Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd będziesz miał wersję 32 bit? Na nośniku będzie (chyba?) tylko 32bit, albo 64bit.

jak by było razem to bardzo ładnie z ich strony!

 

 

PS Może ktoś w jednym zdaniu wyjasnic mi na czym polega licencja OEM?? Czy to nie przypadkiem że NIE będę mógł zminiac sprzetu a jak zmienie to musze nową licencję kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by było razem to bardzo ładnie z ich strony!

PS Może ktoś w jednym zdaniu wyjasnic mi na czym polega licencja OEM?? Czy to nie przypadkiem że NIE będę mógł zminiac sprzetu a jak zmienie to musze nową licencję kupic ?

Zależy co wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak system. A co to kogo obchodzi co robię z własnym systemem? Przecież za niego zapłaciłem. Kretyńskie podejście. Jeśli za coś zapłaciłem to jest już moje. Przecież to nie dzierżawa! :[

 

PS. Czemu przy zamawianiu Visty z kuponu mam do wyboru tylko jedną wersję Business 32bit jak ja chcę 64bit i Ultimate? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę prosić o podanie linków do tuningu Visty? Wiem, że są gdzieś w środku tego tematu, ale nie potrafię ich znaleźć, po za tym jak już ktoś je odnajdzie to proponuję porządnie zająć się pierwszym postem B)

 

update:

znajduje się coś

pierwszy

http://www.flexbeta.net/main/articles.php?...show&id=121

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak system. A co to kogo obchodzi co robię z własnym systemem? Przecież za niego zapłaciłem. Kretyńskie podejście. Jeśli za coś zapłaciłem to jest już moje. Przecież to nie dzierżawa! :[

jesli kupisz boxa to se mozesz z nim robic co chcesz, przeczytaj co jest napisane na oemie, nie kupujesz systemu tylko komputer z systemem, a jesli kupiles sama plytke to tylko w jednym celu: aby zbudowac system komputerowy instalujac soft z tej plyty

i jakby nie czytal opisu z plyty nie znalazlem textu typu: do przenoszenia miedzy komputerami :)

 

PS. Czemu przy zamawianiu Visty z kuponu mam do wyboru tylko jedną wersję Business 32bit jak ja chcę 64bit i Ultimate? :|

moze dlatego, ze xp brutto kosztuje mniej o 200 niz ultimate netto ??

 

i jakby sie ktos pytal jeszcze to na plycie jest tylko jedna wersja 32 lub 64 bit

sprawdzone organoleptycznie na viscie ultimate :)

 

to cos w stylu:

 

"nie mamy Pańskiego płaszcza, i co Pan nam zrobi" :) z podkreśleniem nadruga czesc zdania

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w sklepach pojawiła sie juz vista, narazie w wersjach 32 i 64 na osobnych plytach. I tu moje pytanie czy bedzie w sprzedazy na jednej plycie wersja 64/32 bitow'a ? teraz mam procka 32 bitowego ale w przyszlosci chcialbym zmienic na cos lepszego wiec jak to wyglda ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dzwonilem do Microsoftu - bedzie na oddzielnych płytach. Jezeli ktos ma wersje BOX np 64-bit, moze zamowic sobie nosnik z wersja 32-bitowa za ok 10$. Odnosnie wersji OEM nie ma jeszcze wytycznych w tej sprawie. Ale jak powiedziala babka nie bedzie przestepstwem jak pozycze sobie od kogos wersje 32-bitowa i zainstaluje na swoim kluczu (tylko jak powiedziala babka nie wiadomo czy na 100% klucz bedzie pasowal ale powinien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złaziłem dzisiaj całą Giełdę Komputerową w Warszawie (koło GUS) w poszukiwaniu wersji Home Premium i jak na złość w kilku sklepikach, w których mieli najnowsze dziecko Microsoftu, były to tylko wersje Home Basic (350PLN) i jakieś Buisness :angry:

Zakupiłem więc to co chciałem na Allegro i teraz pozostaje tylko czekać na przesyłkę. Wyprawa zaowocowała tylko dokupieniem ramu. Dotychczas miałem 512 MB, wieczorkiem sprawdzę, jak chodzi beta 5600 z jednym giga pamięci.

 

P.S.

Na pudełku Home Basic jest wyraźnie napisane, że ta wersja służy tylko do sprzedaży z nowymi komputerami :blink:

Jeden ze sprzedawców przekonywał mnie, że po zakupie i instalacji tego systemu na własnoręcznie złożonym PC, nadal będzie to system nielegalny. Wprawdzie moja księgowa posiada wszystkie faktury na podzespoły z mojego kompa, ale według sprzedawcy i tak muszą one być wystawione przez jedną firmę. Wygląda to mi na nadmierne filozofowanie :D

 

Edit:

Telefon do Microsoftu wyjaśnił wszystko. Można instalować na posiadanym już kompie :)

Powiedziała też, że sprzedawca nie ma prawa jeszcze tym systemem handlować

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. niech ktos mi powie... jak wylaczyc logowanie sie na haslo?:) za kazdym razem system po uruchomieniu chce haselko do profilu.. jak sie tego pozbyc bo w win 2003 to z lekka inaczej wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. niech ktos mi powie... jak wylaczyc logowanie sie na haslo?:) za kazdym razem system po uruchomieniu chce haselko do profilu.. jak sie tego pozbyc bo w win 2003 to z lekka inaczej wyglada :)

start>control userpasswords2 (albo control userpasswords1) i tam bedzie :P

 

Czy Dx jest w wersji 10.0 w Viscie pl? Moze ktos sprawdzic i wkleic jego wersje dokladna.

Tak jest w wersji 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dzieki :) moze ktos jeszcze przy okazji wie jak wywalic te ciagle komunikaty centrum bezpieczenstwa?:) dodm ze wylaczenie samego centrum bezpieczenstwa nic nie daje :)

 

jeszcze jedno... jakis kodekow uzywacie? ffdshow najnowsze sie sypie.. obraz jest jakis zielony

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

oo dzieki :) moze ktos jeszcze przy okazji wie jak wywalic te ciagle komunikaty centrum bezpieczenstwa?:) dodm ze wylaczenie samego centrum bezpieczenstwa nic nie daje :)

Mi udało sie wyłaczyć w Vista Menagerze. Poszukaj w google.

 

 

Sciagnełem sobie nowe sterowniki do grafy XG rosyjskie. Usunełem stere nvidi.

Jest problem, oczywiscie one nie maja certyfikatu zgodnosci z MS. Przy instalacji zapytał sie czy napewno chce zainstalowac, potwierdziłem. Potem sie zrobił restart, a sterowniki są dalej od MS, a nie XG. Kaze mu zainstalowac z listy stery XG to on nie instaluje bo twierdzi ze jego MS są na tyle wspaniałe, że lepszych nie ma.. ktoś wie co z tym mozna zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem!

sprawa 1 - jak w viscie wlaczyc normalny panel ten od ustawek karty graficznej nvidia ?

sprawa 2 - jak sterowac wentylami karty graficznej z poziomu riva tuner ?

browara stawiam jak ktos zna odp na te 2 pytania (;

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnełem sobie nowe sterowniki do grafy XG rosyjskie. Usunełem stere nvidi.

Jest problem, oczywiscie one nie maja certyfikatu zgodnosci z MS. Przy instalacji zapytał sie czy napewno chce zainstalowac, potwierdziłem. Potem sie zrobił restart, a sterowniki są dalej od MS, a nie XG. Kaze mu zainstalowac z listy stery XG to on nie instaluje bo twierdzi ze jego MS są na tyle wspaniałe, że lepszych nie ma.. ktoś wie co z tym mozna zrobić??

Zainstaluj sterowniki od Xp... u mnie bez problemu psozly stare jak swiat 53.03 :) Do tego przerobilem je rivatunerem i karta jest wykrywana i dziala jak quadro.. tak jak na xp i win2003 :)

 

czołem!

sprawa 1 - jak w viscie wlaczyc normalny panel ten od ustawek karty graficznej nvidia ?

eee u mnie jest :) prawy myszy na pulpicie/personalizuj/ustawienia ekranu\ustawienia zaawansowane\i na gorze masz zakladeczke z nazwa swojej karty :)

 

Riva tuner narazie nie działa pod vistą.

Nie prawda :) Najnowsza wersja jest w pelni komptybilna z vista :) przynajmniej u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mi stery do audio od xp latały, ale się pier#^%*$(

co jakis czas dzwiek zaczynał charcczeć, ale sproboje :D

EDIT: Nie działa :? Wywala ze system na którym chcę zainstalować stery nie jest systemem windows.

 

To jak wkoncu sie instaluje stery do visty bez WHQL ??

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące Visty, ale także i Xp.

 

Otóz.

 

Sytuacja hipotetyczna. Człowiek X kupił sobie nowego Windowsa w wersji OEM. Oczywiście wcześniej miał takiego samego, ale nie oryginalnego (nie wymagajacego aktywacji).

 

Pytanie .

Czy jeśli zainstaluje na nowo system z płyty nie wymagającej aktywacji, ale na legalnym kluczu z oryginalnego Windowsa, to będzie legalne?

 

Czy można sprawdzić, czy windows był aktywowany (np. w razie kontroli)?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...