Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

Witam, co sądzicie o tej karcie, info na stonie głównej jest. karta ma kosztowac 150$

ma mieć 8potoków, 700mhz pamieci (256bit) i taktowania dla gpu 400, czy nie wydaje wam sie, że to jest zwykły x800 z zablokowanymi potoczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o tej karcie, info na stonie głównej jest. karta ma kosztowac 150$

ma mieć 8potoków, 700mhz pamieci (256bit) i taktowania dla gpu 400, czy nie wydaje wam sie, że to jest zwykły x800 z zablokowanymi potoczkami?

1560397[/snapback]

tia..a ja widze co innego, ati probuje jechac na nazwie przebojow sklepowych - GT (6600, 6800, 7800). nie wiem o czym to swiadczy, ale imho o niczym dobrym :/ akt desperacji?

w mojej opinii ati coraz bardziej sie stacza...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady i babskiej histerii- z powodu dwoch literek ati sie stacza? Rozumiem, ze wszelkie gf4mx i inne shity nv jadace na popularnosci nazwy innych kart nazywasz przeblyskiem geniuszu specow od marketingu nv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Sulaco wiemy ze z cibie fanatyk i tyle

a nie widziałes tego, ze jak ati dało xt jako akrty mocne, nvidia dała to oznaczenie jako karty słabsze?

zbiego okoliczności?

karta całkiem fajna, porównywalna cenowo do 6600gt, mam gdzies to sm3 w 6600gt, jezeli za ta cena moge miec x800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze wszelkie gf4mx i inne shity nv jadace na popularnosci nazwy innych kart nazywasz przeblyskiem geniuszu specow od marketingu nv?

1560472[/snapback]

mowa o nazwach w obrebie producenta, nawiazujacej do calej serii...imho nazwa probuja sie podczepic po inny pociag, mocniejszy, bo ten ich jakos oslabl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ale co to ma do karty? to ejst tylko zagrywka marketingowa, a jakby dali x800mx, to tez by ci było źle ze do nvidii nawiązują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to ma do karty? to ejst tylko zagrywka marketingowa, a jakby dali x800mx, to tez by ci było źle ze do nvidii nawiązują?

1560501[/snapback]

a jak ma byc inna? tylko marketingowa...przeciez wyraznie napisalem, ze podczepiaja sie pod inny pociag...i dotyczy to dowolnej nazwy nawiazujacej do konkurencji..czysty marketing...tylko pytanie dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba oczywiste- dlatego, ze GT to udane karty (oprocz 6600GT, ktora imho jest za slaba) oraz dlatego, ze GT sie dobrze facetom kojarzy (i zdecydowanie wazniejsze jest tu samochodowe 'Gran Touring', a pozniej dopiero karty nV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no i dziewczynom też sie obrze kojarzy

czeka mnie własnie zmiana cfg, dfi, venice i wg mnie ta karta bedzie dobra do tego zestawu, a jeżeli dąło by sie odblokowac potoki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba oczywiste- dlatego, ze GT to udane karty (oprocz 6600GT, ktora imho jest za slaba) oraz dlatego, ze GT sie dobrze facetom kojarzy (i zdecydowanie wazniejsze jest tu samochodowe 'Gran Touring', a pozniej dopiero karty nV).

1560514[/snapback]

:) ok...kazdy to tlumaczy na swoj sposob...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco chciałem Ci rpzypomnieć zę to Nvidia pierwsza się podczepiła pod ATi - a fx5600xt czy 5900xt to z palca wyssałem może?

1560543[/snapback]

powod? bo sie slabo sprzedawaly? czy sie ekstra sprzedawaly i chcialy zasilic to co to sie dobrze sprzedawalo? wlasnie o to mi chodzi...powod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco chciałem Ci rpzypomnieć zę to Nvidia pierwsza się podczepiła pod ATi - a fx5600xt czy 5900xt to z palca wyssałem może?

1560543[/snapback]

 

radeon 9800pro, 9700pro, 9600pro, 9500 pro a przeciez wczesniej mielismy gf2pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie to lepsze i wydjniejsze niż6600GT bo będzie miało 256bit szyne :D .

To już jest fajnie...a być może potockzi do odblokowania? huhu za tą cene to 6600GT padnie..aha i jeszcze jedno..napewno będzie na AGP i znając życie za tą cene będzie to król kart pod AGP..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten news mi zycie uratował, już myślałem że bede musiał do mojego nowego configu na PCI-E s939 + Venice wrzucać GeForce 6600GT a tu taki miły promyk nadzieji

że jednak w nowym sprzęcie będzie mógł zagościć ATI :-P. Tylko czy w sierpniu to już będzie można dostać w naszej ojczyźnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po specyfikacji to wygląda na to że będzie to ciekawy kąsek ale...pod warunkiem że NV nie wprowadzi kastratów G70 w niedługim czasie....Wg mnie oznacza to też że nie prędko zobaczymy też okrojone wersje r520....Szkoda....ja tam wole poczekac na następce GF6600GT.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to że ewentualny następca GF6600GT i w ogóle NV43 wyjdzie pozniej niż r520 to wiem(no chyba że ten r520 będzie tak wychodził jak do tej pory :angry: )..Chodziło mi o to że nie będę musiał czekac tyle miesięcy co na r520....Choć wpisy w sterach 80.40 (G72) pozwalają przypuszczać ze być moze w ciągu 3-4 miesięcy takowy układ się pojawi(mam na mysli owego następcę NV43...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie tak jarałem, a to sie okazuje że chyba jest błąd w newsie na stonie Tweak'a. Poszperałem po googlach o tym Radku X800GT i okazuje sie że inne serwisy podają zupełnie inne informacje na temat tej grafy, zarzucę tu linkami:

 

http://www.dzikie.net/index.php?news=1966

http://www.hwupgrade.it/news/stampa/skvideo/12829.html

http://www.hardwareluxx.de/story.php?id=703

 

Nie znam zbyt dobrze włoskiego ani niemieckiego ale nie trudno się domyslić z tych tekstów że nowa karta ATI będzie miała takty 425/900, 16 potoków i będzie bezpośrednią konkurencją dla GF6800GT, a nie odpowiednio 395/700, 8 potoków i konkurencja dla 6600GT - jeśli to prawda to w sumie wydawanie czegoś takiego jest według mnie bez sensu, już przecież X800XL proponuje prawie identyczne osiągi, chyba że różnica będzie w cenie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te twoje linki są chyba błędne, nie miało by to sensu

1561461[/snapback]

Ja tez bym wolał żeby były błędne, ale przecierz większe jest prawdopodobieństwo, że się Bryndek pomylił ze swoim newsem na Tweak'u niż dwa inne serwisy zagraniczne i jeden polski :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naaah, napewno to bedzie konkurencja dla 6600gt :) przeciez jest wspomniany x800xl, jakies xt, pro itp itd (chodz niekoniecznie konkurencyjne, ale .....)

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...