Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie szybkie pytanie, odnośnie wersji Visty (zaznaczam iż odp. nie znalazłem w FAQ). Aby system chodził optymalnie jaką wersję Visty powinienem zastosować przy procesorze C2D x64 czy x86? Z tego co poczytałem to wsparcie dla 64 bit jakoś słabo wypada, czy może jest to tylko mit? Mógłby ktoś wyjaśnić + i - x64 i x86 przy C2D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

 

Co to jest za problem: zainstalowałem ACDSee10 (wersję na Vistę), ale wyskakuje błąd:post-114112-1192553899_thumb.jpg

Co muszę zrobić żeby grało??? Czyżby jakaś usługa wyłączona nie pozwalała na prawidłowe otwarcie ACDSee??? Proszę o wsparcie.

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zmusić na Viście soft AbitEQ do automatycznego startu, bo lekko irytujące jest ręczne odpalanie go przy każdym włączeniu komputera... zresztą podobny problem mam z RivaTunere-m (2.05).

u mnie Riva uruchamia sie automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy, cos mi sie popsulo. W folderach Muzyka, Obrazy, Dokumenty i Wideo sa takie fajne ikonki. Niestety, zniknela mi ona z Dokumenty i widze to normalnie, takie zolte. Jak to przywrocic?

Poszukaj we wlasciwosciach folderu, tam sie zmienia wyglad ikony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?p=6...f8cd15a5ae3f39c

 

Miał ktoś z was takie problemy , bo dużo ludzi ma taki fancik - w tym ja na laptopie , na tym co z podpisu i każdy kogo znam ;).

A instalowales ta poprawke, co podali w temacie ?

Ja sprawdzalem na lapku z celkiem centrino, gf7100, 1gb, vista home basic i tez mam takie fazy, wielu rzeczy probowalem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój sprzęt:

X2 Brisbane 3600+@2.7GHz

GoodRAM 900 PRO

PALIT 8600GT sonic 600/1700/1600

RAID0 2x160GBarracudy 10

 

Jak myślicie, warto ładować Viste x64 na taki sprzęt?

Czytałem, że niektóre nowsze gry lepiej chodzą pod Vistą niż pod XP :huh:

Ma ktoś testy owych systemów na najnowszych sterach grafiki?

Jak to jest teraz z x64 grami?

Głównie zależy mi na CS:S i HL2 ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na sygnaturki wypowiadajacych sie tutaj, poanalizuj i juz wiesz.

ps. zapomniales podac najwazniejszej rzeczy z kompa

podane gry dzialaja , sprzet w miare ok

 

Sam musisz zdecydowac , moja pierwsza instalacja w marcu i od razu antypatia do Visty - problemy i problemy. W sierpniu drugi raz i natychmiastowe wgranie poprawek , nagla zmiana wszystko dziala zero problemow. Vista 64bit stala sie pierwszym OS'em (XP na wszelki wypadek jeszcze jest ale niuzywany, zbliza sie moment formatu). Jedyny program ktory nie dziala i nie dalo go sie zastapic to gra Mafia - no trudno.

 

Doinstaluj Viste do XP po kilku dniach bedziesz juz wiedzial

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Vista 32bit na tą chwilę rozwoju wykorzystuje już w jakimś stopniu 4GB ramu i czy nadal jedyną szansą na zobaczenie takiej ilości w systemie to opcja "memory hole remap" w biosie, czy może w końcu zaczyna go widzieć sama?

Czy przy 4GB ramu /o ile go zobaczy system/ można już bezstresowo wyłączyć plik stronicowania i pracować z pełną wydajnością systemu (32bit), bez zwiech i innych niespodzianek?

Czy najnowsze programy/gry w jakimś stopniu wykorzystają taką przestrzeń... podobno FSX przy 4GB ramu na Viście 32bit znacznie mniej chrupie dyskiem, nie wiem, czy to tylko plota, czy rzeczywiście Billowy system rozwija skrzydła Billowej grze (lub odwrotnie)?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien praoblem a mianowicie posadam Viste Ultimate 32bit i zauważyłem dzisiaj że coś mi zjada transfer. Mam DSL 2Mbit. System wykrywa sieć o przepustowości 100Mb/s (bo taka jest chyba szybkość max. karty sieciowej) Gdy sciągam cokolwiek z sieci max transfer jaki moge osiagnąć od wczoraj to jakies 160KB/s a powinno być kolo 250KB/s. Najdziwniejsze jest to że gdy nie mam włączonego żadnego programu który by się łączył z internetem wykorzystanie sieci wynosi około 1% czyli mniej wiecej tyle ile barkuje mi transferu.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot] to jakies 160KB/s a powinno być kolo 250KB/s.

 

brakuje ci 30% a nie 1 - a co do problemu to nie wiem :P [ot]

 

Prosze czytaj uważnie :)

 

System wykrywa sieć o przepustowości 100Mb/s (bo taka jest chyba szybkość max. karty sieciowej)

Gdy sciągałem wcześniej z maxymalną prędkością to system pokazywał około 2,5% wykorzystania sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ma już 4x1GB tylko, że moja Vista 32bit widzi 3070MB.

W biosie nie mam opcji "memory hole remap", a sposób z Guru3D nie działa:

1) Access cmd: Click on the Start Pearl > type cmd in the Search Bar > and press Ctrl + Shift + Enter (this allows you to run cmd in administrative mode)

2) Type BCDEdit /set PAE forceenable

Niby wszystko ok, ale po restarcie wartość wykrytego przez system ramu pozostała bez zmian.

Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, jakieś pomysły?

 

Dziwne jest też to, że na 2GB ramu miałem zjęte ok 500MB zasobów pamięci, teraz po wrzuceniu dodatkowych kostek i po odpaleniu systemu wartość ta podskoczyła do ~1GB (!), czy to normalne?

 

Jak wygląda wydajność Visty x64 w stosunku do 32bit w grach?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...