Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

tak u mnie wygladaja wszystkie filmy, filmiki, dema, klipy itp.. jakas rada?:) kombinowalem z roznymi kodekami

Niech ktos mnie kurcze poratuje bo nie mam juz pomyslow :) dodam ze jezeli chodzi o wydajnosc w grach to po tych roznego rodzaju update windowsa gry chodza praktycznie tak jak na xp :)

 

 

lol.. zainstalowalem subeditplayer + codekpack i filmy w wiekszosci mozna normalnie ogladac ale w innych playerach niz wmp

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to M$ za rok 2012 (chyba) zapowiedzial pojawienie sie Windows Vienna, moze sobie wymyslili ze Vista ma byc tylko zapchajdziura pomiedzy xp a Vienna ? Vienna ma miec calkiem nowy interfejs wiec moze M$ taki krok (z przedluzeniem wsparcia dla xp do 2014 a visty tylko do 1012) przewidzial juz wczesniej ....

 

To sa tylko moje rzemyslenia wiec moge (a razcej na pewno) sie mylic.

 

Pozdrawiam

Ciekawe daty....

Tyle ze nastepny windows ma byc w 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Neo_x

 

Ja mam Vista Codeck Pack oraz x64components i wszystko pieknie działa, zarówno pod WMP, jak i AllPlayer'em.

 

Oto screen z WMP:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakombinowalem sie i nakombinowalem ale dziala... Vista Codeck Pack w ogole u mnie dziwne akcje odwalal... zainstalowalem CCCP, real alternative, allplayer i dziala wszystko i w kazdym lepszym playerku procz bestplayer ktory zaczal sie wywalac... ale to nie duza strata....... mp4, rmvb, avi, wmv wreszcie da sie obejrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allplayer + kodeki zintegrowane tez mi nie dzialaly... i nie prawda ze dziala wsio :] subedit ni cholery nie chce mi otwierac rmvb... gdzie w allplayer nie ma juz problemu po zainstalowaniu CCCP... aczkolwiek pobawilem sie pare godzinek i wracam zaraz do win2003... a dlaczego? wciaz problemy z karta dzwiekowa... zintegrowana dzwiekowka na plycie jest tragiczna i strasznie mi glosniki "sycza"

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam notoryczny problem z inicjowaniem karty sieciowej na mojej KN9 NF4 po starcie systemu. generalnie wygląda to tak, że po resecie Vista nie odnawia polączenia (ikona komputerków z x) i net nie działa. pomaga wyłącz i włącz na ikonie połączenia ale.. nie zawsze udaje się to zrobić po resecie. tzn. bardzo często zdarza się, że wybierając najpierw wyłącz nagle rośnie obciążenie proca tak że praktycznie nic nie da sie zrobić. ledwie można przesunąć gdzieś myszką nie myśląc nawet o przełączeniu okien ..i można sobie czekać :/ pomaga reset i w miarę szybkie wykonanie tej operacji zaraz po uruchomieniu. dużo szybciej wykonuję to odpalając menadżer urządzeń i po prostu włączając i wyłączając samą kartę ale i w ten sposób potrafi się czasem skisić. poza tym to irytująca zabawa po uruchomieniu :/ ktoś ma podobny problem?

 

allplayer + kodeki zintegrowane tez mi nie dzialaly... i nie prawda ze dziala wsio :] subedit ni cholery nie chce mi otwierac rmvb... gdzie w allplayer nie ma juz problemu po zainstalowaniu CCCP... aczkolwiek pobawilem sie pare godzinek i wracam zaraz do win2003... a dlaczego? wciaz problemy z karta dzwiekowa... zintegrowana dzwiekowka na plycie jest tragiczna i strasznie mi glosniki "sycza"

mam zainstalowane:

 

Codec Pack All in 1 6.0.3.0

Real Alternative 1.51

QuickTime Alternative 1.77

 

zawsze korzystam z tego układu pod XP i świetnie sprawdza mi sie pod Vistą 32

 

rmvb i napisy działaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie:

Jeśli teraz kupiłbym OEM Windows XP Home PL (za ok. 330zł) to otrzymałbym ten kuipon na Vistę.

Ciekawy jestem w takim razie ile musiałbym zapłacić powiedzmy za te pół roku (kiedy wreszcie zdecyduję się na przesiadkę na nowy sytstem) za tę właśnie Vistę - a najprawdopodobniej brałbym Vistę Home Premium PL OEM. Teraz kosztowała by mnie ona ok. 360zł, a z tym kuponem ile?

Orientuje się może ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie:

Jeśli teraz kupiłbym OEM Windows XP Home PL (za ok. 330zł) to otrzymałbym ten kuipon na Vistę.

Ciekawy jestem w takim razie ile musiałbym zapłacić powiedzmy za te pół roku (kiedy wreszcie zdecyduję się na przesiadkę na nowy sytstem) za tę właśnie Vistę - a najprawdopodobniej brałbym Vistę Home Premium PL OEM. Teraz kosztowała by mnie ona ok. 360zł, a z tym kuponem ile?

Orientuje się może ktoś?

 

Jeśli masz możliwość zapłaty kartą za upgrade Vista Home Premium to możesz tak zrobić. Jeśli zamierzasz płacić przelewem to taka operacja nie za bardzo Ci się opłaci. Do tego stracony czas na kilku miesięczne czekanie na przesyłkę.

 

Jeśli zakupisz XP Home to będziesz mógł wybrać Vistę Home Premium czyli 63 Euro + 15,56 Euro (przesyłka i obsługa) +/- ewentualny koszt przelewu (od 25 zł w PKO BP, niektórzy płacili po 60 zł). W sumie około 310 zł + koszty ewentuanego przelewu.

 

Home Premium OEM (full, nie upgrade) spokojnie kupisz za około 340 zł np. w balta.pl http://allegro.pl/item171637153_balta_pl_w...m_pl_oem_f.html

 

PS. Według umowy licencyjnej EULA Visty Upgrade tracisz możliwość korzystania z XP, którego zakupiłeś wraz z kuponem.

Jeśli kupisz dwa oddzielne systemy możesz z nich korzystać zamiennie na tym samym kompie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codec Pack All in 1 6.0.3.0

Real Alternative 1.51

QuickTime Alternative 1.77

 

zawsze korzystam z tego układu pod XP i świetnie sprawdza mi sie pod Vistą 32

 

rmvb i napisy działaja :)

nie znosze roznego rodzaju codeckpackow... robi to tylko syf.. z tego co pamietam w tych co podales jest oddzielnie divx, xvid, mpeg2 i ffdshow... i po cholere to wszystko spakowane w jedno skoro sam ffdshow to wszystko obsluguje.. moim zdaniem jest to niepotrzebne mieszanie w systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z filmami: odtwarza się ok ale tylko przez jakieś 5 minut. Potem zaczyna się czkawka, pokaz slajdów a nie film. Dźwięk idzie ok, ale obraz nie. Jakby coś się nie wyrabiało. Nawet po restarcie jest to samo, bez odpalania czegokolwiek. Nie wiem co jest powodem...

Mój lapek to Toshiba P100-221, Core Duo T2500 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce Go 7900 512 MB.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz odpowiedz mi na jedno proste pytanie. Ile ramu, było standardem w 2001 roku?

Dzis jest to 1Gb (a może już nawet 2Gb).

 

Mała podpowiedż. Oto wymagania gier z roku 2001 ( za CD Action 05/2001):

 

Zakładając nawet, że standardem było 128Mb (wszak XP pojawił się pod koniec 2001 roku, czyli 5 miesięcy później, niż wymagania pokazane na zdjęciach)), to musiałes dokupić dwa razy tyle co miałeś. Przekładając to na dzień dzisiejszy, otrzymujemy 1GB (standard) + 2x1Gb = 3Gb. Więc wynika z tego, że na 3Gb Vista powinna hulać tak, jak XP w 2001 roku na 384Mb. A ceny ramu właściwie się nie zmieniły od tamtego czasu, może nawet spadły (proporcjonalnie). Wtedy 256Mb kosztowało 250zł, czyli 8 kostek po 256Mb (2Gb) kosztowało 2000zł, czyli tyle, ile dzisiaj 2Gb bardzo dobrego/szybkiego ramu, lub 4Gb zwykłego.

Scanów z CDA 02/07 ci nie dam bo nie kupuję tego pisma*, ale gierki tam mają wymagania MINIMALNE koło 512MB ram i co to jest obecny standard? XPek hulał już wyśmienicie z 256MB (to 384 to był tylko mój kaprys i koledzy w głowy się pukali, po co mi było tyyyle ram :lol: Teraz przejdę do strony ekonomicznej, w pod koniec 2001 wystarczyło 250zł by pobawić się XP, dzisiaj potrzeba 600-700zł na 2GB dla Visty, by dało się coś jeszcze uruchomić i tutaj leży główny problem, przy obecnych cenach pamięci, Vista powinna śmigać już wyśmienicie z 1GB, by sytuacja wyglądała tak jak w momencie premiery XPka.

 

*czytam "na śmietniku" (czyt. hipermarket) jak rasowy antyfan ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z filmami: odtwarza się ok ale tylko przez jakieś 5 minut. Potem zaczyna się czkawka, pokaz slajdów a nie film. Dźwięk idzie ok, ale obraz nie. Jakby coś się nie wyrabiało. Nawet po restarcie jest to samo, bez odpalania czegokolwiek. Nie wiem co jest powodem...

Mój lapek to Toshiba P100-221, Core Duo T2500 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce Go 7900 512 MB.

 

pozdrawiam

czytaj co pisalem wyzej

 

A ja mam problem z filmami: odtwarza się ok ale tylko przez jakieś 5 minut. Potem zaczyna się czkawka, pokaz slajdów a nie film. Dźwięk idzie ok, ale obraz nie. Jakby coś się nie wyrabiało. Nawet po restarcie jest to samo, bez odpalania czegokolwiek. Nie wiem co jest powodem...

Mój lapek to Toshiba P100-221, Core Duo T2500 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce Go 7900 512 MB.

 

pozdrawiam

czytaj co pisalem wyzej

 

A ja mam problem z filmami: odtwarza się ok ale tylko przez jakieś 5 minut. Potem zaczyna się czkawka, pokaz slajdów a nie film. Dźwięk idzie ok, ale obraz nie. Jakby coś się nie wyrabiało. Nawet po restarcie jest to samo, bez odpalania czegokolwiek. Nie wiem co jest powodem...

Mój lapek to Toshiba P100-221, Core Duo T2500 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce Go 7900 512 MB.

 

pozdrawiam

czytaj co pisalem wyzej

 

A ja mam problem z filmami: odtwarza się ok ale tylko przez jakieś 5 minut. Potem zaczyna się czkawka, pokaz slajdów a nie film. Dźwięk idzie ok, ale obraz nie. Jakby coś się nie wyrabiało. Nawet po restarcie jest to samo, bez odpalania czegokolwiek. Nie wiem co jest powodem...

Mój lapek to Toshiba P100-221, Core Duo T2500 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce Go 7900 512 MB.

 

pozdrawiam

czytaj co pisalem wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista powinna śmigać już wyśmienicie z 1GB, by sytuacja wyglądała tak jak w momencie premiery XPka.

A nie śmiga? hahah System chodzi ładnie z taką ilością ramu wiec nie rozumiem skąd bierzesz takie wnioski, ze trzeba wydawać 600zl na 2GB.

Imho śmiga lepiej niż tak jak Ty twierdzisz XP z 256MB ramu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przejdę do strony ekonomicznej,

2001 rok: 256 MB ramu = 250 zł, czyli 1 MB ramu = ~ 0,9zł

2007 rok: 2048 MB ramu = 680zł, czyli 1Mb ramu = ~0.33zł

 

Okazuje się, że ram potaniał trzykrotnie. No i chyba trochę więcej zarabiamy niż 6 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pisz maila do Plusteka

Pierwsze co zrobilem. Stery maja wyjsc po polowie marca a i tak nie wiadomo czy do mojego beda :/ Na sterach od XP instaluje sie i widzi ok w menadzerze urzadzen ale nie da si zainicjowac sterownikow TWAIN :/ Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawiłem się w tasowanie biosów i przestało mi teraz działać C'n'Q.

Nie wiem teraz czyja to wina - biosu, czy systemu. W biosie przetestowałem obie opcje.

Vista po świeżej instalce to obsługiwała. Są jakieś opcje w systemie, by to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znosze roznego rodzaju codeckpackow... robi to tylko syf.. z tego co pamietam w tych co podales jest oddzielnie divx, xvid, mpeg2 i ffdshow... i po cholere to wszystko spakowane w jedno skoro sam ffdshow to wszystko obsluguje.. moim zdaniem jest to niepotrzebne mieszanie w systemie

od lat stosuję ten pack i sprawdza się wyśmienicie - zero problemów

przyznam, że coraz rzadziej znajduję czas na filmy z komputera i nie śledzę tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie usiadłem i zainstalowałem Vistę.... i dziś rano zrobiłem to po raz trzeci. :mur:

Instalowałem sterowniki do kodeka audio w swojej płycie głównej, sterowniki do Audigy 4 oraz Catalysty do Visty. Potem spróbowałem dać hibernację - na moim sprzęcie przechodzi w stan uśpienia... i już z niego nie wychodzi. Muszę wyłączać zupełnie komputer z sieci... a wtedy dowiaduję się, że albo brakuje jakiegoś pliku jądra (za pierwszy razem) albo zabrakło jakiejś biblioteki NLS (za drugim). Po trzeciej instalacji rozpaczliwie szukałem opcji zmiany funkcji przycisku zamykania systemu w menu start - domyślnie to właśnie "wstrzymywanie" i niestety nie znalazłem. :(

 

Będę żył teraz z duszą na ramieniu... bo nie tylko ja korzystam z tego komputera, a nauczyć matkę i dziewczynę, żeby nie korzystały z tego "przycisku" może być bolesne. :cry:

 

Notabene pod XP też nie działa mi dobrze usypianie systemu (zarówno S1 jak i S3), ale nigdy nie było problemu z jakimś gubieniem plików systemowych :huh: Swoją drogą nie jestem pewny czy to jest tego wina :unsure:

 

Pozdrawiam

 

P.S. Za drugim razem po każdym restarcie systemu wymuszonym przez instalację aktualizacji czy sterowników tworzyłem punkt przywracania systemu. Niestety po tym jak już się przestał ładować system i gdy próbowałem uruchomić konsolę naprawy z płyty instalacyjnej to poinformował mnie uprzejmie, że takiego punktu przywracania nie ma. :evil: Coś mnie zaraz strzeli...

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przycisku w menu start jest banalnie prosta, trzeba tylko poszukać w opcjach oszczędzania energii - bez problemu zrobisz tam żeby przycisk robił np. Shutdown.

Nie chciałbym wychodzić na idiotę i zaraz sprawdzę to po raz wtóry... ale przeszukałem już opcje zasilania w Viście i nie znalazłem tej opcji :unsure:

W XP jest łatwo dostępna - owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest

Dołączona grafika

 

edit

A ja mam cały czas problem z C'n'Q. Biosu starszego Asus nie pozwala mi przywrócić.

Nie wiem, może zrobić naprawę systemu 8|.

edit2

Udało mi się przywrócić bios. Znowu działa. Jednak nie wina systemu

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...