Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ceny ladnie poszly w góre, mialem jedna X800GT 256MB zmodowana ale juz poszla za 800zł, nopwe beda w duzo wyzszej cenie, cena gotowej zmodowanej to 840zł, zas wersja 128MB zmodowana ok 700-720zł. Beda dostepne zapewne od poniedzialku.

eee.. coś czarujesz meeen... dolar spada a wg. Ciebie niby dlaczego "nopwe beda w duzo wyzszej cenie"?? BTW. czemu GRAL ma tak drogo te karty 749zł?? w ESC są po 699zł, w BALCIE po 669zł, w JES po 695zł i w JES na bank mają ich troche fizycznie. Więc wg. mnie skoro dolec poszedł w dół i cała konkurencja w około ma je taniej to chyba GRAL też powinien zejść z ceną :razz:

 

pozdro, peace, i udanych 16 potoczków mistrzu :rolleyes:

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sobie glowy zawracac :-P

Jakos wczoraj kupilem ta karte jeszcze taniej niz u tego "ziomala" i to z 2letnia gwara, wiec te 7dni rozruchowej to mozna sobie wsadzic gdzies :D

 

Jutro jade po lakier elektroprzewodzacy Electon 40AC i zobaczymy czy mi sie poszczesci :wink:

 

@Shexbeer - gral ma prawdopodobnie juz z nowej dostawy, a cena faktycznie u dystrybutora wzrosla, nie widziec dlaczego :unsure:

ESC ma jeszcze zapasy zapewne z wczesniejszego zamowienia dlatego stara cena, jes faktycznie ma jeszcze pare sztuk, wczoraj jeszcze sie zalapalem za 675 przed podwyzka :wink: Balta to ma tylko na stronie, fizycznie nie ma i szybko nie bedzie miala - wczoraj gadalem z kolesiem bo wlasnie stamtad chcialem wziac. Powiedzial ze u dystrybutora najblizsza dostawa jej juz cala zarezerwowana i ze moze mi sciagnac z kolejnej ktora nie wiadomo kiedy bedzie :lol: Zapewne wtedy juz nowa cena bedzie. Takze niech ciesza sie wszyscy co wyrwali w dobrej cenie, a jeszcze bardziej Ci ktorym sie uda odblokowac potoki :)

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shexbeer - gral ma prawdopodobnie juz z nowej dostawy, a cena faktycznie u dystrybutora wzrosla, nie widziec dlaczego  :unsure:

 

Zapewne wtedy juz nowa cena bedzie. Takze niech ciesza sie wszyscy co wyrwali w dobrej cenie, a jeszcze bardziej Ci ktorym sie uda odblokowac potoki  :)

1629193[/snapback]

dystrybutor zwietrzył interes ;) a Gral z tego co obserwowałem i dobrze pamiętam to wcześniej miał po 769zł, moim zdaniem nowa cena nie powinna być wyższa bo rynek walutowy na to nie wskazuje, chyba że tak jak pisałem dystrybutor cwaniak :lol: szybko zeszły to jeb..tralala..emy cene wyższą bo i tak pójdą i stąd NOWE ceny...

 

BiBeR życzę Ci 12 sprawnych potoków, czekamy na 16.... PITer?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie następca 9800se i nie ma co ukrywać, furorę zrobi może i nawet większą a ati trochę kasy wpadnie. Szkoda że troche skomplikowali metodę modowania ;) Choć wydaje mi się że soft mod powinien być możliwy, bo w 9800se również możnabyło zrobić hardmoda, jak i użyć spreparowanych sterów, więc kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o fotki kart na PCB z rdzeniem na R423 i R480 i zaznaczenie różnic żeby było wiadomo na co zwrócić uwagę bo wciąż nie jestem pewny :?

To tak dla zupełnej jasności dla mniej oblatanych....(dla mnie? :blink: )

Chyba ,że wiadomo na pewno ze w Polsce wszystkie karty np. danej firmy są na konkretnym PCB

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystrybutor zwietrzył interes ;) a Gral z tego co obserwowałem i dobrze pamiętam to wcześniej miał po 769zł, moim zdaniem nowa cena nie powinna być wyższa bo rynek walutowy na to nie wskazuje, chyba że tak jak pisałem dystrybutor cwaniak  :lol: szybko zeszły to jeb..tralala..emy cene wyższą bo i tak pójdą i stąd NOWE ceny...

 

BiBeR życzę Ci 12 sprawnych potoków, czekamy na 16.... PITer??  :-P

1629227[/snapback]

Jesli dobrze spojrzalem to gral na samym poczatku mial po 665zl, w momencie kiedy wyszlo ze mozna odblokowac potoki jakos cena w tym samym czasie poszla w gore :-P

W jesie na samym poczatku tez byla po 659 :)

 

Nie dziekuje, co by nie zapeszac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee.. coś czarujesz meeen... dolar spada a wg. Ciebie niby dlaczego "nopwe beda w duzo wyzszej cenie"?? BTW. czemu GRAL ma tak drogo te karty 749zł?? w ESC są po 699zł, w BALCIE po 669zł, w JES po 695zł i w JES na bank mają ich troche fizycznie. Więc wg. mnie skoro dolec poszedł w dół i cała konkurencja w około ma je taniej to chyba GRAL też powinien zejść z ceną  :razz: 

 

pozdro, peace, i udanych 16 potoczków mistrzu  :rolleyes:

1629192[/snapback]

Ma tak drogo bo tyle ksoztuja juz te karty, jako pierwszy spredawalo je AB w cenie zakupu ok 630zł kart mieli malo i rozeszly sie jak woda. Pozniej pojawily sie w ABC Data w cenie ok 730zł równiez w znikomych ilosciach.

 

Pierwsza cena w gralu byla nizsza poniewaz karty byly tansze jeszcze wtedy, te co sa teraz sa duzo drozsze stad cena.

 

JES jeszcze powinien miec pare sztuk w starej cenie.

 

O balcie zapomnij bo pytalem o te karty, sprzedawca powiedzial ze nie maja tych kart ale moga sciagnac od dystrybutora w cenie jak podaja 669zł tyle ze dystrybutor (AB) nie posiada juz tych kart :)

 

 

Twoja karta ma memki 490 MHz ,a w opisie w gralu jest 350...błąd jest w opisie?Czy to ta sama karta co Twoja?

1629217[/snapback]

Tak to jest błąd w opisie, mówilem juz im o tym, mieli poprawic.

 

dystrybutor zwietrzył interes ;) a Gral z tego co obserwowałem i dobrze pamiętam to wcześniej miał po 769zł, moim zdaniem nowa cena nie powinna być wyższa bo rynek walutowy na to nie wskazuje, chyba że tak jak pisałem dystrybutor cwaniak  :lol: szybko zeszły to jeb..tralala..emy cene wyższą bo i tak pójdą i stąd NOWE ceny...

 

BiBeR życzę Ci 12 sprawnych potoków, czekamy na 16.... PITer??  :-P

1629227[/snapback]

Cena jest wyzsza bo juz nie ma kart z pierwszej dostawy...

 

To będzie następca 9800se i nie ma co ukrywać, furorę zrobi może i nawet większą a ati trochę kasy wpadnie. Szkoda że troche skomplikowali metodę modowania ;) Choć wydaje mi się że soft mod powinien być możliwy, bo w 9800se również możnabyło zrobić hardmoda, jak i użyć spreparowanych sterów, więc  kto wie...

1629236[/snapback]

Nie liczyl bym na odblokowanie potoków w sposób programowy, X800, X800Pro orax X850Pro nie udalo sie odblokowac wiec o X800GT mozna zapomniec.

 

Jesli dobrze spojrzalem to gral na samym poczatku mial po 665zl, w momencie kiedy wyszlo ze mozna odblokowac potoki jakos cena w tym samym czasie poszla w gore  :-P

W jesie na samym poczatku tez byla po 659  :)

 

Nie dziekuje, co by nie zapeszac  :D

1629315[/snapback]

Cena jest wyzsza bo juz nie ma kart z pierwszej dostawy...

 

 

Ceny czesto ida w góre z tego wzgledu ze nikt nie posiada sprzetu a jak posiadasz jako jedyny to mozesz sobie windowac ceny a i tak klient kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dorwalem dzis wersje 128MB i zmodowalem na 12 potoków, oto wyniki:

 

DOOM3 1024

X800GT 128MB default 475/350 71.3 FPS

X800GT 128MB oc 533/378 79.2FPS

X800GT 256MB default 475/490 78FPS

 

 

3D Mark 2003 default 1024

 

X800GT 128MB default 475/350 9946 marks

X800GT 128MB oc 533/378 10748 marks

 

X800GT 256MB default 475/490 10629 marks

 

 

 

3D Mark 2005 default 1024

 

X800GT 128MB default 475/350 4298 marks

X800GT 128MB oc 533/378 4703 marks

 

X800GT 256MB default 475/490 4838 marks

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale zes tam nakitowal tej cyny  :D

A ja tu sie glowilem jak nasmarowac tam lakierem taka cienka kreske, ale widze ze sie nie ma co szczypac i moze byc calkiem spora  :wink:

1629650[/snapback]

To nie cyna, to lakier. Wygrzewalem lakier pod lampka :)

Wydaje sie ze duze ale tak naprawde to jest malutka kropelka naniesiana igla.

 

 

Aha, mialem 2 sztuki i pierwsza siala artami po odblokowaniu.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer:

Duzo tych kart juz przerobiles? Chodzi o te z 256 MB ramu. Duzo sie nie zmodowalo? Masz moze rozeznanie jak sie mniej wiecej kreca (chodzi o srednia podkrecalnosc z paru sztuk)?

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was w szczególności do PITera, bo troszkę mi sie namieszało w głowie przez to x800gt.

 

We większości polskich sklepów dostępne są te karty od Szafirka. Cena 669zł- Imperium.pl. Natomiast pełen X800 Asusa kosztuje 869zł.

 

Czy różnica w wydajności PRZED modowaniem X800gt, a pomiędzy X800 jest taka duża aby dawać 200zł więcej???

 

A jeśli uda się zmodować X800gt na 12 potoków to będzie ona odpowiadać wygajnością X800 256/256????

 

Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze od paru dni o 16 potoków ale nie wiem czemu jak zmieniam biosy zawsze zostaje to samo DEVICE ID i wykrywa ja caly czas jako X800GT.

1628474[/snapback]

Jeśli dobrze pamiętam to ta karta ma podwójnego biosa...

coś takiego podawali w newsach. Bo innej przyczyny nie widze.

Oczywiście modujesz R480 ?

 

EDIT:

Ołówkiem sie da połączyć piny ?

Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was w szczególności do PITera, bo troszkę mi sie namieszało w głowie przez to x800gt.

 

We większości polskich sklepów dostępne są te karty od Szafirka. Cena 669zł- Imperium.pl. Natomiast pełen X800 Asusa kosztuje 869zł.

 

Czy różnica w wydajności PRZED modowaniem X800gt, a pomiędzy X800 jest taka duża aby dawać 200zł więcej???

 

A jeśli uda się zmodować X800gt na 12 potoków to będzie ona odpowiadać wygajnością X800 256/256????

 

Dzięki z góry za pomoc!

1630216[/snapback]

Porównaj z moimi wynikami i wynikami z tej strony: http://www.hardcoreware.net/reviews/review-286-3.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr3a wersja 256mb ddr1 wersja 128. pytanie ile ich maja. zeby nei bylo ze po zamowieniu dostaniesz odpowiedz ze skonczyly sie zapasy w hurtowni. btw w esc sa juz po 690

1630503[/snapback]

27 i 18 odpowiednio szt na dzien dzisiejszy.

 

edit:

 

włąśnie ktoś szarpnął wszystkie lightboxy zostały tylko full'e

Edytowane przez stranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdążyłem zamówić a tu telefon ,że tylko Fullbox został...

:huh:

No i chyba go wezmę ,mam nadzieję że nie różni się od lightb.. :unsure:

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie od godziny sie mecze i nie moge zainstalowac x800gt w systemie :mur: :blink:

Probowalem stery z plyty, omegi na cat 5.7 i stery z ati cat 5.8

Dostaje taki komunikat

Dołączona grafika

 

Jak probuje recznie mam zolte wykrzykniki i komunikat ze nie mozna zainstalowac sterownika. Co to moze byc? Bo chyba nie karta walnieta? :sad:

 

O prosze, cos takiego :

Dołączona grafika

Zaraz mnie cos strzeli.... :mad:

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...