Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem :)

Dzięki koledzy, ale to jest jeszcze głębiej ukryte, albowiem:

 

panel sterowania > opcje zasilania > zmień ustawienia planu > zmień zaawansowane ustawienia zasilania > a w okienku menu "przyciski zasilania i pokrywa" > przycisk zasilania w menu start.

 

Dołączona grafika

 

Prawda, że łatwe? :lol2:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się, nie trzeba wchodzić tak daleko, bo w tej chwili modyfikujesz dowolny profil, normalnie na wierzchu masz opcje "Choose what the power buttons do" i wtedy ustawiasz przycisk dla aktywnego w tej chwili profilu ;)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten przycisk ustawiony na 'zamknij', a przechodzi w tryb hibernacji (czyli to ustawienie dotyczy przycisków obudowy/klawiatury).

Dopiero "tam daleko" można ustawić działanie przycisków z Menu Start

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy kupujac xp z voucherem na viste otrzymam polska viste ? heh juz 2 tydzien czekam i sie doczekac nie moge :D

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj co pisalem wyzej

czytaj co pisalem wyzej

czytaj co pisalem wyzej

czytaj co pisalem wyzej

Czytam. I wystarczy raz chyba że coś ci się zacięło. :razz:

Od zawsze miałem tylko ffdshow. I wystarczało. Niestety teraz nie. A czemu to nie wiem bo na xp nadal chodzi jak Bóg przykazał. Tu w najlepszym razie 5 minut i potem już slajdy.

 

 

Może byście Labi wpadli do mnie na wymianę doświadczeń? :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z cudowna Vista.

Podczas odtwarzania filmow DVD czy to w Media Player czy Media Center nie mam dzwieku. Inne filmy, mp3 itp odtwarzaja sie bez problemu ale na DVD dzwieku brak. Sterowniki sa OK.

 

Druga sprawa to jak zmienic wszystkie foldery na Kafelki a nie te **** szczegoly z malymi nic nie prezentujacymi ikonami.

Jesli musze robic to recznie na kazdymfolderze to dziekuje...

 

Trzeci problem. Czysa juz najnowsze wersje Alcohola i Nero pod Viste bo przy probie instalacji tego 1szego wywalilo blue screena.

 

Ogolnie zniesmaczony i zniechecony Vista powracam do XP i usuwam Viste z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Do virtual cd mam daemona 4.08HE, płytki nagrywam przez kreatora :D, a ISO wypalam z lini poleceń za pomocą Windows Server 2003 Resource Kit Tools

2. W opcjach folderów odzanacz zapamiętywanie ustawień dla każdego folderu.

1. Typowy dźięk? Może DTS? Sam chciałem sprawdzić, czy Vista to obsługuje, ale gdzieś mi się zawieruszyła płytka.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byście Labi wpadli do mnie na wymianę doświadczeń? :)

Z wielką ochotą, tylko muszę odrobinę czasu wykrzesać, bo mam niestety jego ostatnio deficyt - wracam do domu po 20:00.

 

Być może w jakąś środę lub piątek koło południa między zajęciami, ale na pewno nie w tym tygodniu :oops:

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny - Nero wersja 7.7.5.1 działa bez problemu, Alkohol 120% wersja 1.9.6 (build 4719) - także działa bezproblemowo.

 

P.S: Filmy DVD dźwięk na wszystkich kanałach (5.1) działa normalnie, sprawdź ponownie ustawienia dźwięku.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ok, darujcie ze zadam takie tendencyjne i lamerskie pytanie, ale przesiadlem sie z ATI na GF i o ile w xp sie szybko polapalem i po instalacji riva tunera zaczalem sie bawic suwakami czestotliwosci karty, o tyle w vista zupelnie nie wiem gdzie tego szukac.

Dotarlem do miejsca ponizej i nie wiem gdzie dalej szukac, moze jakis wpis do rejestru?

post-141502-1173331126_thumb.jpg

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

nTune jest tylko pod XP. Zainstalowalem co prawda na viscie ale errorami posypalo i tyle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTune jest tylko pod XP. Zainstalowalem co prawda na viscie ale errorami posypalo i tyle :/

Ze srony producena:

Supported OSes: Windows XP (32-bit),

Windows XP x64 Edition

Windows Vista (32-bit)

Windows Vista x64 Edition

Version: 5.05.25.00

Release Date: January 25, 2007

 

Sam mam Vise 64 i nTune dziala ok.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Lysyn napisz mi jeszcze jakich sterow uzywaz (jaka wersja konkretnie i od kogo) bo mam wrazenie ze tylko na konkretnych numerakach bedzie nTune dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiecie moze co zrobic aby na Viscie byla obsluga EAX. W XP everest pokazywal wszystko bez problemu a na Viscie na najnowszych sterownikach opcje te sa odznaczone.

Karta to Audigy SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały topic o viście ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie

 

mimo iż mam ustawione wsie protokoły związane z netem domyślnie dla opery za chiny linki z np. gg nie chcą mi się w niej otwierać, nie mieliście takich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Jak instaluję Vistę, a mam 2 partycje, to standardowo wsadzam ją na C (systemowa, 40GB) bo na D mam dokumenty i tu się zaczynają problemy. Wtedy na C w userach mam nazwę i katalogi swojego konta i na upartego zrobili tak aby tam zapisywać i umieścić wszystkie swoje zdjęcia, muzyczki i filmy. Gdy jednak chcę w menu start zmienić aby kierowały na D to w ogóle przyciski nigdzie nie kierują i wszystko się pieprzy - nawet link do gier nie działa.

 

Nie mogę pojąć dlaczego zrobili tak, jakby chceli aby ktoś miał 1 partycję i na niej wszystko trzymał. Macie na to sposób???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały topic o viście ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie

 

mimo iż mam ustawione wsie protokoły związane z netem domyślnie dla opery za chiny linki z np. gg nie chcą mi się w niej otwierać, nie mieliście takich problemów?

slabo przegladales, odpowiedz pare postow wyzej (domyslna przegladarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie już dodatek DreamScene? Jeśli tak, to piszcie jakie macie karty grafiki i jakie jest obciążenie procesora, no i ogólnie jakie wrażenie (nie mam Visty).

Kiedyś kolega pokazywał mi filmik ustawiony jako tapeta (oczywiście ruchomy), ale to było w win98, albo 2000, tego nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zadowolony z Visty, wszystko mi chodzi i jest ogólnie OK, tylko nie potrafię podkręcić karty graficznej. Mam zainstalowany nTune i obojętnie przy jakiej zmianie zegara (nawet o 1Mhz) pisze "Test Zegara PG wypadł niepomyślnie". Na Windowsie Xp zawsze podkręcałem RivąTunerem z wyłącząnym sprawdzeniem ustawień przez sterownik. Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative w końcu się postarało i wypuścili 64 bitowe sterowniki swoich wszystkich kart dźwiękowych pod vistę. Dostępne pod >TYM< adresem.

 

Tuner TV PVR2000 zadziałał mi w końcu (choć jeszcze bez sprzętowego mpeg2) - oprócz sprzętówki wszystko działa prawidłowo, nagrywanie, odtwarzanie, dźwięk NICAM.

Mam cichą nadzieję że winfast także stara się wypuścić 64bitowe stery dla swoich produktów pod vistę. Choć ze sprzętówką na PVR2000 mogą mieć problem, ale poczekamy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...