Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

na wersji finalnej nie mam najmniejszego problemu z DHCP

Tzn tej przyslanej z MS, czy rtm, build 6000?

 

Ja u siebie zwalczylem problem, ktory w koncu okazalo sie ze dotyczyl tylko wifi. W ap wlaczylem drugi dhcp na zakresie ip nie pokrywajacym sie z dhcp z routera i podalem wszystkie IP jakie ma dostawac komp takze w AP i teraz vista dostaje to co trzeba. Dziwne ze nie potrafi pobrac z routera przechodzac przez AP tak jak XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiadomo ze nie ma dobrych sterow jeszcze. No bo raz nv a raz ati dostaje po tylku. W sumie bylo wiadomo ze ze sterami bedzie jak przy xp. Poczekam na 8600 i zobaczymy jak sie gra :)

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas instalacji Visty, jak już jest instalacja w ostatnim punkcie czyli finalizacji instalacji, jakby instalator sie zawiesił, kropki "chodzą" przy napisie finalizacja instalacji ale dysk stoi ale dioda od hdd sie ciągle pali, czekałem 20-25min i nic, dałem reset i teraz wyrzuca błąd

wtf :?

konfig jak w syg

Jeśli problem był już poruszany to przepraszam i prosiłbym o namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność (taką sobie :P) zainstalować wersję Business dla studentów. System jak dla mnie zbyt cukierkowy - kumpel jak usiadł to klikał na ikony tylko raz, bo miał nieodparte wrażenie ze siedzi na Suse z KDE :) .... Przy kompie z 512 MB ramu ociężałość systemu jest zauważalna, ale nie uciążliwa. Nowy układ menu jest dość zamotany, ale wystarczy włączyć klasyczny panel sterowania i menu start - jesteśmy w domu. Generalnie spodziewałem się radykalniejszych zmian. Rejestr, system 32, cmd :), właściwości urządzeń, połączeń itp praktycznie te same co w poprzednich windach. Poza wybajerzoną nakładką graficzną i nowymi kreatorami to nic rewolucyjnego nie widzę. Za to zniechęcił mnie układ event viewera i szukanie przez 10 minut właściwości połączenia sieciowego coby IP wpisać.... No i największy zonk - komp miał na pokładzie mega denną kartę graf. Volari. Po instalacji sysa oczywiście standartowy sterownik - wszystko działa stabilnie. Windows update - zdziwienie - zassał driver dla Volari ! Tego nie grali jeszcze :) .... Tylko że z nowym sterownikiem - próba włączenia jakiegokolwiek screensavera - blue screen i reset, próba przetestowania kompa (ten cały ichni benchmark) - to samo.... Ręce opadły normalnie. Do tego po wstaniu system oczywiście zdziwiony po unexpected shutdown.... Micro$oft nie zrobił znowu żadnego postępu odnośnie analizowanie przyczyn awarii sprzętowych :mur: ....

 

Ogólnie to widzę zerżnięte kilka rzeczy z linuxa (np. potwierdzanie uruchamiania apletów administracyjnych) plus trochę popierdółek w postaci kreatorów zrób to sam, teoretycznie większy poziom zabezpieczeń dla internetu i zupełnie niepotrzebnie zwiększone wymagania - cała para poszła w gwizdek, jak na te kilka lat przygotowań, to naprawdę w chwili obecnej nie widzę sensu z przechodzenia z połatanego w końcu XP, czy ciągle ulepszanego 2003 na Vistę.... Po prostu Vista nie oferuje praktycznie nic, czego nie można by zrobić na poprzednich windowsach.... :?

 

Jutro ciąg dalszy testów, może będzie lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na moim lapku szybciej startuje niż xp mce 2005. I jak dla mnie płynniej jakoś działa. No i zmieniony 'front end' do sieci bardzo mi pasuje przy przeskakiwaniu pomiędzy paroma sieciami.

Pasuje mi też tagowanie wszystkich dokumentów, obsługa zdjęć, wmp11 lepiej się zachowuje niż na xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem visty i moja teoria jest taka ze zrezygnowali z xp sp3 bo bylby to system na tyle juz dopracowany ze vista naprawde malo komu bylaby potrzebna..

na upartego zrobie sobie kiedys obraz xp z tymi calymi bocznymi panelami (lubie to) i dodatkami typu multi desktops 3 wymiarowy wyglad okien i instalacja wyjdze jeszcze szybciej niz visty (a ta 3ba przyznac szybka jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta informacja ze zrezygnowali?

SP3 bedzie w przyszłym roku.

tylko po co, zbiorczą paczkę z poprawkami można sobie pobrać w każdym momencie a wątpię żeby SP3 wniósł coś wiecej niż poprawę wykrytych błędów, nie będzie DX10 może będzie IE8 i jakieś aktualizacje .NET FW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W viscie media center bardziej mi pasuje. Moze to tylko wrazenie, ale jakis taki bardziej dopracowany. I taka mala w sumie rzecz - pokazuje czy masz polaczenie tylko lokalne czy do netu. I to dosyc czule jest, ostatnio w pracy tpsa swiruje z dsl i pare razy dziennie zrywa polaczenie, i tak bez grzebania wiem ze odlaczylo nam net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie sterowniki, to co, teraz sie pisze sterowniki specjalnie pod program jakim jest Media Center?

MC nie widzi niektorych kart w przypadku gdy karta jest poprawnie zainstalowana i wykrywana przez kazdy inny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie media center i z xp i z visty odpalalem na laptopie wiec jak z kartami tv nie wiem. Jak stacjonarke przerobie na media center ;-) to potestuje. Ciekawe jak wyglada sprawa jakbym chcial ogladac N przez media center vistowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili do XP nie ma zadnej oficjalnej zbiorczej poprawki tylko ponad setka aktualizacji...

człowieku a ty czasem naprawdę jesteś denerwujący, co o nazwę będziesz się kłócić sens jest ten sam poprawka czy aktualizacja (zebrana w autopatcher czyli w jedno) na jedno wychodzi Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W viscie media center bardziej mi pasuje. Moze to tylko wrazenie, ale jakis taki bardziej dopracowany. I taka mala w sumie rzecz - pokazuje czy masz polaczenie tylko lokalne czy do netu. I to dosyc czule jest, ostatnio w pracy tpsa swiruje z dsl i pare razy dziennie zrywa polaczenie, i tak bez grzebania wiem ze odlaczylo nam net.

A ten media center to rzeczywiscie fajny jest. Tak samo bezuzyteczny jak w XP. Nadal obsługuje tylko wybrane karty.

Co do ilości obsługiwanych kart to się nie wypowiem bo miałem tylko jeden tuner tv - Sapphire Theatrix 550 Pro. Sam Media Center nie jest złym dodatkiem. Jest znacznie lepiej pomyślany i wykonany niż PowerCinema 3/4 Cyberlinka. Tak na marginie, to z przyjemnościa wydrukowałbym każdą linijkę tego gorzej niż nędznego softu i kazał zeżreć twórcom bez możliwości popicia czymkolwiek (no może z wyjątkiem miodu lipowego) :wink:

 

W odróżnieniu od PC 3/4, Media Center:

 

- nie przycina się podczas oglądania TV

- nie wiesza

- nie szarpie obrazu

- bezproblemowo nagrywa

- nie ma kłopotów z dźwiękiem, po wybraniu kraju: Norwegia mam do dyspozycji NICAM

- szybko przełącza kanały

- niezły scheduler

- możliwość wyboru jakości nagrania

- przyjemna obsługa (nie trzeba czekać wieków aż przewiną się poszczególne opcje menu)

 

Nie korzystam z pilota, po prostu siedzę przy kompie. Moje wymagania spełnia i działa jak trzeba.

 

Tak naprawdę jedynym naprawdę porządnym i potężnym softem do oglądania TV na tunerze jest ChrisTV.

 

Jak już jesteśmy przy Media Center, czy ktoś wie jak zablokować TimeShifting :?: Nie korzystam z tego, więc zrzucanie obrazu na dysk tylko nie potrzebnie go spowalnia, a zwykle w tym czasie coś robie, a TV leci w tle. Szukałem w MC, rejestrze i niestety nie doszukałem się. Pewnie coś przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku a ty czasem naprawdę jesteś denerwujący, co o nazwę będziesz się kłócić sens jest ten sam poprawka czy aktualizacja (zebrana w autopatcher czyli w jedno) na jedno wychodzi

Masz jakis problem? Wiekszosc uzytkowników Windows nie ma pojecia ze istnieje cos takiego autpatcher czy winspatcher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Wam wyciszanie dźwięku, po kliknięciu ikonki głośnika na pasku zadań i wybraniu "Mute" :?:

U mnie nie, w Media Center wyciszanie też nie działa. Mam SBLive'a! i drivery oryginalne Visty.

 

Niby drobiazg jak rdzewiejące drzwi w Fordach Mondeo, ale trochę upierdliwe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy są tu posiadacze płyt DFI ?? Jak u nich jest z dzwiękiem?? U mnie gra ładnie i nagle zaczyna harczeć... Stery znalazło mi na płycie instalacyjnej do DFI, podejzewam ze one są od XP.

 

Ma ktos moze sterowniki jakies do bluetooth dla visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...