Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Santana

Tyle to i sam wiem z opisu :D

Nie będę włączał w każdym razie, na razie system chodzi bardzo dobrze i jestem zadowolony. Jutro zamówię jeszcze kość 512 MB i będzie jeszcze lepiej chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy ktoś orientuje się może dlaczego podczas kozystania z vista expres upgrade przy wyborze upgredu z xp home opłata wynosi 70euro a przy upgradach z innych systemów jest za darmo i doliczaja tylko koszt nośnika i wysyłki? Kupiłem lapka asusa z xp home chce skorzystać z upgaredu a tu wielka figa bo muszę zabulić w sumie 90 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki do grafy?

Próbowałem zmieniać. Dalej nie chodzi. Ludzie pomóżcie :sad: Wygląda to tak jakby video było wyświetlane w trybie softwarowym nie korzystając wogóle z grafy. Pliki z większym bitratem wogóle nie idą ;/ Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to poco to wielkie halo ze jak sie kupi komputer z systemem do 25 marca to upgrade do visty jest darmowy?

Ja za upgrade z xp prof i xp mce 2005 płacę za przesyłkę - 60zl za kazdy. Zawsze płacisz. A xp home cóż, jest najbiedniejszym xp to ma najgorsze opcje upgrade do visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie pierwszy teścik 3d Visty - 3DMark06

 

XP - 4876

Vista - 4807

 

Nie jest źle. Strata związana jest z mniejszym wynikiem CPU. Ciekawe jak w gierkach. Najbardziej mnie interesował killer proca - SpellForce2. Problem w tym, że nie chce się uruchomić: Wymagany moduł zabezpieczeń nie może zostać uruchomiony.

Aplikacja nie zostanie uruchomiona.

Mam wrażenie, że spotkałem się z tym problem pod XP. Tylko nie wiem, czy u siebie, czy na forum ;)

No pyknę sobie rogrywkę w BF2142. W singlu wydajność wyglądała OK.

Podobno jakieś problemy z pingami niektórzy mają :blink:

 

edit

Jadę na sterowniku SATA2 od VISTY. Nie mogę znaleźć opcji włączenia NCQ. Jest to gdzieś, czy trzeba sterowniki producenta instalować?

 

I jeszcze, czy jest coś takiego jak autostart, bo chciałem SpeedFana tam wrzucić.

 

edit2

3Dmark05

 

XP

3DMark Score 9452 3DMarks

CPU Score 4760 CPUMarks

 

Vista

3DMark Score 9256 3DMarks

CPU Score 6390 CPUMarks

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to poco to wielkie halo ze jak sie kupi komputer z systemem do 25 marca to upgrade do visty jest darmowy?

z księżyca spadłeś czy wychowałeś się w Puszczy Białowieskiej?

w każdym innym miejscu na tej planecie ale w tym kraju określenie "darmowy" nie powinno powodować erekcji bo skończy się ona zgonem.

:idea: profilaktycznie proszę wrzucić "darmowy" w :google: i dokładnie przejrzeć wyniki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak indeks wydajności systemu u was wygląda ? skala jest od 1-5 chyba na procka. Ja mam sempika 2,8@2 Ghz - i wynik 4.0, 1 Gb ram - wynik 4,3. Jak podajecie wyniki podajcie też jakie podzespoły jeśli nie ma w podpisie.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś miał już problem na viscie z wypalaniem płyt??żaden program nie działa, nawet trial nero 7 też choć pisali że tak, czy ktoś może coś poradzić.

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Procesor - 4.2 (A64 Orleans podkręcony na 2.2 GHz)

RAM - 2.9 (512 MB tylko)

Grafika - 5.9 (GF 7300 GT)

Grafika w grach - 5.2

Dysk - 5.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Processor Intel® Core2 CPU 6600 @ 2.40GHz 5.7

Memory (RAM) 2.00 GB 5.9

Graphics All-in-Wonder X1900 5.9

Gaming graphics 1023 MB Total available graphics memory 5.7

Primary hard disk 140GB Free (186GB Total) 5.2

 

troche dysk slabo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Na moim obecnym kompie mam zainstalowany legalny WinXP OEM. Chcę wkrótce wymienić dyski na nowsze (mam dość tych grzmotów :damage_wall: ) Czy po wymianie dysków i przywróceniu zawartości z image'ów będę musiał system aktywować ponownie i dzwonić do MS? W końcu dyski się zmienią .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt tutaj nie ma neostrady i wszyscy są szczesliwymi posiadaczami kablówek osiedlowych tudzież osiedlowych sieci ... moze ktoś cokolwiek o tej neozdradzie powiedziec bo nie wiem czy mi się opłaca viste kupować jesli mam nie mieć netu...pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt tutaj nie ma neostrady i wszyscy są szczesliwymi posiadaczami kablówek osiedlowych tudzież osiedlowych sieci ... moze ktoś cokolwiek o tej neozdradzie powiedziec bo nie wiem czy mi się opłaca viste kupować jesli mam nie mieć netu...pzdro

Na Thomson 330 działa bez problemu. Sterowniki do XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przywrócisz już aktywowany system z obrazu to nie będziesz musiał go aktywować ponownie.

jak zmienialem plyte glowna to aktywowany xp zarzadal kolejnej aktywacji, ale przy dyskach nie wiem jak to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, chodziło mi wlasnie o thomsona 330 Popek (z vistą 64 ogolnie są problemy, na szczescie nie planuje nic innego po za 32 bit póki co) , wypas ze działa :)

Jakies opinie dotyczace okienek 3W ? Fajnie się to prezentuje? Urozmaica w jakis sposob prace z systemem?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś mały problem z CCC.

Odblokowałem ATI Override i ustawiłem przetestowane pod XP zegary.

Niby działa (wyniki ze smarków w porzednim poście). Tylko, że po powrocie do pulpitu nie pokazuje, że przywrócił standartowe zegary. To przez to Aero? Tzn raz przywraca, a raz nie. Temperatura niby spada do 43st, ale właśnie przed chwilą siadłem do kompa (chodzi 24/7) i widzę, że stoi na 53st i zegary na wartości 2D :blink:

 

I jeszcze co jakiś czas samo mi się odznacza Preserve ATI Override settings at logon

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...