Skocz do zawartości
wszystkie xywy zajęte

Celeron 1,7 >>> Pentium 4 Upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój debiut na tym forum więc nie bijcie jakby co.

 

Jade na wspomnianym celeronie 1,7GHz (400 FSB, 128 Cache) juz od roku 2002 na plycie MSI 645E-Max (533FSB, do 2,8GHz). Jako ze przez ten proc gry które teoretycznie powinny chodzic mi dopsze masakrycznie zwalniają zapewne przez mała ilość pamięci podręcznej wiec pomyslalem o zakupie jeszcze przyzwoitych northwoodów (jakis 2,53GHz) na jeszcze obecną płyte, bo na zakup jakiegos nowego proca i dobrej plyty glownej nie stac mnie za bardzo. Proszę o pomoc w doborze najbardziej opłacalnej konfiguracji (stosunek wydajności do ceny max 450zl). Oferty handlowe mile widziane :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam procka takiego jak ty tyle że z 1,7 GHz podkręcny na 2,4 GHz.

Na Twoim miejscu pomyślałbym nad serią celeronó D. Np. ten

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12157

- całkiem przyzwoity celeron D 335 (2,80GHz) 256 cache i niska dosyć cena: ~430zł

 

na Pentiuma 450 zł to trochę za mało :(

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mialem takiego celerona i wymienilem na p4 2,66. kupilem na allegro za 330zl, wiec wydaje mi sie, ze to by bylo dobre rozwiazanie. a po 2 to nie jestem pewien czy celeron D pojdzie na tej plycie.

Edytowane przez mat3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam podobny problem moja konfiguracja to Celka 1,7/ Płyta ASROCK P4i45E R3/ Grafika Radek 9600 Pro/ Pamięć 256 MB unknow name.

 

Wiem że mam mało pamięci i tak jak już ktoś wyżej mówił słaby procek i właśnie dlatego chciałbym te komponęty zmienić na jakieś ciekawsze najchętniej poczynił bym przesiadke na AMD lecz to wiąże się z wymiana płyty i dodatkowymi kosztami dlatego też chciałbym aby ktoś mi doradził:

 

zostać przy intelu czy może przesiąść się na AMD?

 

dodatkowe potanie to co kupić żeby wyjść najlepiej na tym... nie interesuje mnie allegro chciałbym nowe części(mam ok. 500zł).

Edytowane przez krzysztofci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nowe czesci to tylko AMD

 

-> plyta nowka bardzo dobra ok. 200 zł [coś na NF2, jakis epox 8rdai, badz Abit nf7]

-> proc ok. 170 zł -> Sempron 2200+

-> chlodzenie ok. 30 zł -> 70 zł

-> ram 512 Mb Samsung OEM -> 140 zł

 

a za Celka i płyte dostaniesz przynajmniej ok. 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...