Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn jakie? No i kto ci nakazuje zmieniać? Tak samo jest ze sprzętem. Nie chcesz to nie zmieniasz, chcesz to zmieniasz. Widzenie sensu zmiany przez kogoś dla mnie jest wybitnie mało ważne, bo to ja podejmuje decyzje za siebie. No i nie rozumiem co ma wersja starter do bety ultimate która jest udostępniona.

Ograniczenia - a no chociażby takie, że możesz odpalić jednocześnie do 3 aplikacji :)

Nik mi nie nakazuje zmieniać, ale z mojego punktu widzenia, coś nowego robione jest po to by zastąpić stare, aby zmienić gorsze w lepsze.

 

Dalsza dyskusja nie ma sensu ponieważ: jak sam wspomniałeś, jest to wersja Beta, gdy wyjdzie finalna wersja produktu przekonamy się o tym kto miał rację. Jestem betatesterem i oceniam to co dostanę, a nie to co dostanie końcowy klient :) Szkoda tylko, że taki micro$ nie liczy się z niczyim zdaniem, no ale wkońcu, gdyby tak słuchał się każdego kto chciałby coś zmienić w jego produkcie to otrzymalibyśmy ser szwajcarski...

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, czytając twoje opinie w których jedziesz coś co będzie gotowe w przyszłym roku na podstawie pierwszej publicznej bety, to mam mieszane uczycia co do twojej etykietki 'redakcja PurePC.pl' Wiem że młodość ma swoje prawa, ale jak dla mnie przeginasz.

Wiesz, to jest Beta 2 Vista, a nie Longhorn, to jest reprezentacja kierunku w którym udaje się Microsoft. I na pierwszy rzut oka widać że będzie to system dla mas, kipiący prymitywną efektywnością serwowaną na każdym kroku. To co prezentuje Beta 2 to jest żal pełną gębą, patrząc na praktyczne zastosowanie w podstawowych czynnościach jakie wykonuje, jest to powrót do epoki kamienia łupanego. Widać Microsoft pozazdrościł Apple, którego Os X robi to samo, tylko w bardziej cywilizowany sposób. Poza tym jadę - mam do tego prawo, nie jest to produkt finalny, ale chyba mi nie powiesz, że z dnia na dzień Vista stanie sie wspaniałym, elastycznym systemem na miarę np. wspominanego wcześniej Gentoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca:

Widziałem kilka razy taki błąd, ale nie bardzo pamiętam, co go powodowało - było to ponad 3 lata temu, gdy jeszcze w szkolnej pracowni (którą się opiekowałem) walczyłem z zainstalowaniem 2000/XP (nie pamiętam który z nich) na jednym z kompów.

 

Zapewne XP (czy co tam masz) chodzi stabilnie, ale spróbuj przerzucić się z O/C na ustawienia standardowe. Jeśli nie pomoże, to podepnij na chwilę inną grafikę. Masz może RTL8x39? Spróbuj go odłączyć/przerzucić na inny slot.

 

A odnośnie samej Visty i rozpoczętej dyskusji:

Po Longhorn spodziewałem się jeszcze większych możliwości, niż widziane w XP/2003 oraz nowych funkcji (cokolwiek miały by robić). Jednak już przy LH 4074 zawiodłem się. System z bajerami, który nie nadaje się do pracy. Po wyłączeniu wodotrysków, proste szare okienka nadal potrafiły skutecznie spowalniać pracę. Podobno w Vista zostało to poprawione, ale podejrzewam, iż nadal niektóre zbędne wodotryski zostaną, gdyż nie będzie się dało ich wyłączyć. Integracja systemu z "Moje dokumenty" i spółką zupełnie mi nie leży. Natomiast opisywany przez kogoś problem z dostaniem się do głównego katalogu dysku (X:\) podczas zapisu pliku to już jakaś paranoja.

Jeśli nie powstanie aplikacja (w stylu XP-Antispy, XP Lite), która doprowadzi ten system do stanu używalności, to jeszcze długo (przynajmniej w Polsce) Vista pozostanie systemem, który gdzieś tam ktoś ma i pewnie używa. Większość natomiast pozostanie przy 2003 oraz bezkonkurencyjnym (do zastosowań domowych) XP, który początkowo miał bardzo chłodne przyjęcie i każdy użytkownik 98SE bronił się przed XP rękami i nogami.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca:

Widziałem kilka razy taki błąd, ale nie bardzo pamiętam, co go powodowało - było to ponad 3 lata temu, gdy jeszcze w szkolnej pracowni (którą się opiekowałem) walczyłem z zainstalowaniem 2000/XP (nie pamiętam który z nich) na jednym z kompów.

 

Zapewne XP (czy co tam masz) chodzi stabilnie, ale spróbuj przerzucić się z O/C na ustawienia standardowe. Jeśli nie pomoże, to podepnij na chwilę inną grafikę. Masz może RTL8x39? Spróbuj go odłączyć/przerzucić na inny slot.

Wg. szukajki MS, blad jest zwiazany z updatem XP. W pierwszej kolejnosci wymagany jest update biosu. Zrobilem to i o wlos nie musialem szukac serwisu komputerowego ;]

 

Zaraz bede walczyl z Vista. Jezeli to nie pomoze zaczne przerabiac kolejne podpunkty...

 

 

http://search.microsoft.com/results.aspx?q...l-PL&FORM=QBME2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że taki micro$ nie liczy się z niczyim zdaniem, no ale wkońcu, gdyby tak słuchał się każdego kto chciałby coś zmienić w jego produkcie to otrzymalibyśmy ser szwajcarski...

No dokladnie :-)

Poza tym jadę - mam do tego prawo, nie jest to produkt finalny, ale chyba mi nie powiesz, że z dnia na dzień Vista stanie sie wspaniałym, elastycznym systemem na miarę np. wspominanego wcześniej Gentoo.

Hm tak, gentoo jest wspaniale, jasne :->

Jak dla mnie wystarczy żeby nowy system generował swoja grafike za pomocą karty 3d tak jak to teraz robi vista i był stabilny na kolejne 6 lat.

Większość natomiast pozostanie przy 2003 oraz bezkonkurencyjnym (do zastosowań domowych) XP, który początkowo miał bardzo chłodne przyjęcie i każdy użytkownik 98SE bronił się przed XP rękami i nogami.

Heh a ja akurat z wielką ulgą i radością pozbyłem się tej nakładki na dosa jaką był 98. Niecierpiałem tego systemu i jak tylko skąś tam trafiłem chyba jeszcze na bete win2k zaraz na nią wskakiwałem. Więc nie każdy.

 

I teraz to co się dzieje jest powtórką jęków przy zmianie z 98 na Xp, tylko że powiększone o dzieci neostrady i innych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam co chcecie od visty, wylaczyc pare bajerow i juz mamy xp'ka. ;]

Domyslniejest wlaczone duzo uslug tj. defender, firewall i sporo innych i dlatego system jest przymulony, poza tym to cale aero skutecznie dusi. Ja sobie dostosowalem do swoich potrzeba i narazie nie narzekam.

Na viste tak czy siak trzeba bedzie przejsc a to gl. za sprawa dx 10.0. W finalnym produkcie dostaniemy takze nowy system plikow a juz teraz mozemy pobawic sie opcjami 3d, wiec jakis krok do przodu jest. Co do szybkosci dzialania itp. to maja jeszcze rok pracy, wiec nie oceniajmy produktu finalnego po becie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca:

A może jednak:

Stop Error 0x7E Occurs in Usbhub.sys If USB Bandwidth Consumption ...

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, address , address , address ) usbhub.sys Note that the second, third, and fourth parameters in the error message may vary.

Jeśli ten błąd przy instalacji, to rozwiązania szukałbym w biosie. Jeśli nie nowsza wersja, to może ustawienia.

 

BTW: Fajnie wyglądaja 64-bitowe adresy :]

BTW2: Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego przesunięte są na koniec zakresu ("F" zamiast "0")..?

 

@^BerZerK^:

No dobra - prawie każdy ;)

Chodziło mi głównie o graczy, którzy nie mogli się pogodzić z tym, że na XP nie chodzą ich ukochane stare gry. A jak były to aplikacje dosowe, to już katastrofa była i koniec świata :]

 

Edit:

A co do Gentoo, to powodzenia życzę zwykłym śmiertelnikom, szczególnie bez znajomości angielskiego ;)

 

Edit2:

DX10 chyba jednak zawita w XP.

A co do nowego systemu plików, to już się go boję - kolejne ograniczenia dla użytkownika oraz brak ograniczeń dla systemu. W sumie coś tam kiedyś czytałem o tym i jest nadzieja, że nie będzie tak źle.

Jeśli zaś mowa o efektach 3d, to proponuję sobie zainstlować powłokę 3DNA. Obciąża równie skutecznie, co Aero, lecz ma trochę inne możliwości. No i można sobie w kosza pograć stojąc na balkonie.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W finalnym produkcie dostaniemy takze nowy system plikow

Nowego systemu plików w viscie nie będzie(tak samo jak kilku inych zapowiadanych rzeczy), ale o tym wiadomo juz od dawna. Poza tym system plikow(który pojawi sie troche pózniej) to nadal będzie NTFS, a na nim baza danych...

 

Po instalacji forceware'ow nie mam w zaawansowanych opcjach ekranu zakladek nv, kazdy tak ma ?

W panelu sterowania jest oidpowiednia ocja od NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego systemu plików w viscie nie będzie(tak samo jak kilku inych zapowiadanych rzeczy), ale o tym wiadomo juz od dawna. Poza tym system plikow(który pojawi sie troche pózniej) to nadal będzie NTFS, a na nim baza danych...

W panelu sterowania jest oidpowiednia ocja od NV.

No tak nie bedzie nowego systemu plikow, ale chyba nakladka WinFS bedzie ? Maja ja dodac za jakis czas po premierze visty, czyli nie bedzie zintegrowana ?

 

Tak wyczytalem z wikipedii, nie wiem czy jest to wiarygodne zrodlo.

 

WinFS - nakładka na system plików NTFS, która prawdopodobnie ukaże się w trzecim kwartale 2007 roku jako bezpłatny dodatek do systemów Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Server 2003 oraz Microsoft Windows Vista. Pierwotnie miał stanowić jedną z kilku rewolucyjnych zmian w systemie Microsoft Windows Vista, lecz ze względu na konieczność dotrzymania terminu premiery systemu, opóźniono premierę WinFS-u. Ma opierać się na języku XML oraz relacyjnej bazie danych Microsoft SQL. Z punktu widzenia użytkownika, zmieni się całkowicie sposób zarządzania plikami. Zniknie praktycznie pojęcie folderu, a będzie przypominał raczej bazę danych. Dane aplikacji (np. wiadomości e-mail) nie będą widoczne w Eksploratorze Windows.

Co do zakladek nv to widzialem wczesniej to w panelu sterowania, ale tam mam strasznie okrojone mozliwosci...

Nie mam czujnika temp. i nie moge ustawic odswiezania dla kazdej rozdzielczosci osobno.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy . ae jak sobie czytam o wasszych bojach z Vistąto mi przeszła ochota .. chyba zainstaluję jako drugi sys do benczmarków tinyXP 0.9 i dam sobie spokój :D bo jak na razie to: vista nie ma supportu ze strony MS więc lipa, Vista co prawda nie wali BSoD'ami ale itak nie działa pod nią połowa jak nie w9ięcej aplikacji 32 bit .. to po kiego to injstalować??? dla efekltów ?? tak to sobie mogę jakiegokolwiek shelkla zapodaći bede miał przezroczysrte okenka ... dajcie spokój, ci którzy się zastanawiają ... to bez sensu .. kolejny gniot z MS od BGees'a :D

 

btw. literatki pochodzą z mojegostopnia naje,,bania L::D i nie bede ich po0rawiał :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko ci współczuć.

Odbijając piłeczkę, to tak jak ja Tobie po przeczytaniu jak strasznie się męczysz rozczarowany. Poza tym nie ma jak wyciąć część wypowiedzi żeby samemu dowcipniej wypaść.

A jakie nowe funkcje byś chciał? Ale tak konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy . ae jak sobie czytam o wasszych bojach z Vistąto mi przeszła ochota .. chyba zainstaluję jako drugi sys do benczmarków tinyXP 0.9 i dam sobie spokój :D bo jak na razie to: vista nie ma supportu ze strony MS więc lipa, Vista co prawda nie wali BSoD'ami ale itak nie działa pod nią połowa jak nie w9ięcej aplikacji 32 bit .. to po kiego to injstalować??? dla efekltów ?? tak to sobie mogę jakiegokolwiek shelkla zapodaći bede miał przezroczysrte okenka ... dajcie spokój, ci którzy się zastanawiają ... to bez sensu .. kolejny gniot z MS od BGees'a :D

 

btw. literatki pochodzą z mojegostopnia naje,,bania L::D i nie bede ich po0rawiał :D

Przecież tu ponad 90% ludzi zainstalowało Viste jako drugi system, chyba że ktoś jest samobójcą i ładuje bete jako podstawowy system by po paru dniach zrobić format i stawiać od nowa XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje w domu i bawie sie Vista.

 

WSZYSCY KTORZY MIELI PROBLEMY ABY ODPALIC VISTE 64BIT bootowaniem, POLECAM UPDATEOWAC BIOS

 

Dla mnie kosmos.

(...)

A u mnie ciągle nie działa zrobiłem update biosu z 1.C do 1.D, odkręciłem procka ciągle qpa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgralem bios najnowszy, ale bete. Bootowanie normalnie sie odpalilo.

Teraz tylko nie pamietam na jakich wartosciach mi A64 chodził ;]

 

//

 

Troszke muli ;]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie... z linka podanego wyzej do visty 32&64 bit sciagnac mozna poprawnie tylko 32 bit... bo te 64 bity to tylko 15 MB...

 

w ogole chcialem sam sie zarejestrowac, dostac cdkey i moze bym dostal poprawny link do 64 bitowej ver. lecz servery sa tak zapchane, ze nawet cdkey nie moge dostac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie serwery Microsoftu są przeciążone, ja troche poczekałem zanim zaaktywował. Pozatym, mam już 2 dzień Viste na dysku i coraz to bardziej się do niej przyzwyczajam. Firefox, winamp [ niestety foobar nie działa ] i tlen działają, co narazie mi wystarcza :) Póki co [ odpukać ] żadnych zwiech nie zaliczyłem.

 

edit: Rzeczywiście, foobar 0.8.3 działa.

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...