Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

O raju. Ratujcie ;]

 

System nówka sztuka. Dziś postawiony. A problem już się pojawił. Co wejde do jakiegoś folderu (losowo) pojawia sie okienko restartowania explorera. Jeszcze nie tak dawno myslalem ze tylko problem pojawia sie przy przegladaniu zdjec i filmow, ale teraz wchodzac do folderu Konnekta, zrestartowal sie system ponownie. Update zrobione wszystkie.

 

x2 4200/2gb/7800gt. Najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

Mam taki śmieszny układ iż boot menager znajduje się z XP na D a vista na C (podczas instalacji XP c pozostawał niesformatowany). Jakoś od czasu zainstalowania visty do Xp nie zaglądam i w sumie niepotrzebnie miejsce się marnuje tym bardziej iż najprawdopodobniej przez nadpisanie przez Viste pliku wymiany XP przestał funkcjonować. Naprawić to prosto ale w sumie nie ma po co. Pytanie jak bezpiecznie przenieść boot menagera. W XP był fixmbr i fixboot a w Viście???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer rozruchu systemu Windows

---------------------------------

Identyfikator {bootmgr}

device partition=D:

description Windows Boot Manager

locale pl-PL

inherit {globalsettings}

default {current}

resumeobject {02070d48-4a7b-11dc-a779-97441ae80be3}

displayorder {current}

{ntldr}

toolsdisplayorder {memdiag}

timeout 10

 

Moduł ładujący rozruchu systemu Windows

---------------------------------------

Identyfikator {current}

device partition=C:

path \Windows\system32\winload.exe

description Microsoft Windows Vista

locale pl-PL

inherit {bootloadersettings}

osdevice partition=C:

systemroot \Windows

resumeobject {02070d48-4a7b-11dc-a779-97441ae80be3}

nx OptIn

 

Moduł ładujący starszą wersję systemu Windows

---------------------------------------------

Identyfikator {ntldr}

device partition=D:

path \ntldr

description WindowsXP

 

Cel: Przenieść Windows Boot Managera na c: Aby można było bezpiecznie sformatować d:

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

czasie ale to od gry wiec moglem przymruzyc oko na ten fakt.....

jeszcze dzis sprobuje moze z raz bez zadnych sterownikow........

Co do sterów to mogę ci doradzić, żebyś za wszelką cenę nie instalował sterów NVidii do dysków i RAIDA.

Nie działają zbyt dobrze. Dyski podpinane "na gorąco" nie są w ogóle wykrywane.

Co do reszty problemów to widocznie masz coś z innymi sterownikami lub jakieś temperatury ci szaleją, że w grach cię blue screeny atakują.

Upewnij się, czy grafa z płyty nie powoduje konfliktów, może jej nie wyłączyłeś? Musisz kombinować, tylko to ci pozostaje. Cierpliwi zostaną nagrodzeni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna przeniesc na C. Twoje D jest partycją podstawową.

Czyli na chwilę obecną master boot sector dysku wskazuje na partycję D.

Ale czy na pewno się nie da?

W vistaBootPRO znalazłem opcję: System Bootloader Install i dalej Specyfic drive. Może ona jest rozwiązaniem?

 

Edit: Chwilowo wywaliłem ręcznie xp ale pozostawiając pliki odpowiedzialne za rozruch Visty.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterów to mogę ci doradzić, żebyś za wszelką cenę nie instalował sterów NVidii do dysków i RAIDA.

Nie działają zbyt dobrze. Dyski podpinane "na gorąco" nie są w ogóle wykrywane.

Co do reszty problemów to widocznie masz coś z innymi sterownikami lub jakieś temperatury ci szaleją, że w grach cię blue screeny atakują.

Upewnij się, czy grafa z płyty nie powoduje konfliktów, może jej nie wyłączyłeś? Musisz kombinować, tylko to ci pozostaje. Cierpliwi zostaną nagrodzeni :D

 

w xp wszystko chodzi perfekt - raid i grafa wylaczona nie dygaj

 

na poprzednim ramie chodzilo ok (geil) na adata krzaki....sterowniki nvidii tez chodzily idealnie - bez kitu myslalem ze cos z ramem ale to cos z ta cholerna vistanie tak albo jakimis sterownikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pytanie: Czy programy które wymieniam chodzą na MS Vista??

Gadu-Gadu

AQQ

Photoshop CS2 9.0

Warcraft 3 + FT

WinRAR

BearShare

Winamp

Firefox 2.0

 

Wiem, że truję wasze tyłki głupimi pytaniami, ale wolę rozwiać wątpliwości przed instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coprawda pytam oto samo w dziale dotyczącym karty muzycznej ale zapytam i tu:

Czy orientuje się ktoś może jak w Viście otrzymać sygnał jednocześnie na wyjściu cyfrowym SPDiF i analogowym? W XP zwykły dźwięk (gry, mp3) bez najmniejszego problemu docierał na wyjścia analogowe karty mimo aktywności SPDiF. Ot gdy oglądałem film z filtrem Ac3 sygnał szedł zakodowany a gdy grałem, czy słuchałem mp3 sygnał docierał do wzamaka słuchawkowego. Po zmianie systemu muszę za kazdym razem przełączać ręcznie domyślne wyjście albo analog albo cyfra jeszcze przed odpaleniem aplikacji.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coprawda pytam oto samo w dziale dotyczącym karty muzycznej ale zapytam i tu:

Czy orientuje się ktoś może jak w Viście otrzymać sygnał jednocześnie na wyjściu cyfrowym SPDiF i analogowym? W XP zwykły dźwięk (gry, mp3) bez najmniejszego problemu docierał na wyjścia analogowe karty mimo aktywności SPDiF. Ot gdy oglądałem film z filtrem Ac3 sygnał szedł zakodowany a gdy grałem, czy słuchałem mp3 sygnał docierał do wzamaka słuchawkowego. Po zmianie systemu muszę za kazdym razem przełączać ręcznie domyślne wyjście albo analog albo cyfra jeszcze przed odpaleniem aplikacji.

 

widocznie doszedles do momentu w ktorym vista pokazuje jakim jest bublem - nie pamietam linku do artykulu ale poszukaj w google - dzialanie spdif scisle wiaze sie z wszechobecnym drm i moze sie skonczyc na tym ze wogole nie uaktywnisz spdifa w niektorych wypadkach.......

miedzy innymi i z tego powodu creative krew zalewala z nowymi sterownikami bo zmienial sie cala warstwa obslugi audio na duuuuuzo gorsza......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie doszedles do momentu w ktorym vista pokazuje jakim jest bublem - nie pamietam linku do artykulu ale poszukaj w google - dzialanie spdif scisle wiaze sie z wszechobecnym drm i moze sie skonczyc na tym ze wogole nie uaktywnisz spdifa w niektorych wypadkach.......

miedzy innymi i z tego powodu creative krew zalewala z nowymi sterownikami bo zmienial sie cala warstwa obslugi audio na duuuuuzo gorsza......

Bublem nie bublem. Mz Vista jest lepsza od XP w bardzo wielu dziedzinach ale to nie czas na taka dyskusję.

Wiem o jakim artykule piszesz ale tam straszono, iż wręcz SPDiF działać nie będzie co się okazało niedomówieniem. Bo działa. Ba wyjście cyfrowe (sygnał stereo) jako takie działa niezależnie ot tego co ustawimy tyle ze wysyłania strumienia Ac3 jest możliwe dopiero po przełączeniu tego domyślnego wyjścia na cyfrowe. Teoretycznie ma to sens acz w XP ten krok nie był wymagany i filterek Ac3 bez problemu sam kierował sobie sygnał tam gdzie trzeba. Dlatego pytam czy ktos nie zna jakiegoś kruczka na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos taki problem??? mam myszke zboard reaper i stery do niej nie chodza - na stronie niby jest wersja pod viste 64bit ale przy probie odpalenia wyskakuje komunikat ze program zakonczyl dzialanie - probowalem tryby zgodnosci itp ale nic nie dziala

 

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem ze zmiana działania przycisku "zamknij" w menu start z stanu hibernacji na zamknij. W wersji 64bit ultimate moglem to zmienic bez problemu natomiast aktualnie posiadam 32bit i jest ... (cenzura) Czy ktos miał juz taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przycisku to akcje ustawiasz w opcjach zasilania - zaplanuj tam swoj schemat - jest tez ustawienie przycisku - u mnie to dziala

 

co do mielenia dysku to sa dwie rzeczy - 1 defragmentacja a druga to windows defender ktorego rowniez trzeba wylaczyc........

 

 

a ja dalej mam klopot - wrzucilem kontrolnie viste 32 bit - no i bluscreenow nie mam ale mialem dwie zawieszki.......cos sie w niej gryzie ale nie moge dojsc co...pewniak tylko ze po zmianie ramu ale wszystkie testy w wielu progamach nic nie wskazuja wszystko jest perfekt - a xp jak chodzil tak chdzi - kontrolne odpalilem linuksa i (ubuntu) i tez najmniejszych roblemow.....a vista sie uparla........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste od jakis 3 miesiecy i nie chce wracac do xp. Według mnie przyjazny i funkcjonalny system... oczywiscie nic nie jest wolne od wad. Sa one jednak na tyle mało kłopotliwe, ze jestem w stanie przymknąć na to oko ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dziwne problemy - wcześniej nie miałem żadnych.........

o dziwo vista 32 bitowa uruchamia się szybciej........

 

avemartin a jak tam z wyłączniem hybrudowym??bo jest tam tez coś takiego - wyłącz to może pomoże(gdzieś ponżej opcji działania przycisku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się czyvisty nie zainstalować... Gry chodzą na neij gorzej, a co z grami pisanymi specjalnie pod DX10/ Tzn taka gra uruchomiona na Viscie w trybie DX9 będzie chodziła gorzej niż na XP, czy gier pisanych specjalnie pod vistę ten problem spadku wydajności nie dotyczy? Jedyna gra w jaką zamierzam grać to Hellgate: London (jest pisane pod DX10 i DX9)

 

i ejszcze 1 lamerskie pytanie:

żeby mieć 2 systemy i mócy wybrać z którego ma bootować to najpierw trzeba zainstalować XP i później vistę?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z grami pisanymi specjalnie pod DX10

Nie ma takich. Wszystko co do tej pory powstalo to 9 z dodatkami 10. Jak juz w koncu powstanie cos w czystym DX10 to powinno teoretycznie chodzic trochę szybciej.

 

Z systemami mozna i odwrotnie ale jak chcesz miec od razu z automatu menu to tak, najpierw XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślałem o zainstalowaniu sobie Visty w wersji 64bit, żeby wreszcie wykorzystać te 64bit procka. Wacham się tylko, czy nie będę miał spadku wydajności w programach, czy grach w porównaniu z XP 32. Kilka miesięcy temu czytałem gdzieś porównanie XP i Visty, i jednak sporo tytułów chodziło lepiej pod XP. Czy teraz ta sytuacja się zmieniła i czy lepsza będzie ta wersja 64bit.

Ps. Jak wygląda sprawa z przenoszeniem folderów systemowych w Viscie, tak jak np. przenoszenie moich dokumentów na partycję nie systemową w XP. ?

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...