Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Visty otóż zamierzam kupić Vista Home Premium tylko waham się czy brać 64biową czy 32bitową procek ma taki co obsługuje 64bity i sprzęt taki jak w sygnaturze oraz jeszcze tuner satelitarny skystar 2.6d i tu jest problem czy do tego tunera są sterowniki pod viste bo w sieci szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć. Czy ktoś może z użytkowników visty ma taki tuner i czy on działa pod vistą. Dzięki z góry za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupic 32bity, watpie aby technologia 64 byla szybko rozwijana, malo producentow kwapi sie pisac sterwoniki na 64 bity.

 

jak juz pisalem, wogole prawdopodbne jest odchodzenie od tej technologii bo jest srednio oplacalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow.

 

Mam Viste premium 64 bit, kumpel ma premium 32 bit.

 

Czy jego Vista 32-bit zaktywuje sie na moim kluczu? PS. Juz aktywowalem swoja 64 na swoim kluczu.

Pytanie drugie - jak sie ewentualnie nie aktywuje to czy nic sie nie stanie z moim kluczem. Musze miec 1000% pewnosc.

Bo 400 zl nie chce stracic.

 

Prosze o odpowiedzi.

według mnie się aktywuję, zgodnie z tym:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5883

 

pierdlik - patrz wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby to sie jeszcze dalo ja zainstalowac ;)

Zainstalowalem. Nadal jest DX 10 ale widze ze sa zainstalowane biblioteki dx 9.

 

Wczesniej nie uruchamial mie sie Gothic 3. Teraz przynajmniej zaczyna sie odpalac ale po jakims czasie wywala mnie do windowsa.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w Viscie jest DX 10? To po co instalowac 9-tke?

nie zmienia to faktu, ze w vista nadal siedzi dx9 i gry z niego korzystajace domagaja sie odpowiednich bibliotek, a im nowsza gra, tym nowszych wymaga. tak wiec nie marudzic, tylko instalowac :P zawsze pare problemow mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Pytanie z gatunku szybkich. Czy wersji Vista Home Premium można używać w celach zarobkowych ? Prowadzę jednoosobową działalność, usługi projektowe. Zastanawiam się którą wersję wybrać. Drugie pytanie, czy office'a dla studentów można używać prowadząc działalność ? Jestem jeszcze studentem...

 

Z góry dzięki za pomoc

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zakupic plyte z Vista - na stronie o ktorej pisal portal Dobre Programy - mam wersje Premium OEM i niestety wyskakiwał błąd. Nie wiem jak tam klucz produktu wpisac z kreskami czy bez ale probowalem i tak i tak i blad zawsze wyskakiwal. Moze nie da sie zakupic plyty jak ktos ma oema.

 

Probowal ktos juz przejsc weryfikacje na tej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem kolesiowi.

Musisz skonfigurować jako połączenie telefoniczne. Kreator nie przepuści, jeśli nie wpiszesz nr-u. Wpisałem mu zero.

Jeśli wszystko będzie działać, odznaczasz monitowanie o hasło , nr itp.

 

edit

Sieć/centrum sieci i udostępniania/skonfiguruj połączenie/ lub sieć/połącz z internetem/telefoniczne

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gadałem z kumplem na GG, ktoś potwierdzi że tak faktycznie jest ?

 

"mam viste :P

i nie moge ogladac oryginalnych dvd >.<

bo mam grafe bez hdcp... i podlaczylem monitor przez DVI"

 

"mp3 sie ********

dvd audio mi nie graja :( bo nie ma odtwarzacza

"

 

"no i to jest to samo co z dvd audio

ze tylko jak glosniki po analogu masz podlacozne mozna sluchac

bo cyfrowe sie wylaczaja :)

"

 

"wystarczy odpalic strone z midi w tle i odrazu mam 100% uzycie proca bo to wkoncu jest dzwiek i musi zostac zaszyfrowany aby nikt go nie wykradl!

"

 

Ogólnie po przeczytaniu

 

http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1

 

Ja mówię byebye Vista mimo że moge mieć legalnie z msdnaa :D No to jest jakaś parodia a nie OS jak tak faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Ten system jest jakiś patologiczny, zawiesił się parę razy przy zgrywaniu fot z aparatu... wywaliłem po 2 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co twoj kolega bierze? Niech lepiej przestanie.

Ciekawe ze na laptopie u mnie dvd chodzi. midi nie obciaza proca prawie ze w ogole.

 

A artykuł przetłumaczony przez Byte jest ok, tylko że nieźle histeryczny. To całe pieprzone drm musi być jak ma chodzić HD DVD albo blueray. I tyle.

Po za tym jest jeszcze odpowiedz:

http://windowsvistablog.com/blogs/windowsv...nd-answers.aspx

 

Oczywiscie jak na MS przystalo troche tam pieprzenia, ale wystarczy umiejetnosc czytania ze zrozumieniem aby uniknac histerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop to troche inna bajka, bo nie masz połączeń z głośnikami / monitorem a konkretnie DVI i spdif. Co do odpowiedzi - Inquirer odpowiedział swego czasu na odpowiedź, i zjechał ich bardzo konkretnie. Zresztą niewiele mnie obchodzą "blogi" pisane przez sztab pracowników Microsoftu, interesuje mnie to że kolega nie może obejrzeć oryginalnego DVD na oryginalnej Viście, bo ma monitor podłączony złym kabelkiem. Zresztą DVD nie ma chyba rozdzielczości która by je kwalifikowała do ochrony... No ale Vista uważa inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. laptop wysyła dzwięk i obraz bezprzewodowo :lol:

Ależ nie, w końcu z tyłu laptopa są wyjście i wejścia dsub i dvi i komplet 5 centymetrowych kabelków, żebyśmy mogli metodę przesyłu wybrać :lol: A głośniki (szczególnie te zintegrowane) są podłączane przez spdif :lol: AHAAAA.

 

 

Kolega niech soboie zainstaluje dzialający odtwarzacz i niech poprosi kogos o pomoc w obsłudze tego systemu.

Ta, on tu jest na 100% najsłabszym ogniwem. W końcu Vista jest idealna.

 

@costi

 

Kolega ma zainstalować działający odtwarzach i niech poprosi kogoś o pomoc w obsłudze tego systemu.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestia sterowników grafy.

Dawno, dawno temu :D miałem GF 2 MX i spotkałem się z podobnym problemem na PowerDVD. Zakutalizowałem stery i nagle program odmówił wyświetlania oryginalnych płytek (kazał mi wyłączać TV out, czy coś). Musiałem używać konkretnych sterów od Nvidii albo xpekowskich (na których nie dało się grać).

Pod Vistą narazie nie mam żadnych problemów.

 

Tutaj oglądam DVD przez Media Center na CRT podłącznym przez D-Sub.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Otoz mam Sound Blastera 5.1 (tę wersję, której podobno creative sie wypiera - jesli wiecie o co chodzi) noi niestety stertownikow CHYBA nie ma. Czy ktos moze wie skad je wytrzasnac ? Od razu mowie ze stery ze stronki creativa nie dzialaja nawet na xp 32bit ( to przez ta wersje karty dzwiekowej). I jeszcze jedno. Jako że jestem noobkiem, to która wersje windowsa jest 64bitowa. x64(jak sama nazwa mowi) czy x84(bo wyzszy nmumerek i myslalem, że...)

 

Wiec ? Zainstalowalem wersje x64, a we wlasciwosciach nie mam wyboru palety kolorow 64. Co musze zainstalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...