Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

HA HA HA !!! Sory, ale masz wielkiego pecha, bo u mnie wszystko śmiga. (Ghosta też przed instalacją pyknąłem)

Po wgraniu większego pliku który z moich obserwacji jest "Performance and Reliability" żadnych problemów. Kopiuj, wklej, wytnij, wszystko śmiga bez problemu.

W szybkości kopiowania może jakaś różnica jest, ale ciężko ją wychwycić na RAIDZie, na którym zawsze mi wszystko zapierniczało i nie zwracałem uwagi na szybkość. Ale podczas przenoszenia między partycjami Raida AVI'ków wzrosło z ok 40 kilku do ok 50MB w tym Vistowym okienku.

Po wgraniu 2 pliku "Compatibility and Reliability" także 0 problemów. Wszystko jest na razie OKI.

Może Vista nie trawi instalowania takich łatek na raz? Któż to może wiedzieć. :D Trzeba 1, Restart, 2, Restart :P

 

P.S. Foldery też mogę tworzyć.

 

Po Edycji :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA !!! Sory, ale masz wielkiego pecha, bo u mnie wszystko śmiga. (Ghosta też przed instalacją pyknąłem)

Po wgraniu większego pliku który z moich obserwacji jest tym "Performance" żadnych problemów. Kopiuj, wklej, wytnij, wszystko śmiga bez problemu.

W szybkości kopiowania może jakaś różnica jest, ale ciężko ją wychwycić na RAIDZie, na którym zawsze mi wszystko zapierniczało i nie zwracałem uwagi na szybkość. Ale podczas przenoszenia między partycjami Raida AVI'ków wzrosło z ok 40 kilku do ok 50MB w tym Vistowym okienku.

Po wgraniu 2 pliku "Reliability" także 0 problemów. Wszystko jest na razie OKI.

Może Vista nie trawi instalowania takich łatek na raz? Któż to może wiedzieć. :D Trzeba 1, Restart, 2, Restart :P

 

P.S. Foldery też mogę tworzyć.

Mi tez wczoraj wszystko działało, dzisiaj jak włączyłem komputer i chciałem stworzyć nowy folder to zobaczyłem coś takiego jak na screenach wyżej, od razu na szybkiego sprawdziłem inne znane mi objawy występujące po wgrywaniu tych łatek i niestety okazało się że u mnie nie bardzo chce to działać :/ Na cóż może potem sprobuje samego Performance ale na razie dam sobie spokój bo dopiero co system, przywróciłem a mam co nie co do napisania jeszcze ;)

 

EDIT:

 

Żeby nie było niejasności która paczka jest czym ;)

938979 Vista Performance and Reliability Pack

938194 Vista Compatibility and Reliability Pack

 

Czyli mówiąc prościej ten większy to Performance ;)

 

EDIT2:

 

Eh nie wytrzymałem i spróbowałem jeszcze raz samego 938979 Vista Performance and Reliability Pack niestety efekt ten sam :/ No cóż nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na wersje finalne może z nimi nie będę miał takich problemów bo przywracać system co chwilę już mi się nie chce.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, ten sam problem wystepuje na vLitowanych instalacjach. Na stronie programu są pliki do naprawienia tego.

Rzeczywiście coś tam pisało o tym ale teraz już nie mam siły na zabawę z tym jeszcze raz, może potem ale mimo wszystko dzięki za info.

 

Mardok - zawalista nakładka na Subeditplayera. Mam w koncu przezroczyste napisy w Viscie 64 :)

Proszę bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypomniano o 2ch packach... to chyab jest rozwiazanie na moj problem dotyczacy kompletnej zawiechy lapka po 15 minutach od czasu kiedy nic na nim nie robie... ( po właczeniu sie wygaszacza) Mam nadzieje ze jak one juz wyjdą to problem zniknie, a mówie tu oczywiście o "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack"

 

---------

 

PS2

 

Czy ktos moze podac linka do wersji 32b ??

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi, którzy zainstalowali łatki:

Dzisiaj patrzę na zakładkę opcje zasilania i w zaawansowanych nie mam opcji gdzie ustalało się maksymalny i minimalny poziom procesora... coś w tym stylu. Procentowo się ustalało. Teraz tego nie mam i pytam się czy u was też to znikło po zainstalowaniu łatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełamałem się i sprobowałem ponownie wgrać obie łatki i jak poprzednio miałem wyżej opisane problemy, ale tym razem zapakowałem wpisy do rejestru ze strony domowej vLite i jak mi się wydaje wszystko działa już jak należy. Tak więc jak by ktoś miał podobne problemy do moich polecam zaraz po wgraniu łatek zapakować owe wpisy:

 

KB938979 fix

 

2706772[/snapback]

...

PS2

Czy ktos moze podac linka do wersji 32b ??

 

W linkach podanych przez Grimlock'a na poprzedniej stronie są łatki zarówno do X64 jak i X86.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już chyba wszystkie mozliwe kodeki, a Windows Movie Maker przy próbie otworzenia pliku *avi (nagranego Frapsem) wciąż uparcie wywala komunikat:

 

 

Dołączona grafika

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy już konkretny opis obu poprawek

 

938979 Vista Performance and Reliability Pack

 

http://support.microsoft.com/?kbid=938979

 

This update resolves the following issues on a Windows Vista-based computer:• You experience a long delay when you try to exit the Photos screen saver.

• A memory leak occurs when you use the Windows Energy screen saver.

• If User Account Control is disabled on the computer, you cannot install a network printer successfully. This problem occurs if the network printer is hosted by a Windows XP-based or a Windows Server 2003-based computer.

• When you write data to an AVI file by using the AVIStreamWrite function, the file header of the AVI file is corrupted.

When you copy or move a large file, the "estimated time remaining" takes a long time to be calculated and displayed.

• After you resume the computer from hibernation, it takes a long time to display the logon screen.

• When you synchronize an offline file to a server, the offline file is corrupted.

• If you edit an image file that uses the RAW image format, data loss occurs in the image file. This problem occurs if the RAW image is from any of the following digital SLR camera models:• Canon EOS 1D

• Canon EOS 1DS

 

• After you resume the computer from hibernation, the computer loses its default gateway address.

Poor memory management performance occurs.

 

 

938194 Vista Compatibility and Reliability Pack

 

http://support.microsoft.com/?kbid=938194

 

This update resolves the following issues:• The screen may go blank when you try to upgrade the video driver. For more information, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:

932539 (http://support.microsoft.com/kb/932539/) The screen may go blank when you try to upgrade the video driver on a Windows Vista-based computer

• The computer stops responding, and you receive a "Display driver stopped responding and has recovered" error message. You can restart the computer only by pressing the computer's power button.

• The computer stops responding or restarts unexpectedly when you play video games or perform desktop operations.

• The Diagnostic Policy Service (DPS) stops responding when the computer is under heavy load or when very little memory is available. This problem prevents diagnostics from working.

• The screen goes blank after an external display device that is connected to the computer is turned off. For example, this problem may occur when a projector is turned off during a presentation.

• A computer that has NVIDIA G80 series graphic drivers installed stops responding.

• Visual appearance issues occur when you play graphics-intensive games.

• You experience poor playback quality when you play HD DVD disks or Blu-ray disks on a large monitor.

• Applications that load the Netcfgx.dll component exit unexpectedly.

Windows Calendar exits unexpectedly after you create a new appointment, create a new task, and then restart the computer. LOL

• Internet Connection Sharing stops responding after you upgrade a computer that is running Microsoft Windows XP to Windows Vista and then restart the computer.

• The Printer Spooler service stops unexpectedly.

• You receive a "Stop 0x0000009F" error when you put the computer to sleep while a Point-to-Point Protocol (PPP) connection is active. For more information, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:

931671 (http://support.microsoft.com/kb/931671/) Error message when you put a Windows Vista-based computer to sleep while a PPP connection is active: "STOP 0x0000009F"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, iż te dwie poprawki są już w wersji oficjalnej. Niestety na razie są niedostępne poprzez Windows Update.

W moim przypadku po zainstalowaniu, w oczy rzuca się kolosalna poprawa prędkości kopiowania plików.

Nie zauważyłem również problemu ze zmianą nazwy utworzonych katalogów. Używam wersji x64 i polecam instalację owych dwóch poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie ostatnio viste ale narzekam troche na nią :(,pomimo wgrania sterów pod viste straciłem telegazete w swojej karcie tv winfast.

pomimo niejednokrotnej instalacji z wyskakującego okienka przy przeglądaniu www (instalacja flash coś tam) dalej wyskakuje okienko aby zainstalować....

Najgorsze : Nie działą best pleyer :( tzn nie da sie dać full screen bo obraz i tak pozostaje mały...

Nie zawsze ładuje sie sterownik do mojej karty dźwiękowej...tzn ikonka do traya bo dźwięk jest ale to podejrzewam winna instalacja bluesolei to obsługi blutetootha bo dodało to jakieś wirtualne karty muzyczne czy coś takiego więc to napewno od tego.

 

No i tyle...

 

aha,instalacja poprzez uaktualnienie xp do visty więc to też nie jest pewnie najlepszy pomysł...

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...