkurencję w kategorii cena/wydajność z GeForcem 6600GT.

 

Nvidia vs ATI ?

Dla mnie wybór jest jasny - NVIDIA.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ziomek ale musze to powiedziec jestes kretynem!!! 256 mb na karcie to podstawa i kazdy kto gral w fear sie ze mna zgodzi a nadzien dzisiejszy to se sm 3.0 w dupke wsadz. A tak pozatym nie porownuj gf6600gt do x800gt bo nie ma to sensu , zapusc sobie gierki i zobaczysz co lepiej chodzi no moze q4 jest wyjatkiem :). Boze ska on sie zerwal chyba spuscili go z nvidia teamu z choinki.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ziomek ale musze to powiedziec jestes kretynem!!! 256 mb na karcie to podstawa i kazdy kto gral w fear sie ze mna zgodzi a nadzien dzisiejszy to se sm 3.0 w dupke wsadz. A tak pozatym nie porownuj gf6600gt do x800gt bo nie ma to sensu , zapusc sobie gierki i zobaczysz co lepiej chodzi no moze q4 jest wyjatkiem :). Boze ska on sie zerwal chyba spuscili go z nvidia teamu z choinki.

Po pierwsze nie jestem zaden "ziomek" :lol:

 

Po drugie - to ze mnie nazwales kretynem jakos mnie nie przekonalo do tego ze Radeon jest lepszy :lol:

 

Nawet jesli 256MB cos daje w Fearze to co z tego. Karty graficznej sie nie kupuje o to zeby grac w FEAR'a. Ogolnie rzecz biorac w istniejacych obecnie grach na sprzecie tej klasy co GF6600GT czy Radeon X800GT nie ma duzej roznicy miedzy 128MB a 256MB. I to nie jest tylko moja opinia lecz takze ludzi, ktorzy sie na sprzęcie znaja znacznie lepiej od ciebie :lol:

 

 

NIE POZDRAWIAM (Boś debil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwynbleidd to nie hyde park ani topic do wyrażania swoich uczuć, przez takich jak ty odechciewa mi się zaglądać na tłika

 

co do ilości pamięci to sprawdza się to przy grze w wyższych rozdziałkach (więcej niż 1024x768)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jestem zaden "ziomek" :lol:

 

Po drugie - to ze mnie nazwales kretynem jakos mnie nie przekonalo do tego ze Radeon jest lepszy :lol:

 

Nawet jesli 256MB cos daje w Fearze to co z tego. Karty graficznej sie nie kupuje o to zeby grac w FEAR'a. Ogolnie rzecz biorac w istniejacych obecnie grach na sprzecie tej klasy co GF6600GT czy Radeon X800GT nie ma duzej roznicy miedzy 128MB a 256MB. I to nie jest tylko moja opinia lecz takze ludzi, ktorzy sie na sprzęcie znaja znacznie lepiej od ciebie :lol:

NIE POZDRAWIAM (Boś debil)

Jest ogromna różnica . Zwłaszcza w cs source. Poniewaz mam lcedeka wiec gram w 1280 x 1024 z aax2 i afx16 na kazdej mapie !!! Najgorszy fps jaki mam to cs_militia i tam jest hdr i spada mi do 42 fps i oscyluje w tych granicach przechodzac 50 fps no chyba ze cos pierdutnie ze wszystko lata to spadnie do 35 fpsow. Wsadziłem specjalnie dla Ciebie koleżko gf6600gt galaxy i powiem Ci ze poprostu sie nie da za bardzo grac , bo fps jest srednio na kazdej mapie o 30 do 40 % gorszy , a juz nie wspomne co sie dzieje jak wlacze aax16 i aax2 cos mi sie wydaje ze tu siada przepustowosc i w radeonie te 256 bit to nie przelewki to karta musi miec. Jesli gra sie w 1024 to nawet znosnie chodzi ten 6600gt ale nie mozna go wogole rownac z x800gt.

P.S.: To widocznie ci ludzie sie wogole nie znaja i poprostu fanboyami sa strasznymi :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Radeon X800GT to pomyłka zarówno na AGP jak i PCI-Express:

 

 

Nvidia vs ATI ?

Dla mnie wybór jest jasny - NVIDIA.

Pokusilem sie i pozyczylem od koleszki 6600 gt.. Mówie,co mi tam, komp rozbebeszony to sprawdze..

 

Szczerze?? Obsikac go nawet nie chce i cale szczescie,ze go nie kupilem a prawie sie na niego skusilem... Nawet TV-out 4x gorszy .. Kurde, ludzie, albo ja jestem ślepy albo juz wiem z czego wynika jego "konkurencyjna cena" ..

 

"kragiel"jakich mało ..

 

Zostane jednak przy moim skromnym 8-potokowym x800 gt ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że dobrze zrobiłem kupując x800gt agp a nie gf6600gt :-) jestem zadowolony,potestowałem kilka gier i w area51 gram 1600x1200.far cry też ładnie chodzi muszę dokupić tylko 512 ramu bo q4 zbyt często się doczytuje z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoje przed dylematem zakupu kart graficznych do dwoch roznych kompow, jedna PCI, a druga AGP i wlasnie tutaj pierwszy raz przeczytalem ze GF6600GT jest taki slaby. No ale do rzeczy.

1. PCI,

Czy Sapphire Radeon X800GT 256MB 256bit PCI-E daje sobie bez wiekszych problemow odblokowac dodatkowe potoki? (bo czytalem tutaj o AGP ze jest slabo). Ceny tego Radka i Galaxy GF6600 GT z Zalmanem sa porownywalne dlatego pytam, bo bez dodatkowych potokow to raczej przychylam sie do GF z Zalmanem cichym(bo taniej), ktora LEPSZA?

 

2. AGP, tutaj niestety RADEONY sa minimum o 200 zeta drozsza niz GF6600GT, a na troche straszym kompie juz niewiadomo czego sie nie osciagnie, wiec chyba nie ma sensu wydawac ponad 800 zeta na karte troche lepsza?

Edytowane przez Dziadoslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podarcie co lepsze do gier Radeon X800GT czy GTO ?

Czyli więcej potoków czy szybsze taktowanie rdzenia ?

( na PC-Expres )

Proste,że X800GTO B)

X800GTO = 4800mp

X800GT = 3800mp

a tak poza tym....to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@champion__103 - a po co kupiles agp skoro masz mobo z pcie?

moze zasilka ma problemy

 

@Krzysiek234 - gto

 

@Gwynbleidd - bez komentarza

 

@Gregor1230 - na wc i 12potokach poszla mi stabilnie na 618gpu i 625mem - max wydajnosc na 618/618.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. Mam takie pytanko. Mianowicie mam X800GT 128DDR 256BIT i MAX Jaki na niej wycisakam bez artów na chłodzeniu Whisperrock + AS5 + 2xArctic Fan 3 + Mega radiatory na memki + duże radiatory na mosfety to 651/840 przy oczywiście 8 potokach. Mam pytanko mianowicie czy 10091pkt w 3d2003 przy taktach 651/840 8 potoków Sempron s.939 @2.36Ghz 2x512DDR A-data ,ASRock Dual SATA 2 to dobry wynik? Myślę też o odblokowaniu potoków do 12,ale nie wiem czy da radę. Mam GPU R423 - prawdopodobnie się odblokuje i niebieskie PCB. Karta ma w stresie 47* na GPU i 39* dla PCB - myślę,że temperaturki to jak na WC-cie B) . W Idle mam 32* GPU i 32* PCB. Pozdrawiam i powiedzcie ile macie na 8 potokach na X800GT (najlepiej ze 128DDR ,chociaż też 256DDR3 mogą być)

P.S

Oczywiście te takty mam bez żadnych v-modów itp.

Edytowane przez Daron7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obra....nie wiem czemu,ale pisze,że Valid Password :mur:

Tutaj dam fote: Mam taką z 644 / 856

Dołączona grafika

 

 

 

A tutaj Ati Tray Tools Benchmark - pokazuje ,że mam X800PRO B)

Dołączona grafika

 

 

 

A tutaj,że nie mam artów przy GPU=651Mhz

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi o moim OC :lol2:

//edit//

A co do fotek karty...to tutaj jest kilka fotek (tylko to są starsze - teraz mam jeszcze radiatory na ALL mosfets)

http://www.in4.pl/nb_forum.htm?forum_id=11...&post_id=155652

//edit 2//

Mam 10183pkt w 3d2003 przy procu 2.25Ghz i karcie na 651/864Mhz

Oto screen:

Dołączona grafika

Edytowane przez Daron7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...