Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel ma GF-a 5700LE 256MB. Windows wykrywa go jako 378MB przy 768MB RAM-u. Ale to nie koniec Gdy włożył kostkę 512 zamiast 256, co dało w sumie 1GB system pokazywał, że karta ma 512MB. Co to ma być? Czy vista robi jakiś własny turbo cache, czy po prostu wystąpiła jakaś pomyłka? Umie to ktoś wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ACDSEE, to przyznaję bez bicia że uwierzyłem w to co napisali na jakimś forum, czyli że ta wersja już ruszy na Vista.

 

Jeśli chodzi o Diskeepera to własnie...

Diskeeper Corporation has announced Microsoft Windows Vista ™ platform support for the Diskeeper 2007 Product Line.

Wynika z tego że powinien działać. Jak doczytałem, wersja dl;a Visty jest tylko dla licencjonowanych userów. Tzn. co, jak ktoś ma Viste to nie może ściągnąć wersji trial?! Jednym słowem KIBEL. Chyba że coś przekręciłem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz certyfikat autentycznosci, legalny nosnik to mozna.

A ze zadajesz takie pytanie to znaczy ze nie masz, a więc nie mozna.

Jutro bede miał Home Premium OEM i wolałbym na razie jej nie aktywować, bo za 2-3 miesiące będę wymieniał płyte główną i to właśnie na tej nowej płycie chcę aktywowac system.

Sam rozumiesz w czym tkwi sedno sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to klucz od wersji OEM przypisywany jest aktualnej płycie głównej więc jak ją wymienisz to tracisz klucz aktywacyjny <_< BTW wy też macie problemy z Anti-Aliasingiem ? Ja po włączeniu np w Tomb Raider Legend mam na całym ekranie mozaikę mrugających, kolorowych jakby górnych części pasków okienek ( yeeah wszystko jasne ) :blink: Tak samo dziś miałem po 3D Marku 2001. Pomaga tylko ręczny reset. Aktualnie mam ForceWare 100.51 ale tak samo jest na oficjalnych i kilku innych <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... musze to jeszcze przeczytac o tym kluczu gdzies, bo wtedy bede musial sobie na kilka lat mobo zaplanowac ;)

 

a co d antialiasow, to mam x1900 i w grach z AA nie mam takiego czegos

Microsoft co pół roku usuwa bazy danych z konfigiem komputerów używających legalnego windowsa .......wiec co 6miesiecy (dokładnie nie wiem w którym miesiącu jest refresh bazy) możesz wymieniać sobie sprzęcior :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... musze to jeszcze przeczytac o tym kluczu gdzies, bo wtedy bede musial sobie na kilka lat mobo zaplanowac ;)

 

a co d antialiasow, to mam x1900 i w grach z AA nie mam takiego czegos

najlepiej zrobisz jak zadzwonisz lub napiszesz maila do microsoftu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zasady upgrade'u do Visty: http://twojepc.pl/news13892.html eeee :?: :?: :blink: :?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Microsoft wraz z wprowadzeniem systemu Windows Vista zmienia warunki instalacji tego systemu w wersji Upgrade. Wersje takie przeznaczone są dla osób przesiadających się ze starszych wersji systemu Windows, a ich cena jest niższa. Do tej pory przy instalacji wersji Upgrade wystarczyło posiadać oryginalną płytę ze starszym systemem - od teraz trzeba będzie posiadać zainstalowany, i w przypadku Windows XP aktywowany, system. Przy pierwszej "przesiadce" ze starszego systemu nie stanowi to większego problemu, ale przy kolejnej instalacji "na czysto" musimy najpierw zainstalować starszy system (w przypadku XP także go aktywować), a dopiero potem możemy instalować Vistę w wersji Upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak pdkrecic karte graficzna w viscie??? bo RT i Power Strip nie daja rady ;-(( . W sumie wydaje mi sie ze na viscie najbardziej straca OVERKLOKERZY!!! bo wystarczy w BIOSIE procek o 50 mhz podrecic i system sie nie uruchamia tylko trzeba go albo aktywowac albo na nowo zainstalowac!!!!! kompletna bzdura a jak sie tez kart nie da podkrecac to ja dziekuje za VISTE !!!!!

Edytowane przez MasterAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Czy ktos wie jak pdkrecic karte graficzna w viscie??? bo RT i Power Strip nie daja rady ;-(( . W sumie wydaje mi sie ze na viscie najbardziej straca OVERKLOKERZY!!! bo wystarczy w BIOSIE procek o 50 mhz podrecic i system sie nie uruchamia tylko trzeba go albo aktywowac albo na nowo zainstalowac!!!!! kompletna bzdura a jak sie tez kart nie da podkrecac to ja dziekuje za VISTE !!!!!

co ty wogle wypisujesz.... Procka możesz sobie co 5 minut podkrecac na rożne mhz i aktywować, nie ma to wpływu.

A co do kart graficznych to kwesta czasu zanim wyjdzie nowy riva tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szanowni Forumowicze - mam pytanie bardzo mnie nurtujące: Czy na Viscie 64bit będą działały starsze programy napisane de facto z myślą o systemach operacyjnych 32bitowych? Chodzi mi o starsze gry np. z 2000 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna Visty Home Premium OEM ,

interesuje mnie sprawa związana z wymianą / modernizacją komputera.

 

Powiedzmy że po kilku miesiącach zmienię płytę , proca + Ram

a po kolejnych 3 miesiącach kartę graficzną , czy w takiej sytuacji moja Vista OEM

będzie dalej legalnym systemem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

karta graficzna nic nie zmieni... zmieni jedynie płyta główna.

 

jak na nowej mobo prubujesz zaaktywowac system to jest opcja zadzwonienia do MS. Ja raz zadzwoniłem i podali mi nowy klucz, wbiłem i smigałem dalej..

Teraz znowu bede musiał to zrobić... (mam legal XP Home OEM.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wydzwanianiem do Microsoftu i proszeniem o nowy numer seryjny

to pewnie będą jakieś ograniczenia ??? no i czy z Vistą Home Premium OEM będzie tak samo ??

cudów nie oczekuje ,ale jak mam wydać ponad 4 stówki za Viste to chciałbym ją

używać z obecną płytą główną i następnymi w ciągu 2-3 lata :)

 

Najlepiej jak by ktoś zapodał jakiegoś linka do MS z opisem co wolno na legalu

robić z kompem z zainstalowaną Vistą Home Premium OEM ?

 

z góry Dzięki za pomoc

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem z polaczeniem sieciowym

po uruchomieniu systemu ikona polaczenia sieciowego wskazuje na ograniczona lacznosc z siecia

sytuacja ulega zmianie dopiero wtedy, kiedy uruchomie 2-krotnie przegladarke, wtedy jakby siec sie aktywuje, ale jest to troche denerwujace

sprzet taki jak w podpisie, karte sieciowa system rozpoznal bez problemu

adresy mam ustawione na sztywno

 

edit:

ma ktos karte dzwiekowa, taka padake jak moja?

nie moge jej rowniez odpalic, sterowniki ze strony creative nie dzialaja, a dzwiek z integry na asrocku to jest totalna porazka

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem z polaczeniem sieciowym

po uruchomieniu systemu ikona polaczenia sieciowego wskazuje na ograniczona lacznosc z siecia

sytuacja ulega zmianie dopiero wtedy, kiedy uruchomie 2-krotnie przegladarke, wtedy jakby siec sie aktywuje, ale jest to troche denerwujace

sprzet taki jak w podpisie, karte sieciowa system rozpoznal bez problemu

adresy mam ustawione na sztywno

 

edit:

ma ktos karte dzwiekowa, taka padake jak moja?

nie moge jej rowniez odpalic, sterowniki ze strony creative nie dzialaja, a dzwiek z integry na asrocku to jest totalna porazka

Ja mam taką kartę i udało mi się ją odpalić, ale co prawda na Viscie Beta 2 32bit, tak więc mogą teraz te same sterowniki nie działać. Sterowniki znalazłem na forum Creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...