Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was odnośnie praw przysługujących posiadaczom wersji oem. Dokładniej kwestia przypisania systemu do płyty głównej. Microsoft zezwala na ponowną aktywację w przypadku wymiany płyty na nową w ramach wymiany gwarancyjnej. Co jeśli ta płyta padnie z winy użytkownika i wymiana nie nastąpi? Stracę prawo do korzystania z oprogramowania, gdy kupię nową? Ogólnie rzecz biorąc to sprzedasz gołego systemu oem również niezgodna jest z licencją Microsoft a wszyscy go w takiej formie sprzedają. Może jest ktoś obcykany w tym i napisze kilka słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta padnie i nie dostaniesz "papierku" z serwisu to twoja licencja na windowsa przepadnie (głupie ale prawdziwe). Co do sprzedaży systemu OEM to od niedawna można go sprzedawać beż żadnego sprzętu (pozwala na to nowa licencja Microsoftu na wersje OEM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moge wypowiedziec :)

 

Mam OEM tego nowego typu (co prawda XP ale regula ta sama), wiec sprawa wyglada tak, iz niby tak to wlasnie wyglada, ze oem jest do plyty glownej przypisany. Wtedy jak probujesz aktywowac na nowej, pisze Ci ze nie da rady i trzeba dzwonic do Pani na infolini i istnieje szansa jak dobrze sie wytlumaczysz, ze dadza Ci ta aktywacje.

 

Poza tym chodza sluchy, ze i tak M$ trzyma dane o posiadanym sprzecie przez uzytkownika tylko pol roku, wiec moze Ci sie nawet uda bez dzwonienia.

 

Chodzi o ludzkie podejscie. Niech scigaja piratow a nie ludzi co wybulili kase na legalny system :D

 

Edit: Fracha mijasz sie z prawda. Jaki papierek? Jak nowe licencje OEM sa sprzedawane bez sprzetu, wiec o jakim papierku na plyte glowna mowisz?

 

Tak sie sklada, ze mi juz raz plyta sie spalila i jakos nie bylo problemow z M$. Zadzwonilem, porozmawialem i bez problemu aktywowali. Tam tez pracuja ludzie ;) wbrew obiegowej opinii :P

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wtedy to musi być BARDZO dobre wytłumaczenie i raczej nie sądzę że od tak każdemu je zaakceptują. Ale z tego co widać to Microsoft jak na razie tylko utrudnia życie posiadaczom legalnych wersji...

 

EDIT: Z tego co czytałem (a trochę tego było) to mimo wszystko powinno się mieć udokumentowane + pieczątka sklepu że płyta główna została wymieniona w obrębie gwarancji. Wiesz tak dotychczas było z XP że można było zadzwonić i hop siup ale niestety Vista wprowadza całkiem nową licencję... :(

Edytowane przez Fracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci mowie, ze nie ma ZADNYCH problemow. M$ jak juz to sciga piratow a nie zwyklych userow co wybulili na legalny system ;)

 

Licencji Visty jeszcze nie wystawialem na probe, ale podejrzewam ze tez bedzie tak samo. Licencja OEM jest taka sama, wiec przepisy postepowania tez, wiec jak z XP bylo ok to podejrzewam, ze tak i tez bedzie w przypadku Visty :D

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wtedy to musi być BARDZO dobre wytłumaczenie i raczej nie sądzę że od tak każdemu je zaakceptują. Ale z tego co widać to Microsoft jak na razie tylko utrudnia życie posiadaczom legalnych wersji...

pan/pani z ms zawsze zadaje dwa te same pytania:

1. powod ponownej aktywacji - odpowiadasz z powodu ponownej instalacji

2. na ilu komputerach jest zainstalowana ta kopia systemu window - odpowiadasz ze tylko na tym jednym

 

i dostajesz taki krocitki kluczyk aktywacji :)

 

to jest wlasnie licencja oem dla system builderow - czyli wrazie czego sam sie musisz supportowac ;)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidma: co prawda w innym serwisie pisze że jest to licencja ważna do września 2005 lecz na stronie Microsoftu (https://www.microsoft.com/poland/partner/download/) jest ona podpisana jako "Licencja OEM - nowa wersja umowy, zaktualizowana 2005.09.16" dlatego dziwne zamieszanie się robi :/ Ja jak narazie mam OEM Visty i problemów żadnych nie miałem ale czuje że zrobiłem błąd ponieważ chcę zmienić płytę na evga... Wtedy się dowiem czy tak bezproblemowo mi dadzą nowy klucz :)

Edytowane przez Fracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci mowie, ze nie ma ZADNYCH problemow. M$ jak juz to sciga piratow a nie zwyklych userow co wybulili na legalny system ;)

 

Licencji Visty jeszcze nie wystawialem na probe, ale podejrzewam ze tez bedzie tak samo. Licencja OEM jest taka sama, wiec przepisy postepowania tez, wiec jak z XP bylo ok to podejrzewam, ze tak i tez bedzie w przypadku Visty :D

Dokładnie. Licencja jest jedna tak, dla xp jak i dla visty, bo jeden i drugi to system operacyjny.

 

Bez żadnych problemów załatwię zaświadczenie, że płyta padła. Pytanie czy microsoft to zaakceptuje, bo ich umowa licencyjna nie jest na tyle precyzyjna by spać spokojnie po kupnie oem. Ja akurat płyty jak też inne podzespoły zmieniam stosunkowo często. Jak to ma być tak, że po drugiej czy trzeciej wymianie płyty stracę możliwość aktywacji to wolę kupić box-a.

 

 

Skoro jest taki lajcik jak mowicie, to jaki jest sens kupowania box'a ?

To pytanie mnie nurtuje, musi być jakiś hak. Przypuszczam, że ponowna aktywacja na nowym sprzęcie będzie trudna w realizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidma: co prawda w innym serwisie pisze że jest to licencja ważna do września 2005 lecz na stronie Microsoftu (https://www.microsoft.com/poland/partner/download/) jest ona podpisana jako "Licencja OEM - nowa wersja umowy, zaktualizowana 2005.09.16" dlatego dziwne zamieszanie się robi :/ Ja jak narazie mam OEM Visty i problemów żadnych nie miałem ale czuje że zrobiłem błąd ponieważ chcę zmienić płytę na evga... Wtedy się dowiem czy tak bezproblemowo mi dadzą nowy klucz :)

Hehe no wlasnie, wersja "nowa" na rok 2005 a nie "nowa" w rozumieniu ostatnio wprowadzonej pod koniec 2006 roku ;)

 

To pytanie mnie nurtuje, musi być jakiś hak. Przypuszczam, że ponowna aktywacja na nowym sprzęcie będzie trudna w realizacji

Jezu skad u Was tyle "polskiej natury", czyli bycia extremalnie pesymitycznym i podejrzliwym. Po raz kolejny powtorze, w Microsoftcie TEZ pracuja ludzie a nie roboty.

 

Zmartwieniem dla M$ jest fakt, iz 80% Windowsow to piraty, a nie to, ze Kowalski chce ponownie aktywowac, swoj oryginalny system.

 

Nie pisze wam rzeczy z kosmosu tylko, ze tak sie wyraze, z wlasnych "doswiadczen zawodowych" ;)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was odnośnie praw przysługujących posiadaczom wersji oem. Dokładniej kwestia przypisania systemu do płyty głównej. (...)

praktycznie na każdej stronie pojawia się to pytanie i jasna odpowiedź ale nikomu nie chce się czytać.

lektura tego wątku robi się przez to strasznie męcząca - może da się to jakoś moderować?

 

dla leniuchów przekleję:

 

osobiście nie spotkałem takiego przypadku. aktywujesz telefonicznie i normalnie mówisz, że wymieniłeś płytę na gwarancji. facet najpierw pyta na ilu komputerach zainstalowana jest kopia systemu, a Ty odpowiadasz, że na tym jednym na którym masz naklejony certyfikat. w zamian on podaje Ci kod aktywacyjny. swoją drogą widziałem wiele przypadków w których jedna kopia okien oem aktywowała się na bardzo różnych konfiguracjach bez najmniejszego problemu. z tego co pamiętam to oficjalnie dopuszczają chyba ok 5~10 zmian w konfiguracji ale tak serio to nie sądzę, że będą robić problem jak przekroczysz tą liczbę. zauważyłem też dziwną zależność że problem z aktywacją najczęściej pojawia się po wymianie dysku ale może to złudne wrażenie - nie wiem

 

infolinia M$ na której nikt nie gryzie - bojaźliwi mogą dzwonić z budki ;)

 

>>> 0 801 308 801 <<<

 

opisujcie tutaj swoje wrażenia i problemy z systemem, a od takich licencyjno-aktywacyjnych kombinacji jest właśnie ten zaufany numer!!! to najbardziej rzetelne i łatwo dostępne źródło zaspokoi wasze potargane myśli!

 

 

 

Tak ale wtedy to musi być BARDZO dobre wytłumaczenie i raczej nie sądzę że od tak każdemu je zaakceptują. (...)

a Ty po co siejesz głupi zamęt?

bawią Cię takie prowokacje?

przez takie bzdury zaliczymy kilka kolejnych bezwartościowych stron

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty po co siejesz głupi zamęt?

bawią Cię takie prowokacje?

przez takie bzdury zaliczymy kilka kolejnych bezwartościowych stron

Napisałem to co czytałem na forach o tematyce TYLKO windowsowej i pisały to osoby dość zaufane i z długim stażem... No tak jestem nowy na forum i od razu jestem osądzany o prowokacje :/ Chyba lepszym wyjściem będzie w ogóle nie udzielanie się mojej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taki lajcik jak mowicie, to jaki jest sens kupowania box'a ?

prowadzisz rozwijającą się firmę. masz 30 komputerów i ciągle pojawiają się nowe.

kupujesz BOXy bo wiesz, że sprzęt w Twojej dynamicznie rozwijającej się firmie będzie się zmieniać zgodnie z jakimiś programowymi wytycznymi powiedzmy co ~2 lata. wybranej platformy będziesz używał powiedzmy przez ~10lat. MOLP niestety paradoksalnie wyjdzie drożej bo do licencji grupowej musisz mieć chyba podstawę w postaci przynajmniej OEMa. nie wiem czy dobrze to pamiętam ale tak mi się wydaje.

poza tym jeśli zmieniasz sprzęt jak skarpety albo mieszkasz w kraju w którym 90% społeczeństwa używa legalnego oprogramowania i jesteś w miarę zamożnym obywatelem to kupujesz BOXa bo nie masz ochoty głowić się nad czarnym scenariuszem ponownej aktywacji, który w takich realiach może się jednak kiedyś rozegrać. A przecież bardzo lubisz nowinki sprzętowe które na mocno rozwiniętym rynku Twojego kraju kwitną jak na wiosnę :) do tego to podejrzane szare tekturowe pudełko które jakby szepta - jestem "prawie" taki jak ten piękny BOX obok mnie ;)

 

Napisałem to co czytałem na forach o tematyce TYLKO windowsowej i pisały to osoby dość zaufane i z długim stażem... No tak jestem nowy na forum i od razu jestem osądzany o prowokacje :/ Chyba lepszym wyjściem będzie w ogóle nie udzielanie się mojej osoby.

może po prostu sprawdź najpierw swoje informacje w praktyce zanim je opublikujesz - nie wszystko co czytasz musi być prawdą

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowadzisz rozwijającą się firmę. masz 30 komputerów i ciągle pojawiają się nowe.

kupujesz BOXy bo wiesz, że sprzęt w Twojej dynamicznie rozwijającej się firmie będzie się zmieniać zgodnie z jakimiś programowymi wytycznymi powiedzmy co ~2 lata. wybranej platformy będziesz używał powiedzmy przez ~10lat. MOLP niestety paradoksalnie wyjdzie drożej bo do licencji grupowej musisz mieć chyba podstawę w postaci przynajmniej OEMa. nie wiem czy dobrze to pamiętam ale tak mi się wydaje.

może po prostu sprawdź najpierw swoje informacje w praktyce zanim je opublikujesz - nie wszystko co czytasz musi być prawdą

Hmm a to ciekawe, bo z tego co slyszalem to wlasnie w firmach stosuje sie w 90% oem'y. :]

Poza tym mialem na mysli pojedyncza osobe, np. usera piszacego w tym temacie :] po co ma placic sporo wiecej kasy za box'a , skoro oem'a mozna tak latwo 'oszukac'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Też się zastanawiam nad zmianą systemu i czekam na "Wasze" opinie

poczekam mam czas.

tylko jak czytam co piszenie że trzeba pisma załatwiać po zmianie płyty to torszke dziwne jest.

Mam płyte firmy XYZ i 2 lata gwarancji , nagle płyta pada po gwarancji.

Lece do sklepu zmieniam płyte + procesor i ram (bo ten stary już nie sie nie nadaje do nowych płyt a ram juz też jest inny)

Wywalam pyta 250 zł + procek 250 zł ram 400 zł (1 GB) i co mam jeszcze windowsa nowgo kupić bo sie płyta uwaliła..

EEE chyba nie myśle że bez problemu jeszcze raz zainstaluje na nowym przecie windowsa

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to ciekawe, bo z tego co slyszalem to wlasnie w firmach stosuje sie w 90% oem'y. :]

Poza tym mialem na mysli pojedyncza osobe, np. usera piszacego w tym temacie :] po co ma placic sporo wiecej kasy za box'a , skoro oem'a mozna tak latwo 'oszukac'.

to "nie oszukuj" i kupuj BOXa!

specyfika polskiego rynku jest taka, a nie inna więc dla M$ każdy sprzedany Windows to spory sukces mierzony skalą piractwa. dlatego nikt nie będzie Cię ścigał, a nawet świadomie podsuwa Ci się proste i legalne rozwiązanie pod nos byś z niego skorzystał miast pirata. Nie wiem ile zarabia pracownik Billa np. w stanach ale myślę, że wystarczająco dużo by przez takie kombinacje dojść do wniosku:

kurcze.. przesada! kupuję BOXa i mam to gdzieś - różnica w cenie jest dla mnie nie odczuwalna, a do tego mam piękne pudełko i jeśli coś pójdzie nie tak to mam pełny support - a życie każe mi to docenić.

w naszych realiach ceny BOXów są skandalicznie wysokie w stosunku do zarobków, a portfela nie oszukasz niestety :)

 

 

 

Hmm a to ciekawe, bo z tego co slyszalem to wlasnie w firmach stosuje sie w 90% oem'y. :]

wszystko zależy od skali. po to są licencje grupowe czy otwarte by duże podmioty lub firmy przywiązane już do platformy M$ mogły na nich skorzystać, zamiast zastanawiać się nad wymianą jednych OEMów na drugie. wyobraź sobie jaka to jest kwota którą zainwestowałeś w np. 20 licencji OEM, gdy teraz zmieniasz Windows powiedzmy 98oem na XP bo taki jest wymóg np. w salonach Twojej sieci w związku z nowym oprogramowaniem do zawierania umów. 3 lata temu wywaliłeś 20 x powiedzmy 400, a teraz co? 20 x 300? i wtedy zastanawiasz się nad MOLPem. a duże zakłady typu np. jakaś fabryka czy browar. wyobrażasz sobie informatyka kombinującego z aktywacją każdego OEMa? oni opłacają sobie co jakiś czas otwartą licencję w ramach której np. Ty jako pracownik na odpowiednim stanowisku masz nawet prawo zainstalować sobie w domu firmowego Offica bo zdarza Ci się przynosić tam pracę. Jeśli masz wykupioną opcję upgrade to i dostęp do każdej nowszej wersji np. Windowsa czy Offica - normalnie raj ..ale w odpowiedniej cenie. Więc dla każdego coś miłego :) stać Cię to płać :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Też się zastanawiam nad zmianą systemu i czekam na "Wasze" opinie

poczekam mam czas.

tylko jak czytam co piszenie że trzeba pisma załatwiać po zmianie płyty to torszke dziwne jest.

Mam płyte firmy XYZ i 2 lata gwarancji , nagle płyta pada po gwarancji.

Lece do sklepu zmieniam płyte + procesor i ram (bo ten stary już nie sie nie nadaje do nowych płyt a ram juz też jest inny)

Wywalam pyta 250 zł + procek 250 zł ram 400 zł (1 GB) i co mam jeszcze windowsa nowgo kupić bo sie płyta uwaliła..

EEE chyba nie myśle że bez problemu jeszcze raz zainstaluje na nowym przecie windowsa

 

Tynio

 

Pozdrawiam

nie wytrzymam :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

a Ty czytasz ten wątek czy tak tylko chciałeś to z siebie wyrzucić?

masz na tej stronie przynajmniej dwie odpowiedzi - dostrzegasz je?

może ktoś jeszcze ich nie widzi?

 

Hmm jak duze firmy chca miec Windowsa to kupuja VLC (nie wiem jak jest teraz w przypadku Visty) i nie musza sie martwic aktywacjami itd. bo po prostu tego nie ma :D

nie operuję nazwami - myślałem ogólnikowo

przypuszczam że chodziło mi o VLC choć nie mam pojęcia co to znaczy. wiem że jeśli będę zainteresowany to polookam na oficjalnych stronach, a później zadzwonię na infolinię i dogłębnie sobie to wyjaśnię :) narazie nie czuję takiej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie czy działają wam w sterownikach forceware 97.46 , 100.54 ustawienia zwiazane z wyświetlaniem obrazu na telewizorze bo ja w żaden sposób nie mogę znaleźć w tych sterownikach takich funkcji jak modyfikuj wideo pełnoekranowe, ustawienia wielkości i pozycji obrazu na telewizorze,kreatora telewizora nvidia jest tylko funkcja zmień format sygnału lub HD. prosze wszystkich o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymam :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

a Ty czytasz ten wątek czy tak tylko chciałeś to z siebie wyrzucić?

masz na tej stronie przynajmniej dwie odpowiedzi - dostrzegasz je?

może ktoś jeszcze ich nie widzi?...

 

Pewnie że widzę ale też widze że ludzie sie upierają waśnie że płyta jest "powiazana" z OEM-owa wersią windowsa

 

Zdaje sobie sprawe że dzwonie i załatwiam.

Bardziej czytam z ciekawości - czy opłaca się przesiadać z XP na Viste (przy tym co mam)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wilczurek? :blink:

Hał hał

 

A tak na poważnie prosze bardzo

 

- Fracha

"Jeśli płyta padnie i nie dostaniesz "papierku" z serwisu to twoja licencja na windowsa przepadnie (głupie ale prawdziwe). Co do sprzedaży systemu OEM to od niedawna można go sprzedawać beż żadnego sprzętu (pozwala na to nowa licencja Microsoftu na wersje OEM)."

 

i obiecuje że już wiecej nie będe mącić w tym temacie (będe tylko czytać)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych jest zadowolony z dzwieku na X-Fi pod Vista? Tzn. dzwiek 5.1 oraz bass?

ja w sumie nie mam X-fi ale moje zintegrowane hd audio na plycie w grach bardzo dziwnie sie zachowuje. pomijajac, ze tylko na 2 glosnikach, to nie slychac samego odglosu wystrzalu tylko np kroki albo luski spadajace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych jest zadowolony z dzwieku na X-Fi pod Vista? Tzn. dzwiek 5.1 oraz bass?

 

Zainstalowałem XFXA_VTWEB_LB_1_04_0065.exe - 9,75mb

A zainstalowałeś Creative Alchemy? http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=173387&st=750

 

 

Vista: jest już sposób na "czystą" instalację Upgrade: http://itbiznes.pl/art24597.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...