Skocz do zawartości
klawisz

Częste Zawisy Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki oto problem otóż komp mi się zawiesza prznajmniej 3 razy dziennie,niedawno co dzień miałem blue screena,teraz raczej co 3,4 dni,ale teraz najczęściej komp zawiesz się tak że myszką nie idzie ruszać wogule wszystko staje nic się nie rusza(nie w kompie tylko na pulpicie :D )totalny zawias,czym moga być spowodowane te ćzęste zawisy???? :huh:

 

 

PS:zaraz po napisaniu tego postu zawiesił sie :angry: :angry:

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek jest krecone? RAM, CPU, GPU ?

 

Kurde cieplo jest w powietrzu to na Tweaku od razu pytanie czemu mi sie zawiesza/restartuje. ;]

 

Pewnie pada Ci zasilacz ? Jak z temperaturami w PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcona jest karta(temp karty nie znam ale w stresie napewno dużo) temperatura procka ok 50 stopni,tego clear cmosa mam zrobić przy wyłaczonym kompie czy jak :blink: ,wiem że tam przy baterii powinna być jakaś zworka i tżeba ją przestawić na ok 5sek:)))

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewnoe nie przy wlaczonym. Wylaczasz. Przestawiasz zworke. Czekasz. Wlaczasz. Sprawdzasz jak ze stabilnoscia. Jak jest OK to znaczy ze cos miales nie tak w BIOSIE. I wtedy musisz metoda "malych kroczkow" dojsc co powodowalo restarty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli dalej nie bedzie dobrze to sprawdz pamieci programem memtest86+ pod dosem. Znajdziesz go poprzez google.

Druga sprawa to napiecia na zasilaczu oraz zaglądniecie do linka w moim podpisie i do FAQ. Moze sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A sprawa Windowsa? Może już ostro zaśmiecony i dlatego mu się wiesza. Dawno format dysku robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa zasmieconego raczej niemam mam 120gb a wykożystane jest z ok 50 komp nic nie muli gierki wszystko chula tak jak powinno tylko sie zawiesz zbyt często a formata dzisiaj zrobie może to pomoże ,clear cmosa też ,tym programem sprubuje Microsoft Debugging Tools może on też co da.

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyłem tego programu Microsoft Debugging Tools i prawdopodobną przyczyną zawiasów kompa jest ten plik RTL8180.SYS czy mam go usunąć??? bo z tego co widze ma końcówke SYS jest to chyba plik systemowy i teraz niewiem usunąć czy nie a plik jest w taki fordeże C:\WINDOWS\system32\drivers , jest to chyba też jakis plik od sterów co robić???

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty a nie piszesz jeden pod drugim.

 

Jesli ten plik jest odpowiedzialny za "blad" to bron Boze go nie wywalaj. To znaczy ze urzadzenie ktore on obsluguje zle dziala. Nie mam pojecia co to moze byc. Poza tym - z tego co wiem MS DBG TOOL to jakby shit ;]

A sprawdzales na innym zasilaczu ? Pozyczonym na przyklad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie RTL8180.SYS. Calkiem mozliwe ze to wina karty sieciowej lub zlych sterowników do niej. Warto sprobowac wyjac na kilka godzin sieciowke i potestowac. Przestawic ja do innego slotu lub zaaktualizowac stery.

 

P.S. Zavader czemu sadzis ze DBG Tools to shit ? Mi juz nie raz pomogl w rozwiazaniu problemu z BSOD'ami, a ilu uzytkownikom juz pomoglem dzieki temu programowi to nie licze. Co prawda nie zawsze sie sprawdza ale warto sobie nim pomoc

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moja karta siec jest firmy PLANET WL-8303 Wireless PCI adapter ( mam łącze radiowe) nieudało mi się jej wyciągnąć bo tak siedzi w slocie że jak mocniej pociągne to się płyta główna wygina.

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jej nie wyjmiesz to sie nie dowiesz czy to jej wina. Pierwsze sie spotykam z czyms takim zeby ktos nie mogl karty ze slotu wyjac:D

Moze zapomniales srubki odkrecic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz prawdopodobnie to byla wina uszkodzonej karty lub zlego sterownika do niej. Sproboj przelozyc sieciowke do innego slotu PCI i zainstalowac najnowsze sterowniki najlepiej ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...