Skocz do zawartości
master_electronic

Czy Opłaci Sie Wymienić Ddr Na Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!!!

Mam taki sprzęcior jak w podpisie i chciałbym sobie wymienić te pamiątki na ddr2.Czy to sie będzie opłacać.Te twinmosy wcale nie chcą iść na więcej jak 210 to wszystko co potrafią :mur: .Płyta nie ustawia pamięci równo z fsb przy 133 :huh: więc zastanawiam się czy wymiana na te ddr2 będzie opłacalna :unsure:

 

Dzięki za odpowiedzi

 

 

P.S. Aha nie mam tyle kasy na jakieś super ddry

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr2 mają słabe timingi rzedu 4- 4 - 4... mogą sie kręci na 3-3-... ale to i tak nie to co 2-2-2 albo i 1.5... :D jeżeli Twoja płyta obsługuje ddr "1" to nie pchaj sie w dwójki

sam mam płyte na ddr2 i z chęcią wymieniłbym na jakaś z zwykłymi ddrami...

jak Cie kasa uwiera w ieszeni to zainwestuj np w grafe, dokup ramu czy cokolwiek..

 

o człowieku Ty jedziesz na zintegrowanej grafie... kup np 6200 i zmoduj na 6600 i kręc albo kup od razu 6600 GT :D :lol:

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr2 mają słabe timingi rzedu 4- 4 - 4... mogą sie kręci na 3-3-... ale to i tak nie to co 2-2-2 albo i 1.5... :D jeżeli Twoja płyta obsługuje ddr "1" to nie pchaj sie w dwójki

sam mam płyte na ddr2 i z chęcią wymieniłbym na jakaś z zwykłymi ddrami...

jak Cie kasa uwiera w ieszeni to zainwestuj np w grafe, dokup ramu czy cokolwiek..

 

o człowieku Ty jedziesz na zintegrowanej grafie... kup np 6200 i zmoduj na 6600 i kręc albo kup od razu 6600 GT :D  :lol:

1562247[/snapback]

 

Na grafe mnie nie stać a ramy ddr sprzedaje bo kręce tego celka.A jedyna możliwość to wymienić właśnie na ddr2.I co z tego że mają słabe timingi.Powiedziałem wcześniej że płyta nie ustawia pamięci równo z fsb.Najniższy mnożnik to 2.5, a więc przelicz sobie że przy 200(800) będe miał 250(500) na ramie już nie mówie o np 266(1066) prawda? Które ddr mi to wytrzymają.Raczej nie wiele jest takich które kręca sie do 300(600) a na kupno takich napewno mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze by były mnożniki na pamięci :lol: :mellow:

 

do cholery ustaw pamięci synchronicznie czyli 1:1

 

twoj proc ma mnoznik 19, wiec jak ustawisz pamieci synchronicznie to osiagniesz przy FSB 210 MHz proc o czestotliwosci 3990... pomysl troche

Edytowane przez Miravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze by były mnożniki na pamięci  :lol:  :mellow:

 

do cholery ustaw pamięci synchronicznie czyli 1:1

 

twoj proc ma mnoznik 19, wiec jak ustawisz pamieci synchronicznie to osiagniesz przy FSB 210 MHz proc o czestotliwosci 3990... pomysl troche

1562434[/snapback]

 

Już powiedziałem że nie da sie ustawić pamięci synchro z fsb dlatego potrzebuje ddr2 bo na ddr@550 mnie nie stać.A co do mnożników pomyliłem pojęcia i tyle.Każdy sie może pomylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jush sie tak uparłeś na te ddr2 to weź Kingmaxy

1562744[/snapback]

 

Ja sie nie uparłem to tylko z konieczności.Myślisz że po co mam tego celka,może żeby na niego patrzeć.NAPEWNO NIE.Musi być minimum 3.8 ale większa ilością MHz nie zaszkodzi.Znasz może kogoś kto ma celka na ddr2?I jak mu to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Znasz może kogoś kto ma celka na ddr2?I jak mu to chodzi.

1562986[/snapback]

ja :D

znaczy na pare dni miałem

brakuje mi kasy na ddr2 i grafe, w sumie na pamię mam ale na grafe nie, ale po co wydawa kase teraz, poczekam a moze wszystko stanieje

 

w sumie nie wiem jak jest na Twojej płycie ale mój szedł coś koło 3,5GHz na stndartowym napięciu i boxie :-o

płyta Abita aa8 i925X

wszystko to odpaliłem z qmplem na ddr2 infineona , chociaż nie pamiętam ale chyba infineona.. do tego 6600 i kręcenie bajka

 

ale wracając do tematu nie kombinuj z ddr2, nie moge uwierzy że sie nie da ustawic synchro z pamięcią albo jakieś inne np 5:4, moze zmień biosa w tej płycie, nie znam jej dokładniej :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......nie moge uwierzy że sie nie da ustawic synchro z pamięcią albo jakieś inne np 5:4,

1563017[/snapback]

Uwierz bo synchro z fsb miałbym dopiero przy pentiumie a nie oto tutaj chodzi przecież.To które ddr2 są najlepsze i w miare tanie?Na forum w pcarena pisało że niby kingmaxy.Ale tam gdzie chciałbym je kupić ich nie ma pozatym ile one kosztują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apollo.pl

sam tam bede kupował

tylko ich poszukaj na dole strony [;

512 - ~190zł

256 - 100

 

nie ma taniej

 

naprawde je polecam

 

wgraj biosa, przeciez tam musi byc 1:1 !! :x

 

P.S. nie przerażaj sie że takie tanie!! :D

to że tanie nie znaczy że złe

nie mają radiatorków ale to nie problem

widac że nie trzeba płacic krocie zeby mie dobry sprzęt ;d

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobią tak jak piszesz to skąd można ściągnąć jakieś zmodyfikowane biosy?

1563141[/snapback]

nie myśle żeby zareagowali na pojedynczy apel malukiego jak dla nich użyszkodnika ;)

popytaj o to w odpowiednim dziale, ja w tym nie siedze to problem czysto związany z mobo [;

 

dopiero jak sie nie uda na 100% puścic 1:1 to kupuj ddr2 Kingmaxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę w apollo że ceny są niższe niż w komputroniku.Ale czy ta pamięc pójdzie w dualu i ewentualnie do ilu sie kręci?

 

P.S. Było tyle kombinowane że raz komp nie chciał odpalić.Myślałem że usmażyłem sobie płyte ale na szczeście skończyło sie dobrze - wystarczyło zresetować bios.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w pcprojekcie albo overclockers.pl mojego tematu o ddr2 ew. jak znajde zapodam linka ale pamięci sie kręcą niesamowicie...

z komputronika to raczje nie kupuj bo tam ceny nieziemskie :D

o to czy pójdą w dualu sie zapytaj w innym dziale ale ja myśle ze ofkorz i całe kombinacje w kupowaniu kompletów do duala sa niepotrzebne ale to moja skromna opinia ;)

deonet to chyba jedyny koleś w polsce używający ddr2 i udzielający sie na forach ;)

pytałem tesh innych o te pamięci i mówili że dobre (użytkownicy) więc mysle że trzeba brac..

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w pcprojekcie albo overclockers.pl mojego tematu o ddr2 ew. jak znajde zapodam linka ale pamięci sie kręcą niesamowicie...

z komputronika to raczje nie kupuj bo tam ceny nieziemskie :D

o to czy pójdą w dualu sie zapytaj w innym dziale ale ja myśle ze ofkorz i całe kombinacje w kupowaniu kompletów do duala sa niepotrzebne ale to moja skromna opinia ;)

1563203[/snapback]

Dobra będę czekał na te linki a pamięć chyba jednak wezmę te kingmaxa i sie zobaczy jak to bedzie chodziło.Narazie musze czekać bo musze sprzedać stare 2x512 twinmosa a w komputroniku to kupiłem tylko freezera na celka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...