Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problema, vista mi zdechla. :] Odpala sie do momentu logowania, widze ekran powitalny i dalej nie idzie, nieraz uda sie odpalic alt+ctrl+del i raz sie udalo task managera, windows sie odpalil po czym zamarl. Wina sprzetu odpada, na xp wszystko smiga lux, tryb awaryjny dziala, powylaczalem wszystko z autostartu i to samo. Nie mam przywracania systemu itp. , co mozna jeszcze zrobic poza reinstalowaniem systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista dzialala bez problemow, wiec troche dziwne, zeby sys padal tak sam z siebie, to przeciez nie 98'ka. :]

Usiadlem i na spokojnie staralem sobie przypomniec, co ostatnio zmienialem w systemie no i przypomnialem sobie, ze wczoraj po poludniu instalowalem bluetootha i potem przelaczylem sie na xp. Wyjalem BT i vista wystartowala, wkladam po zalogowaniu sie i zwis... oprogramowanie jest od xp, wczoraj wszystko sie zainstalowalo bez problemow, myslalem, ze jest ok a tutaj taki zonk. :] BT dziala prawidlowo pod xp, wiec jest sprawne.

Przynajmniej juz doszedlem o co chodzi, musze pokombinowac z softem albo sterami - jeszcze nie wiem w czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista nie ma sterów do BT, więc sam BT nie będzie działał. Jest już oprogramowanie BlueSoleil na vistę, to spod xp-ka raz działa , raz nie.

Jak już się uda załadować sterownik to muszę przy każdym uruchomieniu BT wyjmować i wkładać do gniazda USB żeby załapał.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista nie ma sterów do BT, więc sam BT nie będzie działał. Jest już oprogramowanie BlueSoleil na vistę, to spod xp-ka raz działa , raz nie.

Jak już się uda załadować sterownik to muszę przy każdym uruchomieniu BT wyjmować i wkładać do gniazda USB żeby załapał.

Nie ma sterów do BT? To dziwne, bo mój działa bez żadnych dodatkowych sterów. Raz probowałem z BlueSoleil ale winda tylko wali BSODami przy starcie i zostałem przy windowsowych, jest OK. Do masowego wysyłania plików używam BT Obex File Transfer, a do pojedynczych to wystarczy kreator windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio pisali SP1 bedzie za jakieś pół roku i na razie nie bedzie zadnej testowej wersji.

Pewnie nad wersją dla visty zaczną pracowac po ukonczeniu Server 2008 bo w nim jest juz SP1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Będzie Service Pack dla Windows Vista i oczekujemy, że wersja beta pojawi się w bieżącym roku. Dodatki Service Pack są częścią naszego tradycyjnego cyklu życia oprogramowania, są czymś, co Microsoft stosuje względem wszystkich swoich produktów jako część zaangażowania w ciągłe udoskonalanie produktów. Przygotowywanie wczesnych kompilacji beta jest normalną praktyką, która pozwala nam uwzględniać opinie klientów i ulepszać ogólną jakość produktów. Service Packi to tylko jeden przykład pracy, jaką wkładamy, by ciągle ulepszać odczucia użytkowników Windows. Zapewniamy także usprawnienia systemu Windows poprzez mechanizm Window Update, który jest doskonałym kanałem dostarczania naszym klientom najważniejszych uaktualnień, gdy tylko się pojawią. Odkąd odbyła się premiera Windows Vista, współpracujemy z partnerami, by zwiększyć ilość urządzeń i aplikacji, które będą kompatybilne z nowym systemem. Już teraz jest dostępnych ponad 2,1 miliona sterowników i przeszło 2 tysiące aplikacji, oznaczonych logo współpracy z Windows Vista. Uważamy, że klienci mają dziś wspaniałe wrażenia, korzystając z systemu".

Opublikowano: 19 lipca 2007

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3874,K...osoft_o_SP.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastąpię Quadro NVS z podpisu Radeon'em X1600XT to będę miał bluescreeny podczas instalacji Visty jak to zauważyli u siebie posiadacze w przypadku X1600Pro :?:

 

Jeśli tak to na wszelki wypadek zostawię sobie starą grafikę :wink:

 

Ewentualnie dorzucę drivery ATi do ISO zrobionego Vlite'm :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem przeboje wczoraj i dzisiaj z tym systemem :?

 

Zachciało mi się postawić od nowa system ( przycięty VLite), bo przyciąłem go poprzednio zbyt mocno ( a konkretnie o IE7 i WMP+ kodeki). No i zaczęły się jazdy.

 

Po 1 restarcie od początkowej fazy instalacji bios visty nie chciał zezwolić na dalsze bootowanie, a nawet wejście do biosu płyty głównej. Metadą chamskiego odłączania i podłączania dysku ( dysk odłączony przy starcie PC i podłączony "na słuch" w momencie zaczytania płyty z VISTĄ- mało nie up.. tak dysku i nie tylko- podłączenie w złym momencie powoduje albo nie wykrycie dysku w instalatorze lub zawieszenie się instalatora lub nawet iskrzenie z wtyczki od zasilania i wyłączenie PC- PC O_o- tylko raz tak zrobiłem i miejmy nadzieję ostatni ) jakoś udało mi się zabootować płytę DVD (żeby wywalić główną partycję.

Stanęło na tym, że formatowanie dysku z płyty VISTY skutecznie blokuje mi kompa i efekt jest jak wyżej. Tak więc pod Vistą stworzyłem surową główną partycję ( przy okazji zauważyłem zniknięcie 7mb resztek O_o), a za pomocą Windows XP 64 bit sformatowałem tą partycje w NTFS.

 

Jako, że "bardzo mądrze" umieściłem obraz partycji na dysku DVD, a serial do Windows XP umieściłem na płycie (BRAWO!) to musiałem lecieć z rańca do kumpla z dyskiem i zgrywać plik z płytki na HDD, bo w innym wypadku ghost nie chciał takiego pliku wogólle odczytać ( płyta nie stworzona przez Ghosta). Oczywiście wcześniej próbowałem odpalić Linuxa z penndrive (akurat się sp..), z CD też ale 2 napędu nie mam, więc sam bym nie dał rady.

 

Już zadowolony odpalam Ghosta z dyskietki, -> restore partition from image i jeb! Błąd bootowania (winlogon.exe) :( Znowu płyta z Vista w napędzie-> reapir i system startup i teraz działa ...ufff...

 

I teraz nasuwa mi się pytanie- czy istnieje SKUTECZNA metoda stworzenia image partycji głównej z zainstalowanym systemem Windows Vista? Ghost 2003 chyba jednak do tego się nie nadaje ( trzeba sie ratować płytą systemową i naprawiać)

I jak można ponownie zaintalować system Windows Vista na komputerze z Windows Vista ( po usunięciu głownej partycji formatowaniu)- bo mi no ni jak instalacja nie wyszła :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nasuwa mi się pytanie- czy istnieje SKUTECZNA metoda stworzenia image partycji głównej z zainstalowanym systemem Windows Vista? Ghost 2003 chyba jednak do tego się nie nadaje ( trzeba sie ratować płytą systemową i naprawiać)

I jak można ponownie zaintalować system Windows Vista na komputerze z Windows Vista ( po usunięciu głownej partycji formatowaniu)- bo mi no ni jak instalacja nie wyszła :?

Z norton ghost 6 najmniejszych problemow.

 

Po za tym w vista jest jeszcze backup and restore center, nie probowalem ale slyszalem ze dziala bardzo dobrze.

 

Co do instalacji visty po sformatowaniu nie mialem nigdy problemow, napisz więcej z czym masz problem nie rozumiem co to jest "bios visty" no i z tym odłączaniem i podłączaniem dysku na "gorąco" to chyba przesada.

 

mam małe pytanko! Jak zgrać na płytkę windowsa viste z preinstalowanego dysku?

Norton Ghost 6 :-P Edytowane przez polariscon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bios Visty"- o ile wiem, to w tej edycji Windows, Microsoft wprowadził pewne zabezpieczenie coś na kształ virtualnego biosu i on mi całkowicie blokował możliwość ponownej instalacji systemu ( coś musiało sie porządnie schszanić- 1 instalacja przebiegła bezproblemowo, a teraz ni jak nie mogę zainstalować na nowo Visty) i wogóle nie dawał mi jakiejkolwiek kontroli nad komputerem. Efekt jest taki, że wygląda to na uwalony dysk, kontroler, taśmę, zasilacz albo całą płytę główną- ale to nic z tych rzeczy.

 

1 raz z czymś takim się spotkałem, że nie mogłem przejsc do opcji biosu płyty głownej. Po odłączeniu dysku twardego wszystko wracało do normy ( tj. bios płyty głownej zaczął być konfigurowalny). Jedyną metodą, aby naprawić zaistniałą systuacje było by albo wywalenie partycji i stworzenie jej na nowej na innym kompie, albo moja- cholernie ryzykowna metoda "na gorąco" której nie polecam nikomu ( ale u mnie zadziałała- jak już napisałem- nawet raz zaiskrzyło ;)). Zmusiłem komputer aby przy starcie nie wykrył dysku, ale Vista tak.

 

Dodam, że mam na myśli reinstalację systemu na partycji podstawowej z zachowaniem danych na 2- rozszerzonej. Mam wrażenie, że Vista po 1 zainstalowaniu przechowuje jakieś dane na partycji C o konfiguracji i przez to mi sie wszystko chszaniło ( totalnie improwizuję). Wnioskuję to z tego, że nawet formatowanie partcji C na NTFS bez instalacji systemu powodowało zablokowanie komputera ( przy starcie komputera klawisze F2 i F11 były aktywne, przy wciśnięciu nie dało się wejść opcji biosu- "please wait" i tak do usranej śmierci)

 

Mam dziwne wrażenie, że to przez moje zabawy VLite, ale też nie bardzo- nie słyszałem o takich problemach u nikogo, tylko u mnie ;P

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że to przez moje zabawy VLite, ale też nie bardzo- nie słyszałem o takich problemach u nikogo, tylko u mnie ;P

 

Wybacz ale ja mam dziwne wrażenie że jednak dysk ci nawala, albo taśmy, może PSU.

 

Po za tym jeszcze kilka podłączeń "na gorąco" i już możesz być pewny. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś nic konkretnego! Powiem więcej o moim poblemie. Kupiłem laptopa fsc z vistą na dysku na ukrytej partycji i chcę sobie ją nagrać na płytę bo wiem że jest taka mozliwość

tylko nie wiem jak wię prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś nic konkretnego! Powiem więcej o moim poblemie. Kupiłem laptopa fsc z vistą na dysku na ukrytej partycji i chcę sobie ją nagrać na płytę bo wiem że jest taka mozliwość

tylko nie wiem jak wię prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To zupełnie inna sprawa, myślałem że chcesz sobie zrobić kopię zainstalowanego systemu (dysku systemowego).

Napisz więcej jaka to wersja visty, czy posiadasz płytkę instalacyjną, klucz itd.

 

Z tego co wiem jeśli masz zainstalowaną wersję OEM na twoim laptopie, to powinnieneś mieć tam także certyfikat OEM, kopiujesz go na USB albo FD, zapisujesz sobie klucz twojej wersji visty, później formatujesz dyski i robisz clean install bez żadnych śmieci. Aktywujesz swoją wersję ze swojego certyfikatu OEM, instalujesz sterowniki itd.

 

Więcej o tym znajdziesz na :

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=120228

niestety po angielsku.

 

Tutaj masz programik do wyciągnięcia klucza i skopiowania certyfikatu na flasha:

http://directedge.us/files/ABRbeta2.zip

W razie problemów pisz, postaram się pomóc.

 

Polecałbym także po zrobieniu takiej instalki, zrzucić dopiero dysk systemowy norton ghostem 6 żeby następnym razem nie kombinować itd.

Edytowane przez polariscon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Przegladalem sobie rano strony internetowe i nagle padl mi net. Pomyslalem ze znowu jakas krotka przerwa bo czasami mi sie tak zdarza. Ale popatrzylem na sidebar na ktorym mam plugin do monitoringu sieci i pokazywal ze sa sciagane jakies dane. Wszytsko inne mi nie dzialalo. Uruchomilem ponownie komputer i nic....

U mnie też coś takiego się dzieje. Działa Tlen, osiołek, a przeglądarka nie wyświetla stron. Po restarcie wszystko wraca do normy - uzywam IE7. Przestawiłem na karcie sieciowej by nie pozwałała się wyłączać, ale to nic nie dało.

 

....

Potem, gdy już mamy wyżej wymieniony plik wpisujemy w Start/uruchom "lpksetup" -->> potem "zainstaluj języki" i wskazujemy spakowany plik. Powinno w okienku się pojawić: Angielski English MUI 1,0 GB

I na tym radość się kończy. FUCK!!

Wita nas bardzo miły komunikat:

"Osiągnięto dozwoloną liczbę języków zainstalowanych na tym komputerze"

Limit?! Czyli 1 język -->> POLSKI "

 

Teraz.

Jak do jasnej cholerci zlikwidować limit ilości języków?????

 

...

A próbowaliście wykorzystać key od Ultimate na chwilę? A po instalacji pakietu wrócić do Premium?

Tylko nie wiadomo czy się przez to system całkiem nie rozłoży.

Edytowane przez misiaczekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

zainstalowalem sobie pare razy jakis czas temu home premium 32 bit.

instalnalem drivery do karty sieciowej, ktore byly pod xpka. wszystko dzialalo tak jak powinno. za kazdym razem gdy instalowalem viste i drivery w ten sposob bylo git.

do dzis. dzis instaluje viste jak zwykle, stery do karty i nagle ciach. BSOD i zrzut pamieci. zwiazany ze sterownikiem ktory instaluje. w menadzerze wykrywa karte ale z wykrzyknikiem kod 31 i kupa. powtorna instalacja visty i to samo. niby wszystko robione tak jak kiedys, ale BSOD mnie rozklada. nie mam pojecia co jest grane. karta to planet wl-u350 na usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, skroszyłem się- z pirata się chcę przesiaść na oryginalną Vistę (tak, wydałem 349zł), no i teraz mam pytanie.

 

Czy da się zainstalować bardziej okrojoną wersje systemu na full-pro :wink: ?

 

 

I czy jeżeli nie- to nie będę miał przebojów jak Slayer (urządzenie to laptop, więc nie chce mi się z tym babrać- za duże ryzyko zepsucia :wink: )

 

 

Czy może możliwość B) zanieść lapka i ładowarę, razem z płytką instalacyjną do zaprzyjaźnionego sklepu w którym kupiłem kompa i poprosić żeby ładnie mi zainstalował :wink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to chodziło.

 

 

Ale po przebojach Slayera mam wątpliwości czy moja kurcząca się wiedza informatyczna może podołać wyzwaniom MS. Chyba zadzwonię i poproszę o przeinstalke- w sumie, i tak nic nie stracę... A i przy okazji gościu zajmie się naprawieniem czegoś, co nie chce do końca działać (bluescreeny z nikąd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam obecnie Viste i na drugiej partycji chcialbym postawic Win 2003. W pomocy MS powiedzieli mi, ze jak zainstaluje Win 2003 to mi botloader Visty przestanie dzialac i moge miec problemy z uruchomieniem Visty.

 

Mozecie mi doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft have released two beta hotfix`s for windows vista. It is not recomended to install these on a production machine because they are beta.

 

938194 Vista Compatibility and Reliability Pack

This update resolves a number of individual issues which may be affecting some computers running Windows Vista. These issues have been reported by customers using the Error Reporting service, product support, or other means. Installing this update will improve the reliability and hardware compatibility of Windows Vista in a variety of scenarios. Some examples of the improvements contained in this update are:

Improved reliability and compatibility of Vista when used with newer graphics cards in several specific scenarios and configurations.

Improved reliability when working with external displays on a laptop.

Increased compatibility with many video drivers.

Improved visual appearance of games with high intensity graphics.

Improved quality of playback for HD-DVD and Blue-Ray disks on large monitors.

Improved reliability for Internet Explorer when some third party toolbars are installed on Vista.

Improved Vista reliability in networking configuration scenarios.

Improved the reliability of Windows Calendar in Vista.

Improved reliability of systems that were upgraded from XP to Vista.

Increased compatibility with many printer drivers.

Increased reliability and performance of Vista when entering sleep and resuming from sleep.

 

Windows6.0_KB938194_x86.msu

 

Windows6.0_KB938194_x64.msu

 

938979 Vista Performance and Reliability Pack

This update resolves a number of individual issues which may be affecting some computers running Windows Vista. These issues have been reported by customers using the Error Reporting service, product support, or other means. Installing this update will improve the performance and responsiveness for some scenarios and improves reliability of Windows Vista in a variety of scenarios. Some examples of the improvements contained in this update are:

Improves performance in resuming back to the desktop from the Photo and Windows Energy screensaver.

Resolves an issue where some secured web pages using advanced security technologies may not get displayed in Internet Explorer on Windows Vista.

Resolves an issue where a shared printer may not get installed if the printer is connected to a Windows XP or Windows Server 2003 system and User Access Control is disabled on the Vista client.

Resolves an issue where creating AVI files on Vista may get corrupted.

Improves the performance in calculating the ‘estimated time remaining’ when copying/moving large files.

Improves performance in bringing up Login Screen after resuming from Hibernate.

Resolves an issue where synchronization of offline files to a server can get corrupted.

Resolves a compatibility issue with RAW images created by Canon EOS 1D/1DS Digital SLR Camera which can lead to data loss. This only affects RAW images created by these two specific camera models.

Resolves an issue where a computer can lose its default Gateway address when resuming from sleep mode.

Improves the performance when copying or moving entire directories containing large amounts of data or files.

Improves the performance of Vista’s Memory Manager in specific customer scenarios and prevents some issues which may lead to memory corruption.

 

Windows6.0_KB938979_x86.msu

 

Windows6.0_KB938979_x64.msu

 

Aktualizacje mają być dostępne oficjalnie w przyszły wtorek.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien kłopot.

Otóż, chciałem sobie zrobić okrojoną wersję Visty vLitem. Zainstalowałem program bez problemu, następnie włożyłem płytę z Vistą do napędu w celu skopiowania plików do katalogu na dysku, a tam niespodzianka. Jest tylko plik readme, a w nim, cytuję:

 

"This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system

that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."

 

Najlepsze jednak w tym jest to, że kilka dni wcześniej robiłem to samo i wszystko było w porządku.

Pomóżcie

 

SZYBKI UPDATE.

 

Okazało się, że sprawcą zamieszania był Nero Express 7, którego zainstalowałem dziś rano. Po wywaleniu Nero, wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...