Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno.

Czy na moim sprzęcie pogram bez problemu na maxa na x64 ?

Mówie tutaj o roz. 1280x1024, czyli standardowa.

Wydaje mi się, że tak :) W końcu nie po to to tyle kosztuje :P

Mam na myśli gry takie jak Crysis, czy NFS's czy CoD4. Widziałem na necie jak Crysis na jednej 8800GT na Viscie idzie na maxa, także myślę że u mnie pójdzie bez problemu Crysis jak i przyszłe gry na tym systemie. Co wy na to ?

Jeden temat panu zamknęli to teraz zaczęło sie nękanie użytkowników w innym ? W tym miejscu nie napiszę nic nowego a tylko potwierdzę to co napisali wyżej koledzy : tak wszystkie z wymienionych gier będą działać na Viście X64, do tego bardziej niż pewnie iż będą działać w max detalach ! I proszę skończyć zadawać w kółko jedno i to samo pytanie zmieniając tylko za każdym razem tytuł gry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ten system i se k**(*& sprawdz.

jedyna sluszna odpowiedz na poziom zadanego pytania

 

ps. zainstaluj pan windowsa 98 poniewaz zabiera on mniej pameici operacyjnej RAM co przekalda sie na wieksza jej dostepnosc dla gier ! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tych, którzy nie rozumieja w jakis sposób jest adresowana pamięć w 32 bitowym systemie i myslą ze SP1 ma umozliwic korzystanie z pełnych 4 GB ramu....

 

With SP1, Windows Vista will report the amount of system memory installed rather than report the amount of system memory available to the OS. Therefore 32-bit systems equipped with 4GB of RAM will report all 4BG in many places throughout the OS, such as the System Control Panel. However, this behavior is dependent on having a compatible BIOS, so not all users may notice this change.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podobna sytuacja, jak z mitycznym DX10 na WinXP ,którego nie ma i nigdy nie będzie. Ale i tak do wielu to nie dociera ,że implementacja DX10 w XP wymaga praktycznie przebudowy całego jądra ,czego Microsoft na pewno nie zrobi.A NV czy ATI/AMD teoretycznie dysponując narzędziami(OpenGL) również tego nie zrobią, chociażby dlatego żeby nie zadzierać z M$, a przede wszystkim, by nie pisać od nowa sterowników.

Alky Project, często wspominany ,jest w tak prymitywnym stadium ,że zanim osiągnie(jeśli w ogóle) pełną funkcjonalność ,Vista czy jej następca będzie już w większości kompów .

 

Na posty w stylu SP1 dla Visty jest rozwiązaniem na 4Gb w systemie(32bit), już nawet nie reaguje bo szkoda czasu-i tak zaraz ktoś wyskoczy z podobnym twierdzeniem.

 

Od siebie dodam, że również zastanawiam się nad OS-em do drugiego kompa i obawiam się ,że Vista 64 bit ,chcąc nie chcąc, z perspektywy obsługi pamięci 4Gb + jest jedynym wyborem.Za rok 4Gb może być normalną ilością w całkiem przeciętnym, średniej klasy kompie.A nie po to inwestuje w RAM, by leżał odłogiem.

Oczywiście mówię z perspektywy typowego usera , który używa kompa do wszystkiego ,w tym okazjonalnie- do pogiercowania.

Martwi mnie jeszcze niemożność uaktywnienia SPDIF na Viście-prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Za rok 4Gb może być normalną ilością w całkiem przeciętnym, średniej klasy kompie.

raczej tak nie bedzie 2GB to sie zgodze ale 4GB to napewno nie nawet pomimo tego ze ceny pamieci sa bardzo niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Na posty w stylu SP1 dla Visty jest rozwiązaniem na 4Gb w systemie(32bit), już nawet nie reaguje bo szkoda czasu-i tak zaraz ktoś wyskoczy z podobnym twierdzeniem.

 

Od siebie dodam, że również zastanawiam się nad OS-em do drugiego kompa i obawiam się ,że Vista 64 bit ,chcąc nie chcąc, z perspektywy obsługi pamięci 4Gb + jest jedynym wyborem.Za rok 4Gb może być normalną ilością w całkiem przeciętnym, średniej klasy kompie.A nie po to inwestuje w RAM, by leżał odłogiem.

Oczywiście mówię z perspektywy typowego usera , który używa kompa do wszystkiego ,w tym okazjonalnie- do pogiercowania.

Martwi mnie jeszcze niemożność uaktywnienia SPDIF na Viście-prawda to?

Nie prawda.

Spdif spokojnie działa na Viście przynajmniej na X-fi.

Niestety natomiast chcąc go używać trzeba zmieniać domyślne urządzenie na wyjście cyfrowe np przez ikonkę głośniczka. W XP szło sobie niezależnie od ustawień. Aby po chwili pograć już na wyjściu analogowym -znowu domyślne urządzenie na analogowe.

4GB stanie się standardem szybciej niż to się z pozoru wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co integrowac RC ? Poczekaj lepiej do finala.

Jak ktoś chce instalowac teraz Viste i SP RC to nie będzie z tym czekał do wydania finalnej wersji SP....

 

A zawsze to mniejszy smietnik w systemie niz zaintalowaie teraz osobno RC a potem wersji finalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce instalowac teraz Viste i SP RC to nie będzie z tym czekał do wydania finalnej wersji SP....

 

A zawsze to mniejszy smietnik w systemie niz zaintalowaie teraz osobno RC a potem wersji finalnej.

No ja bym po prostu instalowal na system, pozniej wyjdzie rc2 itp. wiec po co tyle zachodu. Ja sobie zintegruje dopiero finala, wtedy bedzie sens, no, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak nie bedzie 2GB to sie zgodze ale 4GB to napewno nie nawet pomimo tego ze ceny pamieci sa bardzo niskie

a to niby dlaczego? przyspałeś coś bo 2GB to już dziś standard przy zakupie nowego kompa (no chyba że szukamy wersji econo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Jest w opisie (i m.in. że będzie działać do ok. połowy 2008). Znika tylko przy załączonym DreamScene.

Nie zauważyłem na oko zmian w wydajności. Może w jakichś programach to widać.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to niby dlaczego? przyspałeś coś bo 2GB to już dziś standard przy zakupie nowego kompa (no chyba że szukamy wersji econo).

ok skoro za rok 4GB to bedzie standard w średnim kompie to ciekawe ile trzeba bedzie wsadzic do mocnego kompa 8GB?? a do topowego to najlepiej 16GB .Już dzis 4GB to jest przerost formy nad trescia dla 90% użytkowników komutera.Pozostałe 10% to posiadacze Visty 64-bit i Gothica 3 oraz ludzie pracujących na programach zjadajacych duże zasoby pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok skoro za rok 4GB to bedzie standard w średnim kompie to ciekawe ile trzeba bedzie wsadzic do mocnego kompa 8GB?? a do topowego to najlepiej 16GB .Już dzis 4GB to jest przerost formy nad trescia dla 90% użytkowników komutera.Pozostałe 10% to posiadacze Visty 64-bit i Gothica 3 oraz ludzie pracujących na programach zjadajacych duże zasoby pamięci ram.

wyobraz sobie ze jednak te 10% ludzi wykorzysta w pelni te 8 czy 16gb ramu - ja nie obrazilbym sie majac do dyspozycji kolejne 8gb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie ze jednak te 10% ludzi wykorzysta w pelni te 8 czy 16gb ramu - ja nie obrazilbym sie majac do dyspozycji kolejne 8gb....

a sa juz plyty które poprawnie obsługują 16GB?,a czy az 10% wykorzysta? nie wiem ankiete trzeba było by zrobić :) ale dla mnie bardzo watpliwe jest te 10% Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa juz plyty które poprawnie obsługują 16GB?,a czy az 10% wykorzysta? nie wiem ankiete trzeba było by zrobić :) ale dla mnie bardzo watpliwe jest te 10%

Dlatego system 32 bitowy jest dla mnie przeszłością! 60 złotych za pamięć 1GB 800mhz może świadczyć tylko o jednym albo wyzwania przy 64 bitach (czytaj starszych programach) i spokój mając 4GB lub więcej za śmieszne pieniądze. Albo chwilowy spokój na 3GB (mając dual 4GB bo trochę szybciej) i system 32bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

wyobraz sobie ze jednak te 10% ludzi wykorzysta w pelni te 8 czy 16gb ramu - ja nie obrazilbym sie majac do dyspozycji kolejne 8gb....

 

Co jest tak ramożerne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupilem laptopka, standardowo z vista. jest taki problem :/ skonfigurowalem wifi i niby dziala wszystkie kompy moga sie pingowac, wymieniac pliki itd ale nie ma netu :/ w tym smiesznym konfiguratorze sieci jest ikonka ze polaczenie z routerem jest ok, a dalej za router lipa :/

 

dhcp wylaczone, adresy na sztywno przypisane(wszystko tak jak w innym kompie ofc ip inne ;) ) to nie wina dns bo ping poza siec nie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest tak ramożerne ?

krótko mówiąc ~ użytkownicy :)

 

dhcp wylaczone, adresy na sztywno przypisane(wszystko tak jak w innym kompie ofc ip inne ;) ) to nie wina dns bo ping poza siec nie wychodzi

a po kablu gada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po kablu gada?

nie mam kabla zeby sprawdzic :/

 

czemu w ipconfig przy ip w nawiasie jest preferred?

 

i jest napisane ze jakas autokonfiguracja wlaczona, wtf? jak to wylaczyc?

 

 

ipconfig

Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kabla zeby sprawdzic :/

 

czemu w ipconfig przy ip w nawiasie jest preferred?

 

i jest napisane ze jakas autokonfiguracja wlaczona, wtf? jak to wylaczyc?

ipconfig

Dołączona grafika

to akurat chyba nie ma związku bo u mnie jest tak samo i wszystko działa :)

 

wyłącz sobie we właściwościach połączenia TCP/IPv6 i

 

odpal sobie z tego zipa dymyVista.bat - mój konfig usług (w razie czego wrócisz do domyślnych).

 

i wiem że zabrzmi to zabawnie ale wejdź w menadżer urządzeń, rozwiń karty sieciowe i klikając w Twoją kartę z menu kontekstowego wybierz "Wyłącz" a później "Włącz" i sprawdź czy coś się zmieniło :)

 

a nie masz tam przypadkiem jakiegoś Nortona do wywalenia? Nortona wywalamy tak http://www.symantec.com/nrt

 

i pytanie czy to Win zarządza połączeniami sieciowymi czy może jakiś soft (ewentulnie można pokusić się o instalację ze strony producenta wlanki)

 

aha sprawdź na jakim kanale masz to radio i zjedź poniżej 11

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie ze jednak te 10% ludzi wykorzysta w pelni te 8 czy 16gb ramu - ja nie obrazilbym sie majac do dyspozycji kolejne 8gb....

No własnie zmieniam po nowym roku sprzecik czy ktos mial juz stycznośc z kompem z 8GB ramu czy jest wieka wydajnośc w vista ultimate 64X ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...