Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko...

czy jesli kupie XP z kuponem na viste to czy jest opcja zeby zainstalowac xp na starszym kompie a kupon wykorzystac na zakup VISTY do nowego kompa?

w sumie kupuje system raz a pozniej dokupuje drugi komputer i badz co badz tez musze wywalic kase na ta VISTE :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zainstalowac upgrade trzeba miec zainstalowany i aktywowany XP.

Po zainstalowaniu upgrade nie moge korzystac z XP.

Zeby przeinstalować upgrade musze zainstalowac XP :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niet, zostalo to juz opisane. Wyglada to mniej wiecej tak. Instalujesz Viste normalnie jako trial, po instalacji znowu instalujesz Viste z poziomu systemu (nie bootowac) i tym razem podajesz klucz co niby mial byc do update'u z xp na Viste i wszystko chodzi :) metoda legalna opisana przez M$

 

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz...=5891#komentarz

 

Poza tym polecam vortal: http://vista.dobreprogramy.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie Viste to po co XP :P Chociaz w sumie na razie sie nie bede zbytnio wymadrzal bo Vista jeszcze do mnie nie dotarla ;)

 

Jakos jednak srednio ufam tym zabezpieczeniom i niby ulepszonemu firewallowi i bede swojego KIS 6 uzywal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neo i Viste 64 i ani Sagem ani Thomson nie dzialaja. Uzywam routera.

Jak nie działa, ja działa na Speedtouch 330 :). Zarówno 32 jak i 64 bit. Sterowniki od XP. Należy oczywiście utworzyć ręcznie odpowiedni typ połączenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie Viste to po co XP :P Chociaz w sumie na razie sie nie bede zbytnio wymadrzal bo Vista jeszcze do mnie nie dotarla ;)

 

Jakos jednak srednio ufam tym zabezpieczeniom i niby ulepszonemu firewallowi i bede swojego KIS 6 uzywal ;)

Vista nie ma zabezpieczeń zastępujących antywirusa :D Z resztą centrum zabezpieczeń się bulwersuje, że nie wykryło żadnego oprogramowania antywirusowego.

W sumie też mam KIS6, ale nie instalowałem na Vistę. Wersja zgodna z tym systemem jest narazie w fazie beta. Nie chce mi się tego testować :P

Poczekam na finalną wersję. Siedzę za routerem więc może do tego czasu ten Defender i Zapora jakoś mnie obronią ;)

 

Tego autostartu nie mogę znaleźć. Dodałem speedfana przez rejestr, to znowu przy starcie wyskakuje mi, że system zablokował nieznany program i trzeba klikać w dymek, żeby go odpalić.

Media Player Classic mi się wywala. Zainstalowałem ffdshow i mi wyświetla napisy w WMP11, tylko że w tym programie znowu H.264 nie chce chodzić. VLC player odtwarza wszystko jak leci, ale znowu napisów nie wyświetla :D

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nvidia nie napisala sterow zeby sli dzialalo to vista jest scierwo?

Kolejny lolek.

scierwo jakich malo z 4 powodow

1. zjada z 500 ramu na dobrydzien

2. nontoper kreci wiatrakiem w lapie

3. druk do printserwerow niedziala

4. sli nie dziala :)

 

 

tak. i w/g 3dmarkow nawet dziala :) testy gier w toku

stery 100.59

dzieks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista nie ma zabezpieczeń zastępujących antywirusa :D Z resztą centrum zabezpieczeń się bulwersuje, że nie wykryło żadnego oprogramowania antywirusowego.

W sumie też mam KIS6, ale nie instalowałem na Vistę. Wersja zgodna z tym systemem jest narazie w fazie beta. Nie chce mi się tego testować :P

Poczekam na finalną wersję.

O AV nie pisalem tylko ogolnie o zabezpieczeniu ;)

 

Apropo KIS to jest juz wersja stabilna obslugujaca VISTE :D 6.0.2.614, niestety poki co tylko ang, ale polski oddzial juz pracuje nad tlumaczeniem :)

 

KIS to najlepszy pakiet do zabezpieczenia kompa no i kosztuje tylko 89zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakra. :blink:

Jak równie atrakcyjne będzie przedłużenie licencji, to nie będę płakał, że tyle wybulilem.

Dałbyś linka do tego finala do Visty, bo byłem na angielskojęzycznej stronie i tam też znalazłem tylko nfo o betach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to juz nie jest beta :) Normalny trial pobierany ze strony ang jest juz przystosowany do Visty :D

 

http://www.kaspersky.com/trials?chapter=196728020

 

Przez ostatnie pare dni prowadzilem zywiolowa dyskusje z polskim oddzialem, tak wiec jak nigdy wiem co pisze ;)

 

Kaspersky obnizyl ceny na stale :D Zobacz, ze np. AV na silniku Kaspersky'iego mozna juz miec nawet za darmo, korzystajac z oprogramowania AOL z ktorym Kaspersky podpisal umowe wspolpracy :)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

 

btw. pograłem w BF2142. Wydajność chyba taka sama. Niestety musiałem zmniejszyć tekstury na średnie, bo mielił dyskiem.

Poza tym przywrócił mnie do pulpitu komunikat, że zaczyna mi brakować pamięci (wyłączyłem plik wymiany) i zalecenie zamknięcia programu - miałem zajęte ok 1800MB. Po anulowaniu mogłem powrócić do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemo :D

 

A ktos z Was korzysta z p2p? Nie wyobrazam sobie zycia bez moich seriali ;)

 

Uruchamial ktos np. utorrenta? Czy Vista nie po poblokowanych polaczen?

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszDW: a jakie masz lacze?

 

Optymalizowal ktos juz polaczenia? Skoro gry przez net siadaja i maja duze pingi to cos "nie bangla" ze sie tak wyraze ;)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista RC1 nie chciała mi się w ogóle zainstalować na kompie mającym mniej niż 512MB. Nie wiem jak jest finalu, ale i tak zużywa na starcie 512MB więc... ;)

Musisz mieć kartę zgodną sprzętowo z DX9 żeby zobaczyć wodotryski.

 

tzn. gdzie dokladnie? chodzi ci o stary, dobry msconfig?

Tak jak w xpeku: właściwości połączenia sieciowego/karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...