Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Santana

Mam problem.

Mam Vistę, wkładam płytę do bootowania, idzie pasek, pochodzi kilka razy i zaraz czmych - zatrzymuje się i nie idzie dalej. Co jest nie tak?

 

Wydaje mi się, że to wina BIOSu mojej płyty, bo jest strasznie upierdliwa i zmieniam na starszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzwoniłem na infolinię i wypytałem o wszystko. Wystarczy unikać słowa modernizacja a system będzie aktywowany bez problemowo. Żadnych zaświadczeń kwitków, świstków wystarczy powiedzieć, że płyta padła.

Dymy

Wrzuć na pierwszą stronę swoją wiedze to nie będzie więcej tego typu pytań. Jakoś umknął mi post #2479446.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Które usługi można wyłączyć w Viście oraz jakie programy?

Mam tylko 512 MB RAMu, powiem, że na full Aero Glass chodzi to bardzo dobrze jednak, ale i tak zmieniłem na standardowy wygląd, bo nie lubię pedalstwa na pulpicie :)

 

Tak btw, mam taką opcję w ustawieniach dysku "Włącz zaawansowaną wydajność" i jest niezaznaczona. Ktoś jej używa i czy wartą ją włączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

GF 7300 GT, płynniutko te efekty Aero Glass chodzą. Jednak normalnie używanych jest 65% pamięci. Będę musiał kupić drugą kość 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zainstalowałem 10 GB Vista zjadła pod siebie, efektów multum nawet przy opróżnianiu kosza efekty musieli dać, okna się efektownie chowają, w panelu sterowania dodatkowe funkcje w pasku startu też, fajna sprawa bo Vista posiada program do robienia kopii bezpieczeństwa, pasek boczny wyłączyłem bo mi nie odpowiada, zaczynam instalować różne programy i np Photoshop cs2 poszedł bez problemu a myślałem że będzie coś nie tak, czytałem że spadek wydajności w gram może być i niestety potwierdza się to bo sąsiad z braciakiem od rana męczą Viste i sprawdzili jeden ma Sempika 3.0, 1Gb ram, radka 9800 Pro drugi podobnie tylko 7300 Gt na PCI-E i obaj powiedzieli że musieli troche zniżyć ustawienia aby chodziło jak pod XP. Sam jeszcze nie testowałem gierki odpale jakaś napisze coś więcej.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Mam wersję Ultimate, ale Centrum zabezpieczeń, zaporę oraz Defendera wyłączyłem na samym początku, bo to najgorsze co możliwe :D

 

Kupię jeszcze 512 MB RAMu i wydaje mi się, że będzie git.

Potem będę testował jeszcze jak się sprawuje komp w grach, na początek CS 1.6, bo w niego najwięcej gram.

 

Na razie jestem zadziwiony nowymi sterownikami pod ALC883 (HD Audio), całkiem nowy panel, a dźwięk znacznie lepszy niż na XP. Szkoda jedynie, że NVIDIA tak dała [gluteus maximus] i sterowniki są słabiutkie, ATI-AMD zrobili całkiem nowe.

 

Ktoś wie kiedy mają wydać stery pod nForce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

W ogóle bez, na XPku tak samo robiłem i nigdy nie było problemów. Wystarczy, że mam wszystko poblokowane na serwerze dzięki mojemu kochanemu adminowi, że nawet torrenty nie chodzą :D

 

Nie używam firewallów i antywirusów, jedynie czasem Spybota zapuszczę.

 

 

P.S: Ośmiałem się nieźle, Słownik YDP, który mam od 1997 roku chodzi na Viście bez problemu, a PerfectDisk, wersja 8.0, prawie najnowsza nawet się nie chciała zainstalować :D Czyli im nowsze tym gorzej :) Potem będę jeszcze sprawdzał FF7 i FF8.

Edytowane przez Santana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Windowsa Vistę, tylko mam kilka pytań. Czy, kiedy posiadam wersję OEM mogę po jej zainstalowaniu zmienić np. kartę graficzną czy procesor ?? Chodzi mi o to, czy się Vista nie "zablokuje" po zmianie sprzętu i czy to jest zgodne z licencją OEM ?? Jeszcze jedno pytanie, ile razy mogę instalować Vistę na jednym kompie ?? Troszkę tak na chłopski rozum wytłumaczyłem, ale może zrozumiecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jedynie, że NVIDIA tak dała [gluteus maximus] i sterowniki są słabiutkie, ATI-AMD zrobili całkiem nowe.

A nv są moze stare? Tez nowe. Tak jak kazde stery graficzne dla visty pozwalające na właczenie aero.

Nawet obsługe opengl mialy szybciej od ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Windowsa Vistę, tylko mam kilka pytań. Czy, kiedy posiadam wersję OEM mogę po jej zainstalowaniu zmienić np. kartę graficzną czy procesor ?? Chodzi mi o to, czy się Vista nie "zablokuje" po zmianie sprzętu i czy to jest zgodne z licencją OEM ?? Jeszcze jedno pytanie, ile razy mogę instalować Vistę na jednym kompie ?? Troszkę tak na chłopski rozum wytłumaczyłem, ale może zrozumiecie :P

A watek to nie laska przeczytac?

 

1. Mozesz zmieniac podzespoly, jednak przy zmianie plyty glownej niezbedna bedzie aktywacja Visty przez telefon.

2. Tak, mozna wielokrotnie instalowac. 5, 10, 15 razy, do woli ;) Jednak Bill przekonywal, ze nowego systemu nie trzeba bedzie reinstalowac bo bedzie bezproblemowy (taa jasne ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Czy, kiedy posiadam wersję OEM mogę po jej zainstalowaniu zmienić np. kartę graficzną czy procesor ?? Chodzi mi o to, czy się Vista nie "zablokuje" po zmianie sprzętu i czy to jest zgodne z licencją OEM ?? Jeszcze jedno pytanie, ile razy mogę instalować Vistę na jednym kompie ??(...)

następny jeleń :angry:

 

>>> 0 801 308 801 <<<

 

 

Panowie dzwoniłem na infolinię i wypytałem o wszystko. (...)

moja wiedza w tym temacie jest skromna i ogólnikowa. jest infolinia i jak widzisz świetnie się spełnia.

tutaj potrzebna jest interwencja moderatora. sam zobacz - co strona to takie samo pytanie jak wyżej. żadnemu z nich nie chce się szukać/czytać choćby stronę w tył. moim zdaniem powinien powstać oddzielny topic dotyczący licencjonowania, a w pierwszej wiadomości powinien mieć du.ny czerwony numer 801 308 801 i informację "zanim zapytasz zadzwoń". myślę że warto podjąć taką inicjatywę, bo temat się nam rozsypuje :?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zatstanawiam nad kupnem Visty, Home Premium (lepsza mi nie potrzebna, aktualnie mam XP Home i jak najbardziej starcza).

 

Za rok będe "całkiem" zmieniał sprzęt i zastanawiam się czy warto teraz kupować (bo w gre wchodzi aktualnie jedynie versja 32 bit- mój procesor 64 nie obsluguje ;) )

 

Warto się w to tak szybko pakowac ? czy lepiej poczekać aż się troche ustabilizuje - ew kupić wraz z modernizacją sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz proca 64bit, karty z dx 10.0 to jasne, ze nie ma sensu pakowac sie w tech chwili w system, lepiej tak jak napisales podczas modernizacji. :]

 

Ja bede w przyszlosci kupowal viste do firmy i raczej zainwestuje w 64bit, skoro ma to byc system na lata a przyszlosc to podobno 64bity. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszlosc to nie 64bity tylko powielanie procesorow. ostatnio Bill przyznal ze technologia 64bit stoi praktycznie w miejscu bo wiekszosc producentow oprogramowania olala mowiac kolokwialnie te technologie.

 

przyrost mocy obliczeniowej i wydajnosci zostal osiagniety dzieki technologii wieloprocesorowej wiec idea rozwiajania 64bit zachwiala sie w podstawach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się ;)

 

"Alex Ionescu, współtwórca oprogramowania ReactOS, poinformował, że udało mu się złamać system DRM zastosowany w 64-bitowej wersji Windows Vista. Jeśli jest to prawda, to możliwe będzie kopiowanie materiałów chronionych tych systemem.

 

Ionescu nie podał żadnych szczegółów dotyczących sposobu, w jaki złamał DRM. Na swoim blogu stwierdził, że to, co zrobił jest oczywistym złamaniem Digital Millennium Copyright Act (DMCA), a on nie chce mieć problemów z prawem. Microsoft zastosował w Windows Vista technologię, która nazwał Protected Environment (PE). Jej celem jest uniemożliwienie przechwycenia sygnału wędrującego np. z napędu DVD do karty graficznej. Uzyskano to, m.in., dzięki szyfrowaniu komunikacji pomiędzy tymi urządzeniami.

 

Ponadto każdy sterownik, który pracuje w środowisku PE musi być cyfrowo podpisany przez jego autora oraz Microsoft. Jeśli nie jest, przekazywana zawartość audio i wideo zostaje pozbawiona dodatkowych danych tak, że jest ona przekazywana w standardowych rozdzielczościach, a nie w HD. Ionescu twierdzi, że poradził sobie ze wszystkimi ograniczeniami. Poinformował ponadto, że złamał też technologię PatchGuard. Jej celem jest zamknięcie jądra 64-bitowej wersji Visty przed kodem pochodzącym z zewnątrz."

 

Żródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja visty i w jakis sposob instalujesz ?

 

Wersja to Ultimate ...a sposób jaki instaluje to poprzez Winde bo płytka niechce mi sie bottowac chociasz autorun wszystko działa ;/ dochodzi do 50% ładowania plików i wyskakuje mi ten komunikat który ci pokazałem .;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja to Ultimate ...a sposób jaki instaluje to poprzez Winde bo płytka niechce mi sie bottowac chociasz autorun wszystko działa ;/ dochodzi do 50% ładowania plików i wyskakuje mi ten komunikat który ci pokazałem .;/

Jest to final, czy cos starszego - rc, beta ?

Jaka wersja, x86, x64 z jakiego windowsa robisz upgrade ?

 

Jesli nie bootuje to moze cos nie tak z wypaleniem plytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam probelm z vista express upgrade. Kupiłem notebooka asusa i teraz chce zkozystac z tej opcji wpisuje wszystko w formularzach jak trzeba a na koncu mam infomacje o jakimś błędzie i ze mam sporóbowac ponownie poźniej. Wie ktoś co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...