Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne, żebyś dobrze poustawiał IP w V4. Wpisanie tej samej Grupy Roboczej też nie zaszkodzi.

Osobiście z połączeniami na Viście mam mniej problemów niż w XP.

 

adresu Ip, bramy, dns nie wpisuję, mam ustwione, żeby pobierał je automatycznie, tak zawsze miałem i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym się łączysz :?: Sieć korporacyjna, proxy server, DSL/router :?: Na Home Basic'u miałem taką przygodę, że sieć za Chiny nie chciała ruszyć. Wpisałem z ręki IP, maskę, bramę, DNS'y - sieć ruszyła po kilku sekundach.

Sprawdź też czy strefę masz dobrze ustawioną w zależności od rodzaju połączenia/sieci - domowa, biurowa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no łączę się z siecią lan,

 

zauważyłem teraz, że gdy zmienię adres mac karty sieciowej w laptopie w ustawieniach karty (pole network adres) i mimo to, że tam jest ten adres wpisany to system i tak pokazuje oryginalny adres mac karty sieciowej :/

 

Sprawdzałem to też w evereście i jako adres mac jest podany adres ten oryginalny a nie ten, który wpisałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czy problem z podpisem sterowników został rozwiązany (co by riva tuner, ati tray tool i inne [ciach!]ły działały), jeśli nic nie wiadomo to jakich łatek nie należy instalować w viście x64 pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był teraz u mnie kolega z innym laptopem, w którym też ma viste tylko wersje basic.

 

Sprawdzałem jak on ma poustawiane te połączenie sieciowe i okazuje się, że mamy wszystko identycznie.

 

zmieniłem w jego laptopie adres mac, włożyłem kabel i !! Internet śmiga

 

teraz już wiem, że kiedy w właściwościach mojej sieciówki zmienie adres mac to nic to nie daje, dalej jest używany adres mac karty z laptopa.

 

Jedyna różnica to wersje visty, kumpel ma basic, a ja mam premium.

 

Czy ta moja vista ma może jakieś zabezpieczenia programowe, które blokują zmianę tego adresu mac ??

 

 

Już skończyły mi się pomysły, co by zrobić

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest wymagana nazwa grupy roboczej w mojej sieci, a wpisane mam chyba to co system sam wpisuje workgroup chyba

 

próbowałem też zmienić adres mac programem smac 2.0 i nie udało się.

 

Dziwne jest tylko to, że w win XP udało się zmienić mac bez problemu, a w viscie nie idzie, albo ja nie umie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem, nie jest on uciążliwy ale wkurza

przy każdym ładowaniu systemu wyskakuje ekran z tekstem "lsdelete program not found - skiping auto check" pojawilo sie to samo, nawet nie wiem kiedy i nie wiem jak sie tego pozbyc. w startup mam tylko avasta, realteka, amd optimizer, power stripa i od grafy sterownikow [ciach!]ly - jesli mialoby to pomóc.

 

hlp :)

 

-------------------

 

ok zrobione, google nie boli

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj MS udostępniło użytkoenikom betę SP1. Miało być na Windows Update i nie ma. Sprawdziłem na Microsoft Connect ale w dostępnych połączeniach nie mam SP1 do wyboru. A strona https://connect.microsoft.com/windows nie działa...

Tylko dla testerów, wiec normalnie nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, najpierw była grupa wybranych testerów, teraz też. Jak Connect to Connect, pierwszy raz się spotykam by czegoś nie udostępnili wszystkim chętnym osobom.

 

Coś się co po niektórzy pośpieszyli - http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3984,M...la_Windows.aspx

 

No ale dobrze, tu mamy opis SP1 Beta http://windowsvistablog.com/blogs/windowse...ack-1-beta.aspx

 

i screen jak wygląda w Windows Update :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Visty Home Premium (wersja 64-bitowa).

 

Niestety po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego i próbie zaistalowania sterów do bezprzewodowej karty D-Linka (mam w domu radiowego neta) wyskakuje polecenie aby najpierw zaistalować sterowniki do karty sieciowej. Szukałem ich w necie, na DVD dołączonych do płyt głównych... i nic sensownego nie znalazłem.

 

Będę baaaardzo wdzięczny gdyby ktoś z Was mógłby mi z tym fantem pomóc. Płyta główna to Gigabyte GA-K8NF-9 Ultra.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Edytowane przez panish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pojawiło mi się Dream Scene w WU - oficjalnie dopiero wczoraj?

Owszem pod naporem wściekłych użytkowników Visty Ultimate :lol:

 

Jak na razie poza DreamScene, poprawką do BitLockera i pokerem nic innego nie pojawiło się dla Ultimate'a, a takie były wielkie obiecanki Microsoftu jakie to bajery będą otrzymywać użytkownicy Ultimate'a :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ..i ta oficjalna strona http://windowsultimate.com/ która umiera w tym samym tempie w jakim powstają dodatki ~ totalna kompromitacja.

wczoraj pobrałem DreamScene i wrzuciłem jakis teledysk - użycie proca 11~15% :)

 

a tutaj widzę fajny dodatek http://dream.wincustomize.com/ ktoś już próbował bo animacje wyglądają świetnie :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa Visty Ultimate od niedawna ( gdzieś z 1tyg ) i jestem z niej bardzo zadowolony. Mianowicie XP zostawiony z torrentem na czas >24 powodował bardzo dużą zacinkę, Vista śmiga mi teraz 2d 7h 30m i jest w pełni stabilna :)) z czego jestem zadowolony bardzo. Jedynie Irda mi nie dział :/ ale to nie jest problemem :). Miałem równolegle zainstalowane Ubuntu i niestety skopało mi dysk + stworzyło parę badów :/.

Na xp nie przerzucę się już nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie jakieś problemy z wydajnością grafiki? Mam wrażenie jakby karta graficzna nie przestawiała się w tryb 3D (400MHz -> 500MHz gpu)

 

Simsy 2 chodzą jakby na telefonie komórkowy, nie mówiąc o Half Life 2.

 

Grafika 7800GT, X2 2,3GHz, 2GB ramu, sterowniki gpu 163.69, forceware 15.01

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie jakieś problemy z wydajnością grafiki? Mam wrażenie jakby karta graficzna nie przestawiała się w tryb 3D (400MHz -> 500MHz gpu)

 

Simsy 2 chodzą jakby na telefonie komórkowy, nie mówiąc o Half Life 2.

 

Grafika 7800GT, X2 2,3GHz, 2GB ramu, sterowniki gpu 163.69, forceware 15.01

a tak czasem nieprzestawila ci sie pci na x1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszystkie ważne aktualizacje zainstalowane? nie wydaje mi się by była to wina samego systemu bo jak dotąd nie zauważyłem takich objawów u siebie, regularnie w coś grywam

 

z innej beczki:

 

zainstalowałem DS i pakiet animacji - całkiem ładne

ale te z wspomnianego wcześniej wincustomize naprawdę zapierają dech - polecam

aha jeśli idzie o zużycie proca to faktycznie waha się w okolicach 11~15% ale wystarczy że otworzymy jakieś zmaksymalizowane okno i spada do wartości jak bez dreamscene :D takie słońce nad płynącym morzem chmur naprawdę robi wspaniałe wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drivery do płyty instalowałeś z nVidia.com czy zostałeś przy tych z Visty :?: Nawet przy 400MHz HL2 powinien śmigać płynnie :)

Sterowniki zainstalowane. Updaty przeprowadzam regularnie. Sprawdziłem jedna rzecz, zwiekszylem taktowanie ręcznie z 400 do 500 i śmiga tak jak powinno. Dziwne? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...