Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

Zbliża się premiera Visty,

Jest już legalnie dostępna, finalna wersja Visty Business w ramach programu MSDN AA w polskich uczelniach. Z mojej zassałem jako pierwszy i już jade na finalnym legalu. Polecam upomnieć się u opiekuna programu jeśli na Waszej uczelni jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

No niestety u nas czyli PWR jeszcze nie ma :-) ale będę czatował :twisted2: :twisted: i xp leci w niepamięć i już nie wróci :]

Upomnij się. Na mojej pojawiło się po moim mailu do opiekuna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to instalowac i raporty z pola bitwy wysylac ;-)

Ja czekam na weryfikacje skanow faktur i bedzie leciala do mnie vista home advanced i vista business :-) Ciekawe czym beda sie roznic jesli chodzi o mobilnosc, maja wg winsupersite.com 'troche' tylko. Tylko ktore troche :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista graficznie jak najbardziej poprawnie wyglada, wewnatrz niewidze na pierwszy rzut oka zadnych rewelacji ( ogolnie trzeba poczytac, bo sa napewno :) )

 

jezeli chodzi o wymagania, zainstalowalismy w firmie na kompie HP dc7600 z 512MB ramu i dziala idealnie.

uzycie ramu po wlaczeniu komputera kolo 320 MB ,widac ze windows potrafi ladnie dzielic pamiecia.

Procek w kompie to 3.2 Gh P4 HT ( ktory nie ma najmniejszych problemow z dzialaniem ( tez widac, ze lepiej Vista korzysta z HT )

Jezeli chodzi o sterowniki, nie musialem instalowac zadnego ( na skladakach jest juz gorzej ).

 

Jezeli chodzi o tryb Aero uzywa 50 MB i jest wliczone w te 320 MB na starcie. Wyglada ladnie i fajnie sie go uzywa ( nie powiem ). Co nie zmienia faktu, ze sa to zmiany kosmetyczne, i po 5 kliknieciach sie nudza.

Screen z Aero http://johnconrad.pl/xan/vista.jpg

 

System sam okresla wydajnosc kazdego podzespolu typu dysk, ram, pamiec i podaje wynik w punktach. Wbudowany jest tez test pamieci.

Widac ze poprawiono narzedzia do backupow i przywracania systemu, i pewnie wiele wiecej innych.

 

Ogolnie duzo zmieniono na lepsze, ale na dokladne testy nie mam czasu.

Pozdro

testy robilem na wersji business

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wymagania, zainstalowalismy w firmie na kompie HP dc7600 z 512MB ramu i dziala idealnie.

uzycie ramu po wlaczeniu komputera kolo 320 MB ,widac ze windows potrafi ladnie dzielic pamiecia.

Procek w kompie to 3.2 Gh P4 HT ( ktory nie ma najmniejszych problemow z dzialaniem ( tez widac, ze lepiej Vista korzysta z HT )

Jezeli chodzi o sterowniki, nie musialem instalowac zadnego ( na skladakach jest juz gorzej ).

Czy to DC7600 na zintegrowanej grafice Intela czy może Quadro NVS280/285 ewentualnie Radek x1600xt 256 DH :?: Czy był o/c :?:

 

Podaj index jaki "wywalczyła" grafika :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wczoraj zassalem z msdn aa viste buisnes,

do milego zaskoczenia nalezal fakt, iz wkoncu nie trzeba podawac sterow do raid'u

a do wkurzajacych rzeczy trzeba zaliczyc to, ze niema sterow do mojego tunera

 

pozatym ladnie, kolorowo i wszystko gdzie indziej

troche trzeba bedzie sie pobawic, zanim czlowiek przywyknie ale tak samo bylo na jesien 2001 z xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to DC7600 na zintegrowanej grafice Intela czy może Quadro NVS280/285 ewentualnie Radek x1600xt 256 DH :?: Czy był o/c :?:

 

Podaj index jaki "wywalczyła" grafika :wink:

 

Zero o/c , zintegrowana grafika intela :) , a jezeli chodzi o wyniki trzymaj screena :) .

http://johnconrad.pl/xan/vista1.jpg

http://johnconrad.pl/xan/vista2.jpg

http://johnconrad.pl/xan/vista3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan dzięki :)

 

Hehe, a już myślałem, że za XP MCE + Vista HP Upgrade zapłacę więcej niż za full Vista HP.

Albo to kolejna "plota" by utrzymać sprzedaż XP'eka - wietrzenie magazynów :lol:

 

1267 zł za VHP BOX - to chyba wymysł Amazon'a

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już legalnie dostępna, finalna wersja Visty Business w ramach programu MSDN AA w polskich uczelniach. Z mojej zassałem jako pierwszy i już jade na finalnym legalu. Polecam upomnieć się u opiekuna programu jeśli na Waszej uczelni jeszcze nie ma.

Jestem 2 dni na uczelni pon/wt (reszta praca :-)), jest styczeń więc projekty do oddania + egzaminy, często obiadu nie ma czasu zjeść a co dopiero po viste biegać do opiekuna :P. Taki OT :-) mam nadzieje, że lada dzień się pojawi w downloadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jestem 2 dni na uczelni pon/wt (reszta praca :-)), jest styczeń więc projekty do oddania + egzaminy, często obiadu nie ma czasu zjeść a co dopiero po viste biegać do opiekuna :P. Taki OT :-) mam nadzieje, że lada dzień się pojawi w downloadzie.

Nie sądzisz chyba że byłem u niego osobiście. Do tego służy e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się Vistą , okroiłem vlitem- obraz 800mb , a zainstalowana ok 2.8gb.

Po wyłączeniu 60-70% usług system zaczął w miare pracować , minimalnie wolniej od xp. Wszystko pięknie , tylko jak doszło do testów w grach , bench... to bardzo szybko vista znikła z dysku. Wydajność jest niższa o 25-40% niż na xpeku - stery do grafy 97.42whql. Albo vista to szajs do kwadratu , albo nvidie czeka jeszcze długa droga by wydajność była taka sama jak w xpeku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak doszło do testów w grach , bench... to bardzo szybko vista znikła z dysku. Wydajność jest niższa o 25-40% niż na xpeku - stery do grafy 97.42whql. Albo vista to szajs do kwadratu , albo nvidie czeka jeszcze długa droga by wydajność była taka sama jak w xpeku.

To nie wina sterów, mam ati i taki sam spadek wydajności, tylko gry mało używające procesor dobrze działały.

 

Przyczyna leży być może tu:

http://forum.pclab.pl/t220066.html

Gry na XP działają z prockiem 1,6Ghz tak samo, jak na Viście na 2,6Ghz, właśnie chyba przez to głupie skanowanie antypirackie.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to prawda,Vista to system skażony DRM w stopniu dotąd niespotykanym.Do tej pory z DRM spotykali się userzy kupujący muzykę w postaci plików WMA,czy też AAC(iTunes-ale w PL to nas nie dotyczy).W chwili instalacji visty ,już nie tylko soft musi być z niż zgodny,ale też sprzęt-niby nic nowego-ale teraz dotyczy to nawet monitorów.Mówiąc w skrócie ,użytkownik został pozbawiony praw do swobodnego zarządzania swoja własnością,teraz o wszystkim decyduje twórca.

Ostatni dość głośny przykład-gość kupił sobie napęd HD-DVD ,do kompletu kupił płytę z filmem HD. Myślicie ,że system pozwolił mu obejrzeć film?Nie.Ponieważ nie miał wyjścia HDMI.Samo HDMI nie ma niby nic do rzeczy,ale już HDCP(HD content protection) jak najbardziej.

Trzeba być świadomym ,że kupując monitor /TV z HDMI kupujemy sprzęt skażony DRM,wszystko to w imię walki z piractwem.Ja wolę raczej walkę cenową-bo ten sposób, zupełnie mi nie odpowiada.

Vista kilkanaście razy na sekundę sprawdza content czy czasem nie "wycieka" gdzieś po drodze.Pisało o tym kilka serwisów,jednocześnie zwracając uwagę ,że w dość znacznym stopniu przyczynia sie do spowolnienia i obciążenia CPU/systemu.

Długie ręce koncernów medialnych przy współudziale M$ zabezpieczają swoje interesy,już nie tylko lobbując i wymuszając stosowne ustawy,ale sprowadzając konsumentów do bezwolnych userów,którzy będą musieli słono płacić za wszystko-tylko czekać jak film przewijać będziemy za dodatkową opłatą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna leży być może tu:

http://forum.pclab.pl/t220066.html

Gry na XP działają z prockiem 1,6Ghz tak samo, jak na Viście na 2,6Ghz, właśnie chyba przez to głupie skanowanie antypirackie.

To sprawdzanie antypirackie napewno jest w postaci usługi , a ja wyłączyłem wszystkie by system w miare normalnie pracował - niektóre aplikacje od visty nie działały. Poza tym sprawdzałem obciażenie cpu przez jakiś czas , na filmach itd i nie widać większego obciażenia. W idle max obciażenie to 2% zazwyczaj wachało się 0-1%. A to sprawdzanie napewno działa w każdej wersji? Ale napewno da się je wyłączyć.Ogólnie programy działają tak samo , albo minimalnie szybciej - tzn kompresja itp Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest osobna usługa.

Bynajmniej pisałem już o tym wcześniej, coś zabiera 30% procesora w grach (splinter cell działa znakomicie/ far cry, hl2 20-40% wolniej/CoJ identycznie w miejscach zależnych od grafiki i znacznie wolniej w miejscach zależnych od procesora), ale patrząc na procesy tego nie widać.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko w grach co ma DRM do gier , nie zoptymalizowane sterowniki zachowują się tak samo - tzn obciażenie cpu jest wysokie i wydajność jest słaba.

 

Far cry akurat jest bardzo zależny od cpu, więc jednak coś nie tak. Poza tym gry na opengl-u chodzą do bani , cod 2 i riddick są bardzo mało zależne od cpu i chodzą wolno.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko w grach co ma DRM do gier , nie zoptymalizowane sterowniki zachowują się tak samo - tzn obciażenie cpu jest wysokie i wydajność jest słaba.

 

Far cry akurat jest bardzo zależny od cpu, więc jednak coś nie tak. Poza tym gry na opengl-u chodzą do bani , cod 2 i riddick są bardzo mało zależne od cpu i chodzą wolno.

Dobra, jeśli Tobie cod 2 słabo chodzi i riddick to może masz rację, że sterowniki.

 

Zaraz, riddick jest na opengl, na viście są problemy z opengl.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakiś czas okaże się , czy to sterowniki czy jednak jakieś badziewie działa w tle. Jednak sądze , że to wina sterowników to max fps w miare ok , ale min fps jest strasznie niskie i nie mam na myśli gier "procesorowych".

 

Dobra, jeśli Tobie cod 2 słabo chodzi i riddick to może masz rację, że sterowniki.

 

Zaraz, riddick jest na opengl, na viście są problemy z opengl.

Jakie problemy z opengl , jeżeli chodzi stery od nvidii to tak. Na viscie nie będzie problemów z grami pod opengl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z opengl , jeżeli chodzi stery od nvidii to tak. Na viscie nie będzie problemów z grami pod opengl.

Ktoś tu już pisał w temacie, że nie ma odpowiednich bibliotek i nawet gry opengl gorzej wyglądają przez to, nie sprawdzałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z opengl ,

Takie 'niewielkie'. Po prostu wszystko co chodzi w opengl jest emulowane przez DirectX....

 

Ale z tego co widze nvidia dodała do sterów(96.33 i nowszych) specjalny sterownik opengl, ktory pozwala korzystac bezposrednio z opengl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 'niewielkie'. Po prostu wszystko co chodzi w opengl jest emulowane przez DirectX....

Jeżeli jest tak naprawdę , to koniec gier na opengl. Tylko dlaczego sterowniki od ati i nvidia będą miały pełną obsługe opengl , jak wydajność będzie słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem viste x86 x64.

I o ile ta pierwsza przy 2gb ramu zjadla na start cos okolo 320 mb

o tyle wersja 64 bit ponad 540 mb.

Odczucia jak najbardziej poztywne. Aero pracuje naprawde szybko,

na 64 bitach daje odczuc sie poprawe w plynnosci dzialania systemu.

Narazie nie przeprowadzalem konkretnych testow.

Jednak po przegladaniu ilosc zajetego ramu smiem stwierdzic ze z racji wkladania

do kompa pamieci 1 2 i 4 do gier klasy oblivion ale pisanych juz pod viste wersja 64 bit

na 2 gb bedzie sporym problemem. Optymalnie przydalo by sie 3 gb ale 4gb bedzie jak w sam raz na miejscu.

Po instalacji wbrew obawom znalazlem sterowniki 64 bit do dosyc egoztycznej wifi ktora siedzi w kompie,

stery intela do 965, ati oraz beta do audigy 2zs (wlasnie dzisiaj pojawily sie nowe).

Ogolnie system z przyszloscia szczegolnie 64 bit. Testowalem na 2 procesorach e6300 nie kreconym i p4 630@4ghz.

Widac ze zarowno z ht jak i drugiego jajka system ladniej kozysta niz xp.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie predkosc dzialania bardzo mi sie podoba w tym systemie, widze ze jak ma sie wiecej ramu to odpowiednio sobie nim wingroza zarzadza.

teraz na notebooku NW 9440 z 2 giga ramu wersja Ultimate smiga naprawde ladnie.

Tryb aero dziala plynnie, jezeli sie o zaglebienie w opcjach ktore sa pochowane, sa bardzo podobne badz identyczne jak w xp.

Teraz tylko pozostaje kwestia DRM

 

http://johnconrad.pl/xan/vista1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc, na swoim, raczej mało pasjonującym notebooku Zamocowałem Vistę uzyskując super rating 2,3 jak poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Aero działa płynnie, WU zawiera sterowniki nawet do wbudowanej minikamerki ale nie posiada do czytnika kart pamięci flash.

System ładuje się szybciej niż XP, zdecydowanie szybciej po zalogowaniu się trwa odpalenie się wszystkich programików.

Komfort pracy jest porównywalny, i co najciekawsze - czas pracy jest dłuższy! ok. 2h w XP, a w Vista 2h20m co jest dla mnie pozytywne :)

 

Minus - po załadowaniu wszystkiego, wolnej pamięci RAM zostaje jednak mniej więc 2GB może okazać się konieczne do pracy z większą ilością programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...