Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegoś tygodnia pracuje na Windows Vista Business edition ;) - dostałem za frajer z MSDN , ale mam problem bo strasznie denerwuje mnie to podświetlanie ikon na pulpicie - wg mnie jest dosyć za duże, da sie to jakoś zmniejszyć lub wyeliminować - sami zobaczcie na screenie -

 

Dołączona grafika

Według mnie było by o wiele lepiej gdyby była podświetlana sama ikonka w kwadracie a tekst pozostawał poza tym obramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie denerwuje mnie to podświetlanie ikon na pulpicie - wg mnie jest dosyć za duże, da sie to jakoś zmniejszyć lub wyeliminować - sami zobaczcie na screenie -

Według mnie było by o wiele lepiej gdyby była podświetlana sama ikonka w kwadracie a tekst pozostawał poza tym obramowaniem.

Looknij tu http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=537166 powinno pomóc... i daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczalem dzisiaj zabawe z Vista i jak na razie wiekszych problemow nie mam (mimo leciwego procka i tylko 512 MB na pokladzie). Ale.. nie moge ustawic rozdzielczosci wyzszej niz 1024x768! Jade na Radku 9600XT (256 MB) i monitorze Samsung SyncMaster 770P (natywna 1280x1024). Zainstalowalem sterowniki najnowsze Ati do Visty, samsunga nie znalazlem ale zainstalowalem z wyboru dla SyncMaster 770S - powinno byc ok. Ale nadal maksem jest to cholerne 1024x768. Ktos moze mi pomoc? ;)

 

update: ok, juz sobie poradzilem. Trzeba bylo wejsc w Catalyst Control Center i wylaczyc TV (bo ograniczal rozdzielczosc).

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam na to rozwiązanie - kupno legalnego systemu.

mówimy o legalnym systemie :P

problem 80072F8F rozwiązany:

okazało sie, że to kwestia błędnej daty - poprawiłem i wszystko wróciło do normy :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij tu http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=537166 powinno pomóc... i daj znać :)

To jest trick do angielskiej wersji Visty, z polską chyba trzeba będzie zastosować coś innego jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły to piszcie :mur: , zaznaczam jeszcze raz że chodzi o POLSKĄ wersje Visty Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ultimate są do pobrania inne wersje językowe.

1. Czy dla innych wersji systemu też to jest?

2. Czy również jest wersja polska? Mam PL i zakładam, że to z tego powodu nie ma na liście. Ktoś z angielską wersją językową mógły sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co moze byc przyczyna:

Vista zaraz po starcie strasznie mieli dyskiem. Trwa to jakies 5 gora 10min. Nie zamula go bardzo ale denerwuje nim mieli i to dosc dlugi czas.

Dodam ze wszystkie zaplanowane zadania jak defragmentacja i skanowanie defenderem mam wylaczone. Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu mieli na początku dysk :) Jest to nowa niedawna instalacja czy masz już tak od dłuższego czasu? Bo z początku działa program "SuperFetch" który dostosowuje wydajność kompa do tego co robi użytkownik i przewiduje co chcesz włączyć. Wtedy ten program jest ładowany wcześniej niż go włączysz i to może być przyczyną "mielenia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speech Recognition is available in English (U.S.), English (U.K.), German (Germany), French (France), Spanish (Spain), Japanese, Chinese (Traditional), and Chinese (Simplified).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas resetowania, lub wylaczania komputer sie zawiesza. Dokladnie w ostatnim momencie kiedy powinien byc taki "pyk" (trzask) i komputer powinien sie wylaczyc/uruchomic ponownie - jest krotszy "pyk" i zwiecha. Ekran czarny, Num Lock sie swieci zblokowany. Nie wiem co z tym zrobic. Pamietam, ze w XP trzeba bylo cos zaznaczyc w zaawansowanych opcjach zasilania, zeby funkcje ATX dzialaly, ale tutaj niczego nie moge znalezc. Mam plyte Asus A7v600-x.

Wielkie dzieki za sugestie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Autor programu, zawiesił - na bliżej nieokreślony czas - prace nad programem tuż po wydaniu wersji 2.0 final.

W takim razie znacie inne ciekawe programy do o/c pod viste? Mam na mysli karty nvidii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem - w kompie mam 4x 1GB ramu a vista (home premium 32bit) widzi mi tylko 2814MB, a z tego co wiem Vista HP obsługuje 4GB - wiedz o co chodzi? Znacie jakieś rozwiązanie? Dodam, ze bios widzi normalnie cala pamięć, tak samo jak np. cpuZ itp.

 

 

config mojego kompa:

CPU - C2D E6600

MB- EVGA 680i

RAM 4x1GB 800MHz 4-4-4-12

Grafa- Gigabyte GeForce 8800GTX

HDD - WD raptor 74GB SATA + Baracuda 250GB SATAII

Muzyka- SB X-Fi Xtrime Gamer-Fatali1ty Pro Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Vistą x64, OC geforców z poziomu systemu jest niemozliwe w tej chwili. Nie wiem jak to wygląda w przypadku wersji 32 bit.

 

@djwrobel

 

To wina systemu 32 bitowego. Może on obsłuzyc jedynie 3GB ramu. Tylko 64 bitowe okna dają radę z 4Gb i więcej.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

To jest niemozliwe, zeby zaden program nie obslugiwal geforcow pod Vista. Jestescie pewni, ze nie ma zadnego programu do o/c?? Dla mnie riva tuner to byl najwazniejszy program w windowsie :) Innych moglbym nie miec, ale RT musi byc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Vistą x64, OC geforców z poziomu systemu jest niemozliwe w tej chwili. Nie wiem jak to wygląda w przypadku wersji 32 bit.

 

@djwrobel

 

To wina systemu 32 bitowego. Może on obsłuzyc jedynie 3GB ramu. Tylko 64 bitowe okna dają radę z 4Gb i więcej.

 

hmmm - z tego co wyczytalem na różnych stronach to vista 32bit obsługuje 4GB

Teoretycznie 32 bit obsługuje 4GB, jednak trzeba włączyć w biosie funkcję memory hole remaping; jednak i tak nie jest możliwe żeby 32bitowy system ujżał całe 4GB, bo część zakresu adresowego jest zarezerwowane przez sprzęt... czyli np gpu kontroler USB itp... w optymalnych warunkach powinno być widoczne 3.6-3.8GB

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy również jest wersja polska? Mam PL i zakładam, że to z tego powodu nie ma na liście. Ktoś z angielską wersją językową mógły sprawdzić?

sprawdzilem i nie ma

 

btw: dzisiaj mialem okazje aktywowac sys przez tel. - zmiana dysku. wszystko poszlo szybko i sprawnie. imho w tym momencie upada mit o przywiazaniu OEM do plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemozliwe, zeby zaden program nie obslugiwal geforcow pod Vista. Jestescie pewni, ze nie ma zadnego programu do o/c?? Dla mnie riva tuner to byl najwazniejszy program w windowsie :) Innych moglbym nie miec, ale RT musi byc :D

nie ma!, ostatnia beta Atitool działa przy pierwszym uruchomieniu i tyle (pomaga reparir instalki logoff i logon i znowu działa) i tak w koło.....

p.s.

stawiałes winde tylko dla RT ?? :blink: a reszta ? net ,gry itp.? :lol2:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

nie ma!, ostatnia beta Atitool działa przy pierwszym uruchomieniu i tyle (pomaga reparir instalki logoff i logon i znowu działa) i tak w koło.....

p.s.

stawiałes winde tylko dla RT ?? :blink: a reszta ? net ,gry itp.? :lol2:

Oj zartuje sobie, ale nie zmienia to faktu, ze RT jest kluczowym programem systemu a ATi tool nie pokazuje w ogole zegarow. Mam GF 8800GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zartuje sobie, ale nie zmienia to faktu, ze RT jest kluczowym programem systemu a ATi tool nie pokazuje w ogole zegarow. Mam GF 8800GTS

pobaw sie może uprawnieniami do programu :

Dołączona grafika :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, ale myslalem ze to w znaczeniu, wprowadzanej mowy a nie posiadanej wersji jezykowej systemu :/

 

Lipa, juz myslalem, ze sobie po angielsku pogadam do blaszaka ;)

Mozesz sciagnac jezyk angielski 200mb. Tylko aby zmienic jezyk trzeba sie wylogowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol widzieliscie to?

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3532,W..._aktywacji.aspx

 

"Windows Vista na 120 dni bez aktywacji? Mało, na rok!"

 

[ciach]

Otóż należy udać się do gałęzi rejestru (Start -> Win + R -> regedit.exe) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SL i zmienić wartość klucza SkipRearm z 00000000 na 00000001. Następnie należy uruchomić wiersz poleceń w kontekście podwyższonych uprawnień (Start -> cmd na pasku wyszukiwania -> prawym przyciskiem myszy na cmd.exe -> Uruchom jako administrator) i wydać znane już polecenie slmgr -rearm. Pozostaje już tylko ponownie uruchomić komputer. Pożądanego przedłużenia o kolejny miesiąc można dokonywać, powtarzając kroki te wielokrotnie. Z reguły oznacza to możliwość użytkowania Windows Vista bez aktywacji przez okres dwunastu miesięcy, czyli całego roku.

[ciach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: dzisiaj mialem okazje aktywowac sys przez tel. - zmiana dysku. wszystko poszlo szybko i sprawnie. imho w tym momencie upada mit o przywiazaniu OEM do plyty glownej.

Powiedz cos o tym wiecej, bo ja zrobiłem identyczny update w kompie czyli przyszedł nowy dysk, teraz visty przez neta nie moge aktywować bo wyskakuje okno, że moja wersja może być tylko instalowana na jednym kompie i była już aktywowana coś w tym stylu.

Probowałem przez tą automatyczną kataryne przez telefon, ale problem jest ten sam.

 

post-21994-1174234591_thumb.jpg

 

Dodam jeszcze, że mam wersje zassaną z msdnaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...