Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

jestem bardzo zadowolony z Visty, po tygodniu testowania jeszcze nic sie nie wywalilo

 

wszystko co potrzebuje to dziala, jedynie te nieszczesne stery do grafy i brak obslugi eax

 

 

btw. jak jest z tym c 'n' q ? czytalem ze niby nic nie trzeba instalowac, tylko wybrac oszczednosc energii... ale cos u mnie to nie chce dzialac - temp. sprawdzam Core Temp

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zainstalowalem mojej Viscie stare stery do gf-a 4 dokladniej chyba detonatory 49 lub forcewary 50 i fpsy chociazby poszly w gore, ba nwet wskoczyly na poziom wina XP :) testowalem na cs-ie 1.6 na standartowych modelach i na modelach z css w pierwszym przypadku mialem po 40fpsy przed instalacja, a po wskoczyly mi i lataja 61.99/72.00 czyli tak jak zawsze na XP, w drugim - modele z css-a mialem po 25 do 35fpsy, po zmianie fpsy sa na takim samym poziomie jak po instalacji sterow przy standart modelach, wiec mysle ze bardzo dobrze.

 

Java dziala mi jak najbardziej ok, dziala smieszna gra na javie jaka jest runescape.com :)

 

teraz jedno pytanko, czy da sie tego slabszego aero glassa na gf4mx 440, karta ma 128bit/64mb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo wazne

 

sciagnalem sobie z msdnaa vindows vista business na dvd i dostalem od nich keya... system zainstalowalem i wszystko bylo pieknie... kilka dni temu mialem problem z dyskiem, cos sie zwalilo z tablica partycji - caly dysk przejechalem formatem, utworzylem nowe dyski logiczne...

 

zainstalowalem viste bez zadnych problemow, zaktualizowalem przez neta, powgrywalem stery i na nastepny dzien patrze, a tu mi wyskakuje, ze pozostaly 2 dni uzytkowania, bo nie aktywowalem systemu... wiec klikam aktualizacja przez internet...

 

...a tu ZONK, wyswietla mi sie komunikat: "key w uzyciu", moge wprowadzic nowy key albo ich cmoknac...

 

co mam robic? dzwonic do m$ i uzyskac odpowiedz kumpla? (powiedzieli mu ponoc, zeby zalatwil to ze swoja szkola)...

 

ps nikomu tego keya nie podawalem, wiec mozliwosc wykorzystania przez kogos innego odpada

co robic?

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jedno pytanko, czy da sie tego slabszego aero glassa na gf4mx 440, karta ma 128bit/64mb??

Ja odpalałem aero na zintegrowanej 6100 z 64mb pamięci systemowej i chodziło płynnie więc i na mx powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podejsc do komputera.

2. Otworzyc obudowe.

3. Wyjac karte graficzna.

4. Wlozyc nowa.

5. Zamknac obudowe.

6. Aero Glass powinno juz chodzic :D

 

Tak w duzym uproszczeniu ;) Przejscie z punktu 3 do 4 bedzie wymagalo siegniecie do portfela :P

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista z 512 MB ramu działa. Tyle można powiedzieć. Za to nie proponuje włączać żadnej innej gry niż sapera. Chyba że lubisz co chwile odczyty z dysku i 2-minutowy alt + tab.

 

1gb też mało.

 

BTW widział ktoś polską x64?

I czy klucz od x86 bedzie dzialal na x64?

Bo mam ciekawostkę.. klucz z angielskiej wersji x86 działa w polskiej :)

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1,5GB jest lajcik, ja nie narzekam ;) Jak wyszedł RivaTuner pod Vistę gierki zaczęły chodzić normalnie.

 

Nie pamiętam dokładnie, ale ktoś pisał, że kompletnie okrojona Vista nawet bez DRM odnotowuje spadki i są one z winy niedopracowanych driverów.

 

Poczekajmy na porządnie zrobione stery ;)

 

Narzekaliśmy po przejściu z Win3.11 na Win95 :arrow: Win98/WinNT :arrow: WinMe/Win2000 :arrow: WinXP a teraz Vista.

 

Za kilka lat wyjdzie Blackcomb - Windows "Vienna" :damage_wall: :D

 

 

teraz jedno pytanko, czy da sie tego slabszego aero glassa na gf4mx 440, karta ma 128bit/64mb??

Aby Aero Glass działało ze wszystkimi efektami grafika musi wspierać DX9.0 i PS2.0 ;) Tak więc najsłabsza grafika to GF FX5200 :)

 

Ale da się pewne rzeczy wymusić, a kolega nie poczytał dokładnie topica ;)

 

Efekt przeźroczystości dla Windows Vista (słabe karty graficzne)

Aby uaktywnić efekt szklanych okien (Aero Glass) na słabszych kartach graficznych (np. GeForce 4 MX) uruchom poniższy plik rejestru i zrestartuj komputer.

http://winbeta.pl/reg/winbeta.reg

U mnie na Sempronie 2200+, 512MB i GF 4MX 128bit, cięło koszmarnie gdy było otwartych kilka okien ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista z 512 MB ramu działa. Tyle można powiedzieć. Za to nie proponuje włączać żadnej innej gry niż sapera. Chyba że lubisz co chwile odczyty z dysku i 2-minutowy alt + tab.

1gb też mało.

1 GB to mało, co Ty gadasz?!

Ja miałem Vistę zainstalowaną na lapku własnie z 1 GB RAM i wszystko śmigało (wraz z aero glassem) aż miło :) Mówię tu o grach typu TDU, RS Vegas czy FEAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dobra szybka piłka Vista wgrana później XP. Vista się uruchamia nie ma żadnego menu wyboru systemu o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. mam viste business na laptopie asus i na hp. na obu gdy bateria sie rozladuje do konca, wlaczam zasilacz i normalnie ladowanie baterii. ale gdy bateria jest pelna, wlaczam zasilacz przed uruchomieniem kompa. wlaczam komp i jest albo 92% albo 98% i napis "podlaczony, nie laduje" czemu nie laduje ? albo chociazby napis "100% ,w pelni naladowana" co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieeeee okazalo sie, ze moja wspaniala drukarka HP 1020 nie jest wspierana przez Viste !!! Na sterach od XP instaluje sie ale nie drukuje, a pod Viste nie ma ... i tak jest z wiekszoscia laserowek HP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...