Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje wyniki we 3DMarku 2001SE po wgraniu biosu z HyperMemory:

 

>>Klik!<<

 

porównajcie z wynikami zamieszczonymi tutaj.

 

Wynik? Zwycięstwo biosu HyperMemory

16295 pkt : 16888 pkt różnica: 593 pkt

 

sterów nie zmieniałem żadnych. Nie wydaje mi się aby konfiguracja systemu mogła tak znacząco wpłynąć na wynik, CHC wyłączyłem, system uruchomiony w normalnym trybie.

 

Jeżeli ktoś może to niech przeprowadzi 3DMarka 2001 z i bez HM, i ewentualnie potwierdzi moje wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria nie miała jeszcze zbyt dużego pola do popisu, zazwyczaj lapek leży na biurku podpięty do sieci, ale już kilka razy używałem go aż do wyczerpania baterii, potem ładowała się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

u mnieraczej ok bateria - troche ponad 2 godziny ciągłej pracy przy programowaniu i jedynie przyciemniona matryca (w standartowym ustawieniu trybu pracy na baterie jeszcze jest procesor zwalniany do 25% pierwotnej mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego forum:

 

Notebooka posiadam od jakichś 4 miesięcy i dziś pojawił się problem - mianowicie choćbym nie wiadomo jak długo ładował baterie windows zawsze pokazuje że są naładowane do 2/3 pojemności (stan energii w bateriach 65-66 %). Notebook oczywiscie zauważalnie krócej pracuje no i cały czas świeci sie dioda informująca o ładowaniu baterii (gdy podłącze sprzęt do prądu).

Ja mam identycznie czy ktos z Was tak ma? Nie chodzi o to ile trzyma bateria ale ze nie chce sie naladowac :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad zmianą dysku twardego na jakiś szybszy,to 4200 trochę przeszkadza. Natomiast nie wiem czy lapek to wytrzyma bo w tym modelu temperatury dysku przy dużym obiążeniu przekraczają 50 stopni (jak było gorąco w lipcu to nawet 55 stopni) i boję się że jak wsadzę coś szybszego=bardziej się grzejącego to czy nie padnie to za moment..... Jak u was z temperaturami dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk ma 46 st. (ale sciagam od kilku godzin) - to jest najwyzsza temperatura jaka do tej pory widzialam choc latem pewnie bedzie wiecej.

 

A co do baterii to moja sparwuje sie dobrze, wytrzymuje cos kolo 3h 30 min przy zmniejszonym napieciu, odpowiednich profilach Power4Gear i NHC przy pracy w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. dziwne bo u mnie temp. proca to prawie cały czas 50 - 52 stopnie, a dysku około 46 st... Czy to dużo?

Hmm...

Jeżeli chodzi o procka - to zależy czy masz obniżone napięcia, czy nie...

 

Co do dysku ciężko powiedzieć - ja teraz mam 43 st. Jeżeli masz 46 stopni to wg mnie też jest ok - przecież producent nie dopuściłby do tego, żeby zaprojektować laptopa, w którym przegrzewałyby się twardziele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio pobawiłam się trochę programem NHC i obniżaniem napięć w Pentium M 750 Sonoma :-)

 

Oto jak mam teraz ustawioną zakładkę CPU Voltage:

 

6x (800 MHz) @ 0.700V

8x (1,06 GHz) @ 0.796V

9x (1,20 GHz) @ 0.844V

10x (1,33 GHz) @ 0.876V

11x (1,46 GHz) @ 0.924V

12x (1,60 GHz) @ 0.956V

13x (1,73 GHz) @ 1.004V

14x (1,86 GHz) @ 1.036V

 

Wynik:

- procesor jest dużo chłodniejszy (nie przekracza 60 st. przy stresie)

- bateria wytrzymuje teraz ok 3 godz. i 30 min. :D (bez zmniejszania napięć było coś koło 2 godz. 50 min.)

- wiatraczek wreszcie wyłącza się przy zasilaniu AC i profilu dynamic switching

- przy zasilaniu DC i profilu max. battery wiatraczek praktycznie wcale się nie włącza

 

Laptop jest stabilny (przeszedł 15 min test NHC i przy 6x i przy 14x) na takich ustawieniach, ale muszę kiedyś sprawdzić czy przy 14x i 13x mogę zejść poniżej 1V :unsure:

 

A jakie są wasze ustawienia CPU Voltage w NHC?

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia NHC:

6x@0,700V

8x@0,748V

9x@0,812V

10x@0,828V

11x@0,892V

12x@0,940V

13x@0,972V

14x@1,020V

 

Brak jakichkolwiek objawów niestabilności, Q4, NFS:MW, Doom 3 chodzą bez problemu po kilka godzin. Niestety, dalej nie wyłącza mi się wentyl podczes pracy na AC (dynamic switching mam włączone), NHC pokazuje mi 42 st. niemal zawsze, nawet jak nie mam obciążenia. Zna ktoś jakiś program z większym zakresem zmiany napięcia (NHC najmniej ma 0,700V)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem ustawione przy 6x na 700mV to komp sie resetowal po paru godzinach pracy "bez powodu" troche czasu minelo zebym zauwazyl ze to przez napiecie... teraz mam na 716mV i juz wszystko ok.

 

6x 716mV

10x 876mV

14x 1100mV

 

bateria 3,5h watpie zeby mi wytrzymywala, ale jakos 3h na wifi rynkowym smiga;( jak wlaczam kompa to windows pokazuje 4h przy 100% ale to nigdy tak nie ma...)

 

kieys mi sie wlaczal czesciej wiatrak, teraz ciezko go uruchomic, (na AC i DC) musze dac max mnoznik i zapuscic jakas gierke czy cos w tym stylu, wiatrak nie wlacza sie nawet przy 50 stopniach, troche to dziwne , bo wczesniej sie wlaczal calkiem i naczej, i niby czemu teraz jest tak... magia...

 

moj dysk grzeje sie mocno okolo 45 stopni; ale czesto trzymam komputer na lozku czy cos takiego wiec wtedy 50-kilka stopni, raz mi nawet NHC burczal przy 55st. ze za goraca;]

 

bateria mi chodzi normalnie chcicaz NHC osttnio cos pokazuje wear level 6% a poprzednio byl 0 albo 1 ;] pozatym ostatnio nie uzywalem baterii za bardzo musze pomyslec o formacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gOOmez jesteś bardzo blisko temperatury wyłączania wiatraczka na AC, bo u mnie to wlasnie 41 st. ale i tak taką temp. laptop na AC i dynamic switching utrzymuje mi przez 1-2 min. a potem znow wraca do 44 (wtedy następuje włączenie wiatraczka) więc to raczej niewielkie usprawnienie :mur:

 

korzec ja nie mam restartów na 6x@0.700V, a laptop pracuje ok 20 godz. dziennie. Ale chyba muszę przeprowadzić jakies kilkugodzinne testy prime95 - wtedy sie dowiem na ile mój procesor radzi sobie z takimi napięciami.

 

A co do baterii, to NHC pokazuje mi 3:55 na starcie ale tak naprawdę to laptop wytrzymuje coś koło 3:20 (wytrzymałby i te 3:30 ale staram się do końca nie rozładowywać baterii) przy DC, profilu max. battery i przeglądaniu sieci.

 

PS. a czy to ważne dla baterii że ja mam bluetooth zawsze wyłączony? może wydłuża to jej czas pracy :unsure: hmm.. ciekawe czy wyłączenie IrDA też wydłuży czas pracy..

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przykleic ten watek jako "wszystko o ASUS A6VA-Q039 / A6VA-Q010"

 

Swojego asusa odbieram w srode. Mam pytanie dotyczace biosu... Czy jest on rozbudowany? Czy raczej ubogi?

Sa w nim jakies mile niespodziewajki? :)

 

Aha jeszcze jedno (bardzo wazne:)) Czy ten X700 korzysta z MXM ? Czy jest na stale wbudowany w laptopa. Jesli korzysta to ktora jest to wersja MXM 1/2/3 ?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jak bios.. w laptopach biosy są raczej ubogie i Asusy nie są wyjątkiem. Nie znajdziesz np opcji do podkręcania podzespołów - nawet parametrów ramu zmienić sie nie da :( Jest trochę opcji dotyczących bootowania i tyle.

 

A jak można sprawdzić czy grafika jest na MXM czy nie bez rozkręcania laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jak bios.. w laptopach biosy są raczej ubogie i Asusy nie są wyjątkiem. Nie znajdziesz np opcji do podkręcania podzespołów - nawet parametrów ramu zmienić sie nie da :( Jest trochę opcji dotyczących bootowania i tyle.

 

A jak można sprawdzić czy grafika jest na MXM czy nie bez rozkręcania laptopa?

Chyba sie nie da. Ale jesli jest MXM to na pewno producent zadbal o dobry dostep do modulu (bez koniecznsci rozkrecania calego laptopa)

Imho znajdowac sie moze w jednej z nisz takich jak RAM czy CPU.

 

Jesli nikt nie sprawdzi to ja na pewno to zrobie w srode:) Bede instalowal druga kosc RAM'u wiec przy okazji ogladne go blizej.

 

Gdyby sie okazalo sie jest MXM, to ciekawe czy ASUS nie wyszedlby na przeciw z jakims programem majacym na celu wymiane tych modulow w swoich laptopach. Niestety jak narazie moduly MXM sa wogole nie dostepne w sprzedazy detalicznej:( (nawet na zagranicznych stronach nie znalazlem)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek poczytałam trochę o tej technologii MXM i ona została stworzona przez Nvidie - wątpię żeby karty ATI tego używały, ale moge się mylić.

Gdy sie glebiej wczytac, to pisze ze jest to otwarty standard. Z innych zrodel (do poludnia przegladalem) dowiedzialem sie ze juz z MXM korzysta ATI i S3. Tylko akurat nie wiem czy w tym modelu asusa i X700 jest w postaci takiego modulu...

 

Jak znajde link to podesle. Jak nie to w srode bede pewien na 100% :)

 

Wiele mozna sie dowiedziec z FAQ ze strony nvidii:

 

http://www.nvidia.com/page/pg_20040515296771.html

 

Jednak jest ona troche przestarzala... (np mowa n/t geforce6 : "upcoming Ge-Force 6 GO series")

 

Aha na w/w stronie dostepna jest specyfikacja MXM w formacie PDF.

 

P.S Nie widze powodu dla ktorego ATI nie mogloby korzystac z MXM. To tak samo jak NVIDIA razem z intelem bodajrze stworzyla PCI Express.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anka725, wiem, że jestem blisko, dlatego pytam o programik który by mi umożliwił dalsze obniżanie napięć :)

 

Co do MXM =>> http://www.ati.com/products/mobilityradeonx700/specs.html

Oficjalna specyfikacja, po pobieżnym zapoznaniu się nie znalazłem nic o MXM, jedynie na dole znalazłem coś o technologii AXIOM, może to właśnie o to chodzi tylko pod inną nazwą?

 

Na tej stronie w tabelce na samym dole o MXM wspomina się tylko przy GeForce 6800, więc jeżeli X700 dysponował by tym złączem, raczej byłoby to wyszczególnione.

Edytowane przez gOOmez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy wynik po wpisaniu slow kluczowych "X700 MXM" w google prowadzi nas do:

http://www.abtron.de/shop/catalog/product_...roducts_id=5318

 

A tutaj:

http://www.elektro4u.cz/index.php?s=7349

Czyzby mozna bylo kupic u naszych dobrych znajomych? :-)

 

Calkiem fajny laptop. Bardzo podobny do A6VA, no i ewidentnie posiada MXM. Tylko popatrzcie na wage :?

Ciekawe ile kosztuje...

 

Z tego wynika, ze w A6VA skoro nie jest napisane to pewnie nie ma MXM :cry: (ale w srode sprawdze:))

Mam nadzieje ze za jakis czas stanie sie standardem obsadzanie grafik w laptopach w jakims slocie i ze moj przyszly laptop bedzie taki bajer posiadal :) Poki co trzeba sie cieszyc tym co daje X700 :)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotixel masz napewno 300mhz na karcie? ja mam w swoim defaultowo 340mhz. Swoja droga czytalem ze gpu w radku x700 daje sobie spokojnie rade na 400mhz ale to tak na marginesie ;)

Szczerze mowiac to na razie mam 0Mhz bo laptop wlasnie sobie jedzie do mnie :) Jutro, najpozniej w srode go odbiore. Sygneturke juz sobie zmienilem, bo starego laptopa sprzedalem :) Przeczytalem na forum w sygneturkach kilku osob ze maja takie taktowania to wpisalem je :)

 

Tez slyszalem i widzialem ze daje rade na 400MHz... Jesli sie nie bedzie robil cieply i chodzil stabilnie to napewno go podkrece:] (nie bylbym soba, gdybym tego nie zrobil... hrhr)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...