Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :lol2:

No co za ludzie. Prawie codziennie zaglądam na główną stronę pl i tam cały czas po staremu Generacja 6.0, a na angielskiej fanfary Ready for Vista!.

Dopiero przy pobieraniu można się zorientować (jak ktoś się interesował), że to nowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały topic o viście ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie

 

mimo iż mam ustawione wsie protokoły związane z netem domyślnie dla opery za chiny linki z np. gg nie chcą mi się w niej otwierać, nie mieliście takich problemów?

Rozwiązałeś tą zagadkę. Mnie też ona dotyczy i nie potrafię sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste. Wystarczy zainstalowac tlena :wink:

 

 

Mogli by dac szybciej tego triala visty bo mam zablokowany system(cos sie zepsuło i na wszystkie konta nałozyły sie hasła....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja dalej powtorze prosbe - prosze o podanie wersji forceware i nTune zeby to dzialalo - bo u mnie (gf7600) niestety nTune sie wywala i nie chce sie uruchomic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najnowsze beta drivery beta ze strony nvidii 101.41 i najnowsze ntune 5.05.25.00. Z tym ze czpiset 680i. Nie wiem czy na Intelu dziala ntune ale ktos napisal ze mu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam opcja balansowania dźwięku na przednie i tylne głośniki w trybie

CMSS-3D Stereo Xpand pod X-Fi ?

 

Sterowniki najnowsze.

U mnie na integrze z DFI w ogóle tylne głośniki nie działają pod vistą ... nie wiem co z tym zrobić.

 

 

 

Edit:

Bemx2k: dziekuje

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deserted

 

DreamScene w zaleznosci od filmu obciaza mi system 30-40 % !! stanowczo za duzo

 

 

 

 

Miazga82

Nanjowsze stery Realtek ALC850 zalatwia sprawe dzwieku na 5 kanalow :)

sorry ale nie mam linka , ktos parenascie postow wczesniej chyba podawal link do tych sterow

Update

sprawdz ten link : ftp://61.56.69.18/pc/audio/6213_Vista_APO.zip

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy bo zaraz oszaleje :D

 

Jak udostepnic polaczenie internetowe w Viscie ? Mam kompa do ktorego jest podlaczony kabelek z netem (pracuje pod Vista), kumpla komputer laczy sie z moim poprzez druga sieciowke w moim kompie (on tez ma Win Viste). I teraz jak wlaczam ICS nic sie nie dzieje...tzn na drugim kompie jak neta nie bylo tak nie ma :/ Postepowalem zgodnie z tym co jest w pomocy ale zawarte tam wskazowki nie dzialaja. Czy komus sie udalo ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy bo zaraz oszaleje :D

 

Jak udostepnic polaczenie internetowe w Viscie ? Mam kompa do ktorego jest podlaczony kabelek z netem (pracuje pod Vista), kumpla komputer laczy sie z moim poprzez druga sieciowke w moim kompie (on tez ma Win Viste). I teraz jak wlaczam ICS nic sie nie dzieje...tzn na drugim kompie jak neta nie bylo tak nie ma :/ Postepowalem zgodnie z tym co jest w pomocy ale zawarte tam wskazowki nie dzialaja. Czy komus sie udalo ?

 

Pozdrawiam

a brame zrobiles? <_<

 

dziala to identycznie jak pod xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie wiesz jak zrobic, to poczytaj o udostepnianiu na xp (jest dokladnie to samo)

 

kompu udostepniajacy:

ip. 192.168.0.1

maska 255.255.255.0

i tyle

 

 

drugi:

ip pobierane automatycznie

ustawiasz brame na:

192.168.0.1

 

udostepnij polaczenie na sieciowce z ktorej masz neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie wiesz jak zrobic, to poczytaj o udostepnianiu na xp (jest dokladnie to samo)

 

kompu udostepniajacy:

ip. 192.168.0.1

maska 255.255.255.0

i tyle

drugi:

ip pobierane automatycznie

ustawiasz brame na:

192.168.0.1

 

udostepnij polaczenie na sieciowce z ktorej masz neta

No i wlasnie tak tez robilem (pod XP mielismy udostepnione lacze). Tym sposobem drugi komputer widzi moj komputer (mozna pingowac), widzi moje udostepnione pliki ale nie ma internetu. Lecz jezeli pracuje pod XP a kolega na Viscie wszystko jest ok...drugi komp ma internet :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z Vistą ;)

zaczne może od tego że moja grafa to GF6200 Winfasta (nie kręcona)

na defaultowych sterownikach visty system śmigał dobrze i bezproblemowo, jednak po instalacji oficjalnych ze strony nv występują dziwne krzaki które przedstawiam poniżej:

Dołączona grafika

dzieje się tak tylko kiedy wyłączam Aero Glass, na odpalonym wszystko śmiga ok, prócz okienka które pyta czy uruchomić program - tam też występują krzaki.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisy do rejestru działają tak jak w XP. Podaje 2 sprawdzone, usuwające z klasycznego menu start (na takim mam ustawione) pozycje: pomocy i dokumentów

 

bez pomocy

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]"NoStartMenuHelp"=dword:00000001

bez dokumentów

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]"NoRecentDocsMenu"=dword:00000001
treść zapisujemy w notatniku, pod dowolną nazwą z rozszerzeniem .reg

Później 2x klik i dane zostaną dopisane do rejestru. Robimy log off i po chwili mamy odchudzone menu start :)

 

* * *

Drugi tip jaki znalazłem to zmniejszenie szklanego obramowania okien, które jak dla mnie jest za szerokie.

Może nie jest to jakieś wielkie odkrycie, ale w prosty sposób poprawi wygodę pracy w systemie ;)

 

Klikamy prawym na pulpicie, wybieramy Personalize

Klik na Windows Color and Appearance

Klik na Open Classic Appearance Properties

Klik Advanced

Z rozwijanej listy wybieramy: Border Padding

i wybieramy ile nam pasuje, najlepiej na "0" ;)

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu zmiany czestotliwosci portów usb pod vistą. Ze standardowych 125Hz na 500 albo 1000

 

How to install

 

1. Restart Vista and repeatedly press F8 to bring up the boot menu. Select 'Safe Mode'.

2. Run the following command from the Run box: bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

3. Run the following command from the Run box: takeown /f "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys"

4. Run the following command from the Run box: cacls "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys" /G username:F

5. Open C:\Windows\System32\Drivers and locate the existing usbport.sys

6. Rename usbport.sys to usbport.old

7. Copy the usbport.sys in one of the files below (which corresponds with your vista version and desired usb frequency).

8. Restart Windows

9. Run mouserate.exe to verify that you now have a 500/1000hz polling rate.

usbport_x32_500hz.zip

usbport_x32_1000hz.zip

usbport_x64_500hz.zip

usbport_x64_1000hz.zip

mouserate.zip

 

Sam jeszcze tego nie sprawdzałem, ale zaraz postaram się to robić.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem z Windows Update - Kod 80072F8F

od kilku dni nie mogę się wbić w aktualizacje

To samo miałem parę dni temu, trwało 2 dni, a po dwóch dniach widows ponownie zaczął pobierać aktualizacje.

(Może problem z serwerem ?)

 

EDIT:

Odnośnie karty TV Winfast PVR2000 ze sprzętówką. CZY działa na Vista 32bit ? (sprzętowe mpeg2)

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu zmiany czestotliwosci portów usb pod vistą. Ze standardowych 125Hz na 500 albo 1000

...

Sam jeszcze tego nie sprawdzałem, ale zaraz postaram się to robić.

Sprawdzone, działa.

 

*Oczywiscie w miejscu 'username' wpisujemy nazwe użytkownika ;)

*a safe mode można ustawić w msconfig w zakładce boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...