Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii Express Upgrade - dziś znalazłem kolejną kopertkę w skrzynce- jakoś marnie ale idzie hyc do przodu, na 3 zamówienia zrobione tego samego dnia (listopad/początek grudnia) mam już zrealizowane 2.

 

Z tego co widzę, to sama płyta instalacyjna od Visty jest normalna, badał ktoś czy poleci na pusty HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej brakuje w Viście kompatybilności z MBM (Mother Board Monitor). Przyzwyczaiłem się do temperaturek w trayu, no i zawsze na bieżąco z temperaturkami byłem. Może znacie jakis sposób na uruchomienie MBM pod Vistą x64? A może polecicie jakiś inny program tego typu. Od razu mówię, że nie uzywam sidebara, a SpeedFan to połowiczne rozwiązanie, gdyż nie pokazuje wszystkich temperatur w trayu.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

Z tego co widzę, to sama płyta instalacyjna od Visty jest normalna, badał ktoś czy poleci na pusty HDD?

Jak nie wpiszesz klucza podczas instalacji, to na pewno pójdzie. Tylko potem nie wiem, czy wystarczy wpisać klucz i atywować, czy robić "ugrade" czystej Visty. Coś pisali na necie jak ominąć xpeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

Core Temp? pod V32 działa bez problemu. a tak z innej strony to po co Ci taki ciągły monitoring temperatur? z tego co mi się zdaje to każdy taki odczyt odbija się delikatnie na wydajności i przy giercowaniu mógłby być nawet odczuwalny w postaci kilku fpsów mniej.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie notebooka HP i podczas instalowania Windowsa siadly korki. Proces instalacji zostal przerwany... Podczas ponownego uruchamiania wyswietla sie komunikat, ze instalowanie windowsa nie przebieglo pomyslnie i zeby uruchomic ponownie komputer. Probowalem wszystkiego i nic mi juz nie przychodzi do glowy. Nie dziala nawet w trybie awaryjnym, bo komunikat sie powtarza.

Jakies pomysly???

Dodam moze, ze nie ma wersji instalacyjnej windowsa na plycie jest tylko recovery na hdd.

 

Z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra poradzilem sobie sam. Tutaj chyba wszyscy maja jakies wielkie mniemanie o sobie, bo niby sie znacie i dajecie jakies wielkie rady, a nikt nie potrafi sobie poradzic z takim blahym problemem. It's done!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Vista. 2 dni temu ja zainstalowałem i cały czas pojawia mi się komunikat o tym iz mam zrobić kopię zapasową danych i wymienić dysk twardy. Co to moze znaczyć? Dysk pracuje dobrze(chyba) Nie ma żadnych spowolnień, błedów itc. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty daje system czy cos innego?

Zobacz w podglądzie zdarzeń czy tez są informacje na ten temat. Zobacz tez w jakims programie np Everest co pokazuje SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam

Asusa P5n-e

PD 930

Kingston 2x 1gb

GaLAXY 7600GS

OS Vista HP 64bit OEM

ITd.

Z powodu zbyt dużej dziury FSB na P5N-e i, co za tym idzie kiepskiego OC pentiuma, chce zmienić płytę na ASUS P5WD2 Premium i na niej spróbować sil w OC, ewentualnie w razie porażki wrócić do P5N-E.

Systemu nie rejestrowałem online, zainstalowany pierwotnie ( póki co jedyny raz).

Jeśli teraz podmienie mobasa, to czy będę mógł bez problemu zainstalować na niej OS'a, i czy bedzie to możliwe, jeśli znów wrócę do starej płyty.

Przeszukałem powierzchniowo ten wątek, i natknąłem się na coś o aktywacji telefonicznej w przypadku uszkodzenia sprzętu, ale to był system rejestrowany online. A ten nie jest.

Chce mieć pewność że nie strace licencji, dlatego pytam jeszcze raz (choć jak pisze wyżej, zdaję sobie sprawe że już częściowo było omawiane).

z góry dzięki za odp

kokott

 

EDIT: Żeby nie było że tego starszego mobasa chce kupić, mam go w szafie :-P :-P :-P

 

EDIT2

Znalazłem teraz troche czasu i zacząłem googlować. Przeczytałem ten wątek - kilka ostatnich stron. Nistety odpowiedzi były raczej sprzeczne - niektórym sie udawało, niektórym nie. W końcu po ponad godzinie od niechcenia zajrzałem na 1. strone.

 

WNIOSEK:

FAQ fajna rzecz ....... :oops: :oops: :oops: :oops:

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Evereście wszędzie są ptaszki tylko przy tym nie ma?

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

05 Reallocated Sector Count 10 1 1 1024 Prognoza błędu: Nieuchronna utrata danych

 

Komunikaty daje system.

Edytowane przez xenionq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FireFox-em, po odpaleniu dowolnej strony ekran delikatnie drży w przeglądarce w pionie, nie jest to wina sterowników, ani wersji Foxa (testowałem kilka). W Internet Explorer wszystko jest ok.

Czy ktoś miał podobny problem, o co może tu chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem. Sieć AD HOC:

1. Laptop - Intel

2. PC - Linksys (karta na usb)

 

Przy transferze plikow miedzy komputerami uzyskuje zawrotna predkosc 1.4MB/s :/

 

Odleglosc z 2m, sila sygnalu 100%, szyfrowanie WEP.

 

Co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

imho z vista jest jeden zasadniczy problem jesli chodzi o komfort uzytkowania. Wszystko jest "narysowane" jak dla 8 latka ktory ma dodatkowo konkretna wade wzroku i niedowidzi. Ikony na 1/8 monitora? ... To przegiecie paly. Malo tego nie da sie ich pomniejszyc na tyle by przypominaly te z xp (vista zaraz je zmienia na "liste") i malo tego, odstepy miedzy ikonami to jest kpina z uzytkownikow 17" monitorow. Zeby komfortowo sie explorerem plikow poslugiwac trzeba miec chyba 1600x1200 matryce :/

 

To tylko jeden z nielicznych problemow jaki mnie dobil... i zniechecil do visty.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no dobra ale to na pulpicie a to mnie najmniej interesuje - jak to zrobic w EXPLORERZE - o to mi chodzi.

Zauwazcie ze pisze caly czas o przegladaniu plikow w explorerze windowsowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...