Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, dopiero teraz mam chwilę, aby napisać coś o Vista, bo grałem 3h z kumplem w PES :mrgreen:

Wielkich zmian w stosunku do preRC1 nie widzę, trochę inaczej przebiega instalacja, sam system zachowuję się trochę lepiej pod względem pożerania zasobów, choć po instalacji sterów i mieszaniu trochę zaczął chrupać, ale teraz wszystko jest ok.

Zainstalowałem w/w stery i wszystko śmiga, jest CCC i jest całkowicie funkcjonalne.

Niestety klucz z BETA2 zadziałał, ale nie chcę się aktywować :-| więc będą problemy, ale coś się wymyśli B)

System bardzo mi się podoba, myśle, że jak przeskocze na dysk 7200 i 2gb ramu to będzie to fajnie śmigało.

Według mnie warto zainstalować B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt nie pisze o wersji 5552, ja taka posiadam, pobralem ja z torrenta, mimo ze jestem betatesterem, wlasnie instaluje ja na virtual PC , zobaczymy co z tego wyniknie ;), klucz oczywiscie potrzebny, podchodzi z bety 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-| no dzisiaj aktywacja przeszła bez problemów, dziwne...

 

pytanie - za każdym razem gdy uruchamiam sysytem pojawia mi się okno z ustawieniami ekranu, czy ktoś wie jak to usunąć?

 

mam prośbę - piszcie na bieżąco jaki soft udało Wam się odpalić

 

ja w tej chwili powalczyłem z konnektem - już się nie sypie,

# nie należy go poprostu instalować do domyślnego katalogu program files bo program ma problem z nadpisywaniem plików w tym katalogu

# należy uruchomić go jako administrator

# należy wywalić wtyczkę GGImage (o ile się ją posiada) bo jako jedyna robi problemy

# należy zmienić nazwę plików ui.dll na UI.DLL :D bo konnekt robi problem przy starcie

 

co do Skype'a - ukazała się wersja beta 2.6.067 z którą nie ma problemów na tym systemie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk z Konnektem jest prosta sprawa. Po instalacji katalogom /programdata/stamina i /program files/konnekt trzeba nadac odpowiednie prawa. Sam instalator tego nie robi ,bo nie jest do tego przystosowany. Ja dalem full kontrol dla wszystkich kont ,zeby miec spokoj i wszystko teraz chodzi cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk z Konnektem jest prosta sprawa. Po instalacji katalogom /programdata/stamina i /program files/konnekt trzeba nadac odpowiednie prawa. Sam instalator tego nie robi ,bo nie jest do tego przystosowany. Ja dalem full kontrol dla wszystkich kont ,zeby miec spokoj i wszystko teraz chodzi cacy :)

dzięki za wskazówki, możesz opisać co dokładnie trzeba pozmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta2 bulid 5834 x64

A wiec tak, system jako że zainstalowany na starym dysku 5400obr chodzi dosyć ładnie ale się długo ładuje. Problem z Nod32, po jego zainstalowaniu proces svchost.exe ma 100% cpu usage.... tylko jego odinstalowanie naprawia ten błąd, daemon 4.03 (x64) działa normalnie, gg (7.1) również bez problemów , SB audigy zainstalowane poprawnie lecz trzeba było użyć komendy z readme creativa żeby zadziałał dźwięk (bcdedit /set nointegritychecks ON). Co do wydajności w grach, hmm… mizernie NFS MW chodzi dopiero w 800x600 w miarę przyzwoicie (na xp w 1024 wszystko na max’a prócz AA) nie pomaga zmiana trybu zgodności na win xp sp2. Programiki typu export tools, riva turner nie wykrywają sterowników do karty graficznej wiec odpada zmiana chociaż by obrotów wiatraczka czy zmiana taktowania, po odpaleniu coolbits_forceware.reg do panelu sterownika nie dodają się żadne opcje (stery 96.33). To by było na tyle, czekam na wersje RC1. wtedy dalsze testy B-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki, możesz opisać co dokładnie trzeba pozmieniać?

Operacje trzeba przeprowadzic na katalogach stamina i konnekt. Wyzej opisalem, gdzie one sie znajduja. Wybierasz wlasciwosci katalogu (stamina badz konnekt) pojawi sie okienko. Przechodzisz do zakladki Security i zaznaczasz w okienku "group or user names" > Users (nazwa twojego konta-PC/Users). Przechodzisz do okienka ponizej gdzie znajduja sie prawa do katalogu. Zaznaczasz Full Control i sprawa zalatwiona. Dla ulatwienia zamieszczam screena :)

post-869-1157321359_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zainstalowałem viste 5552 x86 i powiem ze dość przyjemnie działa jak na viste ;), ale żeby coś odpalić (jakąś gre lub wymagający program) to trzeba sporo ramu bo sobie windowsik rezerwuje "cache" i nawet jak go nie używa to jest niedostępny dla innych aplikacji, tzn to jest moja teoria ;), pozdro

 

update: te wersje visty wychodzą jak grzyby po deszczu, właśnie zarzuciłem wersje 5600, także 32 bit bo wydaje mi się, że 64 zużywa więcej ramu i ma troche mniejszą kompatybilność-chociaż co do tego nie jestem pewien ;)

Edytowane przez mordka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na beta 2 5456 gry mi chodzily bardzo dobrze oczywiscie nie wszytkie np prey wogole sie nie wlaczal ale farcry chodzil jak na xp kolo 40 fps super :) oczywiscie max detale :) programow sporo nie dizalao ale idzie zyc czekam na rc1 dos ciagniecia od ms :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na tej Viście działa Office i inne programy? Gry?

powiem szczerze, że jeszcze office'a nie zainstalowałem, a co do gier to nie instaluje ich na vista, trzeba by jeszcze z 1gb ramu dołożyć co najmniej, a i tak będą działać wolniej ( o ile w ogóle zadziałają) niż na XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalowal moze ktos Microsoft.Windows.Vista.64Bit.Build.5600.RC1.DVD-WinBeta

na dfi ??? bo mi dochodzi do tego paska ladowania plikow przed instalacja po botowaniu i potem staje.

Podobno jest to problem z karta graficzna ... ael moja chyba raczej spelnia warunki, zastanawiam sie tylko czy dysk sata 2 nie jest przypadkiem problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to wyskakujące okno z ustawieniami ekranu :mur:

Nie ma tam przypadkiem do zaznaczenia/odznaczenia na dole okna coś w stylu "run this window at startup"...? Nie pamiętam dokładniej składni tego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam przypadkiem do zaznaczenia/odznaczenia na dole okna coś w stylu "run this window at startup"...? Nie pamiętam dokładniej składni tego zdania.

To nie to okienko. Chodzi o okienko z ustawieniem rozdzielczosci i wyborem monitora.

Kucyk moim zdaniem jest to wina sterow od ATI bo mam ten sam objaw po ich instalacji. Zauwazylem tez ze nie ma juz takich ladnych przejsc podczas uruchamiania visty. Po prostu dziwnie ekran mioga. AHA u Ciebie tez tak miga lcd jak sciemnisz matryce ? Bo mnie to strasznie irytuje :angry: :mad: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, aby bezproblemowo zainstalować Vistę na MS Virtual PC 2004 trzeba użyć DaemonToola. Wypalenie ISO na płycie i uruchomienie go w VPC kończy się za każdym razem errorem.

 

Jak się zainstaluje to go dokładnie oblookam, ostatnia Vista jaką widziałem to 5270 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...