Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem w firmie posiadam wersje Visty RTM ale niestety nie moge znalesc sterownikow(lub zle konfiguruje) do modemu ktory dostalem od TPSA ZXDSL 852....sterowniki instaluja sie niby bez problemu, lecz gdy probuje polaczyc sie z netem to vista staje w momecie sprawdzania loginu i hasla(wyswietla sie blad o tym ze serwer nie odpowiada)...panowie i panie POMOCY!!!

 

 

z gory dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem w koncu ta Viste RTM.

I zonk, a mianowicie jak instalowalem ta 64 dowolnie od wersji nie wyswietlala obrazu a jak cos pokazywala to takie 3 pixelowe paseczki porozwalane o calym ekranie.

32 poszlo mi leko i bez problemow tylko teraz znalesc co gdzie jest ale da sie zyc.

Nie wiem tylko czy to wina sterow od tego realteka czy moze sama wista jak mam nawet sciszone sluchawki to przy przewijaniu slysze strojenie radia(dzwiek porownywalny) i buczenia.

Sciagam CS zobaczymy jak bedzie dzialal :D

A i moze ktos wie jak zrobic normalny panel sterowania do grafiki jaki ma nvidia a nie ten okrojony PFEEE ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie

 

zainstalowałem do testów Vistę 64bit i sterowniki beta ATI z 2 listopada (grafa X1900XTX nie podkręcona 650/1550) i:

3DMark 2005 w XP 11753 -- w Vista 11477 - czyli spadek 2,4%

3DMark 2006 w XP 5993 -- w Vista 5781 - czyli spadek 3,5%

jest nadzieja że jak wypuszczą finalne sterowniki to strata będzie jeszcze mniejsza.

To nie wiem, co było nie tak, sprawdzałem w marku 2003 i 2001 i wygląda na to, że procesor był czymś dodatkowo obciążony. Patrząc na Twoje wyniki, jestem skłonny zainstalować ponownie vistę i sprawdzić, co nie tak ustawiłem albo raczej czego nie wyłączyłem. Może na dualcore nie ma takiego spadku wydajności, jak na single. W tych testach wydajności od visty, procesor miałem dość nisko notowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z polaczeniem internetowym w Viscie.

Karta sieciowa zainstalowana poprawnie. Polaczenie jest aktywne. Internet explorer pracuje bezblenie.

(strony otwieraja sie) ,ale np ani polacznie internetowe wimampa ani windows mail nie dzilaja.

Co trzeba zmienic aby polacznie internetowe bylo aktywne do wszystkich programow w Visie?

Nie ma zadnego firewalla ten windowsowy wylaczony.

W win xp dzial wszytko poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem i nic mi to nie mówi, na allegro nikt nie pisze ze trzeba nabyc komputer aby skozystac z promocyjnego update do visty

 

tak samo w sklepach, wiec kupujac pro oem za 520zl dostajemy kupon na viste bussines + 30zl wysylka

 

http://www.znak.pl/index.php?text=303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem że nVidia nie przewiduje sterowników do nForca 2 pod Viste, troche sie podłamałem dlatego ze niepotrzebuje nowego komputera, ten który mam całkowicie mi wystarczy a teraz bede musiał z tak błachego powodu za jakis rok moze dwa wymienić cały komputer, paranoja :mur: :mur:

O ile mnie pamięć nie myli, kiedyś jak w modzie były NF7-S niektóre osoby do pewnych komponentów inistalowały drivery dla nF3, a nie nF2 i działało. Więc jeśli pojawią się drivery pod Vistę RTM dla nF3 może warto spróbować :?: :wink:

 

Zainstalowałem z ciekawości drivery (pod WinXP) do skanera HP Scanjet 2200C, niby ok. W menedżerze urządzeń widoczny bez żadnych znaków zapytania czy innych komunikatów o błędach. Odpalam soft do skanowania Precisionscan LTX, skaner reaguje, nagrzewa lampę, już zaczyna skanować i... zwis :sad:

 

HP raczej na pewno nie wyda driverów, więc rozglądam się profilaktycznie za jakimiś open-source'owymi driverami :wink:

 

przeczytałem i nic mi to nie mówi, na allegro nikt nie pisze ze trzeba nabyc komputer aby skozystac z promocyjnego update do visty

 

tak samo w sklepach, wiec kupujac pro oem za 520zl dostajemy kupon na viste bussines + 30zl wysylka

 

http://www.znak.pl/index.php?text=303

MS Polska jak i ModusLink nie wymagają dowodu zakupu komputera. Wystarczy kserokopia rachunku za Windows'a, wypełniony formularz "Redeption Form" dołączony do Windy, wcześniej trzeba złożyć zamówienie na http://upgradeweb.moduslink.com/Vista i zapłacić.

 

Bardzo nie chciało się czytać tego topica.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to ja wiem ze jest kod ktory wbijamy na stronie microsoftu i zamawiamy ta viste, mi tylko chodziło o to czy est w języku PL

 

no dobra z listy systemow mam do wyboru :

 

xp pro K

 

xp pro KN

 

xp pro N

 

i xp professional

 

czym to se różni??

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo zainspirowany Twoimi screen-shotami zajrzałem i.... dalej komunikat o 20 listopada :)

 

EDIT: wybierając opcję, że posiadamy numerowany formularz/kupon do upgradu, da się przejść dalej, wybierając nie - to co wyżej.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem z ciekawości drivery (pod WinXP) do skanera HP Scanjet 2200C, niby ok. W menedżerze urządzeń widoczny bez żadnych znaków zapytania czy innych komunikatów o błędach. Odpalam soft do skanowania Precisionscan LTX, skaner reaguje, nagrzewa lampę, już zaczyna skanować i... zwis :sad:

 

HP raczej na pewno nie wyda driverów, więc rozglądam się profilaktycznie za jakimiś open-source'owymi driverami :wink:

Sprawdz inny soft, drivery powinny działac. Spróbuj tez czy działa odpalone na adminie.

 

 

U mnie na sterach z XP/2000 dziala prawidłowo

- Dzwięk

- Karta tv

- kamera

- skaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ten voucher dołączony do windowsa ma "czas zycia".

Np. kupuje sobie oem w grudniu a zabawe z upgradem do windows vista zachce mi sie robic np. za rok.

Edytowane przez Feris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara wersja witryny :wink:

 

Ale już pojawiła się nowa wersja, jest już Media Center 2005 na liście :)

 

Dołączona grafika

 

A ze skanerem jeszcze popróbuję jak radzi SQJ

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dziś wcześniej wyjdę z pracy, szkoda, że nie spisałem COA :wink:

 

Dziękujemy za zamówienie aktualizacji do Windows Vista Home Premium 32-bit. Prosimy o wysłanie oryginału bądź odpisu uwierzytelnionego dowodu zakupu (pokwitowanie, fakturę, itp.) oraz formularza aktualizacji do naszego centrum serwisowego w Państwa regionie:

 

EMEA

Software Upgrade Program

PO Box 252

7300 AG Apeldoorn, Holandia

Email: MSTUPVISTAEMEA@moduslink.com

Fax: 31-55-543 3946

 

Ameryka

Software Upgrade Program

PO Box 1918

Orem, UT 84059-1918

Email: MSTUPVISTANA@moduslink.com

Fax: 801-431-5616

 

Azja

Software Upgrade Program

Blk 750 Chai Chee Road

#01-03, Suite 987

Techno park @ Chai Chee

Singapore 469000

Email: MSTUPVISTAASIA@moduslink.com

Fax: 65-62417132

 

Korea

Software Upgrade Program

459-3, Gugal-Dong,

Kiheung-Gu, Yongin-Si,

Kyunggi-Do, Korea

 

 

Zamówienie nie będzie zrealizowane dopóki nie otrzymamy i nie zweryfikujemy dowodu zakupu oraz formularza aktualizacyjnego. Po zweryfikowaniu, proces zamawiania zakończy się, a towar zostanie przygotowany do wysyłki. Zostanie on dostarczony w lutym lub pierwszych dwóch tygodniach marca. Na naszej witrynie internetowej w każdej chwili można sprawdzić stan zamówienia.

 

Dziękujemy

 

Trochę długo :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Jak tak sie patrze na ta finalna wersje visty to ja nie wiem co skloni ludzi do niego.... Jak ten Crysis naprawde nie bedzie zdzieral kasku z glowy to bedzie niezla beka. System jest powolny, duzo zajmuje, sam Microsoft twierdzi ze gry beda wolniejsze nawet o 15% (no jak Microsoft tak twierdzi to wyobrazcie sobie jaka bedzie twarda rzeczywistosc)

 

Wogole ewolucja windowsa jest coraz bardziej dziwaczna i kuriozalna. Oto bowiem system ktory ma byc przelomem w grach wideo bedzie dzialal wolniej, jest coraz bardziej spasly i ma chorendalne wrecz wymagania. Specjalisci juz ocenili ze do samego windowsa 2gb ramu jak sie znajdzie kilka aplikacji - no dobrze a gdzie G3? A gdzie Oblivion? A gdzie.....Crysis? - nastepne 2 gb ot co).

W innowacyjnosc samego dx10 tez watpie. Zawsze sie ogranicza sprawa z nowymi dx tylko do mowy trawy. Realne kozysci to moze za 2-3 lata i to na pewno malymi kroczkami, mozolnie i w bolach. Ale to bedzie w polowie zasluga kart graficznych, tego ze beda mialy wiecej potokow, szersza szyne i wieksze tekstury bedzie mozna pomiescic. Jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten dx10 jest taki przyjemny w aplikacji. Za duzo juz bylo podobnych obietnic z poprzednimi wersjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista, tlen, emule, firefox, nod32. Jak dobrze umiem liczyć, to do 1GB jeszcze 'troszkę' brakuje.

 

|obrazek|

Zamiast się chwalić, lepiej napisz, co trzeba zrobić, aby osiągnąć takie rezultaty, bo wyłączając usługi wg zaleceń z pierwszego posta i tak nie mogę zejść poniżej 400MB.

Masz zainstalowane sterowniki ze stronek producentów, czy wszystko od visty? Te od ATI nawet bez CCC biorą trochę ramu, od creative też nieco, a inaczej nie ma wyboru.

 

Co do zastosowania w grach, to 3dmak 05 już nie jest źle, ale on mnie g...o obchodzi, jak gry słabiej działają. Działam na RC1, chyba nie ma dużych zmian do ostatecznej wersji?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba pomyśleć, bo myślenie nie boli(na tej stronie tematu napisałem jakie sterowniki mam zainstalowane...)

 

Potem powyłączać wszystko co jest do niczego nie potrzebne.

Z usług zostało niewiele...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

 

Ty tu widac umiales dopiescic uslugi w Viscie

Jutro przetestuje moja RC2 zgodnie z twoimi zaleceniami

 

 

Moze to juz bylo ale jak z poziomu Visty dodac do boot startu windeXP "siedzaca"

na innej partycji , np na C mam Viste

a na D: HomeXP (orginala ) niewiadomo z jakich przyczyn po instalce Visty na partycji C:

gdzie wczesniej mialem XP64bit stracilem mozliwosc wyboru XPeka z partycji D:

 

 

a swoja droga

co jak co ale trza zaczac zbierac kasiore na viste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista, tlen, emule, firefox, nod32. Jak dobrze umiem liczyć, to do 1GB jeszcze 'troszkę' brakuje.

jak ci się udało odpalić noda z tym dodatkowym zabezpieczeniem UAC/UEA czy jakoś tak - jak mam je włączone to mi wywala błąd że nie uruchomiona jest usługa jądra :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...