Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

to moze by tak spisac do kupy wszystkie zbyteczne Uslugi Visty ??

szczegolnie te ktore zbieraja info o systemie Hosta i nadaja do MS

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może da sie z nią zrobić tak jak z xp ?? znaczy zmniejszyć obraz o te wszystkie wyśmigane sterowniki ... chodzi mi o wersję 32bit :P do tego integracja ze sterami do własnego konfigu i powywalanie tego co i tak sięnie przyda :D .. jak ma ktoś wprawę w odchudzaniu XP Lite to może by spróbował z Vista co ?? mogłoby to dać ciekawy efekt :D w najgorszym wypadku albo bedzie BSoD non stop albo zostanie XP i wyjdzie na jaw że po prostu shella przerobili ostro a reszte dodali dla podpuchy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shell jest zupełnie inny, jak dla mnie nie do przyjęcia. Podstawowa kontrola nad plikami i dyskami została jak dla mnie zatracona. Kolejny etap integracji media/my documents leci pełną gębą. Jeśli system operacyjny jest bazą na której budujemy swój komputer, nie mamy do czynienia z solidnym fundamentem, tylko wielką betonową halą, z setkami łuków i innych podpór... chyba nie o to w tym wszystkim chodzi... Jako system medialny dla przeciętnego użytkownika - będzie ok, ale moim zdaniem ze strony power userów Viste czeka tylko i wyłącznie foch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po C(w)elku Northwoodzie zraziłem sie troche do Visty, ale podjąłem decyzje, że spróbuje jeszcze raz

Sprzęcik: P4 Northwood 2.6 @ 3.25 GHz, Quadro NVS 280 PCI 64MB, 512MB Ram

Drugie podejście jest raczej trafione, wszystko chodzi w miare płynnie i nie mam żadnych problemów ze sterami

Mimo to zamierzam wsadzić 1GB ramu, byc może będzie b.dobrze

Na tym kompie już kiedyś na XP robiłem SuperPI i inne benche, więc moge mieć jakieś odniesienie

CPU-Z nie chce poprawnie działać (najnowsza wersja), nie wyświetla vcore, ustawień memek, fsb i takich tam

SuperPI wersja mod 1.4 wywalała się na każdej próbce (mimo iż pod XP liczyło stabilnie nawet 32MB, ogólnie komp też liczył SP2004 wszystkie 3), dlatego ściągnąłem 1.5 XS

Dołączona grafika

 

Wynik porównywalny do XP'ka (też przymulonego), więc nie jest źle

EDIT: Zainstalowałem Firefoxa 1.5.0.4 (najnowszego), działa, super, bo IE jest do [gluteus maximus]

EDIT2: Włączyłem Aero i nawet nie aż tak muli, a wygląda super (te przejścia wymiatają :D)

Dołączona grafika

 

EDIT3: Włożyłem 1GB ramu, teraz wszystko jest super płynnie :)

EDIT4: Udało mi się odpalić CPU-Z po ludzku, wystarczy włączyć tryb kompatybilności z XP

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

GG też spoko działa (nie moge tylko statsów zmieniać)

Dołączona grafika

 

EDIT5: Natomiast RivaTuner nie działa, na początku trzeba włączyć tryb kompatybilności z XP a potem i tak nie wykrywa sterów do grafy (przynajmniej mojej karty pod Viste)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze by tak spisac do kupy wszystkie zbyteczne Uslugi Visty ??

szczegolnie te ktore zbieraja info o systemie Hosta i nadaja do MS

Wlasnie planowalem takie cos, w pierwszym poscie zebralem kilka informacji, ktore znalazlem na necie i w tym topiku, na szybko poprzegladalem uslugi i kilka wylaczylem, jutro dopisze jeszcze mase innych, bo troche tego do eksterminacji jest. ;]

 

Efekt juz jest, na starcie nieco ponad 200mb pliku stronicowego... Bez efektow vista nie wyglada co prawda tak slicznie, ale dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) na pierwszym miejscu jest predkosc dzialania i funkcjonalnosc. ;]

 

Jak macie jakies info o uslugach do wylaczenia i ogolnie na temat odchudzenia visty to pisac, wszystko bede dodawal do pierwszego posta i tym sposobem stworzymy kompendium wiedzy o optymalizacji najnowszego wytworu szatana (Bill'a G.) - Visty. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2. Jest ok. Czyli samo się włącza. A teraz pytanie. Widziałem gdzieś na screenie jak w tle pulpitu było zminimalizowanych kilka okienech obok siebie tak jak np. kilka kartek na sobie. W tej wersji też tak jest?

 

Juz kolega ci podpowiedzial win + tab....

post-14961-1150015133_thumb.jpg

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mówię. :)

A ikonki 3D? Są? Bo te co są jakoś na 3D mi nie wyglądają. :D

 

PS. Bardzo fajny system. Jak na betkę jest spox. Bardzo przyjemnie się na nim pracuje. Testował już ktoś ver 64bit? Nigdzie nie ma działającego linku. Tylko 32bit wszędzie działa. :( Jestem ciekaw różnic, może jakiegoś przyspieszenia, pełnej kompatybilności ver 32 i 64bit. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mówię. :)

A ikonki 3D? Są? Bo te co są jakoś na 3D mi nie wyglądają. :D

 

PS. Bardzo fajny system. Jak na betkę jest spox. Bardzo przyjemnie się na nim pracuje. Testował już ktoś ver 64bit? Nigdzie nie ma działającego linku. Tylko 32bit wszędzie działa. :( Jestem ciekaw różnic, może jakiegoś przyspieszenia, pełnej kompatybilności ver 32 i 64bit. ;)

 

Pozdro

 

skad moge sciagnac ta viste...?

bo sciagnalem z torrenta i fake to byl :/

 

mam klucze 2, wiec chyba to nie jest nielegalne pytanie ;p

z ms strony nei da sie juz....

co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak wywalic ladowanie wstepne ? Podobnie jak w xp w rejestrze jest klucz od tego, nawet w podobnym miejscu, dalem wartosc 'enable prefetcher' z 3 na 0 i nadal zapisuje mi pliki w katalogu windows/prefetch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterownikiem Raid od Asus P5WD2 nie pasuje sterownik

Na stronie Asusa nie widze zadnych sterow do windy vista

co robic

Skoro nie pasuja te z xp to pozostaje czekac na stery. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sobie Viste w ver 64 bit i powiem ze spore wymagania ma co do pamieci. Na dzien dobry 900 MB zajete... Powyłączałem troche niepotrzebnych usług i mam 800. Ale to mimo wszystko za duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na nowym systemie. Brak Aero, ze względu na słabą karte graficzną [ geforce 4mx440 ]. Poza tym, wszystko w porządku. Jednak mam jedno pytanie : co z komunikatorami? Zainstalowałem gadu-gadu 6.x i wszystko było w porządku, oprócz braku możliwości ustawiania opisów. Nowa wersja gg nie działa, instalator daje błąd. O konnekcie słyszałem, że nie działa. Są jeszcze jakieś inne alternatywy?

Dołączona grafika

Pisze, że to nie jest Vista chociaż wiadomo, że to jest :) Co robić?

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na nowym systemie. Brak Aero, ze względu na słabą karte graficzną [ geforce 4mx440 ]. Poza tym, wszystko w porządku. Jednak mam jedno pytanie : co z komunikatorami? Zainstalowałem gadu-gadu 6.x i wszystko było w porządku, oprócz braku możliwości ustawiania opisów. Nowa wersja gg nie działa, instalator daje błąd. O konnekcie słyszałem, że nie działa. Są jeszcze jakieś inne alternatywy?

Najnowsze GG też da się zaintalować, tylko ustaw dla instalatora tryb kompatybilności z XP SP2 i ew. upr. admina

Możesz mieć Aero na swojej grafie, to że słaba to nie problem, zajrzyj do pierwszej strony posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare pytani mojej strony. Za gory przepraszam ze powtorzenia.

 

1. Zamierzam zainstalowac Viste na dysku E. XP mam C. Czy sytem beda sie grysc czy normalnie bede mial opcje wyboru systemu?

 

2. Czytalem troszke ze ludzie maja problemy z odinstalowaniem Visty. Prawda? Czy wystarczy tylko formata danego dysku dac.

 

3. Sterowniki? Na stronie nvidi znalazlem:

 

5.04_nforce_winvista_networking_64bit

88.61_forceware_vista_x64_international

4.64_nForce_winvista_audio_64bit

 

Czy coś jeszcze sciagac?

 

4. Jakies wskazowki oprocz FAQ z pierwszej strony? ;]

 

5. Jeszcze jedno... Czy ten dysk E musi byc sformatowany czy cos moze byc na nim?

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś 32Bit? Jak z prędkością 64bit? Muli czasami? I co z tymi ikonami 3d?

Generalnie działa szybko, tylko ilosc ramu zajeta poraza... do ikon 3d nie dogrzebalem sie jeszcze, ale cos czuje ze jak wlacze to wogole rozlozy mi system. Nie dziala ati tool ani ati try tools, chyba ze ja nie potrafie uruchomic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zamierzam zainstalowac Viste na dysku E. XP mam C. Czy sytem beda sie grysc czy normalnie bede mial opcje wyboru systemu?

Ja tak mam

Wszystko OK, tworzy sie takie coś do wybierania systemu (tak jak w przypadku np. 98 i XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies narzedzie do podkrecania grafy pod vista to jest ?

RivaTuner nie działa, zakładek od sterów nie ma

Instaluje teraz PowerStripa, zobaczymy co będzie

EDIT: Eee, w instalatorze PowerStripa jest napisane, że obsługuje Viste :D

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również postanowiłem przetestować Vistę x64 i....

 

Vistę x64 ściągnełem, klucz otrzymałem, zainstalowałem i mam problem. Windows chce się aktywować z powodu wyczerpania się ważności klucza - okresu testowego 30 dni (klucz mam od wczoraj). Chcąc aktytować system otrzymuję komunikat : Authentication Error 0x800705B4 - timeout. Nie mogę wygenerować aktywacji ani przez internet ani przez system telefoniczny. Cały czas otrzymuję ten komunikat - internet działa, bo klikając w "zasady aktywacji..." otwiera mi się IE w którym mogę surfować po necie :). Jednak co z tego, jeżeli kliknę na anulowanie aktywacji to system mnie wylogowuje. Czyżby to było spowodowane zapchaniem serwerów czy jakiś odosobniony przypadek :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare pytani mojej strony. Za gory przepraszam ze powtorzenia.

 

1. Zamierzam zainstalowac Viste na dysku E. XP mam C. Czy sytem beda sie grysc czy normalnie bede mial opcje wyboru systemu?

 

2. Czytalem troszke ze ludzie maja problemy z odinstalowaniem Visty. Prawda? Czy wystarczy tylko formata danego dysku dac.

 

3. Sterowniki? Na stronie nvidi znalazlem:

 

5.04_nforce_winvista_networking_64bit

88.61_forceware_vista_x64_international

4.64_nForce_winvista_audio_64bit

 

Czy coś jeszcze sciagac?

 

4. Jakies wskazowki oprocz FAQ z pierwszej strony? ;]

 

5. Jeszcze jedno... Czy ten dysk E musi byc sformatowany czy cos moze byc na nim?

1. bedzie ok

2. chodzi gl. o zabezpieczenia systemu ntfs, jak sobie poradzic to pisal juz ktos w tym temacie

3. niektore stery pod viste beta 1 nie dzialaja na beta 2, ja instalowalem tylko forceware'y

4. ten system zainstaluje nawet noworodek, bo trzeba tylko raz kliknac - rozpoczac instalacje ;]

5. moga byc pliki, jesli dodatkowo jest tam katalog 'program files' to instalator visty przekomiuje te pliki do katalogu 'windows.old' na tej samej partycji a 'program files' wyczysci i wrzuci pliki windowsowskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Bootuje PC z dvd.

 

Laduje mi pliki, dochodzi do konca i staje :>

A czemu nie instalujesz z poziomu windowsa ?

Juz ktos pisal, ze z wypalonej plytki nie dal rady zainstalowac, tylko z obrazu zamontowanego w deamonie (AragornPL ?). Ja na szczescie nie mialem takich problemow, instalowalem z plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...