Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

a ja poztrzebuje sie dowiedziec jak wlaczyc Coll & quiet w viscie!standardowy ster z xp niechce sie zaisntalowac!moze jakas wersja beta tych sterow po viste juz jest... moze sie gdzies ktos spotkal, lub moze wiecie jak to wlaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poztrzebuje sie dowiedziec jak wlaczyc Coll & quiet w viscie!standardowy ster z xp niechce sie zaisntalowac!moze jakas wersja beta tych sterow po viste juz jest... moze sie gdzies ktos spotkal, lub moze wiecie jak to wlaczyc...

Nie potrzeba sterowników do C'n'Q. Vista sama to obsługuje, tyle że kaprysi.

Na oryginalnym biose do mojego mobo ładnie mi to działa, a jak wgrałem najnowszy to przestało i nijak nie mogłem tego rozkminić. Wróciłem do poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już poruszane - do uruchamiania starych skanerów, które już nie mają wsparcia ze strony producetów (ja akurat sprawdziłem na hp ScanJet 2200C) polecam oprogramowanie VueScan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL Viscie menu jest szerokie, w EN jest cacy waskie, dziobie juz bite 2h w rejestrze i reshackerem i nieumie znalesc co jest odpowiedzialne za szerokosc menu, wiem ze da sie to zrobic sciagajac EN pakiet jezykowy, ale nie bawi mnie to, a swiadczy tylko o tym ze ktorys wpis/plik jest za to odpowiedzialny?

 

http://img243.imageshack.us/my.php?image=beztytuury4.jpg

 

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą uruchomiłem instalatora viśty i od razu pojawiły się arty na tym niebieskim tle :blink: cyrk karta nigdy nie podkręcana widoza orginał zresetowałem i wszystko było już ok ale martwi mnie ze instalator artami sypie ,mieliście takie coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już poruszane - do uruchamiania starych skanerów, które już nie mają wsparcia ze strony producetów (ja akurat sprawdziłem na hp ScanJet 2200C) polecam oprogramowanie VueScan.

Ech ja walcze ze swoim nie starym Plustek 2420 wersja Slim. Nie ma nigdzie sterow, te od xp nie chodza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z nagrywaniem? jakie oprogramowanie polecacie? bo burn4free na laptoku zwalił dwie płytki zanim coś nagrał, a na stacjonarnym wogóle nie widzi napędu. korzystanie z opcji wbudowanych w system - same problemy: formatowanie płytki przed zapisem? jakieś nieskończone obliczanie czasu i zwieszki aplikacji. póki co nero 7 nie dołączają do napędów, a 6 chyba nie śmiga z V (nie sprawdzałem ale coś gdzieś tak czytałem) - jakie sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie płytki przed zapisem można wyłączyć w kreatorze. Przez jakiś czas się tym bawiłem (plus nagrywanie obrazów ISO przez Windows Server 2003 Resource Kit Tools), ale na dłuższą metę wkurza to tworzenie plików tymczasowych.

Nero cały czas puchnie.

Polecam Ashampoo Burning 6.50 Studio (trial 40dni). Ma polski interfejs. Śmieszne 10MB i robi co do niego należy.

Po rejstracji zostałem zarzucony okazyjnymi ofertami :lol2:

Zamówiłem preorder Ashampoo BS 7 (plus 6.50) za $19 (dodatkowo plus 25zł za przelew).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czyżby pełna wersja w kwietniowym PCWK? jeśli się sprawdzi to jutro przemierzę stoiska z prasą ;)

--------------edit

pali aż miło :gitarzysta: dzięki za sugestie

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem dwa systemy winXP na partycjach C i D ale sformatowałem C i zainstalowałem tam Viste. Teraz nie mam dostępu do systemu na partycji D.

 

Gdzie w Viście jest boot.ini? screen: 1 2

bcdedit.exe nie włącza się.

The boot configuration data store could not be opened.

Access is denied.

- Click start

- Type: cmd

- Right-click cmd when it appears under Programs

- Click Run As Administrator

Co dopisać tam by mieć dostęp do winXP z partycji D?

 

Użyłem programu VistaBootPRO 3.2.0

Efekt

Pierwsza zakładka:

There is currently 2 OS(s) installed on your system.The current boot timeout is: 30Default OS: Microsoft Windows VistaEntry 1----------------------------------------------------------------------------Name:	  Microsoft Windows VistaBCD ID:	  {current}Boot Drive:  C:Windows Drive:  C:System Bootloader:	\Windows\system32\winload.exeWindows Directory:	\WindowsEntry 2----------------------------------------------------------------------------Name:	  Microsoft Windows XPBCD ID:	  {89d2e9d2-f95c-11db-9281-000129f692cf}Boot Drive:  D:System Bootloader:	\ntldr
Jednak XP dalej przy takich ustawieniach się nie ładuje.

 

Efekt po wyborze winXP w tak skonfigurowanym Bootloaderze:

/ntldr

 

status: Oxc000000f

 

The selected entry could not be loaded because it is missing or corrupt.

Jak poradzić sobie z bcdedit.exe lub VistaBootPRO by w Bootloaderze Visty mieć dotęp do Windowsa XP z partycji D? Edytowane przez Scissorhands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w ten sposób można odpalić Viste? z bootloadera XP?

[boot loader]timeout=0default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP" /FASTDETECT /NOEXECUTE=ALWAYSOFF /USENEWLOADER
Z takim boot.ini będzie to działać?

 

EDIT:

Sprawdziłem. Włączyła się Vista a bootloader z pliku boot.ini nawet się nie pojawił. Więc chyba jednak trzeba użyć tego z Visty lub mój boot.ini jest nieprawidłowy?

 

EDIT:

Pliki zgrałem na partycję C i dodałem wpis tak jak wyżej (Post #3138) w programie VistaBootPRO 3.2.0 jednak efekt jest ten sam.

/ntldr

 

status: Oxc000000f

 

The selected entry could not be loaded because it is missing or corrupt.

Edytowane przez Scissorhands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku więc nie wiem czym ten problem był poruszany jednak na pierwszej stronie nie jest o nim nic napisane a myślę że jest dość ważny.

Chodzi mianowicie o problem z obsługą RAID w Viście na chipset'ach Intel'a ICH7 i ICH8. Problem jest opisany na stronie Intela TUTAJ wraz z podanymi możliwymi rozwiązaniami.

Pisze bo sam doświadczyłem tego problemu i jest on wybitnie irytujący i prowadzi później do pochopnych wniosków że Vista się "muli", "rzęzi" itp. itd. :wink:

Ja osobiście znalazłem całkiem przypadkiem trochę inny sposób na jego rozwiązanie niż tam opisywane jak by ktoś chciał wypróbować mogę oczywiście napisać co i jak.

Zachęcam wszystkich posiadaczy RAID'ów (w każdej postaci) z systemem Vista do zapoznania się z tematem bo może nawet nie są świadomi problemu. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu pojawił się nowy RivaTuner zgodny z Vistą - nareszcie :)

po przesiadce z XP siłą rzeczy zrezygnowałem z tej aplikacji i nie mogę się teraz odnaleźć - konkretnie: gdzie są ustawienia wentylka karty?

 

------------edit

a jest coś w power user - zobaczymy czy działa ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam irytujacy problem - jakims cudem Vista sobie ustawila widok folderu C: jako "Pictures and Videos" i nie wiem jak mozna to z powrotem przywrocic na "All items". Niestety w tym folderze nie ma opcji Customize.

 

Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...