Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pytam w dobrym dziale, ale mam problem z instalacją karty tv.

Karta to Medion TV- Tuner (7134), na tunerze Phlipsa. Sam system ma w sobie sterownik do tej karty, ale po zainstalowaniu w menadżerze urządzeń widnieje napis:

nie można włączyć tego urządzenia (kod 10)

Spotkał się już ktoś z takim problemem, jest na to jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytam w dobrym dziale, ale mam problem z instalacją karty tv.

Karta to Medion TV- Tuner (7134), na tunerze Phlipsa. Sam system ma w sobie sterownik do tej karty, ale po zainstalowaniu w menadżerze urządzeń widnieje napis:

nie można włączyć tego urządzenia (kod 10)

Spotkał się już ktoś z takim problemem, jest na to jakieś rozwiązanie?

Moze powoduje jakis konflikt ? Sprawdzales dzialanie karty na xp ? Jesli nie to albo sciagnij najnowsze stery ze strony producenta, albo przeloz karte w inny slot pci, moze to powoduje konflikt - tyle mi przyszlo do glowy na ta chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka na rozluźnienie atmosfery, czyli inne możliwości Vist-owego benchmark'a 3D ;)

 

Start > i wklepać w wyszukiwanie

 

lub

Start > Uruchom

 

winsat aurorawinsat d3d -texshader -totalobj 15winsat d3d -objs C(20) -texshader -totalobj 50winsat d3d -totalobj 20 -objs C(20) -totaltex 10 -texpobj C(1) -alushader -noalpha -v -time 10winsat d3d -totalobj 20 -objs C(20) -totaltex 10 -texpobj C(10) -alushader -v -time 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Alchemy masz zainstalowane? To obsługuje odtwarzanie dźwięku z EAX'em w starszych grach.

Tu masz info http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=11996

A poczytać o tym możesz także na forum >> Szukajka

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny Vistowy problem.

Quake4 z najnowszym pathem 1.4.2 wypisuje w zakładce audio brak openAl przy czym stery dla X-Fi mam zaktualizowane do najmłodszych, czyżbym czegoś nie zainstalował?

może powinieneś ściągnąć najnowsze OpenAL

Do pobrania tutaj:

http://developer.creative.com/articles/art...ile=oalinst.exe

 

Nie wiem jak Quake4, ale u mnie np. 3dmark'06 bez tego nie ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Alchemy masz zainstalowane? To obsługuje odtwarzanie dźwięku z EAX'em w starszych grach.

Tak obsługuje tyle że tam gdzie był wykorzystywany bezpośrednio eax. Natomiast Q4 opiera się o openAl i się prze to nie kwalifikuje do alchemy.

...

3D mark 06 sam sobie doinstalował openal i działa bez problemu.

Edit: problem rozwiazany. Trzeba było na piechotkę podegrać bibliotekę openAl do katalogu quaka.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nie typową prośbę, czy ktoś z posiadaczy Visty mógł by zrobić screen z listą mniej więcej jakich programów używa i jakie są kompatybilne . Bo przestałem się tym interesować i nie jestem na bieżąco :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dosc ciekawy problem... od kilku dni cos sie chrzani z driverami od grafiki... rzecz objawia sie artefaktami czy to w nwn2 czy wygaszaczu slajdow od google... artefakty jak narazie sa tylko w tych dwoch aplikacjach... co ciekawe pomoga instalacji driverow 162 (chyba + cos po przecinku)... po instalacji i restarcie wszystko dziala... pare dni/godzin - srednio po 5 restartach (pare dni, bo uptime spory) problem pojawia sie ponownie... do tej pory wszystko dzialalo... nic poza nwn2 ani wygaszaczem googla nie instalowalem, skanery nic nie pokazuja (avast i internetowe)

 

grafika to 7900gs512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawostek:

 

Mam Vistę Home Premium 32bit i wgrane KX'y 3578 (nie pamiętam dokładnie wersji) :?: do obsługi SB Live'a. Jeśli zamknę Vistę lub zrestartuję to jest ok. Ale jak wybiorę usypianie kompa, to w panelu KX uruchamia się opcja - "tylko wyjście cyfrowe". Pierwszy raz się z czymś takim spotykam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nie typową prośbę, czy ktoś z posiadaczy Visty mógł by zrobić screen z listą mniej więcej jakich programów używa i jakie są kompatybilne . Bo przestałem się tym interesować i nie jestem na bieżąco :(

Windows Vista RTM Software Compatibility List -> Na bieżąco uaktualniana lista kompatybilnego oprogramowania z Windows Vista, zarówno z x86 jak i x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, otóż dzisiaj odebrałem laptopa, system vista home premium, pierwsze uruchomienie ustawienia visty, użytkownik, hasło itp, pozniej sie troche pobawiłem, ale nie zmianiałem zadnych ustawien, chciałem tylko zobaczyć jak wyglada system itp, zostawiłem zeby sie bateria naładowała, laptop automatycznie przeszedł w stan hibernacji, po godzinie chcę uruchomić laptopa i system prosi o podanie hasło i wyskakuje błąd, żeby zweryfikować nazwę użytkownika i hasło, albo są one błędne, nie mogę uruchomić systemu, nic nie moge zrobic, tylko mój użytkownik, podejrzewam, ze moze to byc wina loginu bo jest w nim znak "@", proszę o pomoc, drugie uruchomienie laptopa i juz wielkie kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znak @ w loginie jest traktowany jako logowanie do domeny w XP jak Viście. Vista pewnie nie chce Cię zalogować, gdyż nie może się połączyć z domeną (kontrolerem domeny).

 

Np. grimlock@purepc.pl to logowanie użytkownika do domeny purepc.pl

 

Jak instalowałeś Vistę na laptopie :?: Z ukrytej partycji czy z płytki :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie instalowałem, system od razu był zainstalowany, ale mam płytkę z systemem od asusa, wersja która zadziala tylko na moim kompie, juz instaluję od nowa, żadnych danych nie miałem więc nic nie straciłem

 

instalacja jest dość ciekawa, najlepierw instaluje system, a pozniej gdy dojdzie do 100% prosi o płytę ze sterownikami od asusa(obłsuga kamery internetowej touch pada itp)

Edytowane przez k@p1tano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś uczynić z tego zręczny skrót. Mam na myśli *.reg tychże przydatnych i wymienionych przez SGJ rzeczy.

 

 

wyłączanie przywracania systemu

 

wyłączenie kontroli zdalnej

 

wyłączamy User Account Control (UAC)

 

wyłączanie application compatibility assistant

 

wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

wyłączanie data execution prevention (DEP)

 

wyłączenie windows security center

 

zwiększenie wydajności ntfs

Dla mnie niestety to już jest za skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pomozcie. Kiedys w menu Komputer obok napisow: Dyski Twarde, Urzadzenia z wymiennymi nosnikami pamieci itd. mialem tez Aparaty fotograficzne i skanery. Niestety, teraz to zniklo. Skaner oczywiscie podlaczony. Jak to wlaczyc?

 

Poza tym w Panel Sterownia -> Siec i Internet -> Polaczenia sieciowe takie same napisy (Sieci Lokalne, Polaczenia telefoniczne) tez mi sie pojawialy, a teraz zniknely. Jak to wlaczyc?

 

Z gory dzieki,

 

Danny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu Mój Komputer pogrupuj wg "typ"

post-20519-1188045565_thumb.jpg

Co do połączeń, to za bardzo nie wiem o co ci chodzi.

Ja mam tylko takie coś:

post-20519-1188045746_thumb.jpg

Dzieki, wystarczylo pogrupowac wg typu w polaczeniach.

 

Ale skanera w Komputer dalej nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w grach na viscie ustawic wiecej niz 60HZ na CRT.Przesledzilem caly watek(prawie) i nic

W sterownikach NVidii w ustawieniach 3D wyłączyć synchronizację pionową, wtedy klatki nie są limitowane do prędkości odświeżania monitora.

 

@Danny

Skanera nie mam, więc nie mam jak pokombinować, żeby ci pomóc. Przykro mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach NVidii w ustawieniach 3D wyłączyć synchronizację pionową, wtedy klatki nie są limitowane do prędkości odświeżania monitora.

zaraz sprawdze czy to cos da :D

 

Jestem w panel sterowania Nvidia tylko tu wszystko po angielsku,to bedzie vertical sync tak :rolleyes:

 

EDIT; Sprawdzilem i nie dziala

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...