Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ultimate jest tą wersją systemu w której można zmieniac język wyświetlania dowolnie.

 

BTW wiesz że nie rozmawiamy tu o wersjach pirackich?

Jakich wersjach pirackich mówisz(bo z tego co wiem to system mam oryginalny)?Może ci chodzi o SP2 RTM :]?Ale co w tym nielegalnego?

 

Zainstalowałem do mojej visty ultimate pl - SP2 RTM i wszystko działa dobrze.

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wiecie może kiedy ms wyda polski sp2 w finalnej wersji bo na winupdate ani widu ani słychu na ich www też pustki

no sorki że kolejny raz pytam sie o to samo ale wkurza mnie to że żaden kraj z największej grupy językowej w europie nie dostał swojego sp a tacy niemcy mają już od końca maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam postawiona viste na wczesniejszej mobo (MSI), po zmianie mobo (Asus P5B Prem) nie umiem zaladowac visty, zaraz po pokazaniu sie paska ladownia BSOD :sad: a w trybie awaryjnym dochodzi do crcdisk.sys BSOD (po tym pliku powinno sie zaladowac powitanie), probowalem cos robic z narzedziem do uruchamiania systemu (wgrac sterowniki, ale nie dosc ze nie widze tam nigdzie visty na plycie, to ogolnie nie wiem co wybrac, bo praktycznie nic nie ma) (system byl stawiany na IDE nie na AHCI na wczesniejszej plycie)

Jakies pomysly jak odpalic viste? Co jeszcze zrobic itp? Formata zostawiam na pozniej, mam kilka rzeczy do "uratowania" z tej wersji systemu..

 

na XP nie bylo problemu, zmienilem plyte, zabootowal i zawolal o stery... vista nie bootuje :-(

 

*edit* czy np. mogloby pomoc wejscie do systemu na plycie MSI i wgranie softu od Asusa? :P

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Podpisuję się pod pytaniem kolegi. Też bym sobie zintegrował SP2, robił to ktoś?

 

Teoretycznie SP1 był by konieczny, skoro instalować go trzeba to SP2 najwyraźniej nie zawiera wcześniejszych poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie nie zawiera. Trzeba mieć zainstalowany SP1 żeby móc zainstalować SP2, do tego nie można tego zrobić na odchudzonej instalce.

 

Niestety z tego co wyczytałem to wogóle nie można zintegrować SP2 na żadnej instalce Visty, przynajmniej klasyczną metodą slipstream. Szkoda.

 

Na TechNET/MSDN są obrazy instalek ze zintegrowanym SP2, no ale jeszcze trzeba tam mieć dostęp. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie zawsze warto spekulować. Jak byś próbował to byś wiedział że vLite wykrywa obecność SP1 w instalce i nie zezwala na integrację innego (bo nie wie że jest nowszy). Program nie był aktualizowany od dawna, i prędko się to raczej nie zmieni bo ponoć autorzy pracują w M$.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może kiedy będzie polski sp2

mial byc w ciagu 3 tyg od premiery eng, a btw - polski juz jest ale tylko dla msdn i tech-u, oczywiscie nie jest niczym dziwnym, ze popularne google go znajduja na wielu witrynach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :mrgreen:

 

mam problem z firmowa drukarką. Jest ona wpięta po kablu usb do pc który jest udostępniony w sieci (wraz z nią). Cały dział łączy się z tym komputerem ( XP ) bezprzewodowo. Posiadam na biurku dwa laptopy. Oba z Vista HP. Jeden z nich działa bez problemu z nią ( połączyłem się przez komendę w cmd "\\WINDYKACJA3\HPLaserJ" ), zapytał mnie o sterowniki itd. Natomiast na drugim laptopie jest dość poważny problem. W okienku Drukarki w ogóle nie mam guziczka Dodaj Drukarkę, jak z menu kontekstowego wybiorę Dodaj to pokazuj mi błąd:

 

Dołączona grafika

 

wpisanie w cmd "\\WINDYKACJA3\HPLaserJ" daje taki sam komunikat. Coś pokręciłem? Moje konto ma uprawnienia admina. Na koncie administratora takie same cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, na lapku mam oryginalna Vist Home Premium 32 bit :) Nie dostalem do niego zadnej plytki z tym systemem. Da rade jakos nagrac go na dvd ? Podobno jest tu gdzies ukryta partycja :) Vista mialem wczesniej tylko parenascie godzin dla zabawy wiec nie ogarniam tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, na lapku mam oryginalna Vist Home Premium 32 bit :) Nie dostalem do niego zadnej plytki z tym systemem. Da rade jakos nagrac go na dvd ? Podobno jest tu gdzies ukryta partycja :) Vista mialem wczesniej tylko parenascie godzin dla zabawy wiec nie ogarniam tego systemu.

a nie dostales z lapkiem instrukcji obslugi? tam powinno byc opisane co i jak. z doswiadczenie wiem, ze czystego systemu nie dostaniesz. na ukrytej partycji masz cos takiego jak obraz dysku z systemem, ktory mozesz nagrac na plytki tworzac tzw. recovery disc(s). czyli masz tam system i (nie)stety troche oprogrmaowania od producenta, ktore moze spowolnic nieco system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X86:

Po zainstalowaniu jest lepiej, nic się nie pogorszyło, ale...

 

X64: MASAKRA!

Rozwala ułożenie gadżetów, w tym oryginalnych Microsoftu, Visty - również! Do tego system uruchamia się ponad minutę (wcześniej 15-20 sekund)!!

MASAKRA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wrzuceniu SP2 na czysty system 3xszybciej neostrada lapie polaczenie przez modem Sagema a indeksowanie plikow na wszystkich dyskach przebieglo w jakies 2 godziny zamiast w tydzien jak to mialo miejsce wczesniej przy SP1. Innych zmian, zarowno pozytywnych jak i negatywnych narazie nie zauwazylem. Vista Ultimate x86 SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...