Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktoś chciał instalować pod Vistą build 5600 Daemon Tools to tylko w wersji 3.33. Próba instalacji innych wersji (w moim przypadku 3.43, 3.46) może spowodować ,że już żadna wersja wam nigdy się niezainstaluje. Sprawdzone na własnej skórze.

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista już po instalacji. Trochę tylko się pozmieniało, na dzień dobry wita automatyczna optymalizacja wydajności. Wyglądem nie specjalnie się zmieniła, jest glass, blur (nie widać bo wirtualna maszyna nie obsługuje shader'ów). Przejścia są takie jak były. Niewiele rzeczy przybyło. Zastanawiam czy wogóle jest sens dopłacać do Ultimate raczej te dodatki nie powalą na kolana. Business czy Home Premium wystarczy.

 

A tak wygląda pod VPC:

 

Dołączona grafika

 

Zmiany kosmetyczne, ale prezentuje się dobrze, jest stabilna i w miarę wydajna choć pod VPC trudno to ocenić w 100%.

Szkoda, że MS nie zrobił własnego antywirusa, przecież Symantec i McAfee o mało by się nie pochlastali z tego powodu :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 PC, około 50$ na rok, to nawet przyzwoita cena. Ciekawe jak ze skutecznością, ale fajnie, że jest :)

 

Antywirus, antyspyware, firewall, backup, tuneup.

 

PS. Aktywowałem po wpisaniu niewykorzystanego seriala od bety 2 i działa, Vista aktywowana.

 

Czy to znaczy, że Windows Defender nie będzie już za darmo :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że Windows Defender nie będzie już za darmo :?:

Raczej jest on tam tylk ojako dopelnienie calego pakietu a sam pozostanie darmowy. W koncu jest on przeciez nawet skladniiem visty.

 

jak klikam download to mi wyskakuje, że potrzebuje do instalacji XP ?

Na razie visty nie ma wiec obecna wersja jest prawdopodobnie tylko dla XP. Na S2003 tez ma mten komunikat(ale na tym systemie to akurat nie dziwne).

 

============================

Oficjalne ceny Visty ze strony MS http://www.microsoft.com/windowsvista/getr...ns/default.mspx

 

Windows Vista Business

Suggested retail price for full package product, $299.00 USD. Suggested upgrade retail price, $199.00 USD.

 

Windows Vista Enterprise

The Windows Vista Enterprise edition is only available to Microsoft Volume License customers, it is not available for retail purchase.

 

Windows Vista Home Premium

Suggested retail price for full package product, $239.00 USD. Suggested upgrade retail price, $159.00 USD.

 

Windows Vista Home Basic

Suggested retail price for full package product, $199.00 USD. Suggested upgrade retail price, $99.95 USD.

 

Windows Vista Ultimate

Suggested retail price for full package product, $399.00 USD. Suggested upgrade retail price, $259.00 USD.

 

============================

W tym tygodniu RC1 ma byc udostepniony osobom zarejestrowanym przy becie 2, kilka dni pózniej dla wszystkich(znowu bedzie mozna sie rejestrowac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to okienko. Chodzi o okienko z ustawieniem rozdzielczosci i wyborem monitora.

Kucyk moim zdaniem jest to wina sterow od ATI bo mam ten sam objaw po ich instalacji. Zauwazylem tez ze nie ma juz takich ladnych przejsc podczas uruchamiania visty. Po prostu dziwnie ekran mioga. AHA u Ciebie tez tak miga lcd jak sciemnisz matryce ? Bo mnie to strasznie irytuje :angry: :mad: :mur:

u mnie jest wsio ok jeżeli chodzi o animacje itp. tylko to okno :?

 

czy Wam też nie zapamiętuję ustawień ikon na pulpicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Viste x64 RC1 build5600. Wcześniej pracowałem na buildach 5384(beta2) i 5472 oczywiście 64bit. Wersji 32bit nigdy nie instalowałem więc nie mam porównania. No więc co się zmieniło:

- RC1 zużywa znacznie mniej RAMu. Podczas codziennej pracy na poprzednich buildach zużycie RAMu praktycznie nie schodziło poniżej 1.5GB i nieraz przekraczało 2GB. Niestety mam tylko 2GB RAM więc musiałem zostawić włączony plik wymiany. Na RC1 już go wyłączyłem :D Średnie zużycie RAMu jest o 400MB niższe.

- RC1 jest znacznie stabilniejszy, niestety dalej jest dużo błędów. Do finala dużo jeszcze roboty mają.

- Domyślny ie jest nadal 32bit ale to wina pieprzonego flasha. Nie rozumiem jak do tej pory nie można było zrobić wersji 64bit. Na szczęście oprócz tego jest ie 64bit. Natomiast nie rozumiem tego co zrobili z WMP. Do tej pory WMP był 64bit a w buildzie 5600 jest 32bit :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie.

Ultimate łączy w sobie funkcjonalnosc wszystkich wersji.

Business i Enterprise wersja dla firm, taki odpowiedik XP Pro.

Home Basic bedzie mial wycięte sporo funkcji tak jak w XP Home, Home Premium ma kilka dodatków i Media Center. W Home Basic ma nie byc Aero Glass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie.

Ultimate łączy w sobie funkcjonalnosc wszystkich wersji.

Business i Enterprise wersja dla firm, taki odpowiedik XP Pro.

Home Basic bedzie mial wycięte sporo funkcji tak jak w XP Home, Home Premium ma kilka dodatków i Media Center. W Home Basic ma nie byc Aero Glass.

Dzięki ....

 

Ciekawe, która wresja będzie najpopularniejsza na forum ..... B-) :rolleyes:

EOT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klopot z instalacją! Vista 5600 x64 !

 

Mianowicie mam 2 dyski w sataraid 0 ! Vista nie widzi ich wiec podaje sterownik dla visty i nic dalej nie widac moich dyskow z 1 beta 2 to zadzialalo nie wiem juz co zrobic:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie ten IE wk ... urza

 

p.s. zainstalujcie sobie offica 2007beta2, świetnie się komponuje z Vista :rolleyes:

Byl juz do pobrania za czasow visty beta 2, swoja droga duzo zmian, trzeba sie na nowo uczyc obslugi. ;]

 

IE jest fajny nie gadaj, rc1 juz dziala przyzwoicie, blokuje nawet wyskakujace syfy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Czy ciągniecie z MS jakiś serwerów czy torennta ? Z torrenta nie chce mi się sciągnać, albo nie umiem ... Czy znacie jakiś program do oc grafy pod viste ? Ja mam neta , przez radio w lanie 4mbit i szkoda bo mam wewnętrzne ip , ale wykupiłem jakieś wysokie porty .. czy da się skonfigurować jakiegoś klienta torennta , zeby normalnie szło na tych , ze portach ? Ale jest jakiś serwer przekierowujący z xx na 80 albo 25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Sprawdz jakie masz zużycie proca , może winamp wariuje , albo ram się zapisuje na swapie , gdzies słyszałem , ze po jakimś czasie tak sie dzieje , a jak masz kiepskiego proca to moze zwolnić , zamulić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z innej beczki.

Odważam muzyke w Winampie. Pare minut gra, aż muzyka zwalnia i odtwarza sie w zwolnionym tempie :/

u mnie nic takiego nie występuję, może dlatego, że mam el0 proca, nie to co poca :-P

 

ktoś bawił się rozponawaniem mowy?

motyw nie z tej ziemi, szkoda, że nie wykonuje praktycznie żadnych komend poprawnie, po za tymi w tutorialu :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakie masz zużycie proca , może winamp wariuje , albo ram się zapisuje na swapie , gdzies słyszałem , ze po jakimś czasie tak sie dzieje , a jak masz kiepskiego proca to moze zwolnić , zamulić .

Na czas zwalniania zuzycie cpu wzrasta do 100%. Potem spada, ale muzyka dalej muli.

 

a64 3000 @ 2.5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Mi na mojej kochanej celince leci super ...( a twój pewnie jest lepszy od mojego ) Czy czasem to nie jest wersja beta winampa ? Wyłącz swapa , albo ustaw żeby swap się włąnczał po zapełnieniu 90% ramu .Lub spróbuj wlączyć winampa z zgodnością ze starszym winem. Wie ktoś jak tego torrenta zrobić ?

@Kucyk .... nie ładnie tak się chwalić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis legalny link do office ? :>

Czy dobrze czytam ze w tym tygodniu mial do mnie pojsc mail z linkiem do rc1? Bo nic nie dostalem i nie wiem czy mi czasem jakis antyspam nie wycial :-/

Moze jakis link?

 

click

Najciemniej pod latarnia. O_o

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...