Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje możliwość dokupienia dodatkowej gwarancji? np na 5 lat?

1564254[/snapback]

Na pewno istnieje rozszerzenie gwarancji do 3 lat. Kosztuje to z tego co się orientuję 399zł.A co poza tym to nie wiem,musisz się dowiedzieć samemu,najlepiej u źródła czyli jakiś e-mailik do Asus Polska i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się bawić w rozkręcanie ponieważ nie wiem jak jest z gwarą, a pamięci w tym modelu są zakryte klapką moco przykręconą przez malutkie śrubki,więc mogą zostać ślady zorkręcania. (..) Jutro zadzwonię do serwisu Acera i zapytam się czy można sobie pamięci dołożyć samodzielnie (nie we wszystkich firmach można)

:blink:

To nie nowosc ze sa zakryte klapka, wszedzie sa, ale nowoscia byloby gdybys nie mogl sobie jej zdjac i obejzec/wymienic pamieci :)

 

Wiem ze mit Acera trwa, ale dzwonic do nich w sprawie swojego Asusa... to juz przesada :lol:

 

U mnie bateria tez jest cos kolo 4500 mAh, a lap trzyma prawie 2x dluzej.

Widac ze poki co wydajnosc niesie ze soba jednak ogromny wzrost poboru energii.

Mozesz pokusic sie o mocne zanizenie FSB i napiecia na czas pracy, powinno pomoc, bo z dostaniem duzo wiekszej baterii niz 4800mAh moga byc problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzet - gratuluje wyboru. W tej cenie IMO doskonala sprawa. Wbudowany Bluetooth - wazny dla mnie a niestety nadal nie standard. "Szklana" matryca itp.

 

Mam tylko pytanie - czy naped DVD jest "wyjmowalny"? Tzn czy jest to jakis standardowy multibay czy jak to sie tam nazywa? Z wbudowanych uznaje tylko slot-in jak w Apple (ewentualnie niektore acery;) a standardowe napedy lubie jak sa wymienialne.

 

Zauwazylem tez na zdjeciach

 

http://www.notebookjournal.de/storage/show...ge42dd0a97ba7f9

 

ze dysk jest wkladany od spodu a nie wsuwany. Zastanawiam sie jak jest z jego wymienialnoscia - np ta blokada przed "wypadnieciem" itp. Raczej lepiej w tym nie dlubac jak sie nie wiem dokladnie co i jak. Chociaz moze przesadzam i tylko tak srednio to wyglada.

 

PS: pisze o tym tylko dlatego, ze nie lubie jak sprzet uniemozliwa wymiany czegos tylko z tego powodu, ze np srubka po wykreceniu/wkreceniu zedrze gwint itp.

 

 

Raz jeszcze gratuluje - IMO lepszy wybor niz acer.

 

 

 

Cholera jeszcze musze dopisac - jak kamerka? Tylko gadzet czy ma jakies walory wideokonferencyjne? Tzn rozpoznajesz siebie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że siebie rozpoznaję przez kamerkę. Można z niej przechwytywać zdjęcia i robić filmiki. Ma też wbudowany dość dobry mikrofon.Nie powiem,przydatna sprawa czasami.

Co do dysku to faktycznie jest tak umieszczony jak na zdjęciu widać. Zakrywa go dosłownie jedna klapka na śrubkę. Ale wygląda to super solidnie i na pewno jest bezpieczne,ponieważ z jednej strony jest zabezpieczone to wsunięciem klapki pod plastik obudowy a z drugiej śrubka.Więc jest ok.

Co do napędu optycznego to na 99% jest wyjmowalny,zabezpieczony przez jedną śrubkę,ale wygląda na to że ma swój taki specjany tunel i jest w niego wsunięty. Myślę że nie byłoby problemu z jego wymianą.

 

BTW Dzięki wszystkim za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Balem sie troche, ze ta kamerka to taki pic ale skoro mowisz, ze jest OK, to OK.

 

Szkoda, ze CD/DVD nie jest to taki typowy wymienny naped - bez srubek itp. Po prostu sie wyciaga i wklada cos innego.

 

Pozdrawiam i dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do serwisu Asusa i zapytam się czy można sobie pamięci dołożyć samodzielnie (nie we wszystkich firmach można) i jak odpowiedzą twierdząco to kupuję ram dodatkowy Kingstone

Ja u sibie wyjmowałem i nie ma problemu. Niby instrukcja twierdzi inaczel ale plomb brak. Sprzedawca powiedzial mi, że mogę sam wymienić wszystko gdzie nie ma plomb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja ;)

 

Mam zamiar kupic wlasnie A6VA i tak szperam po necie i szperam i nie moglem znalesc zadnej angielskojezycznej 'portalowej' recenzji tego modelu ...

 

Musze powiedziec ze troche mnie rozczarowales ta bateria ... mam zamiar uzywac laptopka na wykladach na uczelni i zalezy mi na czasie jego pracy. Jednak chodzi oczywiscie o zupelnie podstawowy tryb czyli edycja Word, Excel ew. PowerPoint przy uzyciu najnizszej jasnosci monitora.

 

Moze moglbys taki maly tescik przeprowadzic ... ile on wytrzyma przy wylaczonych wszelkich urzadzeniach typu wirless, LAN, tylko same edytorki.

 

Gdybys mogl zdradzic z ktorej hurtowni byl wziety ten laptop ;) Bo mam dostep do praktycznie wszystkich tylko musialbym je obdzwonic wszystkie :D

 

Generalnie za zachodzie jest dostepnych wiele roznych wersji A6VA a Twoja w niemczech np stoi po 1250 euro.

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie szukalem chyba z godzine jakichs recenzji, cen itp ale wyglada na to ze ten model jest tylko na europe :x nigdzie nie moge sie doszukac ile takie cudo by kosztowalo w usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja ;)

 

Mam zamiar kupic wlasnie A6VA i tak szperam po necie i szperam i nie moglem znalesc zadnej angielskojezycznej 'portalowej' recenzji tego modelu ...

 

Musze powiedziec ze troche mnie rozczarowales ta bateria ... mam zamiar uzywac laptopka na wykladach na uczelni i zalezy mi na czasie jego pracy. Jednak chodzi oczywiscie o zupelnie podstawowy tryb czyli edycja Word, Excel ew. PowerPoint przy uzyciu najnizszej jasnosci monitora.

 

Moze moglbys taki maly tescik przeprowadzic ... ile on wytrzyma przy wylaczonych wszelkich urzadzeniach typu wirless, LAN, tylko same edytorki.

 

Gdybys mogl zdradzic z ktorej hurtowni byl wziety ten laptop ;) Bo mam dostep do praktycznie wszystkich tylko musialbym je obdzwonic wszystkie :D

 

Generalnie za zachodzie jest dostepnych wiele roznych wersji A6VA a Twoja w niemczech np stoi po 1250 euro.

1567458[/snapback]

W takim trybie oszczędnościowym maks to do 3 godzin na baterii. Co do hurtowni to nie wiem która bo załatwiała mi znajoma dobra i przez swoją firmę a oni mają dostęp do ponad 10 hurtowni,po prostu mnie to nie interesowało a teraz jej nie ma,jest na urlopie. (oczywiście chodziło mi o hurtownie łódzkie)

 

Dzisiaj zamówiłem kostę ramu KingMax DDR 2 533 (Kingstone'a nie mieli :( ), zobaczymy jak jutro będzie to chodzić w dualu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrazenia po kilku dniach uzytkowania? Sa juz jakies - odpukac - problemy?

 

Pzdr,

1567388[/snapback]

Absolutnie żadnych (wydaje mi się że bateria trzyma kilka minut dłużej po kilku naładowaniach), mam natomiast teraz u siebie jeszcze jeden laptop Asusa z Athlonem Mobilnym 2600+,Radeonem Mobility 9600 64MB i 768MB RAM i powiem że lapek ma 1,5 roku prawie i oprócz kilku rys na obudowie od normalnego użytkowania nie posiada absolutnie żadnych oznak zużycia. Niestety w porównaniu do mojego laptopa ten ma 15" ale chyba to TN bo słabiuteńkie kąty i jest strasznie gruby i ciężki (3,3kg).Ale wygląd też ma fajowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm ... a dowiadywales sie moze czy sa do zakupienia baterie jakies dodatkowe ? Bo raczej mi 3 h nie wystarcza ... generalnie myslalem ze ten A6VA bedzie trzymal duzo dluzej niz Asus A6K z Turionem ... a wyglada na to ze nie bardzo :/

 

Kurde no ciezki orzech do zgryzienia mam teraz ... ;) Tak sobie mysle ze moze ten Twoj jakis felerny jest i ma cienka baterie :P Bo to az dziwne zeby tak malo wytrzymywal, przeciez grafa nie ma duzego poboru pradu w aplikacjach 2D ...

 

:mur: no nie wiem, naprawde bardzo mi sie podoba ten laptop ... wykombinujcie jakies baterie dobre do niego :P

 

Acha ... gdybys mogl przeprowadzic pare testow np SuperPi 8 MB ten co w rankingu laptopow ... moze jakis PCMark ...

 

Znalazlem w necie bardzo obszerny watek na temat tego laptopa ... tyle ze po francusku :D:D:D ktos umie przetlumaczyc najwazniejsze rzezy ? :

 

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/MiniPC...jet-18727-1.htm

 

Acha i czy Twoje pomiary zgadzaja sie z tymi :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A no i jeszcze jedno pytanie - jak z myszka i torba ? Nadaja sie do czegos czy to tylko bajer ?

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm ... a dowiadywales sie moze czy sa do zakupienia baterie jakies dodatkowe ? Bo raczej mi 3 h nie wystarcza ... generalnie myslalem ze ten A6VA bedzie trzymal duzo dluzej niz Asus A6K z Turionem ... a wyglada na to ze nie bardzo :/

 

Kurde no ciezki orzech do zgryzienia mam teraz ... ;) Tak sobie mysle ze moze ten Twoj jakis felerny jest i ma cienka baterie :P Bo to az dziwne zeby tak malo wytrzymywal, przeciez grafa nie ma duzego poboru pradu w aplikacjach 2D ...

 

:mur: no nie wiem, naprawde bardzo mi sie podoba ten laptop ... wykombinujcie jakies baterie dobre do niego :P

 

Acha ... gdybys mogl przeprowadzic pare testow np SuperPi  8 MB ten co w rankingu laptopow ... moze jakis PCMark ...

 

Znalazlem w necie bardzo obszerny watek na temat tego laptopa ... tyle ze po francusku :D:D:D ktos umie przetlumaczyc najwazniejsze rzezy ? :

 

1568163[/snapback]

 

 

Co do baterii to mój egzemplarz nie jest wyjątkiem,podawałem już linka do testu po niemiecku gdzie im laptop mój też trzymał niecałe 3 godziny. Wię to jest normalne w tym egzemplarzu.Co do zrzutów które podałeś nie wszystko się zgadza, mam wyższy wynik w 3DMarku 2003, a z innych benchmarków nie robiłem niczego jeszcze,nie mam czasu,a pojutrze wyjeżdżam na miesiąc i nie będę miał dostępu so sieci. Poza tym na jedym screenie jest dual na pamięciach RAM,ja mam single bo mam jedną kość 512MB a nie dwie po 256MB. Reszta się zgadza.

Co do torby to jest bardzo fajna i używam jej cały czas,a myszka jest trochę za mała jak dla mnie ale też jej używam bo do laptopa jak znalazł. (jest to ten model Logitecha: 1567916[/snapback]

Nie,mój model to Q010 i mam jedną kość 512MB. Dzisiaj odbieram drugą :)

 

Naucz sie edytowac posty!

Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma możliwości dokupienia większej baterii ponieważ ta która jest już jest duża (4800). A co do podłączenia dodatkowej to nie mam zielonego pojęcia. Najlepiej zadzwoń do Asus Polska i się zapytaj. Wtedy bedziesz miał wszystko jasne. Tak na marginesie jeśli priorytetem zupełnym jest dla ciebie czas pracy na baterii to nie polecam mojego Asusa.To typowy Desktop Replacement i jako maszyna super przenośna się ni nadaje,nie do tego go stworzono. Ten stary lapek na Athlonie którego mam w domciu wytrzymuje więcej niż mój na baterii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie podkręcam ani nic nie odkręcam :). Nie mam zbytnio czasu na to. Jak wrócę z wakacji to się pobawię.

 

EDIT

No i kupiłem kostkę 512 MB.Wszystko pięknie biega w dualu.Aha,kostka to Kingmax.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyciągam starą reckę, ale jestem ciekaw jak się sprawuje teraz Twoja bateria motofan. Od lipca zdążyłeś już ją pewnie przeformatować jak należy.

 

Bo te 2,5h to jest dziwne - Acer 4102 o praktycznie _dokładnie takiej samej_ konfiguracji wytrzymuje 4h na bateriach w trybie word-processing.

Nie wiem co może Ci brać tyle więcej prądu ... głośniki 1W, może matryca, no ale to nie byłaby taka różnica - dziwne.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym modelem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te 2,5h to jest dziwne

Czy ja wiem czy tak do końca dziwne? Z tym Acerem to w praktyce sprawdzone? Bo ja np. porównywałem tego Asusa z Toshibą Satellite M40-237. Mają zbliżone parametry, w obu na pokładzie Radeon X700 128MB i w specyfikacji Toshiby od razu podany jest czas pracy na bateriach 2,3 godz. Najwyraźniej przy tak mocnej konfiguracji trzeba w jakimś stopniu zrezygnować z pełnej mobilności.

 

A tak w ogóle to sam chciałem odświeżyć ten wątek bo jestem ciekawy wrażeń z pracy na tym lapku po miesiącu czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to trzyma tak jak trzymała na początku,niecałe 3 godziny. Co do wrażeń z użytkowania po miesiącu czasu. Jest super,jedyne co mnie denerwuje to grzejący się procek,na zasilaniu sieciowym i po grze w NFS:U 2 (temperatura w gorącym pokoju 30 stopni) na procku to 72 stopnie,a granica na sztywno ustawiona przez Asusa to 90 stopni bezpieczne. Na zasilaniu sieciowym wiatrak pracuje prawie non stop,natomiast na minimalnych obrotach jest niesłyszalny dla mnie.W grach jest na maksa i wtedy jest głośny,aczkolwiek nie zwracam na to uwagi bo sie na grze koncentruję. A poza tym same zalety. Napęd optyczny jest bez zarzutu, głośniki są ok (obejrzałem ponad 30 filmów na nich), matryca rewelacja. Słaba jest mysz w zestawie mimo iż jest to Logitech,ponieważ na każdej podkładce jaką mam w domu się gubi,muszę pracować bez podkładki. Co do gier to H-L 2 chodzi ślicznie,Far Cry też,do tego Dungeon Siege 2 i Splinter Cell:Chaos Theory,wszystko w natywnej rozdziałce (1280x800) popyla aż miło. Wczoraj odpaliłem demo F.E.A.R i w 1024x768 wszystko na medium chodzi ładnie więc wydajność jest jak najbardziej dobra. Jeśli teraz miałbym wybierać laptopa do 6000zł to jeszcze raz bym wybrał mojego Asusa. To tyle,w razie czego to piszcie co jeszcze chcielibyście wiedzieć póki mam sieć w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak do końca dziwne? Z tym Acerem to w praktyce sprawdzone?

1612654[/snapback]

LINK <- Tu tak chłopaki napisali.

 

Z tym grzaniem procka to ciekawe, 72st w Centrino to yy .. dziwne ;)

Mam pytanie jeszcze co robisz przez te 3h - grasz, czy tylko podstawowe rzeczy? Bo jak przeciążasz procek na 72st to gdyby on 3h wytrzymywal bylby szczytowym osiagnieciem techniki akumulatorowej:)

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Aha, daj jak możesz zdjęcie tej torby co dołączają ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Thorinado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi post, żeby temat skoczył bo może go motofan nie zauważa;)

 

I dokładam jeszcze prośbę, żebyś sciągnął PCMark05 i wystawił gdzieś to co on generuje po kliknięciu na 'Details' w dziale System.

To chyba najlepszy opis systemu jaki jest.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niecałe 3 godzinki to jak tylko praca z tekstem jest i jakiś filmik ewentualnie. Co do PCMarka05 to mususz poczekać,teraz mam treningi a potem spary dwa więc może w nocy wrzucę albo jutro. A te nawet 72 stopnie to po graniu na zasilaniu w bardzo wymagające gry w gorącym pomieszczeniu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest 4200,nie otwierałem klapki do niego i nic nie wymieniałem,bo i po co? Jak dla mnie jest wystarczający a jak ktoś dużo gra to może sobie więcej ramu kupić i zlikwidować pamięć wirtualną.W codziennej eksploatacji praktycznie nie widzę różnicy do stacjonarnego WD 7200 8MB Cache,może tylko Winda się uruchamia ok.15 sekund wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...