Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy temat ale został zamknięty bo podobno w tym topicu jest odpowiedź ale ja nie widze...

 

no wiec tak,mam 3 partycje...C,D i E

Na C mialem xp ale uaktualnilem do visty i było wszystko spoko luzik fajnie ale zaszła potrzeba żeby mieć jednocześnie i to i to więc uruchomiłem komputer z płyty windowsa xp i zainstalowałem go na partycji D....

i teraz potrzebuje żeby mi ktoś napisał jak powinna wyglądać komenda boot.ini aby przy włączeniu kompa był wybór systemu operacyjnego .... a nie tak jak jest po instalacji na D windowsa xp tzn ze zawsze xp sie odrazu domyslnie wlacza

 

obecny plik boot.ini :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

 

Tyle że zaz bardzo sie nie opierajcie na nim bo może być już troszke spatroszony bo coś tam kombinowałem już ale nie udalo mi sie

 

po prostu chce żeby vista została i xp tak samo tyle że nie wiem co zrobić żeby sie do tej visty dostać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem je wrzucić :wink:

 

To może z innej beczki.

Jeśli ktoś ma ochotę odpalić coś unix'owego pod 2000/XP/2003 to polecam Windows Services for Unix 3.5 :)

 

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

 

Trochę informacji do czego to służy i jak działa:

 

Interix

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Win...rvices_for_UNIX

 

http://technet.microsoft.com/en-us/interop...n/bb380242.aspx

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem walić mojego zapytania do działu extreme o/c więc pytam się tutaj, bo chodzi o Vistę & SuperPi.

 

A mianowicie, czy ktoś testował SPI na XP i Viście? Jeśli tak, to jakie są różnice czasowe( próbka 1M i 32M)? bardziej chodzi mi oczywiście o Athlony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SP1 nie miało byc zadnego nowego systemu plików.

Mial byc WinFS ... ale jak widac zrezygnowali z tego. A to miala byc glowna przewaga Visty nad XP. W tym momencie nie widze roznicy poza tym ze Vista jest jeszcze mniej stabilny i jeszcze bardziej upierdliwy. Nie rozumiem po co MS w ogole cos takiego wydal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial byc WinFS ... ale jak widac zrezygnowali z tego. A to miala byc glowna przewaga Visty nad XP. W tym momencie nie widze roznicy poza tym ze Vista jest jeszcze mniej stabilny i jeszcze bardziej upierdliwy. Nie rozumiem po co MS w ogole cos takiego wydal.

WinFS nigdy nie był samodzielnym systemem plików, a jedynie nakładką na NTFS. Poza tym zanim wstrzymali prace nad nim jako osobnym produktem to nie miała byc zadna przewaga visty bo miał działac i na XP, byla nawet działająca(nie do konca prawidłowo) beta. Potem projekt w takiej postaci skasowali od tego czasu nie ma o nim zadnej informacji, chociaz cały czas niby tam coś robia.

 

Co do stabilnoci to pozostawie to bez komentarza bo system jest tak samo stabilny jak XP czy S2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinFS nigdy nie był samodzielnym systemem plików, a jedynie nakładką na NTFS. Poza tym zanim wstrzymali prace nad nim jako osobnym produktem to nie miała byc zadna przewaga visty bo miał działac i na XP, byla nawet działająca(nie do konca prawidłowo) beta. Potem projekt w takiej postaci skasowali od tego czasu nie ma o nim zadnej informacji, chociaz cały czas niby tam coś robia.

 

Co do stabilnoci to pozostawie to bez komentarza bo system jest tak samo stabilny jak XP czy S2003.

Moze zalezy od maszyny ale jak ktos porownuje stabilnosc XP do stabilnosci 2003 to mnie krew zalewa. To jak porownanie stabilnosci dos'a do windowsa 95.

 

Jesli chodzi o Viste to ja mam bardzo zle doswiadczenia. Tuz po instalacji (nie biorac pod uwage ze juz sam instalator sie zawiesil) cos sie zwalilo i musialem instalowac jeszce raz. Pozniej przy pierwszym uruchomieniu bluescreen bez powodu i system juz nie chcial wstawc... dopiero przywrocenie ostatnich dzialajacych ustawien umozliwilo ponowny start.

 

Tego samego dnia co ja sie meczylem z tym windowsem, jak pozniej sie dowiedzialem meczyl sie tez moj znajomy... i dokladnie te same problemy.

 

Jesli Vista jest stabilny to ja jestem Św. Mikolajem. Nie mowiac juz o tym, ze gry dzialaja o 50% wolniej. Przynajmniej GRAW2 (ktory tez nie byl wyjatkiem - kilka razy sie wykrzaczyl z blue screenem (co ciekawe slyszalem ze bluescreeny sa RED w Viscie... a sa jednak blue))

 

Edit: Swoja droga na drugi dzien po moich meczarniach z tym systemem moj drugi znajomy - zajmujacy sie przestepczoscia komputerowa z niewiadomych przyczyc powiedzial, zebym nie instalowal Visty bo to syf... niezle sie usmialem :)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zalezy od maszyny ale jak ktos porownuje stabilnosc XP do stabilnosci 2003 to mnie krew zalewa. To jak porownanie stabilnosci dos'a do windowsa 95.

Między XP a 2003 nie ma prawie zadnej róznicy w stabilnosci. W dodatku to prawie ten sam system.

 

 

Nie mowiac juz o tym, ze gry dzialaja o 50% wolniej.

Chyba na PC z minimalnymi wymaganiami Visty.

 

Swoja droga na drugi dzien po moich meczarniach z tym systemem moj drugi znajomy - zajmujacy sie przestepczoscia komputerowa z niewiadomych przyczyc powiedzial, zebym nie instalowal Visty bo to syf...niezle sie usmialem

Tez bym się smiał z takiego kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zalezy od maszyny ale jak ktos porownuje stabilnosc XP do stabilnosci 2003 to mnie krew zalewa. To jak porownanie stabilnosci dos'a do windowsa 95.

 

Jesli chodzi o Viste to ja mam bardzo zle doswiadczenia. Tuz po instalacji (nie biorac pod uwage ze juz sam instalator sie zawiesil) cos sie zwalilo i musialem instalowac jeszce raz. Pozniej przy pierwszym uruchomieniu bluescreen bez powodu i system juz nie chcial wstawc... dopiero przywrocenie ostatnich dzialajacych ustawien umozliwilo ponowny start.

 

Tego samego dnia co ja sie meczylem z tym windowsem, jak pozniej sie dowiedzialem meczyl sie tez moj znajomy... i dokladnie te same problemy.

 

Jesli Vista jest stabilny to ja jestem Św. Mikolajem. Nie mowiac juz o tym, ze gry dzialaja o 50% wolniej. Przynajmniej GRAW2 (ktory tez nie byl wyjatkiem - kilka razy sie wykrzaczyl z blue screenem (co ciekawe slyszalem ze bluescreeny sa RED w Viscie... a sa jednak blue))

 

Edit: Swoja droga na drugi dzien po moich meczarniach z tym systemem moj drugi znajomy - zajmujacy sie przestepczoscia komputerowa z niewiadomych przyczyc powiedzial, zebym nie instalowal Visty bo to syf... niezle sie usmialem :)

Testowalem Viste od wersji beta i nigdy nie mialm takich problemow. System instalowalem juz kilka razy na roznych konfigach i tez nie bylo problemow, sam tez osobiscie posiadam i jedyny bluescreen jaki zobaczylem byl podczas konfliktu sprzetowego, wiec winny nie jest system tylko sprzet. Tez mam takiego znajomego, ktory twierdzi, ze Vista to syf, bo zaliczyl z nia jedna nieudana przygode i juz koniec, niereformowalny. :D

Co do wydajnosci to po ustawieniu kilku rzeczy smiga podobnie do xp, w 3d ma takze podobna wydajnosc, niektore tytuly moga chodzic kilka % wolniej, ale bez przesady nie 50%...

Wydaje mi sie, ze niektore osoby po prostu nie maja do niektorych rzeczy powolania i tyle, nic sie nie zmieni. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między XP a 2003 nie ma prawie zadnej róznicy w stabilnosci. W dodatku to prawie ten sam system.

Chyba nie korzystales nigdy z windowsa 2003 jesli tak mowisz.

 

Chyba na PC z minimalnymi wymaganiami Visty.

4.5/5 punktow ... czy minimalne wymagania to 5/5 ?

 

Tez bym się smiał z takiego kogoś...

Narazie 100% osob ktore probowaly Visty, mowi ze to syf. Sam doswiadczalnie sprawdzilem ze to syf zanim uslyszalem inne opinie. Przyznam szczerze, ze bylem bardzo pozytywnie nastawiony... a rzeczywistosc mnie rozczarowala.

 

To, ze tobie dziala ok, to nic dla mnei nie znaczy. Tak czy siak sam przyznales ze nie ma wielkiej roznicy pomiedzy XP a Vista... to nadal pytam: po co?

 

Testowalem Viste od wersji beta i nigdy nie mialm takich problemow. System instalowalem juz kilka razy na roznych konfigach i tez nie bylo problemow, sam tez osobiscie posiadam i jedyny bluescreen jaki zobaczylem byl podczas konfliktu sprzetowego, wiec winny nie jest system tylko sprzet.

 

Tez mam takiego znajomego, ktory twierdzi, ze Vista to syf, bo zaliczyl z nia jedna nieudana przygode i juz koniec, niereformowalny. :D

Ja nie jestem niereformowalny. Ale z moich i innych doswiadczen wynika jasno ze to syf. Jak zmienie platforme na quada to prawdopodobnie sprobuje ponownie. A teraz nie mam co probowac, bo znowu strace mnostwo na sama instalacje. Uzywalem Visty przez tydzien... bylem pelen entuzjasmu... nie wiem... moze XP nie rozni sie w stabilnosci... ale ja pracuje na 2003 i nie mam ZADNYCH problemow... a z Vista same:

 

Wymienie kilka z nich:

 

- Blue screeny

- Zla wydajnosc 3D.

- Nie dzialajace poprawnie 3D przechodzenie miedzy okienkami

- Te jak one sie tam nazywaja... programiki po prawej stronie - wiekszosc dodatkowcyh miga podczas uzytkowania (np. weatherbug).

- Juz podczas problemu z instalacja Vista nie jest w stanie kontynuowac... dostaje sie komunikat, ze wystapil problem i instalacja i trzeba zaczac od poczatku (nawt jak to juz jest po restarcie!)

- Problemy z USB ... np z USB2IDE ... wystarczy poszukac w necie - bug windowsa zwiazany z jego wlasnymi sterownikami.

- W zasadzie zadnych roznic w stosunku do XP poza DX10 (pieprzony wymysl microsoftu, zeby ludzie MUSIELI zmienic system, jesli chca pograc w nowe gry), wygladem, upierdliwymi komunikatami ktore i tak przed niczym nie chronia (po zgodzie dla programu ktoremu ufamy - jesli w nim jest wirus to i tak sie zainstaluje i bedzie poprawnie funkcjonowal)

 

Co do wydajnosci to po ustawieniu kilku rzeczy smiga podobnie do xp, w 3d ma takze podobna wydajnosc, niektore tytuly moga chodzic kilka % wolniej, ale bez przesady nie 50%...

Sprobuj GRAW2. Jesli nie bedzie 50% spadku wydajnosci, gwarantowany zwrot pieniedzy ;P

 

Wydaje mi sie, ze niektore osoby po prostu nie maja do niektorych rzeczy powolania i tyle, nic sie nie zmieni. ;]

Masz racje. Wydaje ci sie. Nie masz bladego pojecia do czego mam powolanie a do czego nie, wiec daruj sobie.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie korzystales nigdy z windowsa 2003 jesli tak mowisz.

No nie korzystałem bo takiego nie ma. Jest za to Windows Server 2003, z którego korzystałem i jest tak samo stabilny jak jego desktopowa wersja czyli XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie korzystałem bo takiego nie ma. Jest za to Windows Server 2003, z którego korzystałem i jest tak samo stabilny jak jego desktopowa wersja czyli XP.

Widac slabo korzystales skoro tak twierdzisz.

Pokorzystaj z windowsa XP bez restartu przez 2 tygodnie.. pozniej pokorzystaj z 2003. Jak skonczysz to wroc i powiedz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Ty nie potrafisz skonfigurować systemu to wyłacznie Twój problem.

 

A tak przy okazji. Kernel Visty pochodzi od 5.2, tego z Server 2003. Juz nie wspominając tego ze kolejna serwerowa wersja Windows ma wspolny kod z tą "wolna" i "niestabilną" Vistą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie korzystałem bo takiego nie ma. Jest za to Windows Server 2003, z którego korzystałem i jest tak samo stabilny jak jego desktopowa wersja czyli XP.

No popatrz... z dosem tez maja cos wspolnego...

 

Jesli zrobisz moj test (patrz wyzej) i potwierdzisz, ze nie mam racji - przeprosze cie publicznie i jeszcze wysle skrzynke wybranego przez ciebie browaru na podany adres. Jesli nie, to nie mamy o czym gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...