Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Że 16p nie będzie, to wiem. Malowałem też na około. Efekt taki sam, czyli żaden. :) Za to zaciekawiło mnie to, co mi podaje Rabit (v2.0a). Otóż po zgraniu mojego biosu i otworzeniu go w Rabicie, a następnie przejrzeniu Log'a da się zauważyć coś takiego:

 

Vendor: © 1988-2003, ATI Technologies Inc.

Product: R430, Rev. 01.00

OEM: ATI ATOMBIOS

Memory size: 256 Mb

Desc: R430 X800 SE ATOMBIOS

 

Co jest totalnym bezsensem. Natomiast w biosie, który znalazłem na http://www.techpowerup.com/bios/ (nawiasem mówiąc jedyny jaki znalazłem do x800 gt/se 128 mb pci-e) jest już:

 

Vendor: © 1988-2003, ATI Technologies Inc.

Product: R423, Rev. 01.00

OEM: ATI ATOMBIOS

Memory size: 128 Mb

Desc: R423SE P/N 113-A32102-103-8P A12 BR#7891 Rel9.3.17

 

Może gdzieś tu leży problem ?

 

Edit: Co ciekawe, gdy nie ma żadnych sterów zainstalowanych ATiTool pokazuje, że są tylko 4 potoki. Teraz jestem z lekka skołowany. :)

Edytowane przez SeciK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że 16p nie będzie, to wiem. Malowałem też na około. Efekt taki sam, czyli żaden. :) Za to zaciekawiło mnie to, co mi podaje Rabit (v2.0a). Otóż po zgraniu mojego biosu i otworzeniu go w Rabicie, a następnie przejrzeniu Log'a da się zauważyć coś takiego:

 

Vendor: © 1988-2003, ATI Technologies Inc.

Product: R430, Rev. 01.00

OEM: ATI ATOMBIOS

Memory size: 256 Mb

Desc: R430 X800 SE ATOMBIOS

 

Co jest totalnym bezsensem. Natomiast w biosie, który znalazłem na http://www.techpowerup.com/bios/ (nawiasem mówiąc jedyny jaki znalazłem do x800 gt/se 128 mb pci-e) jest już:

 

Vendor: © 1988-2003, ATI Technologies Inc.

Product: R423, Rev. 01.00

OEM: ATI ATOMBIOS

Memory size: 128 Mb

Desc: R423SE P/N 113-A32102-103-8P A12 BR#7891 Rel9.3.17

 

Może gdzieś tu leży problem ?

 

Edit: Co ciekawe, gdy nie ma żadnych sterów zainstalowanych ATiTool pokazuje, że są tylko 4 potoki. Teraz jestem z lekka skołowany. :)

Ej wiesz co.....ja mam podobnie do Ciebie,a wręcz identyko . Karta ta sama..niebieski laminat itp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój Log:

Core clock is 475.00 MHz

Memory clock is 350.00 MHz

Reference clock is 27.00 MHz

> Connectors Layout table offs: 0xBD9D

Port = 1, Conn0 type = VGA

Port = 0, Conn2 type = STV

Port = 2, Conn4 type = DVI-I

> TV table offs: 0xBD55

> Hardware table: at 0xB818, Rev.2

hw_a: 0x350F, hw_b: 0x0000

> VESA BIOS Extension 3.00, Rev. 9.07 info:

Vendor: © 1988-2003, ATI Technologies Inc.

Product: R430, Rev. 01.00

OEM: ATI ATOMBIOS

Memory size: 256 Mb

> ASIC config:0x75 = 0xE4, 0x74 = 0x03

 

0x7B = 0x08, 0x7A = 0x62

-- ROM BIOS info --

Desc: R430 X800 SE ATOMBIOS

Info: 321r423se.pcp, BR13740.003 , 01/31/05,10:05:11

Radeon family: Radeon X800/X850 series

 

Device ID 554B

SubSustem ID 4302

SubVendor ID 174B

 

 

Także i chyba z mojej karty nie ma co modować :mur: :mur: :mur:

Ale może moja pójdzie....powiedz ile Twoja na MAXA lata?

Pozdro

P.S

Masz pamiątki Hynix 2.8ns ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko na jakich sterach najlepiej pracuje x800gt ??, bo u mnie z ta jego wydajnoscia to roznie jest, raz mama 10k pkt w 2k3, a nastepnym razem ciut powyzej 9k.

Ja jade na Omegach njnowszych. MAX jaki miałem w 3d2003 to było 10181 przy 651/864 i procu tylko 2.36Ghz!!! - teraz wymienie go na jakiegoś lepszego to bedzie i 11k;p

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, na nowych omegach bardzo ladnie smiga :D 3dmark 03 10352 pkt :-P

 

Do jakich wartości udało sie wam podkręcic x800gt na agp ewentualnie pci-e. Ja wyciskam max z gpu 570, a z pamiątek jak narazie 580 (bez dodatkowego chłodzenia, tylko obudowa otwarta), sa to samsungi 2.0 ns

Edytowane przez Marvin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich wartości udało sie wam podkręcic x800gt na agp ewentualnie pci-e. Ja wyciskam max z gpu 570, a z pamiątek jak narazie 580 (bez dodatkowego chłodzenia, tylko obudowa otwarta), sa to samsungi 2.0 ns

620mhz na wodzie bez v-modow. - na 12p poczywiscie. ile bylo na 8? nie mam pojecia, bo grafe modowalem jak tylko wrocilem ze sklepu zanim wsadzilem do kompa :)

pamieci (samsungi 2,0) na 625 z radiatorkiem

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620mhz na wodzie bez v-modow. - na 12p poczywiscie. ile bylo na 8? nie mam pojecia, bo grafe modowalem jak tylko wrocilem ze sklepu zanim wsadzilem do kompa :)

pamieci (samsungi 2,0) na 625 z radiatorkiem

 

Hmmmmm niestety mój radeonik nie jest modowalny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie MAX to 702Mhz przy 8 potokach dla GPU w windzie na chłodziwie AC.Żadnych modów itp. Oczywiście w stresie wywala sie po 20-25sekundach,ale w windzie 702Mhz jest:D Na WC-cie było by tak w stresie(702Mhz). Przy peltierze miałem 715Mhz na GPU,tylko whisperrock już nie dawał rady odprowadzać ciepła i tempa rosła w stresie niebezpiecznie. Tutaj screen na potwierdzenie 702Mhz dla GPU ( 48% OC X800GT :D )

Dołączona grafika

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeetam - "w windzie " sie nie liczy. tylko pelne obciazenie... albo przynajmniej marki przy ilu przejdzie

choc wynik i tak niezly

:lol: :lol: :lol: no to pokaż ile Ty możesz zapodać w "windzie:? :lol: :lol:

Wiem,że to nie jest jakieś EXTREME.....,ale 48% OC dla GPU to chyba nie mało...

Edytowane przez Daron7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwna sprawa troche. PCI-E wyciagaja spokojnie ponad 600mhz a AGP x800gt jak dochodzi do 570 to jest juz dobrze. Cos mi sie wydaje ze trzeba dowoltowac troche karcioszke :).

Pewno tak idą nie za super ,bo mają mostek konwertujący PCI-> AGP......

Chociaż powiem Ci,że nia każda nawet na PCI idzie tak spokojnie ponad 600....są to nie za częste przypadki(szczególnie teraz jak pakują byle jakie GPU do tych GT-ków,nie mówiąc o GTO - ostatnio kolega mój kupił i 450Mhz MAX - porażka :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby jaki mostek ?? Ktore to ?? Zadnego mostka tam nie widze :). Mam na to inna teorie . Poprostu za mało V jest na wersjach agp - ma byc 1,4 a ja mam 1,34 wiec kurde cos mało . Mierzylem mierolkiem-measurement point wiem gdzie jest :). Teraz mam mało czasu, ale korci mnie jakis vmod hehe. Szkoda tylko ze nigdzie nie ma zadnego vmoda do x800gt sapphira - wersja AGP.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby jaki mostek ?? Ktore to ?? Zadnego mostka tam nie widze :). Mam na to inna teorie . Poprostu za mało V jest na wersjach agp - ma byc 1,4 a ja mam 1,34 wiec kurde cos mało . Mierzylem mierolkiem-measurement point wiem gdzie jest :). Teraz mam mało czasu, ale korci mnie jakis vmod hehe. Szkoda tylko ze nigdzie nie ma zadnego vmoda do x800gt sapphira - wersja AGP.

Gregor ile wyciągasz markow w 03 na taktowaniach max grafy (Bez zwiechów itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby jaki mostek ?? Ktore to ?? Zadnego mostka tam nie widze :). Mam na to inna teorie . Poprostu za mało V jest na wersjach agp - ma byc 1,4 a ja mam 1,34 wiec kurde cos mało . Mierzylem mierolkiem-measurement point wiem gdzie jest :). Teraz mam mało czasu, ale korci mnie jakis vmod hehe. Szkoda tylko ze nigdzie nie ma zadnego vmoda do x800gt sapphira - wersja AGP.

Mostek Raltio czy tam Railto(zapomniałem jak to sie pisze)...,on konwertuje sygnał PCI->AGP.

To podwyższa tempe karty i daje mniejsze możliwości OC.

P.S

Pokaż mi na rysunku gdzie jest ten measurement point to ja zmierze i powiem Ci ile ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko ja nigdzie tego mostka nie widze ,jak on wyglada ??

@Marvin w 3dsmarku 03 mam 10768 przy 570gpu i 570mem , a w 2005 prawie 5k bez paru pkt .

Ta juz wiem jak on wyglada :) nie ma go na x800gt agp :D wiec brak voltow , dzis zmieniam chłodziarke z box na jakiegos pentagrama chyba na alcu szukam pilnie dokladnych materialow do vmoda !!! PROSZE O POMOC. Chce to zrobic full profesjonalnie tak jak na fx5900xt mialem dokladne screeny i wszystko jasno opisane. Dlatego chciałbym miec dokladnie rozpisanego w moda do x800gt bo nie mam gwarki jeden maly blad pozbawi mnie karty :(.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki.. znajomy mi podrzucil sapphire GT 256/256 z prosba aby zmienic chlodzenie... czy AC silencer 5 rev.2 pasuje??? moze ktos z was juz go na nim montowal i moze sie wypowiedziec?? z gory dzieki za odpowiedz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem piny na 12 potoków w swoim Sapphire Radeon X800 GT na rdzeniu R423 (czerwone PCB), niestety bez efektu. Dalej jest 8 potoków. Zastanawiam się teraz czy nie powinien jeszcze podmienić biosa na inny i jeżeli tak to jaki? Przed chwilą doczytałem jeszcze że można spróbować połączenia pinów z ominięciem laser cut'u ale nie chce zdrapywać lakieru jeżeli się okaże, że to faktycznie wina biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz FF'ki w odpowiedznich miejscach, to nie trzeba malowac , tylko odrazu zmieniasz bios i masz 16p.

jak nie masz FF, to malujesz. skoro proste malowanie nie pomoglo, to pomaluj z ominieciem. skoroi tak nie dziala, to nic nie tracisz... no - chyba te 10 min rboty cie nie zbawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chase1

Słuchaj ile masz przy 12 potokach 3dmarkow05 przy takich taktach. Ja planuje zmienic mojego x800gt na tego all in wonder i mysle ze na nim tez dojade do 565 gpu 565 memki i ciekawi mnie wlasnie wynik na 12 potokach. Wiec jak mi podasz z 618 to jakis poglad bede miał. Ciekawe czy 6000 by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przegladałem ten watek i widziałem ze ktos ma x800RX i nie za bardzo udało mu sie odblokowac potoki, jeden koles mi wciska, cytuje: "Na wszystkich forach pisza ze RX sa zablokowane w biosie, a GT sie nie da odblokowac." Mozecie sie do tego ustosunkowac? bede wdzieczny :)

 

jak jest z modowaniem tych kart i czy to sa faktycznie wyjątkowe GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...