Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

A więc dzisiaj otworzyłem okienko i dalem na 660/870 - na GPU było FULL STABLE ,ale memki chyba mają za mało V ,bo miały 35* w stresie i byłylekkie atry(20-40 pixeli).

Tutaj wdajność:

Dołączona grafika

 

Jeszcze niedługo dam kompa pod okno to i może 680 zobacze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon X800 GT 256MB z rdzeniem R420 na AGP Samsung 2.0ns

 

JAK JĄ ZMODOWAĆ NA 12 LUB 16 POTOKÓW ???? please help

 

Wiadomo ze odnalezienie biosa to nie jest problem, zarówno jak i jego wgranie.

 

Połączyłem już piny w taki sposób Dołączona grafika

 

 

Teraz pozostaje pytanie co dalej? bo nadal pokazuje mi tylko 8 potoków :(

 

Wszystkie pobliskie artykuły mówią o modowaniu kart z rdzeniem R423 lub 480.

 

Czyżby nie było mozliwości zmodowania X800 GT R420 ??

 

Jeśli ktoś zna jakis dobry sposób prosiłbym o przesłanie maila lub reposta.

 

A moderatorów prosze o wyrozumialosc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie było mozliwości zmodowania X800 GT R420 ??

Jeśli ktoś zna jakis dobry sposób prosiłbym o przesłanie maila lub reposta.

ja znam taki sposob - kup sobie gto/pro, albo xt - agp sie nie moduje :?

bylo to juz przerabiane w tym poscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam taki sposob - kup sobie gto/pro, albo xt - agp sie nie moduje :?

bylo to juz przerabiane w tym poscie...

 

podobno bawiąc sie lutownicą z tyłu karty mozna cos zlutowac i wtedy bedzie dzialac. Tylko które to lutowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd !!! Ja i zapata juz lutowalismy smd , a zreszta w wersji x800gto agp tablica smd identycznie wyglada wiec nici z tego. Sam czip x800se poprostu w wersji agp chyba poprostu nie ma nic poza 8 potokami i nie odblokujesz jak ich nie ma .

Pojawiły się kozaki na allegro : http://www.allegro.pl/item89748491_palit_x...otokow_agp.html

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor1230, ile na GPU ci idzie najwięcej ten Radosław? Ja mam takiego samego i przy 560Mhz jeszcze chodzi, a jak dam więcej to się komp zaiwiesza i po chwili robi się czarny ekran :(. Pamięci idą spokojnie na 1200Mhz, ale to mi nie poprawia wydajności w 3dmarku05, a chciałbym pobić 5000. Może mu prądu brakuje? Mój jest od szafira na niebieskim laminacie.

 

Można kupić jakieś cichsze chłodzenie na tego radeona ( i wydajniejsze troche ), ale takie, żeby nie zajmowało więcej miejsca pod kartą. Bo mam na mojej mobo tylko 3 PCI i wszystkie zajęte, więc chłodzenie karty nie może być wysokie.

 

Pomóżcie mi dozbierać te 50 Pkt w 3dmarku05 :) Dzisiaj miałem znowy rekord (4962).

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek mój idzie na 570 gpu i 570 memki i to jest max. Powyzej tych wartosci zwłaszcza na gpu włącza sie gpu recovery i na banq brakuje voltów. Jedyny sposob to vmod ale nie chce mi sie za bardzo go robic :) , bo teraz brak czasu :/. Z waskim chlodzeniem to bedzie problem bo pentagram raczej odpada , a AC silencer tez za chudziutki nie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą memki na 600, jak dam 605 to już sie arty pojawiają, ale zwiększenie taktowania pamięci mi nie daje lepsaych wynikow w 3dmarku05 (na 550 memki mam taki sam wynik), a GPU idzie tak torchę więcej jak 560Mhz, ale mi sie GPU recovery nie włącza tylko zwiecha kompa ;(. Nie wiem co z tym chłodzeniem zrobie, chyba ze wywale kartę telewizyjną (bo na niej tylko radia słucham). To nie pobiję 5000 w 3dmaku05?

 

EDIT: Takie mam wyniki w benchmarku z ATITools.

 

A jakie chłodzenie polecilibyście mi, które zajmuje slot AGP + jedno PCI pod nim? Dobrzeby było jakby cena nie przekroczyła 100 zł. Ma być oczywiście wydajniejsze od tego z szafira i duuużo cichsze. Cisza to podstawa. Na procek zamówiłem już A64 Freezer pro i go potencjometrem zcisze, żeby nie było słychać. Teraz mi hałasuje grafika tylko.

 

Tak mi sie przypomniało teraz, że np w geforce 6200 można zwiększyć napięcie GPU przez wgranie innego biosu, może w X800GT też jest to gdzieś w biosie zapisane i mozna trochę podnieść? Interesował się ty kiedyś ktoś? Chciałbym żeby mi GPU się podkręciło do 580Mhz, to uż na pewno bym osiąągnął 5k w 2k5 :) Bo na 550/550 mam 4942 :)

 

EDIT: Już mam 4980pkt, może jutro mi sie uda dozbierać te 20 :) bo dzisiaj już ide spać.

post-126072-1141675404_thumb.jpg

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zebralem sie w sobie i zdecydowalem sie na zalozenie na mojego sapphire'a x800 gt 128 VGA Silencera Ati 5. niestety przy zakladaniu okazalo sie ze pcb mojego radka jest dziwne, tzn. rozstaw otworow pod chlodzenie jest zupelnie inny niz powinien byc(,nie mowiac juz o tym ze jednego otworu brakuje),pamieci tez sa za daleko od siebie. pogooglowalem troche i okazuje sie ze wszedzie taka karta ma inne pcb niz moja. co dziwne, to zdjecie z tego tematu to wlasnie pcb mojej karty! w systemie karta jest widziana jako x800 se /gt, Rivatuner: x800 se na R423.

i teraz pytanie: czy to w sklepie mnie poprostu oszukali, czy to radki x800 gt wystepuja na kilku roznych pcb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zebralem sie w sobie i zdecydowalem sie na zalozenie na mojego sapphire'a x800 gt 128 VGA Silencera Ati 5. niestety przy zakladaniu okazalo sie ze pcb mojego radka jest dziwne, tzn. rozstaw otworow pod chlodzenie jest zupelnie inny niz powinien byc(,nie mowiac juz o tym ze jednego otworu brakuje),pamieci tez sa za daleko od siebie. pogooglowalem troche i okazuje sie ze wszedzie taka karta ma inne pcb niz moja. co dziwne, to zdjecie z tego tematu to wlasnie pcb mojej karty! w systemie karta jest widziana jako x800 se /gt, Rivatuner: x800 se na R423.

i teraz pytanie: czy to w sklepie mnie poprostu oszukali, czy to radki x800 gt wystepuja na kilku roznych pcb?

Właśnie mam identyko karte - takie samo PCB ,bez otworów na zasilanie. A osiągi z mojej sygnaturki sobie sam możesz zobaczyć(mój rekord to 665/869 mhz - stable z otwartym oknem balkonowym). Także z tym silencerem powinno być jakieś 600-610 na GPU.

Pozdro

P.S

A to dziwne z tymi otworami.....bo ja miałem whispera(od proca) na 9800pro i mam teraz na x800gt i idealnie wszystko pasi.

Edytowane przez Daron7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostale.te na gpu sa ok,ale za to reszta jest za szeroko i jednego brakuje.tego co jest na pierwszym zdjeciu a nie ma na drugim (drugie skopiowane od bobson37 - wiec nie patrzecie na tego scalaka :) ).

post-24388-1141812827_thumb.jpg

post-24388-1141812871_thumb.jpg

Edytowane przez helial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka dziwnych historii zwiazanych z ta grafika:

po nieudanym OC procka i pamieci... zlacze agp zarowno grafy jak i plyty glownej (msi k7n2) uleglo... lekkiemu zwegleniu i musialem oddac karte do pewnego zaufanego "speca" od napraw.

Zrobil on "bypass" zasilania na karcie tzn z zweglonego miejsca zlacza pociagnal kabelek do 12V na karcie (sorry jestem laikem i nie za bardzo umiem to inaczej opisac).

Po wsadzeniu naprawionego x800gt przez jakies 2 dni bylo ok - smigalo bez zarzutu, temperatury w stresie w porzadku. Wczoraj, po malym "kombinowaniu" z karta dzwiekowa (szukalem dobrych sterownikow, by dzialala) w pewnym momencie windows uruchomil sie w trybie 16-bitowym a windows jakby nie wykrywal tej karty (wyglada to tak, jakby w ogole grafy nie bylo w systemie.) Odinstalowalem wiec sterowniki i zobaczylem, czy WinXP Pro w ogole zainstaluje ja jako VGA - nic. Sprobowalem tez odinstalowac sterki Driver Cleanerem - to samo. Chcac sprawdzic czy z grafa w ogole jest ok i czy ja cokolwiek wykrywa uruchomilem Everesta - i tu ciekawostka - tak jak wczesniej (przed sfajczeniem zlacza) bylo 8 potokow tak teraz... jest 12! nie wiedziec czemu! No ale wracajac do sterownikow - ktos wie jak zrobic, aby windows jeszcze raz wykryl ta karte i zainstalowal ja sobie jako VGA bym mogl zainstalowac sterowniki?

Edytowane przez Erval

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten spec ją niechcąco przerobił na 12 potoków?

chyba nie - teraz znow uruchomilem everesta i jest 16 - moze to jakis blad - ale to niewazne. co mam zrobic by ta grafa z po prostu wspoldzialala z windowsem i zeby system ja wykrywal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam co może być przyczyną zwolnień w grach.normalnie jest przykładowo 50-70 klatek i nagle idąc np. pustym korytarzem framerate spada do 3-5 klatek i po chwili wraca do normalnego poziomu.podobnie jest z większą zadymą na ekranie ale to normalne,lecz w pustym korytarzu?stery mam catalyst 6.2,nic nie kręcone a sprzęt jak w podpisie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eVok no ja mam taki samproblem jak ty tak samo mi spadaja klatki nie wiedzac czemu . Po zainstalowaniu nowego systemu wszystko smigalo elegancko ale tylko to trwalo ok 1-2 tyg i znowu mam ten problem z tym spadkiem klatek A kompa niemam wcale slabego

Edytowane przez AndyPl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Sapphire X800GT AGP oraz kilka pytań:

 

1) na forum czytam, że w X800GT na AGP nie da się odblokować 12 potoków, a tymczasem w różnych miejscach w necie widzę, że to się udało... jak to jest w końcu?

 

Jeśli MOŻNA, to:

 

2) czy koniecznie trzeba wgrywać bios od 850XT, czy można zedytować zgrany do pliku bios i wrzucić go z powrotem? (mam na myśli to, co opisane jest tutaj: http://forum.pcarena.pl/Oc-X800gt-Na-X800gto-Agp-t10106.html

 

3) czy po operacji wgrania zmodyfikowanego biosu, można ewentualnie ponownie wrzucić ten defaultowy?

 

4) ATT pokazuje mi rdzeń 420. Czy to znaczy że na 100% jest 420 a nie 423, czy trzeba fizycznie zajrzeć pod wentylator? Można wierzyć softowi w tej kwestii? Czy oba te rdzenie można poddać temu odblokowywaniu?

 

Dzięki!

Edytowane przez redscorpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś zrobisz źle i komp się nie będzie chciał uruchomic na tej karcie, to bez problemu przywrócisz stary bios. Musisz mieć tylko kartę graficzną na PCI, żeby na czymś kompa uruchomić. Jest to opisane w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Sapphire X800GT AGP oraz kilka pytań:

 

1) na forum czytam, że w X800GT na AGP nie da się odblokować 12 potoków, a tymczasem w różnych miejscach w necie widzę, że to się udało... jak to jest w końcu?

 

Jeśli MOŻNA, to:

 

2) czy koniecznie trzeba wgrywać bios od 850XT, czy można zedytować zgrany do pliku bios i wrzucić go z powrotem? (mam na myśli to, co opisane jest tutaj: http://forum.pcarena.pl/Oc-X800gt-Na-X800gto-Agp-t10106.html

 

3) czy po operacji wgrania zmodyfikowanego biosu, można ewentualnie ponownie wrzucić ten defaultowy?

 

4) ATT pokazuje mi rdzeń 420. Czy to znaczy że na 100% jest 420 a nie 423, czy trzeba fizycznie zajrzeć pod wentylator? Można wierzyć softowi w tej kwestii? Czy oba te rdzenie można poddać temu odblokowywaniu?

 

Dzięki!

Szkoda twego czasu. Nic nie odblokujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie (i panie). Jest taka sytuacja:

 

Sapphire X800 GT 128MB PCI-E.

Laminat niebieski.

Rdzeń R423.

SN 0534

CONFIG_DIE_FUSES 0xEFF36FFF

CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFF61F

 

Piny zamalowałem lakierem. Kilka razy je malowałem. Oczywiście ciągle mam 8p. Czy jest możliwe, że jej po prostu nie da się odblokować, czy też robię coś nie tak ? Malowałem Electonem 40 AC z tym, że dosyć starym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...