Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

W podanym przez ciebie linku mozna przeczytac, ze tych 'biednych 8 potkow' pewnie sie nie 'modnie'. Chciales byc zabawny? Udalo sie.

1586079[/snapback]

buchehhcehechhec :lol:

raczej ty jesteś zabawny

przeczytaj dokładnie podaną przez mnie stronę i napisz jeszcze raz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo o pokaznie jak wyciskac 7poty, tylko ile sobie moze podkrecic statystyczny kowalski instalujac riva tuner i przesuwajac suwaczki w prawo :)

Zakladam ze tak robi znaczna wiekszosc (oczywiscie nie na tym forum :D ), chociaz znam i takie przypadki co to nawet nie rusza nic o 1mhz bo to "moze spalic sprzet",hehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym przez ciebie linku mozna przeczytac, ze tych 'biednych 8 potkow' pewnie sie nie 'modnie'. Chciales byc zabawny? Udalo sie.

1586079[/snapback]

It's based on the same R480 GPU that is used on ATI's top-of-the-line Radeon X850 series video cards with half of the pixel pipelines disabled in the BIOS.

 

Of course, there is a chance that you will be able to unlock the disabled parts of the GPU, resulting in some great value for money.

The difference here between the RX and the GT you ask?

 

The GT uses HARDLOCKED cores, and no one has yet found a way to unlock them.

The RX uses bioslocked cores, and *should* unlock with a simple bios flash. They have the same ram as the x850xt, same core as the x850xt, just different heatsink...

Podsumowujac... jezeli cena bedzie faktycznie ponizej 800zl to Club 3D X800RX = killer w kategorii cena/wydajnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720zl to ponad 220$, jak to sie ma do ceny karty na zachodzie czyli 149$ ?

Ale w tym chorym zlodziejskim kraju nikogo to przeciez dziwic nie powinno ;]

 

To juz chyba lepiej dolozyc 30zl i wziazc GF6800 :?

Co prawda 128mb ddr, ale na dzien dobry 12 potokow i 256bit.

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buchehhcehechhec  :lol:

raczej ty jesteś zabawny

przeczytaj dokładnie podaną przez mnie stronę i napisz jeszcze raz :lol:

1586708[/snapback]

misiu, ale ty dalej nie lapiesz czy tylko sie zgrywasz? Tutaj rozmawiamy o x800GT, ktory w zdecydowanej wiekszosci przypadkow sie nie zmoduje. Podany przez ciebie club3d to wyjatek od reguly, dodatkowo i z club3d vga nie masz duzych szans na odblokowanie brakujacych potokow (ale jakies juz w porownaniu do zwyklych gt sa- problem w tym, ze ty uogolniles to do calej linii x800gt co jest bzdura).

 

Resume, bo chyba duzo czytac nie lubisz -> :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu, ale ty dalej nie lapiesz czy tylko sie zgrywasz? Tutaj rozmawiamy o x800GT, ktory w zdecydowanej wiekszosci przypadkow sie nie zmoduje. Podany przez ciebie club3d to wyjatek od reguly, dodatkowo i z club3d vga nie masz duzych szans na odblokowanie brakujacych potokow (ale jakies juz w porownaniu do zwyklych gt sa- problem w tym, ze ty uogolniles to do calej linii x800gt co jest bzdura).

 

Resume, bo chyba duzo czytac nie lubisz  ->  :lol:

1590629[/snapback]

 

co za :lol: i jeszcze sie kłóci :lol:

Podałem link karty graficznej, która niewątpliwie należy do serii x800gt i jak przeczytałem jest możliwość zmodowania jej tak aby działała "trochę" szybciej i nie wal mi tutaj farmazonów bo nie masz racji.

Poczekamy zobaczymy czy karty z serii x800gt się modują

 

Reasumując, kup sobie okulary i przeczytaj jeszcze raz

 

ps. tak samo było z 9500, 9800se, x800pro ze nie maiły dużych szans na zmodowanie ale zawsze sie trafiały lepsze sztuki

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''The GT uses HARDLOCKED cores, and no one has yet found a way to unlock them''

 

Rozumiem, ze ty ze swoja szczatkowa wiedza chociazby i angielskiego (nawet poprawnie :lol: umiejscowic nie umiesz :lol:) jako pierwszy odkryjesz ten sposob.

 

I NIE, nie bylo tak samo z 9500, 9800se, x800pro. Nie rob ludziom falszywej nadzieji- karta jako mid- segment (jak i twoj xl) jest ok, ale na modowanie do 16 potokow nie ma co liczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''The GT uses HARDLOCKED cores, and no one has yet found a way to unlock them''

 

Rozumiem, ze ty ze swoja szczatkowa wiedza chociazby i angielskiego (nawet poprawnie :lol: umiejscowic nie umiesz :lol:) jako pierwszy odkryjesz ten sposob.

 

1591021[/snapback]

i po co tak mówisz o sobie

 

I NIE, nie bylo tak samo z 9500, 9800se, x800pro. Nie rob ludziom falszywej nadzieji- karta jako mid- segment (jak i twoj xl) jest ok, ale na modowanie do 16 potokow nie ma co liczyc.

1591021[/snapback]

poczekamy i zobaczymy kto ma rację

 

xl ma 16 potokó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byscie skonczyli sie klocic o bzdury, a zajeli sie przewodnim tematem?

A to czy sie da odblokowac czy nie to zweryfikuja najblizsze tygodnie.

Ja osobiscie uwazam ze ATi dobrze sie postaralo zeby ukrocic takie praktyki, ale jak wiemy niespodzianki sie zdazaja jak kiedys z 9500 -> 9700pro :)

Poczekamy zobaczymy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Czytając ten topic od poczatku,smiałem sie w niebogłosy...jezu jacy wy jestescie naiwnii..w Polsce nie ma co liczyc na dobre ceny. X800GT to zadna rewelka,nie ma obslugi SM.3.0(ktory wygląda pieknie :D ),jest konstrukcja przestazala w porownaniu do konkurencji i posiada tylko 8 potokow a za cene tej 256mb(ktorych i tak nie wykorzysta bo ma za mała moc obliczeniowa rdzenia) mozne kupic pieknego pelnego 6800 leadteka na allegro za 750 czyli dokladajac jak za jeden bilet do kina :-P i miec 12 potokow SM.3.0 i 256 bit szyne a nie jakiegos zloma od firmy ktora jak nie wypusci swojego Fudo jeszcze w przeciagu miecha to moze zbierac manatki i prosic nvidie o zrobienie ich swoim dzialem planowania sprzatania hal produkcyjnych 7800GTX :lol: :lol: Ludzie czy wy nie widzicie ze narazie Ati nie ma nic ciekawego do zaoferowania a wy nadal slepo brniecie w cos co jest jak odgrzewany kotlet.Po co kupowac takiego X800GT ktory w sumie wyglada jak 9800 na sterydach i nie oferuje poza tym nic wiecej niz 9800 ktory wyszedl ponad 2 lata temu. :blink:

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozne kupic pieknego pelnego 6800 leadteka na allegro za 750 czyli dokladajac jak za jeden bilet do kina  :-P i miec 12 potokow SM.3.0 i 256 bit szyne

1592137[/snapback]

Pokaż mi taką kartę na PCI-E, a od razu ją kupie i dla Ciebie zgrzewke browara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Pokaż mi taką kartę na PCI-E, a od razu ją kupie i dla Ciebie zgrzewke browara.

1592274[/snapback]

A ja kazalem zmieniac platforme na PCI-e?? :blink: Niektorzy pospieszyli sie ze zmiana na to niby wspaniale PCI-e(ktore nic nie wnioslo oprocz sli ktore jest drogie ze hej) a mozna bylo zostac przy AGP i cieszyc sie teraz niskimi cenami 6800.Jak kogos nie stac na mocna karte na PCI-e to po co przesiadal sie na ta platforme??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie ceny na AGP, to ma nVidia. Na szczęście ATI ma tańsze karty na PCI-E. Poza tym ja kupuję kartę do grania w serię NFS i Collin'a, a do tych gier o NIEBO lepsze sa Radki.

Kiedyś miałem na testach 6800GT... delikatnie mówiąc nie wspięła się nawet do kostek X800XTPE (w w/w grach).

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Czytając ten topic od poczatku,smiałem sie w niebogłosy...jezu jacy wy jestescie naiwnii..w Polsce nie ma co liczyc na dobre ceny. X800GT to zadna rewelka,nie ma obslugi SM.3.0(ktory wygląda pieknie :D ),jest konstrukcja przestazala w porownaniu do konkurencji i posiada tylko 8 potokow a za cene tej 256mb(ktorych i tak nie wykorzysta bo ma za mała moc obliczeniowa rdzenia) mozne kupic pieknego pelnego 6800 leadteka na allegro za 750 czyli dokladajac jak za jeden bilet do kina  :-P i miec 12 potokow SM.3.0 i 256 bit szyne a nie jakiegos zloma od firmy ktora jak nie wypusci swojego Fudo jeszcze w przeciagu miecha to moze zbierac manatki i prosic nvidie o zrobienie ich swoim dzialem planowania sprzatania hal produkcyjnych 7800GTX :lol:  :lol: Ludzie czy wy nie widzicie ze narazie Ati nie ma nic ciekawego do zaoferowania a wy nadal slepo brniecie w cos co jest jak odgrzewany kotlet.Po co kupowac takiego X800GT ktory w sumie wyglada jak 9800 na sterydach i nie oferuje poza tym nic wiecej niz 9800 ktory wyszedl ponad 2 lata temu. :blink:

1592137[/snapback]

zgadzam się

 

karta x800 gt jest ok, choć to odgrzewane kotlety

 

jest to chwyt czysto marketingowy bo karta ma wydajność bardzo podobną do x800,

 

ati wprowadziło je na rynek aby ludzie, co nie mają pojęcia o grafikach, ją kupili mówiąc że to hit ati

 

to że cena będzie akceptowalna ok 700 zł to jest plus, ale naciąganie konsumentów oraz wprowadzanie zamieszania na rynku graf to kolejna zagrywka ati zmierzająca do wyciśnięcia z konsumentów dodatkowej kaski

 

reasumując

 

bardziej podoba mi sie polityka nvidi która wprowadza nowe wydajniejsze kartry graficzne z nowymi technologiami seria 7800 oraz obniża ceny starszych konstrukcji, które nadal są bardzo dobre seria 66xx i 68xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że cena będzie akceptowalna ok 700 zł to jest plus, ale naciąganie konsumentów oraz wprowadzanie zamieszania na rynku graf to kolejna zagrywka ati zmierzająca do wyciśnięcia z konsumentów dodatkowej kaski

Idealista sie znalazl :blink: :lol: nV rozumiem, nie wyciaga 'kaski' tylko rozdaje karty i chipsety za darmo?

 

Nikt kto kupi x800gt nie straci pieniedzy, ni poczuje sie zawiedzony ´(jak w przypadku fx'ow) wiec nie dramatyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

heh troche opozniona reakcja na 6600gt na pcie

ja nie rozumiem was ludzie - "seria 66xx i 68xx" co, nowe karty dodali 6699 i 6823? czyzby zero ci sie zepsulo na klawie? jak chcesz uogolniac napisz 6xxx albo przynajmniej 6x00

1595327[/snapback]

widzę, że nie miałęś już czego się przyczepić to czepiasz się mało istotnych rzeczy, moja wypowiedź dotyczyła x800GT, który jest tematem tego topiku, a twoja wypowiedź co wniosła nowego????

 

czysta demagogia

 

Idealista sie znalazl  :blink:  :lol:  nV rozumiem, nie wyciaga 'kaski' tylko rozdaje karty i chipsety za darmo?

 

Nikt kto kupi x800gt nie straci pieniedzy, ni poczuje sie zawiedzony ´(jak w przypadku fx'ow) wiec nie dramatyzuj.

1595369[/snapback]

fanatycy ATI kupią i będą się bardzo podniecać, ja jako osoba bezstronna- sprzedaje i ati i nvidię, uważam że bezsensem jest wypuszczać kartę która ma osiągi prawie identyczne do x800 i ma taką samą architekturę

 

zaś wydajność też nie powala bo przewaga x800GT jest bezdyskusyjna nad 6600GT, ale jest to przewaga generalnie niewielka ok 5%, wyjątkiem jest tu HL2 i Riddick

 

ja czekam na prawdziwy szlagier i odpowiedź ATI na rynku graf, tzn. Fudo, mam nadzieję że będzie to już nowoczesna konstrukcja a nie "odgrzewane kotlety"

 

pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...