Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze FSB zmienialesz w swoim Acerze z sygneturki? (Nie a6va? - bo szukam sposobu na obnizenie/podniesienie fsb w moim modelu)

Tak w Acerze. Najpierw próbowałem ClockGen'em, ale on nie obsługuje i915 więc udawało mi się podkręcić go o 3% i miałem zwiechę.

Z sukcesem dopiero programem SetFSB dla Acera 1694. Ten program wymaga chyba odpowiednich bibliotek dll dla poszczególnych lapków. Ale możesz spróbować. Najwyżej Ci się zawiesi laptop i go zrestartujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z timingami Waszych pamieci? Ja dzis puscilem swoje na: 4.0-2-2-4 :] Chodza jak zyleta od rana. Przypominam ze standard to 4.0-4-4-12 :)

Sprawdzałeś jakimś programem zmianę wydajności pamięci po zmianie timingów?

Ja sprawdziłem PC Wizard'em i EVEREST'em (v2.20.405/pl) i żadnej nie zauważyłem :blink:

Albo zmiany timingów nie mają wpływu na szybkość pamięci :huh: albo ten program nic nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z nagrywarką Matshita w A6VA - psuje mi płytki cd-r i to nie tylko te tanie, ale porządne także: verbatimy i tdk, nie widzi nagranych płyt-pokazuje, że są czyste..

Kolega ma też ten sam problem w lapku Asusa z Turionem 1.6 i GF GO 6200..

Nowego biosu nie mogę nigdzie znaleźć-na stronach Panasonica też..

Nagrywarka jest ustawiona na UDMA.

 

Czy ktoś się orientuje czy do Oriki mozna wysłać sam czytnik?

Edytowane przez kazbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Na dniach chcialbym zamowic ASUSa q039. Czytalem sporo testow, opisow itp. Wydaje mi sie ze jest to dobry sprzet w stosunku do ceny. Mam nadzieje ze jakos rozwiaze sie ten problem z wentylatorem. Jezeli ktos ma jakies konkretne uwagi co do tego modelu prosze pisac.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Na dniach chcialbym zamowic ASUSa q039. Czytalem sporo testow, opisow itp. Wydaje mi sie ze jest to dobry sprzet w stosunku do ceny. Mam nadzieje ze jakos rozwiaze sie ten problem z wentylatorem. Jezeli ktos ma jakies konkretne uwagi co do tego modelu prosze pisac.

W zasadzie problemu z wentylatorem nie ma... Problemem jest tutaj gwarancja:) Gdyby nie ona to sam zrobilbym sobie czujnik temperatury, ktory sterowalby coolerem:) Jesli kogos nie obchodzi gwarancja, to moge odgrzebac schemat :P

 

Przy okazji, na stronie ASUS'a jest nowy BIOS (przynajmniej jak dla mnie,data: 20.02.2006)

 

Pod XP AFlash sie nie odpala, dostanie komunikat o EMMS i HIMEM, a pod DOS-Box'em ze bios jest za stary do aktualizacji (czy jakos tak, nie mam jak teraz dokladnie sprawdzic) Udalo sie komus aktualizowac bios? Jak ?

 

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ona to sam zrobilbym sobie czujnik temperatury, ktory sterowalby coolerem:) Jesli kogos nie obchodzi gwarancja, to moge odgrzebac schemat

to ja poproszę :) u mnie temp proca ciągle jest w granicy 50*C wentyl oczywiście pracuje cały czas. z chęcią ustawilbym sobie na 60 włączanie wentyla, chłodziłby do 50 i tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poproszę :) u mnie temp proca ciągle jest w granicy 50*C wentyl oczywiście pracuje cały czas. z chęcią ustawilbym sobie na 60 włączanie wentyla, chłodziłby do 50 i tak dalej :)

Mowisz i masz;)

 

Wykonalem ten uklad, chodzi wysmienicie w moim wzmacniaczu z sygneturki.

 

EDIT:

Dodalem drugi schemat. Projekt wyglada bardzo ciekawie:)

 

Piotrek

wlacznik_wentylatora.pdf

Ujarzmic_wiatraki_1_.pdf

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem ten uklad, chodzi wysmienicie w moim wzmacniaczu z sygneturki.

heh a ja nic a nic z tego nie kumam :? nigdy nie byłem dobry w tych "fizykowych rysuneczkach" najlepiej żeby zrobić taki malutki ręczny wyłącznik i włączkim wentylka. ktoś kiedyś na tym forum zrobił takie coś ale nie pochwalił się dokładnie jak to wygląda :(. u mnie max tmp bez wentyla kręcocego się na tym procu co mam to ~70*C więc w spoczynku taka temp nawet i może być, gorzej jak się obciąży proca to skoczy tak sądzę do 100 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nic a nic z tego nie kumam :? nigdy nie byłem dobry w tych "fizykowych rysuneczkach" najlepiej żeby zrobić taki malutki ręczny wyłącznik i włączkim wentylka. ktoś kiedyś na tym forum zrobił takie coś ale nie pochwalił się dokładnie jak to wygląda :(. u mnie max tmp bez wentyla kręcocego się na tym procu co mam to ~70*C więc w spoczynku taka temp nawet i może być, gorzej jak się obciąży proca to skoczy tak sądzę do 100 :?:

No wszystko fajnie, ale co bedzie jesli po czasie spoczynku odpalisz jakas cpu-zerna aplikacje i zapomnisz wlaczyc wentylator? :) Automatyzacja musi byc:)

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie, ale co bedzie jesli po czasie spoczynku odpalisz jakas cpu-zerna aplikacje i zapomnisz wlaczyc wentylator? Automatyzacja musi byc:)

niby racja ale w standardowym kompie też takie coś miałem ;) tylko że obroty na minimum ustawione i pamiętałem :) spokojna głowa o takim czymś będę pamiętał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nic a nic z tego nie kumam :? nigdy nie byłem dobry w tych "fizykowych rysuneczkach" najlepiej żeby zrobić taki malutki ręczny wyłącznik i włączkim wentylka.

To przedłuż sobie kabelek (z reguły czerwony) i między niego wstaw to przełącznik hebelkowy i będziesz mógł w dowolnej chwili włączyć/wyłączyć sobie wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dawno tu nie zaglądałam ale muszę wam opisać jakie mam szczęście (lub pecha :mur: ) jeśli chodzi o mojego lapka: przedwczoraj rozlałam na niego kawę :oops: :mur: ale zanim mnie tu zlinczujecie :wink: to na moje usprawiedliwienie powiem tylko że cierpię z braku snu i niedoboru kofeiny a moja obrona inż. jest już 17 marca :mur:

 

Na szczęście rozlało się niedużo letniej kawy (na klawiaturę i lcd) a dzięki temu że szybko zareagowałam odwracając lapka i wyłączając go natychmiastowo nic się nie zdążyło dostać do jego witalnych części :) Lapek działa po osuszeniu bez większych problemów więc chyba mi się upiekło :D Będę go oczywiście bacznie obserwować ale jestem dobrej myśli :)

 

Czemu piszę bez większych problemów - a no najgorzej z tego wszystkiego wyszedł dysk Hitachi któremu to szybkie zamknięcie nie wyszło na dobre - ściągałam wtedy plik i dysk nie miał szans go prawidłowo zapisać. Windows wystartował bez problemów ale próby wznowienia ściągania skończyły się komunikatem o błędzie CRC - czyli dysk ma poważne problemy z odczytem jakiegoś sektora (XP mi nawet stwierdził że na dysku wystąpił zły blok którego kompletnie nie da się odzyskać :rolleyes:). Postanowiłam nie wpadać w panikę i zapuściłam program SpinRite 6 no i 4,5 godziny później (wrr.. czemu dysk pracuje w trybie pio) już wszystko było wiadomo: SpinRite znalazł zły sektor i odzyskał większość składowanych w nim danych :) Przy następnym starcie systemu bez problemów mogłam skończyć ściąganie pliku i nawet odkryłam że żadne dane z tego pliku nie zostały utracone.

 

Morał z tej historii:

1. Uważajcie na wszelkie napoje stojące w pobliżu lapka :rolleyes: :mur:

2. Zaopatrzcie się w SpinRite - ten program nie tylko odzyskuje dane z wadliwego dysku ale też zapuszczany regularnie powie wam jaki naprawdę jest stan waszych dysków.

 

PS. Czy ktoś z was odkręcał klawiaturę? Jak to się robi bo chcę ją dokładniej wyczyścić ale odkręcenie 2 śróbek oznaczonych K nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy ktoś z was odkręcał klawiaturę? Jak to się robi bo chcę ją dokładniej wyczyścić ale odkręcenie 2 śróbek oznaczonych K nic nie dało.

Ja odkrecilem wszystkie mozliwe srubki spod laptopa i nie udalo mi sie go rozebrac :P Na sile nie chcialem, wiec zrezygnowalem..

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Niedawno stałem sie posiadaczem tego cacka;)

 

Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony, poza jedna rzeczą. Chodzi mi o klawiatura. Z lewej strony przy F-ach tak jakby nie byla umocowana. Po prawej okolo F12 tak jakby była wciśnieta. Spotkaliście sie może z czymś takim.

Edytowane przez fizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Niedawno stałem sie posiadaczem tego cacka;)

 

Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony, poza jedna rzeczą. Chodzi mi o klawiatura. Z lewej strony przy F-ach tak jakby nie byla umocowana. Po prawej okolo F12 tak jakby była wciśnieta. Spotkaliście sie może z czymś takim.

ja u siebie w a6j mam to samo, ale jakos niespecjalnie mi to przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Witam Wszystkich!!!

Niedawno stałem sie posiadaczem tego cacka;)

 

Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony, poza jedna rzeczą. Chodzi mi o klawiatura. Z lewej strony przy F-ach tak jakby nie byla umocowana. Po prawej okolo F12 tak jakby była wciśnieta. Spotkaliście sie może z czymś takim.

 

 

nie - mam od końca września ten sprzęt i klawiatura jest rewelacyjna - absolutnie równo.... żadnych uchybień nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klawiatura jest aż za dobrze osadzona ;) ech przecież musi być jakiś sposób na jej zdjęcie.. ktoś ma jakiś pomysł? Asus musiał wydać jakąś instrukcję rozkręcania tego modelu..

 

PS. Mój lapek jakoś się trzyma po tej kawie :D ale miałam fuksa :D Teraz postaram sie ograniczyć ten mój nałóg - a że już jestem Pani Inżynier to mogę odstawić kofeinę ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dowiedziałem sie wreszcie jak to jest z tym wyciąganiem klawiatury :) Z tego co wiem należy odkręcić 2 śrubki oznaczone literą K. Później już tylko 3 zaczepy w górnej części, i klawiatura jest nasza :-P

Z tego co wiem to ASUS pozwala na takie rozkręcanie(chodzi oczywiście o gwarancje). Z tym, że trzeba uważać :wink:

Edytowane przez fizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie przejmuje klawiaturka (z reszta jest i tak super). Z reszta i tak nie przyszloby mi do glowy zeby biegac po niej z niwelatorem i patrzec gdzie klawisze sa nizej a gdzie wyzej.

Najczesciej uzywam laptopa w domu wiec mam podlaczona klawiaturke (Logitech UltraX --> polecam) i monitor a komputerek lezy obok cichutko :-)

Stacjonarke sprzedalem bo dostalem za nia calkiem sporo, pozatym po co sprzet ma sie marnowac.

 

Wam tez tak polecam bo widze ze niektorzy maja slabsza stacjonarke od laptopa.

"A dlaczego tak? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki ale też związane z ASUS-em tylko innym modelem.

 

Noszę się z zamiarem zakupu notebooka, w zasadzie wybór ograniczyłem do 2

modeli, nie gram w ogóle to myślę że Gforce Go7300 w zupełności jako karta

grafiki mi wystarczy. Komp. ma być używany głównie do biura aczkolwiek nie

chcę celerona bo czasami mocno obciążam procesor - DVD Shrink :)

Oto moja kandydaci

1. ASUS A6Jc

Intel Core Single T1300 (1.66MHz/FSB667MHz/C2048KB)

Dysk twardy : 80GB UDMA100 Komunikacja bezprzewodowa : WLAN 802.11 a/b/g

Bluetooth

http://notebook.strefa.pl/main/asus_a6jc_a6jc-q005h.php

 

a drugi to

ASUS A6Vm

Procesor : Intel Pentium M 740 (1.73GHz/FSB533MHz/C2048KB)

Dysk twardy : 60GB UDMA100 Komunikacja bezprzewodowa : WLAN 802.11 b/g

 

oba mają

Matryca : 15.4' WXGA 1280 x 800 ColorShine WideScreen TFT LCD

Grafika : nVIDIA GeForce Go 7300 max. 256MB TurboCache

Pamięć systemowa : 512MB DDR2

Napęd optyczny : Nagrywarka DVD Super Multi Drive

 

 

W zasadzie różnicę miedzy dyskami mogę pominąć bo to nie decyduje o wyborze.

Zastanawiam się miedzy tymi procesorami, centrino to wiadomo, Centrino Duo

też, testy już widziałem i są obiecujące na przyszłość, natomiast

Co to wogóle jest Intel Single Core - nigdzie nie widziałem testów, niby

magistrala większa ale boje się tego procesora. Nie chciałbym aby się

okazało że Single Core będzie wolniejsze niż IPM 740

Co o nim sądzicie? Kupował ktoś już taki sprzęt? Proszę o pomoc bo zakup za

około 10 dni a tu ciągle tyle wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki ale też związane z ASUS-em tylko innym modelem.

 

Noszę się z zamiarem zakupu notebooka, w zasadzie wybór ograniczyłem do 2

modeli, nie gram w ogóle to myślę że Gforce Go7300 w zupełności jako karta

grafiki mi wystarczy. Komp. ma być używany głównie do biura aczkolwiek nie

chcę celerona bo czasami mocno obciążam procesor - DVD Shrink :)

Oto moja kandydaci

1. ASUS A6Jc

Intel Core Single T1300 (1.66MHz/FSB667MHz/C2048KB)

Dysk twardy : 80GB UDMA100 Komunikacja bezprzewodowa : WLAN 802.11 a/b/g

Bluetooth

http://notebook.strefa.pl/main/asus_a6jc_a6jc-q005h.php

 

a drugi to

ASUS A6Vm

Procesor : Intel Pentium M 740 (1.73GHz/FSB533MHz/C2048KB)

Dysk twardy : 60GB UDMA100 Komunikacja bezprzewodowa : WLAN 802.11 b/g

 

oba mają

Matryca : 15.4' WXGA 1280 x 800 ColorShine WideScreen TFT LCD

Grafika : nVIDIA GeForce Go 7300 max. 256MB TurboCache

Pamięć systemowa : 512MB DDR2

Napęd optyczny : Nagrywarka DVD Super Multi Drive

W zasadzie różnicę miedzy dyskami mogę pominąć bo to nie decyduje o wyborze.

Zastanawiam się miedzy tymi procesorami, centrino to wiadomo, Centrino Duo

też, testy już widziałem i są obiecujące na przyszłość, natomiast

Co to wogóle jest Intel Single Core - nigdzie nie widziałem testów, niby

magistrala większa ale boje się tego procesora. Nie chciałbym aby się

okazało że Single Core będzie wolniejsze niż IPM 740

Co o nim sądzicie? Kupował ktoś już taki sprzęt? Proszę o pomoc bo zakup za

około 10 dni a tu ciągle tyle wątpliwości.

najlepiej by było jakbyś dozbierałten tysiąc złotych i kupił asusa a6j z centrino duo i radkiem x1600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było jakbyś dozbierałten tysiąc złotych i kupił asusa a6j z centrino duo i radkiem x1600....

Wiesz generalnie mógłbym, tylko nie widzę sensu w wydawaniu kupy szmalu na sprzęt który w większości będzie proacował jako maszyna biurowa z zainstalowanym officem i jakąś bazą danych dla prostego programu księgowego. Wiem że centrino Duo to jest przyszłość ale przecież ja będę praował na windowsie XP do tego Office 2003 przeglądarki interentowe i ewentualnie baza danych SQLowa dla Rachmistrza albo coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz generalnie mógłbym, tylko nie widzę sensu w wydawaniu kupy szmalu na sprzęt który w większości będzie proacował jako maszyna biurowa z zainstalowanym officem i jakąś bazą danych dla prostego programu księgowego. Wiem że centrino Duo to jest przyszłość ale przecież ja będę praował na windowsie XP do tego Office 2003 przeglądarki interentowe i ewentualnie baza danych SQLowa dla Rachmistrza albo coś podobnego.

w taki mrazie ja nie widze sensu wydawac nawet 5 tys złna laptopa, proponuje kupic tansza wersje za jakies 3500zł, producent to juz wg Twojego uznania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w taki mrazie ja nie widze sensu wydawac nawet 5 tys złna laptopa, proponuje kupic tansza wersje za jakies 3500zł, producent to juz wg Twojego uznania...

heh. też to chciałem napisać. proponuję centrino, pojemną baterię, spory dysk i ramu chyba 512 styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w media markt laptopa Asus Z92Va za niecałe 3800, jest to troche ubozsza wersja A6Va, ale za to sporo tansza.

Konfiguracja:

Płyta główna:

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 740J, 1733 MHz (13 x 133)

Nazwa płyty głównej Asus A6000Va Series Notebook

Mikroukład płyty głównej Intel Alviso i915PM

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM) w jednej kości

Typ BIOS'u AMI (09/20/05)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo ATI MOBILITY RADEON X700 (256 MB)!!

matryca: AUO1974

Multimedia:

Karta dźwiękowa Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-2]

Magazyn:

Kontroler IDE Intel® 82801FB/FBM Ultra ATA Storage Controllers - 266F

Kontroler IDE Ricoh Memory Stick Bus Host Adapter

Kontroler IDE Ricoh SD Bus Host Adapter

Dysk fizyczny HTS421280H9AT00 (74 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW TS-L632C

Sieć:

Karta sieciowa Intel® PRO/Wireless 2200BG Network Connection

Karta sieciowa Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter, Copper RJ-45

Modem HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP

 

A wiec brakuje tylko torby, myszki, bluetootha i kamerki (mikrofon jest). Chyba warto jak ktos zamierza kupować laptopa.Jedyny minus to dysk 4200rpm :( mimo zapewnien obslugi mm ze sa tam dyski 5400rpm

Pozdrawiam

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w media markt laptopa Asus Z92Va za niecałe 3800, jest to troche ubozsza wersja A6Va, ale za to sporo tansza.

(...)

Wszystko pieknie, tylko gdzie go mozna dostac? Jesli to co mowisz jest prawda, to lepszego stosunku wydajnosc do ceny prozno szukac.

Problem w tym ze w zadnym sklepie tego notka nie maja. Nawet na zamowienie. Kazdy robi wielkie oczy jak slyszy Z92VA

 

W google po wpisaniu frazy Z92VA i zaznaczeniu "Szukaj na stronach kategorii: Polski" pokazuje 0 rezultatow:

"Nie ma wyników w wybranym(-ych) języku(-ach). Wyświetlono wyniki szukania Z92VA w całej Sieci."

 

Nie robisz sobie jaj? :P Czy ten media-martk po prostu nie byl w Polsce?! ;p

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi w Media powiedzieli to sa to laptopy specjalnie robione dla ich sieci sklepow, i nigdzie indziej ich nie ma. Na kartonie z Z92R bylo napisane ze sa od AB S.A. (pewnie jak importer). No ale poza MM prozno ich szukać. A Z92R juz na allegro ktos sprzedaje za 3100 (w MM 2800pln). Takze smigac do media szybko moze jeszcze beda. Sa jeszcze Asusy z Duo 1,66 tyle ze z grafika intelowska zintegrowana za niecałe 3900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...