Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja wymuszę tam wyłączenie to w UT mam tyle klatek ile wyciśnie.

Może w twojej grze trzeba coś w configu pogrzebać, albo jakiś plikach z ustawieniami.

Zapewne nie chodzi o klatki, a o odświeżanie monitora crt, gdzie przy 60Hz szybko oczy wymiękają.

 

Mi na radeonie akurat to tylko refreshlock albo reforce pomagał, już nie pamiętam który z tych dwóch.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić żeby riva tuner automatycznie się włączał przy starcie? cały czas jest komunikat Blocked startup programs wtedy trzeba ręcznie zezwolić i wkurza mnie to strasznie tak samo jest z innnymi programami da sie to jakoś ominąć? poiadam vistę ulitimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie chodzi o klatki, a o odświeżanie monitora crt, gdzie przy 60Hz szybko oczy wymiękają.

 

Mi na radeonie akurat to tylko refreshlock albo reforce pomagał, już nie pamiętam który z tych dwóch.

próbowal na viscie nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zainstalowałem "Vista Compatibility and Reliability Pack" i zniknęła mi zakładka zgodność oraz kreator zgodności programów, przez co nie mogę uruchomić niektórych rzeczy. Odinstalowanie nic nie pomaga. Da się włączyć tą zakładkę lub jakoś inaczej wymusić na programach tryb zgodności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie monitora można łatwo zmienić:

 

PPM na Pulpicie :arrow: Personalizuj :arrow: Ustawienia ekranu :arrow: Ustawienia zaawansowane :arrow: zakładka Monitor :arrow: i wybieramy Częstotliwość ekranu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między VISTA HOME BASIC 32bit i 64bit jest jakaś duża ? Czy te dodatkowe 32 bity coś dają ? Bo kupiłem HOME BASIC ale 32bity (przez niedopatrzenie) czy mam iść do sklepu i wymienić na 64 czy zostawić tak jak jest ? Jeszcze jej nawet nie otwierałem. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą Vistę Home Premium 64bit można mieć nawet taniej niż 290 zł. Jeśli masz potrzebę to zamień na wyższą wersję.

 

Co do BOX'a to można zamówić na stronach MS nośnik 64bit ponosząc koszty wysyłki i obsługi zamówienia. Jak jest w OEM to nie wiem, ale taka możliwość powinna istnieć.

 

Jeśli potrzebujesz to wyśle Ci na PW adres strony na której można zamówić nośnik.

 

Wersja 64bit różni się możliwością zarządzania większą ilością RAM'u a raczej możliwością przypisania więcej niż 2GB na proces. Jeśli masz trochę starego i egzotycznego sprzętu - sprawdź czy są do niego sterowniki. Czasami pasują nawet te od Windows'a XP i 2000, ale lepiej to sprawdzić niż później żałować.

 

Premium od Basic różni się głównie efektownym interfejsem Aero i modułem Media Center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w sklepie w promocji za 259 zł więc chyba tanio. Wersja 64bit jest o 20 zł tańsza. To jak myślicie warto wymieniać ? Czy rozpakować i instalować ? Premium nie jest mi potrzebny bo ponoć Aero da się odblokować w wersji BASIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w sklepie w promocji za 259 zł więc chyba tanio. Wersja 64bit jest o 20 zł tańsza. To jak myślicie warto wymieniać ? Czy rozpakować i instalować ? Premium nie jest mi potrzebny bo ponoć Aero da się odblokować w wersji BASIC.

Da sie, ale system przestaje juz byc legalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich update vista przestala pobierac z routera (po kabelku) badz z ap (przez wifi) przez dhcp adres serwera dns - zamiast wpisanych w routerze dnsow ustawia sobie jako dns ip routera i w wyniku tego chodzi gg, ktore nie potrzebuje dns a reszta nie. Po wpisaniu adresow na sztywno jest ok.

Kiedys juz chyba tak sie dzialo (o ile pamietam na samym poczatku visty).

Spotkalo kogos cos takiego i jak z tym zawalczyl?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich update vista przestala pobierac z routera (po kabelku) badz z ap (przez wifi) przez dhcp adres serwera dns...

Oraz znowu przestał działać prawidłowo program RivaTuner (sytuacja taka sama jak po zainstalowaniu tej wczesniejszej poprawki KB932596)

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka chłopaki mam wielki problem, dysk mam podzielony na trzy partycje (vista) (dane) (xp) viste mialem już zainstalowaną i chciałem zainstalować xp na tym trzecim dysku. Zrobiłem wszystko według tego http://www.pro-networks.org/forum/about92429.html versja 3.3 i po restarcie zainstalowałem xp. No i zonk. Włączam kompa po instalacji a tu sie pokazuje "bląd uruchamiania systemu". próbowałem naprawiać z dysku visty ale nie pomaga. teraz zostałem bez żadnego systemu i nic się nie chce uruchomić ani xp ani vista. nawet knopixy wariuja. pisze teraz z innego kompa. POMOCY!!! .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bodajże wyszedł nowy RT

Tylko, że to nie wina samych programów tylko wina jakiejś poprawki - pytanie której?

CoreTemp też odmówił współpracy :?

Jeśli ktoś wpadnie na to jaka poprawka (z wczoraj) jest odpowiedzialna za to, to proszę o info.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zainstalowałem na drugim dysku viste i załapał. Dałem mu wtedy z płytki repair. I stara vista ładuje się ale tylko wtedy kiedy podłączony jest drugi dysk moge wybierać między starą a nową, gdy odłącze dysk i zostaje sama stara vista wyskakuje błąd ładowania systemu plików. Jak zmusić ją do działania samodzielnie??????

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij ten drugi dysk. Odpal kompa z płytki od XP i załaduj konsolę odzyskiwania - przycisk R. Jak już załadujesz konsolę po znaku zachęty wpisujesz fixboot i zatwierdzasz. W ten sposób odtwarzasz bootloader, pytanie tylko który :wink: Jeśli po restarcie bootloader XP odżyje i XP wystartuje normalnie to przywracasz z płytki od Visty, Vistę. Bootloader od Visty powinien się odtworzyć, a na liście powinny pojawić się wszystkie systemy do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...