Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze druga sprawa: sterowniki od nvidii nie chcą się zainstalować (rozpakowują się i pokazuje się błąd). Da sie to obejść? :) Sterowniki do karty geforce2 mx

1. Masz stery juz w systemie.

2. Stery w wyzszych wersjach niz systemowe obsługują tylko GF6 i nowsze.

 

 

Pytanie do osób z GF6/7/8

Instaluje się wam ze sterami panel?

Bo zmodowalem sobie stery zeby sie instalowaly na GF5, i sie instaluja same stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

co zrobić z ie7? Po pół godziny pracy systemu przeglądarka sie zawiesza :| wiem że jest firefox, ale... da sie cośz tym zrobić? I jeszcze druga sprawa: sterowniki od nvidii nie chcą się zainstalować (rozpakowują się i pokazuje się błąd). Da sie to obejść? :) Sterowniki do karty geforce2 mx

Jezeli chcesz zainstalowac same stery - bez panela to podaj sciezke do pliku o ile sie niemyle nv4_disp i same stery sie zainstaluja, po restarcie wsio powinno byc ok, przynajmniej na moim gf4 wszystko lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodzil juz ktos proces rejestracji z XP na Viste ?? nie wiem jak to zrobic a dokladniej nie wiem co mam wpisac prosza mnie o wpisanie modelu PC :|? o co biega? jakis numer seryjny i numer COA ale ten ostatni mam na naklejce ... POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodzil juz ktos proces rejestracji z XP na Viste ?? nie wiem jak to zrobic a dokladniej nie wiem co mam wpisac prosza mnie o wpisanie modelu PC :|? o co biega? jakis numer seryjny i numer COA ale ten ostatni mam na naklejce ... POMOCY!!

W nazwie komputera wpisałem chyba nazwę sklepu, w którym często kupuję sprzęt (hmmm, a może wpisałem "składak") a jako numer seryjny wpisałem numer seryjny płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nazwie komputera wpisałem chyba nazwę sklepu, w którym często kupuję sprzęt (hmmm, a może wpisałem "składak") a jako numer seryjny wpisałem numer seryjny płyty głównej

I dostales juz Viste ?? heh a gdzie znaleźć ten numer seryjny płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części rozwalają mnie takie artykuły, bo po jakiego wała instalować ten system na maszynie z 512MB która ledwo go pociągnie, skoro można pracować na XP i mieć spokój, kupa problemów z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części rozwalają mnie takie artykuły, bo po jakiego wała instalować ten system na maszynie z 512MB która ledwo go pociągnie, skoro można pracować na XP i mieć spokój, kupa problemów z głowy

jedni potrzebuja pewnych rzeczy, inni (jak ja) nie; jak pewno zauwazyles autor artykuliku dysponuje 1GB RAMu, i pozostawalo mu mniej anizeli 100MB wolnego przy natywnych ustawieniach; po zaaplikowaniu jego rad zostaje duzo wiecej na jakiekolwiek inne programiki; zreszta wybor stosowania/niestosowania zawsze jest po stronie wlasciciela sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest. Był tutaj podany trick, na Vistę na 120 dni bez klucza (wpisując slmgr -rearm jak admin).

Czy po dajmy na to 119 dniach i ponownej instalacji systemu, będzie można również po wpisaniu w/w komendy pracowac przez 120dni bez aktywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz trzykrotnie przedłużyć czas pracy Visty bez aktywacji o 30 dni czyli w sumie będzie pracować 120dni. Potem albo aktywacja albo format ;)

 

Po formacie i ponownej instalacji znowu będzie możliwa praca ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni potrzebuja pewnych rzeczy, inni (jak ja) nie; jak pewno zauwazyles autor artykuliku dysponuje 1GB RAMu, i pozostawalo mu mniej anizeli 100MB wolnego przy natywnych ustawieniach; po zaaplikowaniu jego rad zostaje duzo wiecej na jakiekolwiek inne programiki; zreszta wybor stosowania/niestosowania zawsze jest po stronie wlasciciela sprzetu...

no dobra, ale jaki jest sens uzywania Vista bez UAC, bez Windows Defendera, bez Sidebara i innych rzeczy ktore zostaly wylaczone podczas "optymalizacji" a ktore sa czyms nowym? zeby sie powkur zac, bo "polowa" aplikacji nie zadziala?

 

szpa - fajne masz rady, ale one chyba nie przejda na tym forum...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem na drugim kompie sobie viste home premium w celu spradzenia jak nowe cacko Billa wygląda :) , na poczatku problemy ze sterami były, w sumie nadal są od płyty głownej nie zainstalowałem bo sie nie da nie ma ich pod viste ??? co mam zrobic??? to samo ze sterami od dzwieku na plycie glownej gigusia na i915 jest integra cmi9880 jakos udalo mi sie znajsc stery pod viste zainstalowalem ale z basem jest cos nie tak, na xp'ku byl fajny gleboki a na viscie jest pudelkowy!!! czemu tak jest da sie cos z tym zrobic???, nastepna sprawa wyglad czcionek i ogolenie obrazu jest jakis dziwny taki rozmyty to jest chyba clear type tak??? jak to wyłonczyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak pewno zauwazyles autor artykuliku dysponuje 1GB RAMu, i pozostawalo mu mniej anizeli 100MB wolnego przy natywnych ustawieniach ...

NIE, NIE i jeszcze raz NIE ;)

 

Nie zostawalo mu mniej anizeli 100MB, zrozum nowa zasade gospodarowania pamiecia w Viscie. Vista prealokuje RAM, wiec nie ma 100MB wolnego a dajmy na to 300MB czy wiecej. Vista ma bufor RAMu "na wszelki" wypadek, gdyby zaszla koniecznosc jego wykorzystania.

 

Wyjadacze Linuxa wiedza o co chodzi, troche to lopatologicznie napisalem ;)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jaki jest sens uzywania Vista bez UAC, bez Windows Defendera, bez Sidebara i innych rzeczy ktore zostaly wylaczone podczas "optymalizacji" a ktore sa czyms nowym?

taki, ze niektorzy nie uzywaja "zabawek" gatesa jakimi sa sidebar, defender (uzywaja do tego celu innych narzedzi na przyklad), nie potrzebuja UAC, bo sa jedynymi uzytkownikami systemu i wkurza ich po prostu ciagle ostrzezenia, chca sprawdzic jak "chodzi" nowy windows nawet na starszym sprzecie, jest wiele powodow...mysle ze nie ma co dywagowac na ten temat dluzej.

 

Nie zostawalo mu mniej anizeli 100MB, zrozum nowa zasade gospodarowania pamiecia w Viscie. Vista prealokuje RAM, wiec nie ma 100MB wolnego a dajmy na to 300MB czy wiecej. Vista ma bufor RAMu "na wszelki" wypadek, gdyby zaszla koniecznosc jego wykorzystania.

Oczywiscie masz racje co do "cacheowania" pamieci przez system, z tym ze wylaczenie pewnych uslug uwalnia pewna liczbe RAMu i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki, ze niektorzy nie uzywaja "zabawek" gatesa jakimi sa sidebar, defender (uzywaja do tego celu innych narzedzi na przyklad), nie potrzebuja UAC, bo sa jedynymi uzytkownikami systemu i wkurza ich po prostu ciagle ostrzezenia, chca sprawdzic jak "chodzi" nowy windows nawet na starszym sprzecie, jest wiele powodow...mysle ze nie ma co dywagowac na ten temat dluzej.

no ale jezeli ich nie chca uzywac to jaki sens ma instalacja tego systemu? zeby zobaczyc "jak chodzi" maksymalnie zubozona wersja nowego windowsa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważę znaczącą różnicę w działaniu Visty między 1gb ram'u a 1,5gb

(x2 3800)

IMHO w zaleznosci do czego uzywasz kompa. Jesli tylko przegladanie netu, ogladniecie filmu, sprawdzenie poczty itd. to mysle, ze zadnej roznicy nie bedzie. Jesli natomiast grasz w najnowsze tytuly, robisz w edycji video, zajmujesz sie grafika 2d/3d, roznica bedzie - czy znaczaca, nie wiem - ale w takim wypadku zastanowilbym sie nad 2GB. Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim kompiku co ma 1GB ramu mam Viste home premium i dziala zadowalajaco, ba powiem ze nawet szybciej niz XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...