Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei zapytam dość nietypowo - pod Vistą co jakiś czas wyłączają mi się przy pracującym systemie dyski. Tak jakby zatrzymywał ich pracę i zaraz potem włączał. Nie ma to związku z funkcją wyłączania dysków przy bezczynności... Ma ktoś z Was podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Od niedawna używam Visty home premium i mam problem - podczas oglądania filmów (Media Player Classic) albo tv (DScaler) monitor mi się wyłącza. Oczywiście jest to kwestia "ustawień zasilania" ale przecież monitor nie powinien się wyłączać podczas pracy aplikacji tego typu. Co ciekawe, nie uruchamia sie wygaszacz ekranu (mam 5 min na wygaszascz i 15 min na wyłączenie)

Jak na razie obszedłem ten problem ustawiając wyłączenie monitora na dłuższy czas, jednak zależy mi, żebym mógł korzystać z tej funkcji tak jak do tej pory w win XP

Mam to samo.

Ostatnio zobaczyłem ten błąd na xp.net.pl, ale dotyczy Media Playera:

 

 

Aktualizacja dla Windows Vista (KB931756)

 

Tytuł : Aktualizacja Windows Media Player 11 dla Windows Vista (KB931756)

Data wydania : 15.11.2007

 

Wersja : 931756

Wielkość pliku : 8.6 - 12.0 MB

 

Opis : Aktualizacja ta rozwiązuje problem z odtwarzaniem przez Windows Media Player zawartości przez ponad 30 minut.

 

Obsługiwane systemy operacyjne :

Windows Vista

 

DOWNLOAD: LINKLINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na upartego to mógłbyś wyłączyć usługę odpowiedzialną za SuperFetch ale ja powiem że jakoś nie widzę tego problemu u siebie. wcześniej wrzucałem tu swój konfig z usługami - ściągnij go ode mnie i załaduj - może coś pomoże, a jeśli nie to wrócisz do domyślnego :) pozdrawiam

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zapytam dość nietypowo - pod Vistą co jakiś czas wyłączają mi się przy pracującym systemie dyski. Tak jakby zatrzymywał ich pracę i zaraz potem włączał. Nie ma to związku z funkcją wyłączania dysków przy bezczynności... Ma ktoś z Was podobny przypadek?

ja miałem to samo - z tym, że miało to związek z tą funkcją. bez różnicy na ile ustawiony był czas to i tak jeden dysk sie co chwila włączał i wyłączał - wyłączyłem wogóle i jest spokój. możesz jeszcze ew. sprawdzic w biosie

 

Mam to samo.

Ostatnio zobaczyłem ten błąd na xp.net.pl, ale dotyczy Media Playera:

 

 

Aktualizacja dla Windows Vista (KB931756)

(...)

nie, to chyba nie to... to o czym piszesz to jest jakiś błąd niewłaściwego czasu odtwarzania streamowanych mediow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na upartego to mógłbyś wyłączyć usługę odpowiedzialną za SuperFetch ale ja powiem że jakoś nie widzę tego problemu u siebie. wcześniej wrzucałem tu swój konfig z usługami - ściągnij go ode mnie i załaduj - może coś pomoże, a jeśli nie to wrócisz do domyślnego :) pozdrawiam

szukanie po postawch cos jest zbugowane mozesz linak wrzucic?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak sie sprawuje Vista 64bit? Jak to jest z kompatybilnoscia itd ?

Powiem tak przeszlo półroku uzywam Visty 32bit i sprawuje sie naprawde okej.

Jednak z powodu ilosci ramu chccialbym sie przesiasc na 64bit - i tu pytanie ?

Czy bede mial jakies problemy?Wszystko bedzie musialobyc emulowane na 32bit co bedzie mulilo?

Jakie odczucia?Uzywam troche softu i gram również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem to juz gdzie indziej na forum

TYLKO I WYŁĄCZNIE... 32-bit. Człowieku odradzam Ci 64bit nie wiem moze poprostu ja mam pecha Zeby zaistalowac sterowniki do myszki to ja musialem pisac do obslugi technicznej coby podpowiedzieli co i jak bo te ich drivery to sobie mogą wsadzić!

 

Tak samo z internetem no ale to juz chyba z 32bitowa Vista tez mogło sie zdarzyć. (vista + router = problem )

 

Pomijąc już że i tak większosc programow jest u mnie 32-bit hehe bo nie porobili nowych wersji, bo i po co?

 

Gry chodza wolniej.

 

64-bit? Ha, niby w czym to mam odczuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zachciało mi się dzisiaj zastąpienia ubuntu nowym suse. Do tego mam oczywiście viscioche...

 

Wszystko przebiegło pomyslnie, do momentu az chcialem odpalic Viste...

 

Może wróce jeszcze do poczatku, nie wiem czy nie było błedem to, ze płyte instalacyjna suse uruchomilem pod vista i juz pod winda kliknąłem instaluj co spowodowało skopiowanie plikow instalacyjnych na dysk C. Przez co w bootmanagerze pojawil sie instalator suse oprocz windowsa. (ale co to ma do rzeczy w zasadzie...?!)

 

Teraz odpalajac Viste (ciagle mam do wyboru vista lub instalator suse) wyskakuje mi (znany) bład:

dotyczy pliku: winload.exe

0x0000000e

The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

 

Gdy probuje wsadzic plyte visty i wybrac opcje napraw,to nie widzi mi systemu operacyjnego do naprawy. Jest opcja load drivers ale jaka lokalizacje mam podac? Gdy przechodze dalej do opcji odzyskiwania (mimo nie wybrania biezacej instalacji windowsa) Vista nie jest w stanie naprawic/odzyskac niczego!

Wchodze wiec do wiersza polecen. Probuje:

bcdedit - vista mowi, że go tam nie ma

bootrec /rebuildbcd - udaje mi sie wybrac c:\windows z listy (1elementowej) dostepnych instalacji, ale wtedy sie okazuje ze nie moze odczytac z dysku...

Moj wniosek - uszkodzony mbr

Wiec probuje hirens boot cd i odpalenie jakiegos mbr toola itp itd, zaden nie rusza....

 

Co wiec mam zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś instalował Service Packa 1 do Visty?

U mnie odczucia jak na początku

1.Wreście system widzi 4GB pamieci

2.Jest jeszcze sprawniejszy(czyt.szybszy)

 

U was jak tam?

U mnie wygląda tak:

1. System ogólnie przyśpieszył

2. W końcu poprawnie obsługuje mi kartę telewizyjną

3. Nie ma żadnych problemów z AUX na karcie dźwiękowej (wcześniej były problemy)

4. Ogólnie praca wydaje się bardziej "płynna"

 

Jak na razie pozytywnie ale po 2 dniach testów nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Zobaczymy jak będzie dalej :)

 

chcialem dokupic kostke pamieci i cieszyc sie 4gb ramu ;] co za tym idzie zmiana systemu i teraz pytanie warto instalowac xp 64bit ang czy juz viste ktoras ? ( chociaz do niej mi nie predko )

Moim zdaniem poczekałbym do wydania oficjalnie Service Packa 1 do Visty (Styczeń 2008) i zainstalowania jakiejś 32 bitowej np Home Premium Edytowane przez Fracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem: zainstalowany sp1 na legelnego windowsa i teraz sie coś krzaczy, aero wyłączone i nie moge wejść do panelu sterowania..... cudownie. Jakieś pomysły??? Można jakoś cofnąć instalke???

Wejdź w tryb awaryjny, zobacz czy dostaniesz się do panelu sterowania, i tam odinstalujesz sp1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy lepiej kupić wersje Premium 64bit czy 32bit ? Z którą ma się mniej kłopotów przy instalacji sterowników ? Nie wiem czy dobrze słyszałem ale podobno w przyszłości gry i programy będę pisane tylko pod 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaje się do panelu ster. w awaryjnym ale tam nie ma sp1 w dodaj/usuń ani w aktualizacjach, są jakieś 2 pozycje [coś tam] sp2, ale nie moge tego odinstalować bo mówi że win. instalator sie nie chce odpalić i żebym się skontaktował z obsługą ......... nie chce reinstalki kolejnej... pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy lepiej kupić wersje (...)

masz ponad 140 stron do przejrzenia by samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie, które padło w tym temacie już wiele wiele razy. żeby było Ci łatwiej masz szukajkę w samym wątku. sprawdziłeś chociaż czy różnią się te wersje? nie? w tej kwestii również nabierzesz wystarczających poglądów przeglądając forum za pomocą szukaj! nie dalej jak na poprzedniej stronie są przynajmniej dwa linki z wieloma informacjami na temat edycji i dyskusja na temat 64bit - zaglądałeś tam chociaż zanim przyszło Ci do głowy napisać ten post? też nie? pierwszy raz korzystasz z forum? nie? jeśli nie chce Ci się szukać/czytać to kup co radzi funfel i nie zaśmiecaj wątku :idea: następnym razem zgłoszę to jako prowokacje :evil:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sefiros

Niech mi ktoś doradzi, czy warto się pchać na Vistę, bo już RC1 SP1 dla Visty się pojawił, a z tego co czytałem to system chodzi szybciej.

 

Chciałbym instalować od razu wersję Ultimate na konfig:

A64 X2 3600+

GooDRAM 2x1 GB

ABIT KN9

ASUS Radeon X1950Pro

Seagate 200 GB

 

Nie przewiduję podkręcania. Czy będę mógł komfortowo pograć w FarCry w HDR (1280x1024)? Miałem kiedyś GF7600GT i na XPku w multi z HDR wszystko chulało extra, pod Vistą już zdecydowanie gorzej, ale od tamtego czasu sterowników pojawiło się od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...